Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Cene ce vremenom padati, evo stabilizuje se polako, ali ne racunaj da ce to nesto brzo da se desi i bukvalno jedino ko zna da gleda u pasulj ce eventualno pogoditi kad ce da spadne na MSRP. Nesto tipa mart, april.
Samo je pitanje da li mozes da cekas ili ti gori...
Ne gori ali je uzeh ipak, računam da se 5700xt može sad dobro prodati (nema ih ni za lijek, izgleda interesantna minerima) tako da neće biti strašna doplata. :)
 
Ne gori ali je uzeh ipak, računam da se 5700xt može sad dobro prodati (nema ih ni za lijek, izgleda interesantna minerima) tako da neće biti strašna doplata. :)
Ma super si proso , ispod 650e za 3070 necemo videti skoro , vecina 3070 se prodaje za oko 750e a ide cak i do 900.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
@херој87 Stalno nešto ne valja oko RT, koliko ja vidim najveći problem je što je hardverski težak. Što se tiče mene kad se upali vide se razlike u poređenju kad nije. Po meni je lepše sa RT nego bez njega. Ali valjda svako oko vidi drugačije.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Naravno da se vidi razlika na stvarima koje uzimaju minimum 50% performansi igre...
Nigde nisam rekao da nije dobra opcija, dokle god imamo opciju da biramo sta da bude RT-ovano.
Osvetljenje je realnije, ali je bas zbog toga cesto ruznije i bezveznije.
Ne uvek, ali do sada cesto ublazi HDR efekat osvetljenja.
Refleksije su najveca prednost RT-a i to je ono gde RT blista.
Senke su mi generalno nebitna stvar u igri u 90% slucajeva, cisto da budu koliko toliko precizne i sa solidno visokim detaljima.
 
^ upravo što sam i rekao, problem je hardverska težina a lepota je u oku posmatrača.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Jel neko klokao ove 3060 Ti. Na ovim frekvencijama igram već preko 55 sati Cyberpunk bez problema i mislim da može još. U FurMarku mi izbacuje nekih 350 poena više nego referentne 3070 RTX.

b080f897b9e461b917821ae72aba127f.036b8b8692f4ca7e7f4b7bd014916b3c.jpg


cf9fb6ba754e48253e8d246275e79e0e.adead05268c9916ac8e5b661f3850e07.jpg
 
Evo kako Ampere radi AV1 video dekoding. Instalirao sam "VP9 video extensions" za windows 10 i sada u browserima AV1 i VP9 se dekoduju na 3080. U Chromu radi i AV1 i VP9 hardverski dekoding a u Firefoxu samo VP9 za sada. Za 8k 60fps dekoding kartica trosi nekih 110w, dok u idle-u trosi nekih 25-30w.


AV1test.jpg
 
Jel neko klokao ove 3060 Ti. Na ovim frekvencijama igram već preko 55 sati Cyberpunk bez problema i mislim da može još. U FurMarku mi izbacuje nekih 350 poena više nego referentne 3070 RTX.

b080f897b9e461b917821ae72aba127f.036b8b8692f4ca7e7f4b7bd014916b3c.jpg


cf9fb6ba754e48253e8d246275e79e0e.adead05268c9916ac8e5b661f3850e07.jpg

sibni neki 3d mark, nemoj furmark za benchmark
 
A ne da mi se instalirati. Ovo sam samo testirao stabilnost i reko hajde da provjerim rezultate. Više me interesuju rezultate klokovanja ostalih 3060Ti modela i temperature.
 
Pazi ako ti to radi stabilno u igrama i nemas nikakve artefakte prilicno si blizu "gold" primerka, bolje od toga ne ide, ako na 1300 mem nemas ni greske po memoriji onda vozi, ubo si ga :) U furmarku nece artefakti toliko da izbiju jer furmark odavno ne stresira karticu kako treba, moras nesto realnije da provrtis i da vidimo score pa da vidimo da li korespondira zaista boljim performansama. Niko ne koristi furmark za to, rezultati za poredjenje ce ti biti ekstremno ograniceni.
 
Ocekuj te uskoro u oglasima gomilu ASUS TUF Gaming 3080 po zanimljivim cenam tipa 1600e :d upravo su u rekordnom roku rasprodali kompletan lager koji su imali po ceni od 1050e :p
 
60% marze na MP cenu na kojoj vec postoji marza..pa ima ovaca, neka :)
 
Ocekuj te uskoro u oglasima gomilu ASUS TUF Gaming 3080 po zanimljivim cenam tipa 1600e :d upravo su u rekordnom roku rasprodali kompletan lager koji su imali po ceni od 1050e :p
Ko da te pare ima moj blagoslov. Valjda preprodavci imaju veze kod prodavaca pa dobiju ponudu pre nego što postave na web da imaju na stanju.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pazi ako ti to radi stabilno u igrama i nemas nikakve artefakte prilicno si blizu "gold" primerka, bolje od toga ne ide, ako na 1300 mem nemas ni greske po memoriji onda vozi, ubo si ga :) U furmarku nece artefakti toliko da izbiju jer furmark odavno ne stresira karticu kako treba, moras nesto realnije da provrtis i da vidimo score pa da vidimo da li korespondira zaista boljim performansama. Niko ne koristi furmark za to, rezultati za poredjenje ce ti biti ekstremno ograniceni.

Hvala, to me interesovalo. Koristio sam prvo Aorus app za overclock i nije htjelo da ide preko 115 i 300 Mhz za memoriju. Poslije kad sam digao Afterburner stavim memoriju na 500 pa mi ništa nije bilo jasno. Tako sam dizao do 1300 bez ikakvih grešaka. Nisam još našao maksimum za GPU i memoriju, jer mi je nešto monitor koji ima AMD Free Sync treptao sa G-sync opcijom u prošlim nvidia driverima na Digital Portu. Sada je taj bug novim driverima ispravljen. Stavljao sam memoriju na 1500 Mhz i tu se pojavljuje u FurMarku jedna puknuta tekstura iza ove pufne. Tako da mislim da će memorija možda i na 1400 Mhz.

PS evo testiram sam na 1400 i ide bez problema. Idem sad igrati pa ću vidjeti.

https://pasteboard.co/JGxQq4T.jpg
 
Poslednja izmena:
@Lemaja
Ne nego spavaju na portalima i cekaju, nema tih fora u Gigatronu, znate cija je to firma... Zvali preko kol centra i rezervisali sve, proverana informacija...
 
To će u rudniku da završi.
 
@Lemaja
Ne nego spavaju na portalima i cekaju, nema tih fora u Gigatronu, znate cija je to firma... Zvali preko kol centra i rezervisali sve, proverana informacija...
Moguće i to, tako sam ja vijao strix i posle dva meseca sam ga jedva našao u gigatronu. Danas ko hoće da kupi karticu mora svaki dan proveravati puno radnji dok negde ne naleti da ima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Evo sad se dopisujem sa nekim likom juce prodao tuf za 1300e bog :D
 
Znaci mogu da dobro zaradim na mom tufu, ako mi dodje [emoji1]
 
^ ako ti se ne žuri za karticu možeš.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pa samo cekam da prodje NG da mogu da narucim kuciste i monitor, sad neki zastoj.
 
-10% visa online i ispadne oko 870 eur. Ja dobio sms da je stiglo, otišao na link i pisalo je da se može naručiti. Vratio se za pola sata ono već nema :smash:
 
Hajde kada dodje neki novi clan na forum pa drugarski prodaje kartice po temama... Ali stariji, koji odlicno znaju pravila... odlicno znate gde je tome mesto...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
^
To je bilo stvarno drugarski kao sto sam napisao u komantaru, i ne bi ustupio kartu nekome kog ne znam pa da je preprodaje al nema veze...
 
Poslednja izmena:
Zamisli G. je ceo lager rasprodao cak celu jednu tuf 3080 kartu,tezak zadatak
 
^
Opusti se preprodavac :) Vec su 2 u oglasima koje su jutros tamo kupljene, ili od tamo nabavljene, cekamo dalje :d
 
Bolji si lik kad pricas o voltazama i klokovima.

On topic: jel poseduje neko kombo Lian li 011D i evgu ftw3 ultra 3080 i eventualno tuf 3080,kako vam sleeved kablovi pasuju u odnosu na staklenu stranicu Lian-a jel imate lufta
 
^
To je bilo stvarno drugarski kao sto sam napisao u komantaru, i ne bi ustupio kartu nekome kog ne znam pa da je preprodaje al nema veze...

Al' si ustupio kartu nekom za kog znas da je preprodavac :D
 
@djape08
Lepi, ja te ovde nikada nisam prozivao zbog toga sto radis, jer i nemam nista protiv toga niti mislim da radis nesto lose, al nemoj ni ti na mene da se kacis takvim komentrima, nema potrebe...

@Erik011
Nisam, kome sam ustupio ?
 
Poslednja izmena:
^ našao si primer jedne radnje od 50, pa meni si na 3080 strixa hteo uzeti preko 400€. Našao si se uvređen kad neko spominje preprodavce. Niko to ne brani ali ipak nije korektno uzeti 40% više od same cene u prodavnici.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno