Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Očekivano...

Inače, TechPowerup je objavio testove 6 modela 3070-ica (FE + još 5): https://www.techpowerup.com/review/?category=Graphics Cards

TUF je najbolji, Twin Edge 4 stepena hladniji od FE, ali i bučniji.
Impresivno je koliko je FE tih. Ako se malo podesi fan kriva, imala bi malko veće temperature od pola tih kartica, za istu buku i manje pare.
 
Poslednja izmena:
Ma...to se sad ne kupuje. Prvo se ceka da se ustali ponuda i jednih i drugih

Mnogo ste bre neiskusni, deluje da je mnogima ovo prvi HW ciklus :D
 
Ma...to se sad ne kupuje. Prvo se ceka da se ustali ponuda i jednih i drugih

Mnogo ste bre neiskusni, deluje da je mnogima ovo prvi HW ciklus :D
Ti mislis da ce cena kartica ici dole? To se nije desilo ni sa rtx 2xxx serijom koja je i dalje prilicno visoka. 3070 nece ici ispod 70k sigurno, imam rx 480 i jedva cekam da predjem jos jednom metro sa rt i ultra podesavanjima plus cyberpunk.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ako cene budu išle dole to će biti jako mali pad, takođe mislim da ni AMD neće baš usrećiti svoje korisnike sa cenama pošto ove godine su pokazali da mogu da naprave odličan GPU pa ga neće hteti dati za džabe. Ovo se odnosi na naše i komšijske (Mađarska, Hrvatska...)cene.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nasao Gigabyte 3080 Gaming OC za 890eur u radnji, grafika odlicna 2025-2050mhz do sad nisam video da je presla 65c sobna 23c

Jako zadovoljan, kartica je dobra.
 
Padaju polako cene u pre-orderu, TUF 3080 je sad 719£.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
video sam cene 3090 vece od 2000e

Ovde sam vidjao 3090 po 20+ soma juana.

Inace, 3070 je juce pustena po MSRP ali konverzija EUR -> RMB, AIB idu oko ~80-100e gore. Sto opet nije toliko strasno jer 2080ti i dalje kosta preko soma evra.
 
Ti mislis da ce cena kartica ici dole? To se nije desilo ni sa rtx 2xxx serijom koja je i dalje prilicno visoka. 3070 nece ici ispod 70k sigurno, imam rx 480 i jedva cekam da predjem jos jednom metro sa rt i ultra podesavanjima plus cyberpunk.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Неће цене доле на начин на који ти мислиш него ће да буду ближе МСРП, сад се шишају овце, или како се то еуфемистички каже у IT индустрији, early adoptersi
 
Неће цене доле на начин на који ти мислиш него ће да буду ближе МСРП, сад се шишају овце, или како се то еуфемистички каже у IT индустрији, early adoptersi
Pa kada se "konvertuje " msrp cena na srpski to izadje oko 70k plus za 3070 sto sam i voljan da platim , ko je bas blesav on ce platiti i ovih 100k za 3070 sto stoji na kp. Ja jesam nestrpljiv ali nisam blesav da me osisaju za 30k.

Nego jel ima neko iskustva sa Zotac karticama , vuce me nesto da narucim Zotac 3070 po ceni koju su stavili na sajt jer cenim da nece moci da mi naplate vise kada dobiju karticu za prodaju.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Očekivano...

Inače, TechPowerup je objavio testove 6 modela 3070-ica (FE + još 5): https://www.techpowerup.com/review/?category=Graphics Cards

TUF je najbolji, Twin Edge 4 stepena hladniji od FE, ali i bučniji.
Impresivno je koliko je FE tih. Ako se malo podesi fan kriva, imala bi malko veće temperature od pola tih kartica, za istu buku i manje pare.

Ne svidja mi se onaj mali hladnjacic za VRM desno od GPU, mogao je da bude integralni deo velikog hladnjaka. Al dobro, bolje je od onoga sta su uradili sa 5700XT TUF...
 
Pala ti je cena oba Zotaka 70/80 u par postava pomenutoj ranji.
 
Imas 14 dana da ga probas,a ima i reviewa,vidim da je solidan
 
Zaokruzili su cene na tacno 600/900/1500e. Pretpostavljam da vecina potencijalnih kupaca ceka Asus ili MSI modele. Nazalost nista ne moze da se radi osim da se ceka, nadam se da ce prve ozbiljnije posiljke poceti da stizu tokom novembra.
 
Ma super mi je cena ali ne znam da li je Zotac ok marka posto je to jedino sto me koci u kupovini.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

OK je Zotac, nije smece ako si na to mislio, ali nista posebno takodje.
Eto vec je pala cena za nekoliko dana, ta Zotac je u istoj radnji pre neki dan u preorderu bila 75-76K ako se ne varam. Mislim da ce jos dole, ali tebi ako se zuri samo napred, jeste skupa ali ne preterano
 
OK je Zotac, nije smece ako si na to mislio, ali nista posebno takodje.
Eto vec je pala cena za nekoliko dana, ta Zotac je u istoj radnji pre neki dan u preorderu bila 75-76K ako se ne varam. Mislim da ce jos dole, ali tebi ako se zuri samo napred, jeste skupa ali ne preterano
Ma plasim se da ne bude zajebanije kasnije zbog nedostatka kartica , kod madjara su 100k-120k din sto me malo plasi. Ako su Zotac kao marka stabilni onda ne fali nista ovoj 3070 zotac jer je samo malo ispod performansi drugih kartica po review koji sam odgledao, smesnih par fps-a.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Za zotac trinity 3080 se zale da rgb samo prestane da radi to je kao jedina mana,perf ok temp ok,sta skupo 71k rsd, cene 3070 kod madjara su 750-860eur pogledajte oglase,sa satro garancijom.
 
pa rgb utice na performanse bar 10-15% u nekim igrama
 
Ma briga me za rgb kada je hladjenje i performanse ok , nego sam se malo zamislio oko marke jer nisam do sada uzimao nesto od zotaca niti sam ga vidjao mnogo po testovima.
Nasao sam neke kineze koji su malo pljuvali zotac 2070 zbog hladjenja ali su hvalili ovu verziju 3070 jer ima bolje hladjenje vrm-a od nekog modela msi.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da su se zajebali što su kartu nazvali RTX 3090. Bolje da se zove Titan nešto... Onda bi bilo ok da posle potencijalno predstave i bržu kartu sa duplo manje memorije i sve bi bilo ok što se imenovanja tiče - Titan je klasa za sebe sa duplo više memorije i gotovo.
Recimo ovaj RTX 3080 Ti mi deluje interesantno sa 12 GB memorije ali gde tu ima prostora da ga uglave između 3080 i 3090 ? Eventualno da bude skoro kao 3090 ali to je 10% bolje od 3080 max.

Drugi problem je velika potrošnja zbog koje 3090 ima ograničene performanse. Stavili su 350W barijeru pa je 3090 svega 10-12% brži od 3080 iako po broju šejdera bi mogao biti 20% brži..čak ima i dosta više ROP jedinica (112 vs 96).
Ovo se vidi na primeru Rog Strix 3090 koji je OC i ima otključan TDP i brži je od 3080 za ~20%.

Da GA102 ne troši toliko i da se 3090 ne zove tako, mogli bi potencijalno da predstave RTX 3080 Ti sa 20% + većim performansama od 3080. Ali to možda spremaju za refresh kada se možda vrate na TSMC i poprave potrošnju.
 
Zotac nije marka od juce, plus imas 5 godina garanacije za 70k kod nas... Ako ima par fps-a manje ili vise nego ostale, who cares, bitno da radi, sve su one napravljene da teraju igre. Ako ima testova i kazu da je tiha posto su dva venta samo, ja ne bih razmisljao puno.
 
Zotac nije marka od juce, plus imas 5 godina garanacije za 70k kod nas... Ako ima par fps-a manje ili vise nego ostale, who cares, bitno da radi, sve su one napravljene da teraju igre. Ako ima testova i kazu da je tiha posto su dva venta samo, ja ne bih razmisljao puno.

Na tih 5 godina garancije zaboravi. Tehnomanija (vlasnik winwin i emmi) priznaje samo 2 godine.
Mozda da saljes Zotac-u negde u svetu.. ali to ce te izadje podosta.

Zotac deluje kao jedan od najgorih proizvodjaca za 3000 seriju (barem gledajuci 3080). Uzeli su reference spec i ustedeli su cak i na tome stavljajuci losije komponente.
 
Poslednja izmena:
Zotac nije marka od juce, plus imas 5 godina garanacije za 70k kod nas... Ako ima par fps-a manje ili vise nego ostale, who cares, bitno da radi, sve su one napravljene da teraju igre. Ako ima testova i kazu da je tiha posto su dva venta samo, ja ne bih razmisljao puno.
Narucio sam je vec , ne bi reko da se moze naci 3070 po manjoj ceni, razlika je smesna jer je 6fps na 160fps nista a cena 70k vs 100k ,cak je i tiha samo se nadam da nema nekih hardware problema kao sto su 3080 imale.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno