Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Sta je sa mts-om? Je l su stigli?
Shishatron (bio od uvek), a sada je izgleda i shitatron, jos uvek nista. Zoves korisnicki servis i svako daje razliciti odgovor i ne zna da kaze kada ce ga biti. Hit je neka devojcica koja kaze da nije ni uvezeno jos zbog korone...ccc. Posle toga neki deckic kaze da imaju trenutno 5 telefona i da je MOZDA jedan od njih namenjen meni. Jaoooo sto se zajebah sa njima
 
Evo meni je stigao juče telefon iz MTS-a sa svim poklonima (rezervisan 30. oktobra). Za sada se malo navikavam na IPS, koristim AMOLED još od prve Galaksije pa mi je malo čudno. Stvarno je kvalitetan IPS, to mogu sa sigurnošću reći.

Loudspeaker ok, malo više srednjih i visokih ima u odnosu na niske tonove ali sasvim solidno.

Vibracija odlična.

Performanse na nivou, recimo Genshin Impact leti. Memorija jako brza.

Kamera je ok, nisam previše testirao još uvek. Ovako na prvu egal sa Mi 10.

Taj proximity mi je čudan, još jedan dokaz da nije onaj klasični je što ne postoji Pocket mode u display podešavanjima. Videćemo kako će raditi.

Silver varijanta je stvarno prelepa, odaje neki utisak hladnog metala, jako lepo.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
da li koristite gcam i koji?
ja sam skinuo urnyx poslednju i stavio podesavanja od mi 10 pro i izgledaju bar na telefonu lepse

zna li neko kako da se resi problem sa trajanjem osvetljenja. to me zeza na poslednja 3 xiaomija. da li ima fora kao na huawei telefonima da se ne gasi dok gledas u ekran? recimo meni stoji na 1min i cim baterija padne ispod 20% on prebaci na 15s i tako ostane i kad se napuni pa moram rucno da vracam
 
Kako vam radi auto brightness?

Ja gotovo uopste da nemam potrebu da podesavam rucno brightness, 360 ambient senzor radi posao :)
 
Dobro radi. Malo ponekad pretera sa svetlinom, ali to je možda i do mene :)
 
da li koristite gcam i koji?
Probao sam Urnyx05 (sa i bez Mi 10 Pro configa), Parrot043 i Nikita koji na XDA kazu da je dobar za nas fon, ali ne koristim ni jedan jer je isti kvalitet kao stock, a dosta sporije okida.

Kad ukljucim AI i HDR fino izgledaju slike sa stock kamere. Bice primera ovih dana.
 
Poslednja izmena:
Bio sam malopre do Gigatron radnje. U radnji su skroz korektni. Stigla su im dva komada. Lunar silver 6/128 I Cosmic black 8/256. Ja sam naručio Aurora blue 8/256, ali to im izgleda još nije stiglo od dobavljača. Nude mi crni, a ja sam vise bio za Auroru ili Lunar silver (samo crne telefone sam furao i jedino 6s space Grey). Lunar imaju samo 6/128.
Sad je problem sto bi oni morali da kontaktiraju centralu zbog prenosa nekog naloga i da vide kako da ostvarim pravo na poklon ili da čekam još da im stigne autora blue. U ponedeljak cu videti šta i kako, jer za vikend to svakako ne mogu da odrade.
Možda bih uzeo cosmic black, ali me strah da me ne izrade za poklon, jer kod njih ne dobijam poklone odmah, već posle registracije na sajtu, kada oni šalju na adresu u narednih 30 dana. Idem u ponedeljak da ih oni kontaktiraju preda mnom, pa cu videti
 
Stock kamera je loša, bar meni. Kao i sve Xioami koje sam probao. Videću da probam GCam ovih dana.

Poco F1 i Mi 9T Pro sa GCam bolji bez problema.
 
Stock kamera je odlicna u pro modu. Moze da isparira svakom premium telefonu. Ono sto nije savrseno ti je AI. Malo je cudnovat, lose prepoznaje situacije i onda zna da omasi u proracunu. Uglavnom ide na manji ISO broj, pa je zatvaranje blende sporije. Ali to ce verovatno vremenom poboljsavati, posto je to od ove godine u ozbiljnom razvoju.

Ekran se perfektno vidi na jakom dnevnom svetlu. Doduse hoce da se ugreje ako ga drzis duze pod jakom svetlom i surfujes npr.

Ono sto nije dobro to je Dark mode. Nekada je font crn na sivoj podlozi pa je mucenje skontati sta pise.
 
@NakaR22

Jedino sto je lose kod dark mode-a je to sto nema neki globalni switch za third-party aplikacije. Inace opcija da ti sistem sam napravi dark mode za aplikacije mislim da ne postoji drugde, a odlicna je stvar :)
 
Kada bi trebalo da se pojavi u prodaji i Lite verzija ovog telefona ?
 
Jel presao neko na mi 10T pro sa mi8 ?
Razmisljam se u Vipu da ga uzmem..
 
Nije uopšte bedak preci na IPS sa AMOLED-a jedino lose sto nikako da se naviknem je AOD. To ce biti malo teze, neprirodno mi je sto je otisak na pwr dugmetu tako da lockscreen kao da ne postoji. Cim hoces da probudis telefon ti ga u isto vreme i otkljucas. Nekad hocu samo da vidim koliko je sati ili kakav tip notifikacije sam dobio...
 
Pa double tap to screen i probudiš ekran bez otključavanja.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Jel onaj sajt nillkin.org njihov zvanicni, I jel salju robu ovamo? Vidoh tu 2 dobre maske za 10t Pro, onu sto zatvara kameru pozadi I jos jednu.. Video sam takvu I na Amazonu, al sta znam, oni nesto salju ovamo, nesto ne..Oni nillkin sa ali expresa pretpostavljam da su kopije..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa double tap to screen i probudiš ekran bez otključavanja.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk

Ili Raise to wake.

@zuke
Ja sam godinama uzimao sa Ali-ja Nillkin prozivode (case, kaljena stakla...) i sve je bilo original. Proverljivo po serijskom broju na pakovanju. Pazi samo od kog prodavca uzimas i nema brige. A svakako je jeftinije nego na nillkin.org.
Videh i ja onaj case sa poklopcem za kameru, ali mi se ne svidja. Previse nabudzeno i plasticno. Plus sto sam koristio Nillkin case za iPhone 6s sa poledjinom do carbona. Videh po recenzijama da su stranice iste, plasticne, tanke i krte. Puca pri padu, a ne stiti telefon Bog zna sta. Plus izuzetno tesko za skidanje
 
Poslednja izmena:
Ono sto nije dobro to je Dark mode. Nekada je font crn na sivoj podlozi pa je mucenje skontati sta pise.

Na poslednjem xeu weekly ima opcija kod podesavanja dark moda da se ukljuci ono zatamnjenje wallpapera, i da se text prilagodi dark modu( to je automatski na on ), a ako se stavi na on onda text postane beo, i nema onog "razmazivanja" kad surfujes. E sad to razmazivanje je poznato za amoled ekrane, ne znam za ips
 
Poslednji xeu weekly radi odlicno, sve ili vecinu mana prerhodnog izdanja je ispravio. Takodje veoma brzo radi. Dark mode ima tih svojih gluposti, zato ga retko I ukljucujem..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Još jedno zapažanje: imam bar duplo bolji WiFi signal u spavaćoj sobi u odnosu na Xs Max koji sam koristio pre ovoga.

Konačno se reših iOS bede :D
 
Ne znam iz kog razloga je duplo bolji signal na miui romovima u poredjenju sa aosp romovima. na mi10 miui ima odlican wifi signal, dok na aosp bilo kojem je dosta slabiji. npr u mojoj spavacoj sobi koja je udaljena oko 5m od wifi rutera na miui ima full signal a na aosp ima 2 crtice.
ili kad izidje u dvoriste ,na miui ima signal i 20m od kuce moze da se surfuje, a na aosp izgubi sinal vec na 7 m.
 
Danas sam opet kontaktirao Mts sa pitam šta sedešava sa mojom rezervacijom.Odgovorili su mi da očekuju da im ove nedelje uvoznik dostavi crne modele...

Sent from my SM-T865 using Tapatalk
 
Ja uzeo u Gigatronu Cosmic Black 8/256GB. Odustao sam od cekanja Aurore Blue. Ko zna kad bi stigla, jer tu boju nema niko u Srbiji (niko od operatera, Mi store i td.) Sad sam u proceduri promene porudzbenice, kako bih ostvario pravo na poklon. Registrovao sam se na sajtu za poklon i sad cekam do 30 dana da stigne na adresu! Daj Boze da ne zeznu.
Nisam kuci, pa ne mogu sad da ga raspakujem, ali prvom prilikom pisem utiske.
 
xeu weekly je pretpostavljam neka verzija roma? Da li je to beta verzija? Dugo sam bio na iOS-u, pa me zanima da li je nesto pozeljno da odradim kad prvi put pokrenem telefon ili samo da idem na ponudjen update?
 
Poslednja izmena:
Moraš da otkljucas bootloader prvo, pa sve ostalo.

Otidji na Xiaomi.eu imaš uputstvo za sve to.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Stigao i bratu jutros iz vipa, uredno sa poklonima. Ukoliko se vidim sa njim bacam za vikend neki uporedni test Mi 9T, Mi 10T i iPhone 11 Pro
 
Nazad
Vrh Dno