Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Gigatron - još uvek ga nema. Poručen 31.10. Od juče je krenula zvanicna prodaja, ali ga još uvek nemaju. Kazu da treba ovih dana da stigne.

Biće da je krele90 u pravu
Imam direknu vezu iznutra :D Inace zvali su i mene danas iz Vipa stize kažu u četvrtak ili petak na moju adresu.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Najjaca je ova Mi security kamerica sto nema bateriju, a dolazi samo sa USB kablom i mora da se stavi na punjac da bi radila.

Kineske legende :)

@somi92

https://photos.app.goo.gl/FfPBjxAfP96Hdxh38

Evo jedan primer. Nemam danas nesto vremena da fotkam, ovih dana cu testirati i kaciti jos.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Posle 20 dana korišćenja, što se tiče baterije na 10T Pro, očekujte u prosjeku 7h SOT-a i otprilike oko dan ipo umjereno do pojačanog korišćenja (igre ne igram)

190070d9c0b41862edc59bb5a183e811.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
MIUI 12 pokazuje korićenje baterije samo za poslednja 24h, tako da je SOT možda i veći...može lakše da se proveri sa nekom aplikacijom, tipa AccuBattery.
Inače da li je ekran sve vreme bio uključen na 144Hz ?
 
Stvarno dzabaka mob u verziji 8/256Gb kod operatera. U MTS, paket Omorika 1 za kesericu 360eu. Dali menjati Poco F2 Pro za njega, svidja mi se ta njegova mocna kamera.
 
Meni je kamera ista kao na 9T sa IMX586 i GCam, nikakav boljitak ne vidim. Cak je stock na 10T Pro losiji od GCam na 9T. GCam na oba ima slican kvalitet.

Video mi je odlican na 10T Pro, kao i zvuk u videu.

Edit:

Kad pogledam bolje, GCam i stock na 10T Pro su tu negde po kvalitetu, nisam pronasao jos adekvatan GCam znaci :D
Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisi pronašao jer ga nema još, koliko sam skapirao na Telegram grupi vezano za Mi seriju, tek se radi gcam specijalizovan za 108mpx senzor
 
A da li postoji Gcam za Mi 10T (kamera od 64Mpix)? Meni taj treba da stigne sutra.
 
S obzirom da je taj isti senzor u dosta drugih telefona (npr. Poco X3 za kog postoji već neko vreme), trebalo bi da ima.

Jedno pitanje: da li se menja status porudžbine na Mi Srbija sa "ordered" u nešto drugo kad pošalju paket?
 
@Corvus Corax

Koliko je ispao 10T sa poklonima?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ne. Obično čak i ne zovu, nego samo pošalju. Poručivao sam par puta kod njih i zvali su me samo kada postoji problem sa adresom, pa da provere. Verovatno su sve preordere juče poslali.

@Corvus Corax

Koliko je ispao 10T sa poklonima?

Uhvatio sam ga po super ceni. Šaljem ti detalje na PM.
 
Poslednja izmena:
Ne. Obično čak i ne zovu, nego samo pošalju. Poručivao sam par puta kod njih i zvali su me samo kada postoji problem sa adresom, pa da provere. Verovatno su sve preordere juče poslali.



Uhvatio sam ga po super ceni. Šaljem ti detalje na PM.
Shalji i meni :) taman da uporedim

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
?

Ne. Obično čak i ne zovu, nego samo pošalju. Poručivao sam par puta kod njih i zvali su me samo kada postoji problem sa adresom, pa da provere. Verovatno su sve preordere juče poslali.



Uhvatio sam ga po super ceni. Šaljem ti detalje na PM.
A sto je problem da napises ovde, pa da svi vidimo cenu?
 
Stigao mi je juče Mi 10t iz Mi Srbija (PC Centar). Nije pro verzija. Oni su doneli, nije išlo preko kurirskih službi. Pokloni su spakovani plus ceger.

Cena je bila 36999 dinara, prvih 15 min. na sajtu, posle su valjda videli grešku, pa promenili. Za neke kasno. Na sajtu se ne vidi tracking pošiljke.
 
Poslednja izmena od urednika:
A sto je problem da napises ovde, pa da svi vidimo cenu?

Evo napisao je dardza iznad.


Sad mi je javio drug da mu je stigao telefon. Tako da možda i meni stigne danas, pošto nisu poslali City Express-om.
 
Evo stigao i meni, po toj "greška" ceni. Ne znam za vas, al ja sam uzeo 8+128, kad sam već imao izbor :)

Bex je isporučio, btw.
 
Auuu kako dobraaa cena!!! I ja bih ga uzeo po toj ceni, da sam znao. Ne bih ni razmatrao pro verziju!

Da vas dobro sluzi i pisite ovde neke prve utiske.
 
Da li je neko probao da otključa bootloader? Koliko vremena treba da se čeka za otključavanje na Mi 10T/10T Pro?
 
SD 865 za 200e, sjajno :D

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Sto se tice proxy senzora taj senzor ne postoji na telefonu vec je ovaj put iskoriscena kombinacija dva senzora. Ziroskop i infracrveni senzor. Prosto telefon gasi ekran kada se okrene pod odredjeni ugao kao kad pricas i kosom ili gornjim delom uha pokrijes infracrveni senzor.
U sustini jeftino resenje, prejeftino a i dobilo se na prostoru.
Sto se tice ekrana, odlican je. Moze da parira huawei amoled ekranima. Konkretno p30 pro.
E mene najvise nervira kamera. Prvo macro kamera mora sama da se ukljuci, ne prepoznaje situaciju kada primaknes tel. A slike makro sa glavnom kamerom su prosek, cak se nesto muti po krajevima ako je sredina dobra i obrnuto.
Sporo okida pokrete, pa su slike zamazane na AI.
I jos jedna zamerka na kameru je dosta aberacija na slici.
Ostalo je sve na vrhunskom nivou.
 
CCC

Sto se tice proxy senzora taj senzor ne postoji na telefonu vec je ovaj put iskoriscena kombinacija dva senzora. Ziroskop i infracrveni senzor. Prosto telefon gasi ekran kada se okrene pod odredjeni ugao kao kad pricas i kosom ili gornjim delom uha pokrijes infracrveni senzor.
U sustini jeftino resenje, prejeftino a i dobilo se na prostoru.
Sto se tice ekrana, odlican je. Moze da parira huawei amoled ekranima. Konkretno p30 pro.
E mene najvise nervira kamera. Prvo macro kamera mora sama da se ukljuci, ne prepoznaje situaciju kada primaknes tel. A slike makro sa glavnom kamerom su prosek, cak se nesto muti po krajevima ako je sredina dobra i obrnuto.
Sporo okida pokrete, pa su slike zamazane na AI.
I jos jedna zamerka na kameru je dosta aberacija na slici.
Ostalo je sve na vrhunskom nivou.

Da li su oni normalni da nemaju klasican proxy senzor?! CCC. A ja narucio i koristicu ga sa dve kartice, a sluzbeno imam cesto razgovore u toku dana. Ako to ne radi kako treba, eto ga brzo na kp.
 
Da li su normalni, ne znam. Znam samo da ovaj telefon nema klasicni proxy. Uglavnom radi, ali ako drzis vertikalno tel i krenes da zoves postoji sansa da ziroskop ne detektuje nagib i onda nece ekran da se ugasi.
 
Telefon je stvarno odličan. I super funkcioniše gašenje ekrana tokom razgovora, za to ne brinite.

Jedinu zamerku koju imam je grba od kamera na poleđini. Nisam očekivao da je tolika. Možda mi samo treba vremena da se naviknem.
 
Poslednja izmena:
Kakva su ti iskustva sa obicnom kamerom u zatvorenom prostoru kada nesto zelis izbliza da slikas, makro (ali bez makro kamere)?
 
Nisam puno slikao danas. To ću tek isprobati ovih dana.

Inače, ja sam navikao da ručno prebacujem na makro kameru na Mi 9T. Ne smeta mi ako to ne uradi automatski.
 
Mene to nervira kod telefona. Ocekujem da to uradi kao Huawei. Nije tesko da skonta da je nesto blizu i da se to slika. Nadam se da ce te stvari ispraviti u sledecim dopunama.
 
-Autonomija vrh, na 144Hz mogu da izvucem 10h SoT. Sa 9T sam mogao 8h da izvucem otprilike, sa istim koriscenjem.

-Brz kao munja, SD 865 + 8GB LPDDR5 + UFS 3.1 interna, sve leti. Igrice naravno rade savrseno (sto je i ocekivano).

-Sto se ekrana tice, ne nedostaje mi Amoled, kvalitet prikaza odlican, videcu jos samo napolju kad je jako sunce kako ce se pokazati. Definitivno 144Hz dobar IPS pre nego 60Hz Amoled, bez dileme.

-Zvuk i vibracija su odlicni, kao i zvuk pri video snimku, vibracija pravi veliku razliku pri koriscenju, nikad nisam toliku paznju obracao na to, verovatno jer su svi telefoni koje sam koristio sa krs vibracijom.

-Softver mi je dobar. Brz, ima sve sto je potrebno (i vise jer ima 1000 opcija), dobra autonomija, dobar ram menadzment. Prethodno sam koristio Pixel Experience Plus na Mi 9T, sada mozda i zadrzim stock MiUI (ocekujem solidan hejt za ovo :D) jer me je odlicno sluzio i na 9T i na Redmi Note 5, a osetno bolje mi rade igre na Wifi nego sa AOSP romovima. Npr. na 9T sa MiUI su radile igre na WiFi odlicno, na PE sam morao da se igram na 4g zbog packet loss-a. Ista prica i sa Mi A3 - mora na 4g da se igra. Sad da li je to samo sa ovim Mi Router 3G, testiracu malo, uglavnom takav je slucaj.

-Signal za WiFi je bolestan, link speed u wc-u 144/144Mbps na 2.4GHz, izmedju njega i rutera dvoja vrata, zidovi.. Tu sam sa 9T na PE Plus morao da koristim 4g jer je WiFi bio nestabilan.

Za 500e sa poklonima odlican deal - mislim da nema konkurenciju (za nekog kome pokloni znace ili ko ce ih prodati za ~120e koliko vrede).
 
Ja sam od onih koji koriste stock MIUI od verzije 8... Definitivno najbolja Android OS modifikacija ...
Imas li ti problem sa kamerom i tih aberacija i brzine okidanja kada se subjekt pomera?
 
MIUI 12 pokazuje korićenje baterije samo za poslednja 24h, tako da je SOT možda i veći...može lakše da se proveri sa nekom aplikacijom, tipa AccuBattery.
Inače da li je ekran sve vreme bio uključen na 144Hz ?
Da, to nisam znao, instalirao sam GSam i definitivno će SOT biti dosta veći. Cijelo vrijeme na 144Hz naravno, glupost je to ne koristiti na ovom telefonu. Mada, adaptivni je, tako da kad telefon miruje, npr. dok čitate nešto i prikaz je statičan, prebaci ga u 60 ili čak 30Hz što je super.

Ono što je problem na ovom uređaju je fokus. Mislio sam da su riješili boljke koje sam imao na Mi Note 10 ali izgleda je taj senzor veća problematika za njih. Slike izbliza (ne mislim macro blizu) mi nisu nešto, tanjir sa hranom npr. dok slikaš ne izoštri cijeli tanjir. Po krajevima je evidentno blago zamućenje, nije strašno naravno ali zna da iritira barem mene. I laserski fokus isto fali ko leba...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Pa ako slikas nesto izbliza, koliko je to izbliza? slikas tanjir, da li je ceo u kadru? naravno da nece biti ceo tanjir u fokusu. pogotovo ako slikas u makro rezimu.
 
Nazad
Vrh Dno