Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Pa ako slikas nesto izbliza, koliko je to izbliza? slikas tanjir, da li je ceo u kadru? naravno da nece biti ceo tanjir u fokusu. pogotovo ako slikas u makro rezimu.
Pa kažem ne u macro režimu, klasično slika sa pola metra.

Evo primjera što sam slikao prije neki dan, masline su u jasnom fokusu iako nisam manuelno fokusirao dok je ostatak ovala nekako mutan. Ne, znam, možda tripujem, prosudite sami.
 
Pa tako mora zbog fizike samog senzora. To mu je jedna od najvećih mana.
 
Poslednja izmena:
Pa kažem ne u macro režimu, klasično slika sa pola metra.

Evo primjera što sam slikao prije neki dan, masline su u jasnom fokusu iako nisam manuelno fokusirao dok je ostatak ovala nekako mutan. Ne, znam, možda tripujem, prosudite sami.
Ne tripuješ, to je problem kod ovog 108mpx senzora. I mene to nervira na Mi 10.
Moj ti je savet da malo odaljiš telefon kad hoćeš nešto blizu da slikaš i slikaš sa 2x zumom, biće bolji fokus i oštrina a kvalitet je isti.
 
Ono što je problem na ovom uređaju je fokus. Mislio sam da su riješili boljke koje sam imao na Mi Note 10 ali izgleda je taj senzor veća problematika za njih. Slike izbliza (ne mislim macro blizu) mi nisu nešto, tanjir sa hranom npr. dok slikaš ne izoštri cijeli tanjir. Po krajevima je evidentno blago zamućenje, nije strašno naravno ali zna da iritira barem mene. I laserski fokus isto fali ko leba...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk

Veći senzor ne može to. Zato ubacuju makro senzor. Tako radi i u Samsung Note 20 Ultra, slike iz blizine su zamućene - sem jednog dela gde je fokus, kao tvoj primer tanjira, na krajevima zamućenje. Mora se prebaciti na makro i odaljiti ponovo od objekta (sve to i softver obaveštava da slika ne bi bila mutna).
 
Xiaomi daje besplatnu zamenu ekrana u slučaju nezgode u prvih 6 meseci. Pojavilo mi se na instagramu, ali na sajtu ne vidim ništa da piše.
 
To je taj problem sa kamerom. Medjutim, mene nervira druga stvar. Taj njihov AI mod nicemu ne sluzi. On bi trebao da prepozna scenu Macro i da prebaci na tu drugu kameru, a ne da te to tera rucno. Trebao bi da prepoznaje scene i da prilagodi podesavanja sceni i uslovima. Dosta im software gresi na ovom telefonu. Iako samo socivo ima puno potencijala.
 
MIUI standardno bagovit, i, bez obzira na 144hz, ponekad animacije štucaju. Inače je odlična stvar 144hz, s obzirom da nisam imao dodir sa monitorima, mogu da kažem da i te kako primećujem razliku između 60 i 144.

Je l vam radi double tap to sleep? Meni samo za wake, bez obzira koja je pozadina i to.
 
Mislim da zavisi od launchera, meni na Poco launcher radi kako treba double tap to sleep.
 
Meni double tap to sleep radi na Nova launcheru, ali prestane da radi iznenada, pa mora da se restartuje telefon. Ovo nije bag do samog telefona, viđao sam to više puta i na drugim modelima telefona. Skroz se nasumično ponaša.

Ekran je odličan i nemam apsolutno nikakve zamerke, iako dolazim sa AMOLED-a. To što je nekima nedostatak AMOLED-a mana na papiru... Nemojte kupovati taj papir. [emoji1]

Inače, sviđa mi se i haptic feedback, stvarno je mnogo bolji od onih starih vibracionih motora. Ovo nije prvi put da se susrećem sa tim, ali vredi pomenuti u temi o ovom telefonu.
 
Otisak prsta radi savrseno - to sam zaboravio da napisem.

Meni animacije ne laguju, koristim stock launcher sa app drawer-om.
 
Uzeo sam telefon preko VIP-a, uz poklone.
Da potvrdim da je telefon odlican.
Sve radi brzo i fluidno sto se doduse i ocekuje od SD865 procesora.
Ekran me je prijatno iznenadio, 144hz se bas primecuje, boje su odlicne.
Iako sam navikao da koristim stock Android, mislim da cu ostati na MIUI 12, za sad mi se svidja kako radi.

Da li postoji neko resenje za skidanje system update-ova, jer nece da radi na SBB internetu ?
Pretpostavljam neki VPN, ali nemam nijedan pouzdan trenutno.
Probao sam da skinem update preko mobilnog interneta, i tako radi, ali problem mi je sto mi na kucnom internetu ne radi.
Takodje i teme ne mogu da skinem/promenim, ne moze da ih ucita kao da nema konekciju.
 
stigao i meni jutros. Nije uopste tezak i debeo telefon koliko neki pricaju ili sam se ja navikao u poslednjih par telefona . Ekran je sasvim ok. imam u kuci 9tpro i redmi note 9 pro tako da velika je razlika u odnosu na rn9 to se vidi, a u odnosu na amoled jedino ta crna i 10-15% zivlje boje ovako sasvim solidan. zvuk odlican, kamere prilicno dobre, nije bas ludilo kao sto su neki u recenzijama pricali.sve to lepo i brzo radi od jutros tek 15% baterije a skidaju se aplikacije i rdi se stelovanje, slika itd. za sada je ok
 
Gde god pogledam - reklama za vaš telefon ... u ponedeljak po onoj magli na Zvezdari, okinem koju da proverim kako snima moj Mi 9, i eno je u samom donjem desnom uglu:

PSX-20201112-195513.jpg
 
Poblesavili sa marketingom, verovatno je dobra marza zbog IPS ekrana i Samsung senzora, ali koga briga :)

Na cegeru koji se dobija u pakovanju pise isto to [emoji23]
 
MIUI 12 pokazuje korićenje baterije samo za poslednja 24h, tako da je SOT možda i veći...može lakše da se proveri sa nekom aplikacijom, tipa AccuBattery.
Inače da li je ekran sve vreme bio uključen na 144Hz ?
Bio si u pravu, 8.30h sot-a, puna dva dana sam koristio telefon (tj. tehnički bi bilo ujutru oko 6-7 punih 48h) ali ono, već dva puta ću ići na spavanje a da imam baterije, ovo ne pamtim da mi se desilo s nekim smartfonom...


0d47d129d2a88d882e3a71ef418740b5.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Meni taj ceger prejak ima da ga nosim do radnje sa ponosom da me ljudi gledaju sta to "Mi" znači [emoji23]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Bio si u pravu, 8.30h sot-a, puna dva dana sam koristio telefon (tj. tehnički bi bilo ujutru oko 6-7 punih 48h) ali ono, već dva puta ću ići na spavanje a da imam baterije, ovo ne pamtim da mi se desilo s nekim smartfonom...


0d47d129d2a88d882e3a71ef418740b5.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Ma baš glupo što su tako uradili na MIUI 12, kao da žele da sakriju koliko dugo traje baterija [emoji23]

Inače 8.30h za veliki 144Hz ekran i takav procesor je stvarno vrhunski.
 
Ima li neko dodatni info kad će ovi iz mts-a slati telefone?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Neverovatno da vam još uvek nisu stigli telefoni iz Gigatrona i MTS-a. Cela nedelja prođe.
 
Odgovorili su mi iz Xiaomi Srbija da garancija na lomljenje ekrana vazi samo na uredjaje kupljene u njihovoj prodavnici, ne i kod operatera/u drugim radnjama. Bednici.
 
nisu oni nikakva zvanična xiaomi filijala da bi pokrivali garanciju za sve? neki mi store može bilo ko da otvori...verovatno ima više uvoznika...
 
nisu oni nikakva zvanična xiaomi filijala da bi pokrivali garanciju za sve? neki mi store može bilo ko da otvori...verovatno ima više uvoznika...
Mi Srbija je u vlasnistvu PC centra. Telefoni iz PC centra se prodaju svuda (mislim da i CT ima uvoz ali nisam siguran), moj iz Vipa je sa PC Centar garancijom.
 
onda to jeste bezobrazluk...ako se ne varam i za pc komponente važi da se garancija vezuje za uvoznika...da li si probao da se obratiš direktno uvozniku?
 
Jeste malo glupo, ali je razumljivo. To je akcija same prodavnice, da privuku ljude da kupe direktno kod njih telefon za keš, a ne preko operatera. Nije akcija uvoznika/ovlašćenog servisa.

U svakom slučaju, daj Bože da nikome ovde ne zatreba takva garancija. :)
 
Nazad
Vrh Dno