Šta je novo?

iPhone 12

Meni se desava da dimuje ekran sam od sebe i mnogo me nervira
 
Jel vam se dešava da vam ekran pojačava i smanjuje osvetljenje sam od sebe na koji sekund? Dešava mi se da primetim na sivim ili crnim pozadinska (12 mini model je u pitanju)
Kad ti se to desi, restartuj telefon. Meni se to desava kad je osvetljenje blizu maximuma , napolju, pa ga smanjim kad sam unutra. Ide u sivu nijansu umesto crnu. Tako mi je bilo na svakom Iphonu.
 
Bas to, ide na neku sivu, kada otvorim poruke, wa ili bilo sta gde je crna pozadina, kad vidim ono sivo, bode mi oci. Meni se to cesto desavalo leti po suncu, a da restartujem telefon svaki drugi dan mi nema smislia... Nisam imao taj problem na X
 
Ja na svakom . Nikad nisam drzao automatsko osvetljenje, ne znam da li se i onda desava. Znao posle toga da na teenutak vrati na crno ceno pa opet posvetli. Uspem i sam da ga isprovociram ako prstom prelazim po proximity senzoru. Ne znam koji je djavo al me nervira i jedino restart pomaze. Racunam da bi bilo ok da ne koristim dark temu za sve.
 
Meni se to dešava ponekad, ne znam razlog. Takođe reatart resi problem i posle 2-3 nedelje mi se opet javi problem.
 
@NovemberWhisky
Koji si model koristio pre 12 mini? Da li bi prelazak sa XS na 12 mini imao smisla, tj da li bi bio osetan upgrade?
 
Nemam pojma dal je relevantno ja sam sa SE 2020 prešao na ip12 obični osim face id-a većeg ekrana nekih epohalnih prednosti nisam video. Doduše ne fotkam nesto nit snimam video klipove tako da sto se kamera tice vrv jeste upgrade. Ovako sto se fluidnosti u radu tice identično cak zna touch id da bude prakticniji u covid times i činjenici da na poslu moram da nosim masku 😅 na kraju sam prodao ip12 , se dao calu i ne znam u kom cu pravcu malo me smorio pixel 6 po recenzijama...
 
Ja sam za forografisanje apsolutni duduk, klasičan P&S tip, slikam decu i to je to. Vuče me veličina, pašu mi manji telefoni, pa me zanima da cujem mišljenje nekog ko trenutno koristi mini.
 
Ja sam koristio Poco F1, MiNote10Lite i A52 i bas sam zbog veličine prešao na 12 mini i savršen mi je…
 
@NovemberWhisky
Koji si model koristio pre 12 mini? Da li bi prelazak sa XS na 12 mini imao smisla, tj da li bi bio osetan upgrade?

Iphone X. Da budem iskren, ne verujem da bih menjao telefon da nisam imao potrebu za dual SIM. Najveći upgrade je svakako kamera (mislim da bi bio osetan prelazak i sa XS). Ukoliko ne osećaš potrebu za manjim telefonom i ukoliko koristiš telefon duže od 2-3 sata dnevno, ne preporučujem prelazak.

Ja obožavam dimenzije minija i screen time mi retko prelazi 3 sata, u protivnom bi me jako nervirala slabašna baterija koju ima. To je ispravljeno sa 13 mini.

edit: Pošto nisam iskoristio prednost novog foruma da pročitam poruke koje su objavljene u međuvremenu, ovo je savet koji mogu da ti dam:

S obzirom da ti kamera nije prioritet, ja bih zadržao XS još malo (to je sjajan telefon), pa bih uzeo 13 mini u jednom trenutku (jer ti se sviđaju mali telefoni, a ubuduće ih neće praviti). 12 mini bih preskočio.
 
Zahvaljujem svima na odgovorima. NovemberWhisky, tebi naročito, poslušaću tvoj savet i sačekati na 13 mini, pošto XS jeste sjajan telefon. Taman da vidim i kakav će SE3 da bude.
 
pozdrav, jel imao neko problem sa internetom (wi-fi i mobilni Net). Pun signal na wi fi, sedim pored rutera nece da otvori nista par sekundi pa proradi dok sa drugim telefonon radi sve perfekno u isto vreme. Takodje ibsa mobilnim netom isti problem, pun signal 4g ili 5g i sporo ucitava, puca whatsup ili viber poziv i td. Probao sa restartovanjem network settings-a i nije dalo rezultate. Nekad proradi posle restarta, ali se brzo vrati na staro
 
Probaj restart i routera da iskljucis i tu mogucnost.
 
pozdrav, jel imao neko problem sa internetom (wi-fi i mobilni Net). Pun signal na wi fi, sedim pored rutera nece da otvori nista par sekundi pa proradi dok sa drugim telefonon radi sve perfekno u isto vreme. Takodje ibsa mobilnim netom isti problem, pun signal 4g ili 5g i sporo ucitava, puca whatsup ili viber poziv i td. Probao sa restartovanjem network settings-a i nije dalo rezultate. Nekad proradi posle restarta, ali se brzo vrati na staro
Restart ili reset network settings-a?
 
pozdrav, jel imao neko problem sa internetom (wi-fi i mobilni Net). Pun signal na wi fi, sedim pored rutera nece da otvori nista par sekundi pa proradi dok sa drugim telefonon radi sve perfekno u isto vreme. Takodje ibsa mobilnim netom isti problem, pun signal 4g ili 5g i sporo ucitava, puca whatsup ili viber poziv i td. Probao sa restartovanjem network settings-a i nije dalo rezultate. Nekad proradi posle restarta, ali se brzo vrati na staro
Ja sam davno imao taj problem sa svojim iPhone 7 Plus i tadašnjim ruterom (Asus RT-AC87U).
Nisam nikad provalio šta je u pitanju, zamenio sam ruter u međuvremenu i problem je nestao, nikad više taj telefon nije zezao a ni ruter.

Nije informacija od koristi ali bar da znaš da nisi jedini sa gremlinima.

E sad, ako te zezaju i wifi i 4G/5G, probaj još i full reset telefona na fabrička, ako zeza i dalje reklamiraj telefon ako je u garanciji.
 
Samo sam reset network settings. Nisam factory reset radio.. na par rutera probao i isto je.
 
Onda jos reset rutera, kao sto neko rece. Reset telefona kao poslednja opcija, nije bas najelegantnije ali amo mora, sta da radis. To bi mi bila poslednja opcija pre slanja na servis.
 
pozdrav, jel imao neko problem sa internetom (wi-fi i mobilni Net). Pun signal na wi fi, sedim pored rutera nece da otvori nista par sekundi pa proradi dok sa drugim telefonon radi sve perfekno u isto vreme. Takodje ibsa mobilnim netom isti problem, pun signal 4g ili 5g i sporo ucitava, puca whatsup ili viber poziv i td. Probao sa restartovanjem network settings-a i nije dalo rezultate. Nekad proradi posle restarta, ali se brzo vrati na staro
Kod mene hoće i od adblokera kao npr adguard. Jedno vreme radi ok i posle ne može da otvara stranice. Isto je i na Androidu.
 
Da nije mozda zbog vpn-a? Mada nisam ga koristio zadnje dve nedelje. Ali mi se cini da je pocelo da se desava od kad sam počeo da ga koristim.
 
Meni kad je aktivan Hide IP i Private Relay duže se učitavaju stranice ili ne funkcionišu svi elementi stranice.
Takođe, online plaćanja na nekim sajtovima ne rade kada su mi ove opcije uključene.
 
Ako je telefon zaključan, da li na eSIM može broj druge mreže ili je jednostavno takav telefon funkcionalno osakaćen?
 
Jel na 12 mini na 2x zoom-u ostaje isti kvalitet kao i bez zuma ili se gubi?
 
2x je optical, preko toga je digital
 
Ne. Mini ima običnu i širokougaonu kameru. Nema telephoto, samim tim nema ni optičkog zuma. Sve preko 1x je digital.
 
onda Apple laze :)
 

Mini/Pro
12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/3.6"
12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.0, 52mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom
12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/3.6"

Telephoto kamera je ta koja u sebi sadrzi opticki zum i imaju je samo pro modeli.
 
Nazad
Vrh Dno