Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Pa jeste bolje, ne znam što mi je u glavi S20U...
Toliko sam jurcao valjda za SD verzijom da sam se smorio i rekao pakuj... Cena mi je bila ista u ovom slučaju za nov neraspakovan a ja rekao pakuj... Još mi je N9 u glavi i eto...
Shvatio sam da od 600 do 850 eura je jedna rupetina gde nema ništa bolje od N20U.
A žena još kaže eee, opet imaš olovčicu, a ja kao da da, tek sam sada shvatio :D
 
Pa super si skok napravio,sa note 9 si presao nadam se da si zadovoljan,to si uzeo snapdragon verziju?
 
Nisam kao što napisah, odustao sam a jedino sa garancijom sam našao bio bronzani i single sim...
Odustao na kraju i uzeo Exy crni 8/256Gb.
 
Nisam kao što napisah, odustao sam a jedino sa garancijom sam našao bio bronzani i single sim...
Odustao na kraju i uzeo Exy crni 8/256Gb.

Jaka je cena bas za snapdragon verziju,bices zadovoljan i sa exynosom baterija je solidna ostalo nema greske.Ako koristis 120hz namesti na medium power da ti radi 120hz bolja je baterija.
 
Sa kog sajta da skinem SEE firmware, skinuo sa Samobile ubacio preko Odina i dalje stoji Telenorov MSR, SamFirm nema N20U, skinuo SEE sa Frija programom koji je kao SamFirm al kad sam ubacio i dalje je MSR.
 
Nekoliko puta sam pisao. Promena Service provider softver version je odavno nemoguća*. Ti možeš da ubaciš bilo koji fw za tvoj uređaj, ali service provider ne možeš.

*Napomene radi ima mogućnost jednom promeniti taj service provider preko nekog koda i to samo jednom. Neko je to radio ovde, ali ne mogu da se setim ko.

Klasičnim načinom ubacivanja SEE, BTU, DBT na MSR i promena NEMOGUĆA.
 
Menjao sam na Note 9 Telenor, Note 10+ Telenor, na S8, S10+ VIP, S9+ VIP ....na svima je pisalo posle ubacivanja SEE/SEE/SEE/MSR ili SEE/SEE/SEE/TOP i dobijali su update SEE, sad na NOTE 20U koji god da ubacim ne menja ostaje MSR/MSR/MSR
Secam se i ja da je neko pisao o tome da moze to samo jednom da se uradi ali sam zaboravio, bio je link koji vodi na XDA o tom potezu.
 
Poslednje što sam uspeo da promenim bilo je na S7E. Posle toga koji god da sam ubacivao, a čitao sam na mnogim mestima da SPSV nije moguće promeniti.

Super ako može, ali očigledno nisam dovoljno čitao.

Evo i na ovom linku sam ja negde zaključio da ne može.

I da, možeš da ostaneš bez OTA ako nije isto ažuriranje pušteno za npr. DBT koji si nabacio (CTL5) i MSR (CTL3) odakle vuče ta ažuriranja. Valjda sam iole jasan. :)
 
Bilo je da ne mozes recimo za nas region koji se vodi kao SEE da ubacis Nemacki DBT jer nismo isti region, ali si mogao ove nase provajderske MSR, TOP da menjas, oni su u regionu SEE samo sto su provajderski i nije bio problem da se zamene za SEE, redovno je stizao na svaki OTA, e sad izgleda da i to vise ne mozes.
 
Ja koristim ovu drugu na svakom telefonu bar 5-6 godina, prva stvar koju kupim kad uzmem telefon. Nema greške što se tiče izgleda i gripa. Ne ispada mi telefon nikad, tako da za zaštitu ne znam.
 
Ja koristim tu drugu, samo u plavoj boji.
Meni je ta maskica prelepa i perfektno stoji na telefonu.
S tim sto sam je ja kupio u lokalnoj prodavnici opreme, pa sam pre kupovine mogao da vidim kako izgleda na telefonu.
 
Da li je neko koristio ove Nilkin futrole?

Preklop za kameru

Ili ovu?

Dajte neki predlog a da ima kod nas 😉
Ovu prvu je zena dobila uz S20+, nije losa ali po meni malo deblji tel., drugu obavezno uzimamo za svaki Samsung telefon, potseca me na one Samsung maske koje su imali za S6 i S7, lepo nalegne na tel i ne deblja ga dodatno kao da nosis ciglu.
 
Trebace ti malo vremena da naviknes na poklopac kamere, izvadis tel da slikas, palis kameru a displey crn, sta je ovo, crkla kamera, a da poklopac kamere 😀
 
Zver od baterije..
Od ovih 4h i 15m, telefon je preko 4 sata na wifi. Na 4G je bio oko 7 minuta, koliko mi treba kolima od kuce do posla.
Katastrofa...
Screenshot_20210218-111038_Device care.jpg
Screenshot_20210218-111049_Device care.jpg
Screenshot_20210218-111107_Device care.jpg
 
Naravno da je Exy..
I evo dok sam obavio razgovor i poslao par mejlova, pala na 39%
Napominjem da sam pre 20ak dana upravo zbog ocajne baterije radio hard reset, apsolutno se nista nije promenilo.

Zvanocno mi bolje baterija drzi na Note 5 starom 6 godina, nego na ovom novom..
Screenshot_20210218-113659_Device care.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma ludi smo i ti ja druze, vidis da ovde pojedinci guraju po 2 dana i po 10 sati SOTa :LOL:
 
Exy nema šanse da ima veći sot, dok sd druga priča
 
Naravno da je Exy..
I evo dok sam obavio razgovor i poslao par mejlova, pala na 39%
Napominjem da sam pre 20ak dana upravo zbog ocajne baterije radio hard reset, apsolutno se nista nije promenilo.

Zvanocno mi bolje baterija drzi na Note 5 starom 6 godina, nego na ovom novom..
Pogledajte prilog 298194
Ово је прелоше чак и за егзинос, што је Дарко горе изнад написао пробај 120hz + medium power saving mode, треба ти 3 мин да наместиш то а значи итекако, јеси ли радио скоро неки апдејт можда би помогло и чишћење кеша и мануелно ресетовање за сваки случај, избацивали су и други овде Ss SOT - а, није било овако лоше...
 
Ово је прелоше чак и за егзинос, што је Дарко горе изнад написао пробај 120hz + medium power saving mode, треба ти 3 мин да наместиш то а значи итекако, јеси ли радио скоро неки апдејт можда би помогло и чишћење кеша и мануелно ресетовање за сваки случај, избацивали су и други овде Ss SOT - а, није било овако лоше...

Znaci bas dosta,ja na medium mesano wi fi 4g u proseku oko 6h sot-a,samo na wi fi idem i do 8h.
 
^ nije mi jasno sto onda kupite telefon sa takvim performansama i onda ga sakatite?
 
To i jeste razlog zbog cega ga nisam prebacio na medium... Da sam hteo tel sa medium, kupio bih A71... Ako kupis ultra, onda radi na ultra..
Inace stigla mi danas maskica sa AE, izgleda 5x bolje od one plave Nilkin koju imam..
Isti je fazon kao ta Niklin, ali je kao gumirana i ima perfektan grip.
20210218_171108.jpg
IMG-d0dc8368d4161e9fe666cdb80da61020-V.jpg
 
Nazad
Vrh Dno