Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Na kraju ću to verovatno i da uradim da se lepo sve slegne i da budem miran neko vreme sa sistemom.
 
Ja sam dobio update sa A09 na A10 13.01.2020.
Tada sam sve podesio i evo još malo godinu dana i 10 OTA update nijesam ništa dirao.

Plan mi je kada dođe A11 (očekujem ga za 20 dana), sa odradio clean install, wipe data i da onda telefon koristim još godinu dana.

Dvoumim se za root, nije da mi nešto treba, ali lijepo ga je imati posebno za Titanium.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Jel kod dialer-a ne moze da se smanji transparentnost? Postavio sam fotku kada neko zove ali deo za opcije spikera, keypad-a i ostalo je skroz crn.
 
I kod mene stigao Android 11. Kada su rekli da ce ovi sada najnoviji Samsung telefoni dobiti tri naredna velika azuriranja, da li to znaci da ce dobijati naredne verzije Androida 12,13...?

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
 
I kod mene stigao Android 11. Kada su rekli da ce ovi sada najnoviji Samsung telefoni dobiti tri naredna velika azuriranja, da li to znaci da ce dobijati naredne verzije Androida 12,13...?

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
Да, све до 13 - ице...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ja sam izgleda jedini covek kome odgovara ova nova dual sim opcija (da bude samo ikonica za glavni sim za pozive) :)
Juce uzeh eSIM koji mi je primarna opcija i morala je sekundarna kartica u slot 1 da bi mogao da koristim memorijsku karticu. I onda mi je skroz obrnuto bilo na A10 (sekundarna kartica levo gde je pre bila primarna i eSIM desno).

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Jok...i meni je super sad ova fora sa izborom sim. Posto sam u više zemalja i koristim samo karticu koja mi treba u određenoj zemlji, kad sletim samo odaberem master za sve i ćao...onako sam povremeno znao greškom da zabodem i pozovem ili pošaljem poruku sa pogrešnog broja [emoji56][emoji847][emoji106]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Koliko esim moze da se ubaci?

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
 
Ja imam jednu, vidim da moze jos jedna minimum (otvorena je opcija add mobile plan)....

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Mene samo zanima zašto keš ne može da se čisti kao i do sada, odnosno dugmići "ne rade ono što im kažeš". [emoji16]

Mrzi me factory da odradim. Je l koristi neko Galaxy Labs i da li osećate optimizaciju posle ažuriranja?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Mene samo zanima zašto keš ne može da se čisti kao i do sada, odnosno dugmići "ne rade ono što im kažeš". [emoji16]

Mrzi me factory da odradim. Je l koristi neko Galaxy Labs i da li osećate optimizaciju posle ažuriranja?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
Koristim Galaxy App Booster. Vidi se razlika, ali bas minimalna...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Kakvo je iskustvo sa baterijom na Exynosu? Da li je toliko lose kao sto se prica?
 
Poslednjih 20 dana, tako nešto, nisam baš merodavan za ocenjivanje baterije.

Kako zbog rada od kuće (2g signala) i malo kretanja, tako i zbog ne velike potrošnje osim dopisivanja i društvenih mreža.

Šta znam, oko 3 sata upaljenog ekrana mi bude, do sat razgovora i negde na 35-40% baterije pred spavanje oko 2. S punjača ga obično do 9 skinem.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Da, na 120Hz.

Pa do pet sati je maks na 4g i WiFi da bude 50/50.

To je makar u mom slučaju, gde je i BT uključen sve vreme, sinhronizacija pet mejlova od čega su dva vrlo vrlo aktivna.

*osvetljene ekrana mi je adaptivno.

Šta znam, meni i četiri sata da bude ekran uključen sasvim je dovoljno. Ne gledam baš po ceo dan u telefon. Noću svakako ide na punjenje.



Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Slabo je to bas,jesi slusao muziku preko bt ? To zna da ubije bateriju. Da je baterija bolja ovo bi po meni bio ubedljivo najbolji telefon do sad.
 
Poslednja izmena:
Šta znam, ja sam zadovoljan, BT je stalno uključen i spojen većinom sa dva uređaja, sat i auto preko google auto.
Jedno tri sata razgovora dnevno, desetak video poziva u proseku.
Adaptivan ekran
I uvek pretekne baterije pre spavanja, meni dovoljno
 
To i jest najvažnije...da vlastitim načinom korištenja izdrži od ujutro do navečer.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja sa 11 Pro max sve 4G evo SOT od zadnjeg punjenja do 100% 7h 24min i imam jos 28% bat. Vise sam za android ovo uzeo samo zbog baterije. Ovo prvi Iphone sve do sad samsung Note 8,9,10+ s20+. Jedino sto me koci da menjam za Note 20 Ultra je ta baterija.
 
Baterija je sasvim korektna, a i napuni se za sat vremena od 0 do 100%...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ajmo da budemo realni,ako je baterija od 5-5 30h sota ok onda smo bas jako realni. Huawei i apple imaju bar za 30% duze trajanje baterije. Ako se već da hiljadu i kusur evra za mobilni telefon onda sve mora da bude vrhunski a i baterija , u stvari soc
 
Nije samo Huawei i Apple... OnePlus, Xiaomi, OPPO su bolji po pitanju baterije. Ali svatko mora odlučiti za sebe i ako je njemu baterija dobra onda tu nema što raspravljati.
Samsung ima samo "problema" sa baterijom na flagship_ovima...netko će rađe izabrati top hardware (display, kamere, zvuk, izrada) na račun baterije nego uzeti neki kineski brend ili iPhone. Jedan od dva razloga što sam napustio samsung (tadašnji S9+) jer zbog mog način korištenja telefon je morao na punjač već oko 16h.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se baterija ne dopada ni malo. Mislim da kada bih bas koristio telefon bez ogranicenja da ne bi izdrzala ni 8 sati a kamoli preko. Blagi uzas kako radi 990 u N20 Ultra dok kod S20 FE izvlacim vise. Jeste veci ekran ali oba su skoro na minimumu. Ako u 2100 nesto ne promene definitivno pa pa vise Samsung ma koliko da ga volim.
 
Неке нове пречице у падајућем менију, има чак и за Али Експрес[emoji1787]
8534d96f5a9bc559bcd38cba7214d8f5.jpg


Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Da li se meni cini ili je baterija bolja sa ovim update-om?

Utvrdicu empirijskom metodom, ali mi sada izgleda dosta bolje...
 
Meni baš suprotno deluje. Moraću da spičim jedan YouTube test videa da vidim koliko će i kako da svuče po pitanju baterije. I dalje nisam rešio problem sa Viber-om :(. Dođe poruka, pročitam je i prikaže mi kao da je nisam pročitao. Koristim Nova launcher ali mi on nikada nije radio probleme da zbog njega nešto kasni. Baš ću da probam da vidim da vratim oriđiđi.
 
Evo, danas sam imao 30% vremena na 4G. Nema nijedno ograničenje, šta više uključen je tzv. "Enhanced processing".

U principu, slabo sam ga koristio tokom dana i rekao bih da je najveći problem taj standby.

Jutros sam ga prvobitno u 5 skinuo sa punjača i do 10 je izgubio 7%.
e2a16aecc8a2df3560e6f60926285753.jpg


Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
A prema ovome nema neke prevelike potrošnje u standby režimu. Ja sam skinuo sa punjača pre tačno 40-ak minuta, odoše 2 procenta a telefon stoji na stolu sa punim signalom i 3G podešavanjem na WiFi. E sad, da li je trebalo da odradim factory nakon A11...nisam siguran da imam potrebu ali to mi je krajnja opcija. Clear cache-a sam uradio i počistio to đubre i temp koji ima. Da napišem ako neko ima isti problem kao ja za Viber, do Nove je. Prebacio sam na One UI kao launcher i tamo radi kako treba, kada probčitam poruku na Viber-u nestane brojka da nešto nije pročitano. Nova ima sve permisije...ne znam šta može da je zeza.
 
A prema ovome nema neke prevelike potrošnje u standby režimu. Ja sam skinuo sa punjača pre tačno 40-ak minuta, odoše 2 procenta a telefon stoji na stolu sa punim signalom i 3G podešavanjem na WiFi. E sad, da li je trebalo da odradim factory nakon A11...nisam siguran da imam potrebu ali to mi je krajnja opcija. Clear cache-a sam uradio i počistio to đubre i temp koji ima. Da napišem ako neko ima isti problem kao ja za Viber, do Nove je. Prebacio sam na One UI kao launcher i tamo radi kako treba, kada probčitam poruku na Viber-u nestane brojka da nešto nije pročitano. Nova ima sve permisije...ne znam šta može da je zeza.
Isto je i kod mene na n10+ potpuno isto ode tih 2% za manje od sat.Posle toga je super na primer za 9h tokom noci sa 100% spusti na nekih 94-93% sto mu dodje nekin 1% na 1h mozda i manje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno