Šta je novo?

Pocophone F2

To! To mi je bilo vazno. Sad cu ovo da provezbam na papiru pa prelazim na racunar. Hvala

I jos nesto vrlo vazno pre nego sto krenes oko ubacivanja novog softvera iskljuci otisak prsta i sifru ako si stavio.Zna da zeza kad si u twrp-u i da ne prepozna sifru koju inace koristis kad otkljucavas fon.Ja sam imao pomenuti problem i nasao sam na xda forumu da pre ubacivanja softvera se obavezno iskljuci otisak prsta i sifra ako si je stavio.
Pa cisto da ti kazem.
I ne znam koju verziju twrp-a koristis?Kazu da jos nije izasla prava verzija za poco f2 pro i da se koristi za sada neka koja kazu da moze da posluzi.
Ja sam koristio 3.4.1B i koliko sam skapirao ona je valjda privremena dok ne izadje prava verzija.
 
Izgleda da sam fleshovao XEU Rom, jel to ovo: MIUI 12.2 by xiaomi.eu 20.11.5 beta?
 

Hvala Slave, odradio sam ga sa nakupljenim materijalom kao da mi je 100ti put, lezerno bez i jednog stresa. Zelim da se zahvalim tebi, Pavell-u, Kidence-u i ostalima koji su me kalili za ovaj, iz moje perspektive, herojski podvig. Vidimo se kasnije, idem da podesavam mob :)
 
Hvala Slave, odradio sam ga sa nakupljenim materijalom kao da mi je 100ti put, lezerno bez i jednog stresa. Zelim da se zahvalim tebi, Pavell-u, Kidence-u i ostalima koji su me kalili za ovaj, iz moje perspektive, herojski podvig. Vidimo se kasnije, idem da podesavam mob :)
Eto vidis,cim si video da je danas bilo gusto i da je moglo ko zna sta biti jer su mogli da te posete, odmah znas da instaliras Xeu
 
Da li vam radi gestures back kad ste u konkretnom chatu u google messages? Meni ne radi
 
Izvinjavam se na duplom postu ali imam nova dva pitanja:
1. Sta predstavlja enterprise mode i kako se aktivira posto mi trazi neki kod?
2. Koja mi je dozvola potrebna pa da mogu da iskljucim notifikacije za bateriju:
b852e115914a0c3bc0024eda6dfc6968.jpg
 
Ja vratea moje Sajomce na Global MIXM 12.0.4.0 i mogu vam reci da sam bas sretan zbog toga jer ce ostati u njemu dok budem imao Poco, dve godine sigurno. Lepo je bilo procackati XEU rom ali ja u njemu nista spektakularno nisam video osim par inovacija...mada sam potpuni outsider, mozda sam trebao duze da ga koristim i otkrivam jos skrivenih tajni. Jedan od kljucnih razloga sto sam presao na njega je dezinformacija da baterija duze traje. Slobodan ram je oko 3Gb na XEU a na Global do 4.5Gb sto me ovako neukog u startu upucuje da XEU ima vise pozadinskih aktivnosti koji srcu bateriju od Globala. Dok cunjam menijem telefona sve mi se cini kao da mi nesto laguje mob, kao da su ukljucene animacije a ja ih iskljucio. Nacin azuriranja mi je bzvz, mislio sam da se radi sa moba a ono jok opet sa twrp-a kao prilikom instalacije. I tako skroz ne vazno za vas avanturistickog duha koji sa novim romovima putujete kroz vreme ulazeci u nove android dimenzije. Kratko, nisu ovo stvari za nemastovite matorce. Milo mi je da sam probao jer me nece svako tolko grizti sto nisam.
 
Mozda si trebao malo duze da ga koristis, baterija je problem dok fon ne nauci tvoje rutine a posle toga se stabilizuje.

Update se radi najnormalnije kroz update telefona, mada mozda gresim jer ti imas poco ja imam mi 9t.

No sada imas odkljucan bootloader i nauci si kako sr radi ubacivanje drugog roma pa polako jos ces ti da istrazujes taj svet.

Doduse ja sam isprobao samo par romova i dosao do zakljucka da meni licno xeu najvise odgovara i sa njega zadnjih 6 meseca ne mrdam.

Prvih mesec dana sam bio na global mozda ni toliko i onda sam odkljucao BL i odradio to i mogu ti reci sa svakim update meni fon sve bolji i bolji. Jos kako sam ubacio android 11 milina.
 
Mozda si trebao malo duze da ga koristis, baterija je problem dok fon ne nauci tvoje rutine a posle toga se stabilizuje.

Update se radi najnormalnije kroz update telefona, mada mozda gresim jer ti imas poco ja imam mi 9t.

No sada imas odkljucan bootloader i nauci si kako sr radi ubacivanje drugog roma pa polako jos ces ti da istrazujes taj svet.

Doduse ja sam isprobao samo par romova i dosao do zakljucka da meni licno xeu najvise odgovara i sa njega zadnjih 6 meseca ne mrdam.

Prvih mesec dana sam bio na global mozda ni toliko i onda sam odkljucao BL i odradio to i mogu ti reci sa svakim update meni fon sve bolji i bolji. Jos kako sam ubacio android 11 milina.

Lepe reci utehe, generalno skroz si upravu o svemu sto si pisao a naročito, citiram:" No sada imas odkljucan bootloader i naucio si kako se radi ubacivanje drugog roma pa polako jos ces ti da istrazujes taj svet".

Kada sam skinuo azuriranje preko moba kliknuo sam na pokreni i izbacio mi je neku nebulozu od obrazlozenja, ne pamtim koju ali za mene zona sumraka. Izasao sam i kada sam pitao mentora sta se ovo desava odgovorio je da se tako ne radi azuriranje nego preko twrp. Smatram veliki propust u uputstvu za metodu 1 i 2 ubacivanja XEU roma u temi Mi 9T/Mi 9T Pro. Zasto ne iz moba direktno azuriranje nisam dobio odgovor ali i da jesam verovatno ga nebi ni razumeo.
 
Proveru jel ima neki novi update se proverava na dva nacina, iz telefona i na sajtu. Prvo ako hoces iz telefona mozes i ne moras, licno neki put odradim tako da kada odem na proveru da li ima novi update skinem ga a neki put jednostavno ide jako sporo i odkazem i odem na sajt i skinem novu verziju za svoj telefon i povezem telefon na kabel sa racunarom prebacim update na memoriju telefona opet odem gde se proverava jel ima novi update za telefon i gore u desnom cosku na tri tackice stisnem i izaberem reboot to recovery mode i telefon se resetuje ode u twrp tamo odem samo na instal i to je to kada se instalira sta treba samo kazem da se resetuje i to je to.

Citava procedura traje ne duze od desetak min mada sam sada lupio vreme jer nikada nisam obracao paznju na to koliko mu stvarno treba vremena za citav proces.

Ali veruj mi na rec kopkace te price ljudi koji to rade i pisu i sam ces pasti u iskusenje da probas nesto novo i drugacije, samo opet kazem polako sa time jer si jos nov i bolje uvek prvo pitaj sta i kako nego da dodje do belaja. Bolje sacekaj i par sati na pravi odgovor nego da se zaletis ko bik u crveni plast pa da te doceka mac, u ovom slucaju da brikujes uredjaj ili da upadne u neograniceni restart. Ako updane u neograniceni restart tu mu ima leka i mozes sam da resis problem ali ako brikujes uredjaj e onda samo kod nekoga ko se razume jer mora da ide na kablove i na ozivljavanje.

Da ne mislis da te plasim ali to su jednostavno lose strane ubacivanja custom romova, o kojima se generalno malo prica a kada dodje do toga ona je vec kasno.
 
Poslednja izmena:
Lepe reci utehe, generalno skroz si upravu o svemu sto si pisao a naročito, citiram:" No sada imas odkljucan bootloader i naucio si kako se radi ubacivanje drugog roma pa polako jos ces ti da istrazujes taj svet".

Kada sam skinuo azuriranje preko moba kliknuo sam na pokreni i izbacio mi je neku nebulozu od obrazlozenja, ne pamtim koju ali za mene zona sumraka. Izasao sam i kada sam pitao mentora sta se ovo desava odgovorio je da se tako ne radi azuriranje nego preko twrp. Smatram veliki propust u uputstvu za metodu 1 i 2 ubacivanja XEU roma u temi Mi 9T/Mi 9T Pro. Zasto ne iz moba direktno azuriranje nisam dobio odgovor ali i da jesam verovatno ga nebi ni razumeo.

Ne mozes uraditi updejt iz telefona jer TWRP ne moze da dekriptuje internu memoriji, pa onda ko ni da nema twrp. Kad se pojavi TWRP koja ce moci da dekriptuje internu memoriju, onda ces moci odraditi updejt iz telefona.

mi9t nema problema sa twrp pa mozes da odradis updejt iz telefona.
 
Poslednja izmena:
Ne mozes uraditi updejt iz telefona jer TWRP ne moze da dekriptuje internu memoriji, pa onda ko ni da nema twrp. Kad se pojavi TWRP koja ce moci da dekriptuje internu memoriju, onda ces moci odraditi updejt iz telefona.

mi9t nema problema sa twrp pa mozes da odradis updejt iz telefona.

Nije frka ažuriranje ali jedan je od razloga sto sam se vratio Globalu. Jedan od forumasa kada sam mu rekao da mi nije bilo dobro posle neuspelog flesha uz pogresan twrp, rekao je sve je ovo tebi veoma stresno. Takodje je rekao da se sve ovo radi sa razumevanjem a ja sam flesh ucio kao pesmicu. Znaci moram da savladam pravopis i opismenim se za recimo twrp koji daje razne opcije u svom meniju. Bio je na akciji u TC Uscu mislim Mi 8 ili Mi 9, ne pamtim vise, za 10.000 din i razmisljao sam da ga kupim za igranje, da sve to sto bi uradio na Poco uradim na laboratorijskom modelu sa akcije. Onda to vise nebi bio stresan posao za mene.
 
Jel može neko da mi kaže kako da isključim reklame u file manageru? Obrisao sam msa i ništa. Onda sam našao neka uputstva na netu ali ne mogu da nađem za file manager ništa što radi?
 
setting/about pa isključi recommendations
 
Zamalo uzeh ovaj vrhunski tel jer mi je dosadio OP 7T pa da probam malo miui i naravno bolje kamere, al me razocara sto displej nema osvezenje makar kao OP 7T 90hz.. nego standradnih 60 :-(
 
Stigao android 11 na global stock romu. Za sada sve radi kako treba, ne primecujem nikakve probleme.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Stigao android 11 na global stock romu. Za sada sve radi kako treba, ne primecujem nikakve probleme.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
Ja video to danas,znaci za Eu verziju nece jos nedeljama stici [emoji31]

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Bio sam i ja na EU verziji prvo, onda otključao bootloader stavio XEU weekly, imao mnogo nekih bagova i nije mi to bilo fluidno kako sam cuo hvale.
Onda flesnuo global verziju, odnosno MIXM i ostajem na tamo do daljnjeg.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Bio sam i ja na EU verziji prvo, onda otključao bootloader stavio XEU weekly, imao mnogo nekih bagova i nije mi to bilo fluidno kako sam cuo hvale.
Onda flesnuo global verziju, odnosno MIXM i ostajem na tamo do daljnjeg.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

kako ti izgledaju notifikacije? meni su ocajne, ko pijani dizajner da ih je pravio. bas lose izgleda i izgleda ne mogu da se ugase chat bubbles koji isto tako grozno izgledaju:) ne znam da li cu dobiti nesto sa full resetom
 
Mozda da probas ovo?
d92c1b25ee18fe7c6b3fc18938060e47.jpg


Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
da, tako je malo bolje ali i dalje nije idealno. btw. ja nemam te dve opcije gore, koji je to rom?
 
Xeu stable

Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk
 
Kako je moguće da sinoć vidim lepo novi update, pise sta je novo i zbog lošeg neta rekoh skinucu ujutru i sad ga nema nigde? Check for updates mi ne izbacuje nista takodje. Menjao i net i ništa. Neverovatno
 
kako ti izgledaju notifikacije? meni su ocajne, ko pijani dizajner da ih je pravio. bas lose izgleda i izgleda ne mogu da se ugase chat bubbles koji isto tako grozno izgledaju:) ne znam da li cu dobiti nesto sa full resetom
Meni su okej, ne prave meni problem te estetske razlike. Jutros vidim da mi nisu stizale notifikacije nego kad sam otkljucao ekran stigle sve odjednom.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Pozz drugari. Vidim na kp F2 6gb 350e a 8Gb 450e... Vredi li 100e vise jaci model?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno