Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Par stvari za one koji igraju prvi put.
- Ako osecate da su vam obaveze prema kampu stvarno obaveze i ne uzivate u njima, mozete ih potpuno ignorisati. Povremena donacija je najlaksa varijanta kada je briga o kampu u pitanju. Doniranje love ili nakita podize karmu.
- Katalozi po prodavnicama se razlikuju.
- Razliciti nivoi karme omogucavaju razlicite komplete garderobe. Takodje visa karma = veci popust u svim shopovima osim u birtijama.
- Cetkanje, hranjenjne i mazenje konja mozete obaviti dok ste na njemu. Mazenjne konja dok ste na njemu je dobro radi smirivanja prilikom pucnjava.
- Rest opcija je dostupna bilo gde, ne treba vatra, sto je korisno za kraftovanje municije.
- Gledajte da uvek po silasku sa konja vezete istog jer to omogucava konju da se odmori, moguce je cak vezati konja za golu zemlju treba samo da se drzi taster za silazak sa konja (ne znam koji na PCu)
- Pozdravljenje ljudi podize karmu.
- Koristite eagle vision prilikom lutovanja jer istice stvari koje mogu da se lutuju. Takodje prilikom trkeljisanja komda koje imaju vise vioka, pregrada moze da se obavi na laksi nacin tako sto se drzi loot taster. Artur ce da pokupi sto moze, za sta ima mesto u torbici a visak ga nece zaustaviti da nastavi dalje sa trkeljisanjem u potrazi za onim sto nema.
- Apsolutno sve lutujte, skupljajte, kupujte novine.
- Svaki recept koji dobijete obavezno "procitajte" odnosno idite u inventori i otvorite jer ce tek tada Artur nauciti isti.
- Proucite svaku zivotinju, to ce vam pored ostalih informacija reci i koje oruzije i koju municiju da koristite za lov na istu

To je to sto mi za sada pada na pamet. Pocetak je onako ocaravajuc a rockstar samo baca tutorijale pa covek ne moze da povata sve to u trenutku kad se tekstic pojavi.
 
Videcemo kako ce se ponasati dve 290x u CF ovde :) taman da se uposle mrcine posle pauze u majnovanju :)
 
uglavnom se ispostavi da dve karte rade losije od jedne, barem je tako bilo sa nVidiom :)
 
Ne podrzava multu gpu, tako da ce samo jedna raditi.
Nisam ja dzabe menjao 2 1080ti za jednu 2080s.
Nema vise mgpu podrske, osim u ekstremno retkim slucajevima, fazon 1 igra na 2, 3 godine.
Nvidia je prebacila mGPU razvoj na developere igara, a njih boli uvo da trose mesece rada na saku ljudi sa 2 graficke :)
 
Poslednja izmena:
Vidim da je igra bas zahtevna, to mi govori dve stvari:

1. Da su poprilicno unapredili PC verziju pogotovo taj view distance, gde je na PS4 magla pokrivala sve veoma blizu.
2. Obzirom da GTA 5 zivi vec sad nekih 6 godina i i dalje se igra, napredovao je vremenom, sredjivali su ga, modovali, takav je verovatno plan i sa RDR2 , sad je pusten radi reda za nestrpljive, a svakako ce se igrati narednih 6 godina i svi cemo vremenom menjati hardver, tako da ce igra neminovno raditi sve bolje, ali generalno sto se tice patcheva, ajde bagovi ako ih ima i mozda stutering da srede, ali ne verujem da ce bilo koji patch doneti neki znacajan fps boot, mislim da ce morati da se uzima novi hardver za to.
 
da li igra radi na steam?
 
za steam izlazi u decembru.
 
videcu onda da sacekam steam verziju
 
Ne podrzava multu gpu, tako da ce samo jedna raditi.
Nisam ja dzabe menjao 2 1080ti za jednu 2080s.
Nema vise mgpu podrske, osim u ekstremno retkim slucajevima, fazon 1 igra na 2, 3 godine.
Nvidia je prebacila mGPU razvoj na developere igara, a njih boli uvo da trose mesece rada na saku ljudi sa 2 graficke :)

Pih,nista onda....idemo max OC ove jedne 290x pa koliko izvuce na 1080p....:) kapiram da ce lepo terati na medium setovanju...
 
1070 daje bednih 34 fps-a i to u (slabasnoj) full hd rezoluciji, da ne pricamo za vislje (ne smem) i to za tebe nije zahtevno?
 
Poslednja izmena:
Smem da se kladim da ce raditi na intelu i5 2500 od 20eur.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Rockstaru pored RDR i GTA ostaje da pokriju neku pricu iz buducnosti ala Blade Runner. Mada Cyber Punk 77 izlazi pa ko zna sta ce biti...

Fantasticno izgleda na ovih par klipova sto sam pogledao. Cekam jos par nedelja "da ispeglaju bugove" tj narodne bube pa da presecem dal uzimam ili cekam da ispeglaju bube.
 
1070 daje bednih 34 fps-a i to u (slabasnoj) full hd rezoluciji, da ne pricamo za vislje (ne smem) i to za tebe nije zahtevno?
Po nekim komentarima ovde ispada da je igra bolje optimizovana za amd karte...?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Po nekim komentarima ovde ispada da je igra bolje optimizovana za amd karte...?

Sent from my Mi9T using Tapatalk

iskreno, na mojoj konfi iz potpisa, mislio sam da ce bolje raditi....... texture na ultra, ostalo miksano medium/high, kada veje sneg, 55-62fps..... online story mode, oko 72-75fps, tako, da da, ko da bolje radi na AMD kartama....
 
Valjda je logicno s obzirom da je u ps4 amd-ov gpu? Ili nije?
 
iskreno, na mojoj konfi iz potpisa, mislio sam da ce bolje raditi....... texture na ultra, ostalo miksano medium/high, kada veje sneg, 55-62fps..... online story mode, oko 72-75fps, tako, da da, ko da bolje radi na AMD kartama....

Pa i jeste bolje optimizovano za AMD. Eno ona Vega 7 i 5700 siju 1080 Ti cak za 10 frejma sto nije malo, ako ne i vise... a 1080Ti je jaca graficka od obe
 
Da, igra trenutno bolja kod crvenih, videcemo dal ce zeleni to srediti kroz drajvere ili rs kroz peceve.
 
Kaće krek? Ne daje mi se 60 dolara samo za jahanje u nedogled.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jahanje u nedogled... pa onda se tebi ne isplati da trosis vremene na ovu igru.
Jer ono, vreme je novac.
 
izasao novi patch od 2.69GB.
fingers crossed.
 
Postoji li AMD ekvivalent za 2080 Ti?

Gledao sam neke RX i VII ali su daleko slabije.
 
meni i dalje kresuje par sekundi nakon loading skrina.
videcu sutra sa grafickim podesavanjima, mozda nesto pomogne.
postalo je zamorno cimanje sa svim ovim...
 
Dva puta sam prešao na PS4 Pro i sad sam hteo da probam sa GTX 1080 na 4K čisto da vidim da li je grafika toliko bolja a da odigram u 1440p na 60 frejmova sa pristojnim nivoom detalja... sad vidim da od toga nema ništa. Igra radi na Nvidia katastrofalno, GTX 1080 je oko 20% brža od RX 570 što je suludo. Da ne pričam o gomili bagova i krešovanja... kakvi money graberi. Pa jel nije moglo da se sačeka još mesec dana da se sve ispegla?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Znaci trebali su ovo da nazovu Early Access :D
Pa vi samo preorderujte...

 
Poslednja izmena:
meni i dalje kresuje par sekundi nakon loading skrina.
videcu sutra sa grafickim podesavanjima, mozda nesto pomogne.
postalo je zamorno cimanje sa svim ovim...

Probaj da poiskljucujes bilo kakav software za OC, a pre toga probaj da iskljucis Windows Defender ili ako imas neki drugi antivirus.
Onda idi u game folder, pa u redistributables folder i pokreni DXSETUP i instaliraj.
 
nemam nikakav bloatware, cpu je samo oc-ovan ali ne koristim nikakav softver za to.
antiviruse odavno ne koristim i defender odmah gasim.
probacu sutra ovo sa instalacijom dx-a iz foldera i mozda da iskljucim nesto u podesavanjima. mada definitivno je problem do njihovog launchera ili ko zna cega.
 
Nazad
Vrh Dno