Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Ja takođe igram 1080p na gtx1080 ali imam 6600k. Neka slična podešavanja Herojevim ali sa padovima i ispod 40fps u određenim vremenskim uslovima u igri kao i u naseljenijim mestima. Još uvek doduše nisam otišao u Sent Denis, ne znam ni gde se nalazi na mapi :) Sve preko 45fps mi je super, ispod toga ume da se primeti razlika. U suštini kod mene je cpu slaba tačka, ali slabo ima polovnih 6700k ili 7700k, mislio sam čak i to da zamenim zbog rdr2 :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Za cpu bez hyperthreadinga, bio to 6600k ili 9700k, mora se koristiti program "Lasso", kojim ogranicis CPU usage na fazon 98%.
Run komanda u launcher ne radi kako treba, pa obara performanse solidno, jer nece da se potrude i poprave bug u svom engine-u.

ncmudfnfr2x31.png

Drugar igra na 6600k i postize konstantno preko 60fps, tako da moze taj cpu to da izgura.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na ovome, verujem da ima klipova na YT tipa what to know before you start playing RDR2. Mozda ima jos nesto sto si propustio a neko je objavio.

Ima, neke sam i gledao, ali daju uobičajene stvari, tipa - pazi na konja, koji je bolji, ulaži u kamp i druge opšte stvari koje se donekle shvate posle pola sata igranja. Ali ovo za puške nigde nisam našao, a hrčak u meni ih je skupljao gde stignem, iako sam ih već ranije kupio. Pa kad se nagomila, a niko nigde nije napisao da puške ne možeš da izbaciš iz inventara, te sam u jednom trenutku, po igri, na konju imao oružja za omanju četu, pa kad treba da odaberem ono koje hoću...
Veruj mi da je to bio najveći razlog što sam počeo iz početka. Ne znam kakav je kraj, ali bilo bi mi više mučno svaki put kad treba da izaberem koju pušku da upotrebim. Istina, jedino što sam u ovom novom prolazu "kupio" u oružarnici su VARMINT RIFLE (ona se ne dobija tokom igranja) i oni VOLCANIC pištolji, jer su u SPECIAL EDITION ta oružja besplatna. A kad mi je tip kojeg sam spasao ponudio da besplatno kupim neko otužje uzeo sam SPRINGFIELD pušku, jer se i ona, čini mi se, ne dobija u misijama tokom igranja. A kad se nadogradi i stavi nišan, sa EXPRESS municijom ima maksimalni damage, pa kad je lov na veće zverke u pitanju ona je jedini izbor. Tako da mi je sad neverovatno olakšanje kad nađem pušku koju želim u par sekundi.
I, da, još dve stvari sam zaboravio, a mogu biti korisne - napraviti PANTHER sedlo kod trapera (ima ih u šumi južno od Braithwaite Manor-a, tako da su blizu ako je neko u 3. ili 4. čapteru) i treba što pre gledati da Pirson sastavi onaj LEGENDS OF THE EAST satchel, jer u njega staje baš nerealno mnogo, ali je korisno. Ako je neko hrčak kao ja. :)
 
Za cpu bez hyperthreadinga, bio to 6600k ili 9700k, mora se koristiti program "Lasso", kojim ogranicis CPU usage na fazon 98%.
Run komanda u launcher ne radi kako treba, pa obara performanse solidno, jer nece da se potrude i poprave bug u svom engine-u.

Pogledajte prilog 278473

Drugar igra na 6600k i postize konstantno preko 60fps, tako da moze taj cpu to da izgura.

Hmmm mislio sam da je to reseno apdejtima i pre nego sam krenuo da igram igru jer generalno nemam onaj stuttering od po sec, dve. Bas cu da probam i ovu aplikaciju. Vratio sam texture upscale na off ali sam ukljucio FXAA i TAA na high, radi lepo, izgleda lepo. Jes mozda, ali moooozda malo lepse izgledalo sa TEXT UPSCALE ali oseti se pad FPS. Ovako imam uglavnom oko 50+ a onako oko 40 pa i ispod 40.
 
Iskljuci fxaa, on pogorsava sliku.
Ako ti ne stutteruje i radi ok, onda ne diraj.
Mogucw da su kasnije implementirali komandu u sam launcher, pa je lasso suvisan.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U kom smislu pogorsava sliku? Nisam primetio neko pogorsanje?
Elem igra me je tolko uvukla u svoj svet da vec 10tak dana konstanstno spavam po jedva 5 sati jer lezem kasno :D Gledam da igram svaku misiju koja mi se pojavi na mapi, uvek prvo "bele" tj side q jer se vremenom, koliko sam negde procitao, izgube ukoliko ih ne predjes. Slabo lovim i opremam Artura, ne vidim neku preku potrebu a malo me smara lov tako da sam se bazirao na kvestove i random encounters i poneki treasure hunt. 3 mape sam do sada resio, ne znam koliko ih ima, i totalno mi je kul sto moras sam da se snadjes, bez nekog kursora koji te vodi na trazeno mesto :D Trenutno sam valjda u 4tom chapteru, Saint Denis, mislim da je cetvrti. Grad je prelepo uradjen... :) Malo sam mozda vise ocekivao od prethodnog chaptera tj sukoba one dve porodice sto uzgajaju duvan, mada verujem da sam dosta toga i propustio, iako sam radio kvestove koji su mi se pojavljivali na mapi ali verujem da je bilo i onih "?" kvestova koji se pojave tek kada prodjes pored njih. Recimo nisam uradio nista sa onom ludom sestrom koju cuvaju u kucici daleko iza glavne kuce. Nista se nije desilo ni sa "Romeo i Julijom" :) tj ljubavnom pricom... Pretpostavljam da nema povratka nazad nakon spaljivanja kuce i prelaska u ch4?
 
Recimo nisam uradio nista sa onom ludom sestrom koju cuvaju u kucici daleko iza glavne kuce. Nista se nije desilo ni sa "Romeo i Julijom" :) tj ljubavnom pricom... Pretpostavljam da nema povratka nazad nakon spaljivanja kuce i prelaska u ch4?

Sa ludom sestrom ne možeš ništa da uradiš (postoji priča zašto je tako), ljubavna priča će dobiti rasplet (gledao nešto na YT pa naleteo slučajno i na to, nisam lično došao do toga), a mogao bi i da se vratiš u spaljeni Braithwaite Manor i pretražiš, ima par stvari...
 
Zavrsio sam chapter 6 i posle onakvog vrhunca ide epilogue koji je meni za sada prilicno dosadan i moglo je bez toga.
A sto se kraja chapter 6 tice

Toliko sam se uziveo u pricu da sam plakao dok je artur umirao, toliko me je pogodilo iako sam znao da mora umreti od tuberkoloze, jedva sam zaspao posle toga. Znaci muzika i kraj vrh samo epilogue shit.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavrsio sam chapter 6 i posle onakvog vrhunca ide epilogue koji je meni za sada prilicno dosadan i moglo je bez toga.

Ja nisam odigrao nijedan od 4 različita kraja, ali znam šta im je zajedničko i odlažem to što je moguće duže, jer ova igra mi je efikasno ubila želju za bilo kojom drugom.

Takođe znam da postoji i epilog, ali to je samo za one hrčke kao što sam ja koji bi sakupili sve što se može u igri, s tom razlikom da ja želim to da uradim PRE kraja igre i epiloga. U ovom drugom prelazu tek sam ušao u treći čapter i fali mi samo da naletim na prokletog jazavca i oderem ga kako bih nabavio LEGEND OF THE EAST satchel, uveliko jašem sa PANTHER sedlom i trudim se da uradim što više achievementa. A tek što imam želju da nabavim sve trinkete...
Kao što napisah, sindrom hrčka je u ovoj igri prokleto zanimljiv, toliko da sam poremetio svoje dnevne/spavajuće funkcije na to da sam većinom dana van kompa i RDR2 nalik na zombija. :D :) :type:
 
radi li ova igra sada ili i dalje boluje od raznih gluposti?
izbacuje li na desktop kad igram sa dz12 i nvidia kartom?
danas je bio veci apdejt ali koliko sam video samo feature, vez fixova.
 
radi li ova igra sada ili i dalje boluje od raznih gluposti?
izbacuje li na desktop kad igram sa dz12 i nvidia kartom?
danas je bio veci apdejt ali koliko sam video samo feature, vez fixova.
Kod mene je crashovala na jednoj misiji 3x i posle ni jednom vise do kraja igre, igrao sam sa amd karticom. Postoje problemi sa procesorima koji imaju 6c/6t dok na 6c/12t to radi dosta bolje.
U sustini sada bi trebalo da radi bez nekih vecih problema igrica.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ok, odlazem je onda do daljnjeg i igracu nesto drugo dok ovo ne zavrse.
nisam imao problem sa cpu-ovima posto nisu modeli bez threadova, izbacivanja su direktno vezana za igru i launcher.
 
ok, odlazem je onda do daljnjeg i igracu nesto drugo dok ovo ne zavrse.
nisam imao problem sa cpu-ovima posto nisu modeli bez threadova, izbacivanja su direktno vezana za igru i launcher.

Je evo do sad imam nekih 3-4 sata igre i nijedan problem nemam, nijednom me nije izbacila na desk ili slicno.. Jedino sto je bag je to da svaki put moram u grafickim podesavanjima da promenim u Fullscreen jer stalno vrati na Borderless.. to nikako da zapamti. Ovako da kucnem u drvo sve perfektno radi
 
a jel igras u vulkan ili dx12 modu sa nvidiom posto je mene dx12 redovno izbacivao na desk posle par minuta?
da, znam da uvek vraca na borderless, mada nisam ni primetio neke razlike izmedju toga i fullscreena...
 
a jel igras u vulkan ili dx12 modu sa nvidiom posto je mene dx12 redovno izbacivao na desk posle par minuta?
da, znam da uvek vraca na borderless, mada nisam ni primetio neke razlike izmedju toga i fullscreena...

dx12.. kako citam nvidija nije bas za vulkan
A na borderless imam neko cudno treperenje slike, nesto nije def. u redu kod mene kad je na toj opciji.. u fullscreenu nemam problema nikakvih
 
znam ali meni dx12 puca, jedino vulkan radi koji ume malo da trza i stuca kad gledam okolinu laganim kretanje misa sto mi se uopste ne svidja.
nisam skoro ulazio u igru pa mozda vidim kako sad radi ako su ista ispravili.
 
Lično ne volim da gledam youtube,tu i tamo,da si ne spojlujem previše igru

Pa da vas priupitam...imal tu u ovoj igri indijanaca?
 
znam ali meni dx12 puca, jedino vulkan radi koji ume malo da trza i stuca kad gledam okolinu laganim kretanje misa sto mi se uopste ne svidja.
nisam skoro ulazio u igru pa mozda vidim kako sad radi ako su ista ispravili.

Evo sad su ispravili i da zapamti Fullscreen., malopre mi skinuo neki patch od 7gb
 
i meni pa zato i pitam jesu li ista ispravili sa ovih nekoliko zadnjih patcheva posto nisam ni ulazio u igru ali probacu malo za vikend.
hvala na odgovorima, izgleda da je i dalje sve individualno i da treba jos da se krpi.
 
i meni pa zato i pitam jesu li ista ispravili sa ovih nekoliko zadnjih patcheva posto nisam ni ulazio u igru ali probacu malo za vikend.
hvala na odgovorima, izgleda da je i dalje sve individualno i da treba jos da se krpi.
Probaj posto je velila verovatnoca da su ga ispeglali. Ako jos uvek nisi kupio igru pozajmi od nekoga account, da ne radi na 9900 i 2080 mislim da to zasluzuje tuzbu .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
imam igru, preorderovao sam je jer sam se radovao izlasku na pc. pokusao da igram na konzoli ali nije islo. ovde je jos gore. bas su se izblamirali.
digao sam ruke od igre dok je ne srede jer mi nije hitno i ima sta da se igra, samo me je zanimalo jesu li ista sredili do sada.
 
Igra je remek delo ali je stvarno sramota koliko ljudi nije moglo da je igra kada je izasla a mozda imaju problema i danas.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel to na super ultra max settings ili svakako zeza i dalje?
 
ista je prica i na steamu, tj. jos gora jer se pokrecu dva launchera (steam + rockstar) koji i dalje pravi probleme.
velike kompanije i studiji su krenuli opasno da se brukaju zadnjih godina.

ja sam igrao sve na high i nesto na ultra a nesto i na off. tako sam nasao nekih stabilnih 60fps-ova i kod mene je samo vulkan radio.
 
Lično ne volim da gledam youtube,tu i tamo,da si ne spojlujem previše igru

Pa da vas priupitam...imal tu u ovoj igri indijanaca?

Ima jedan rezervat na severu mape.

Apropo pucanja i dx12/vulkan, meni je pukla igra dva puta ali sam siguran da nije do igre vec do toga sto sam OC CPU ali nisam dovoljno podigao voltazu, posle ta dva pucanja podigrao malo napon i to je to, sama od sebe igra ni jednom nije pukla. U pocetku sam igrao na dx12 jer mi se cinilo da u benchmarku (dok sam podesavao grafiku, pre nego sam krenuo da igram samu igru) imam stuttering na default vulkanu, tek sam skoro ponovo probao vulkan i cini mi se da cak imam za neki FPS vise pa sam ostavio. Nemam trzanja, jedino primecujem screen tearing sto mi se cini da na dx12 nisam toliko primecivao (iako nema logike). Nemam konstantnih 60FPS za vsync pa ga gasim mada i sa njim skroz ok radi.
 
Igra radi super, meni nista ne baguje otpocetka.
Ako vas izbacuje, proverite da li ste nesto klokovali, jer slabo trpi klok, pa mozda nesto mora da se smanji.

Sa novim patchom su poboljsali performanse, drugar mi kaze da mu solidno bolje radi sada, a ja jos nisam seo da probam.

Ne znam odakle vam da je dx12 bolji za Nvidiu, posto je Vulkan bolji u svakom slucaju, kacio sam ovde slike benchmarka, nemojte biti lenji i procitajte poslednjih par strana teme :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo, uradih sada Vulkan vs DX12.

RDR2_2019_12_14_19_08_49_648.png RDR2_2019_12_14_19_17_19_018.png
 
Vulkan je mnogo laksi na CPU, sa DX12 ne mogu ostvariti stabilnih 60fps sa mojim CPU-om.
 
Kada se igra pojavila na Vulkanu mi je igra izletala u Win posle 2-3 minuta. Na DX12 sam ponekad uspevao da sastavim sat vremena pre izletanja.
A kad sam reinstalirao Windows i poslednje nvidia drajvere, na Vulkanu mi radi odlično, bez izletanja u W10, probao jednom na DX12 i kad mi je izletelo u Win, više mi nije palo na pamet da nevulkanišem.
Što me je zaista iznenadilo zbog konfiguracije koju posedujem.
 
Ima na Epic store-u dž 10 dolara kupon, plus 20 ili 25% popusta na igru (zavisi da li je Standard ili Special). Neki Christmas sale ili šta već...

Sa ukrajinskim VPN-om i ovim kupovinam i popustima je 3000 din Special, a 2000 din Standard edicija.

Uzeo maločas Special, nešto manje od 3000 ispalo. Mada bih ja sebi uzeo i standard, ali brat bi više ovo igrao, pa mu online zezancije znače.
 
Vec dva puta mi pukne igra u petom chapteru kada krene pucnjava, kada nam onaj domorodac da puske... Jel se desavalo nekom? Eto, hvalih se kako mi nije pucala do sad ali i to smo znaci resili... -_-
Nervira me sto smara malo ono setanje od plaze do ostalih pa posle jos u lancima a ne moze da se ubrza.
 
Nazad
Vrh Dno