Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Moram priznati da su dosta stvari popravili za koje sam ovde gundjao.
Ko priznaje pola mu se dodaje :)
Što se navigacije/gestures tiče meni najviše paše xiaomi pristup, a još više Fluid Navigation Gestures koji je isto to samo sa gomilom dodatnih mogućnosti. Stock se popravlja i na tom polju, sporo ali popravlja se :D
 
Odi
b5a3db1a07a2438e8dd7ef5d720fbd03.jpg
83130bd7c12c8dc61dfccf2329b6a0af.jpg


...riding on 720p...
 
To je opcija u google photos, posto telefon nema drugu galeriju...

Ne koriste svi google photos tako da mnogi nisu ni gledali tamo.
 
telefon se svakako puni preko noci, tako da koji god punjac stave bice dobar.

kao sto sam i do sada pisao, na ovom telefonu je sve odlicno, najslabija tacka mu je ovaj "cisti" android koje je i previse cist :d
Jel nisi nasao resenje da ubacis MIUI?
Vidim da moze samo niko u temi ne spominje.
 
Poslednja izmena:
pa koja je onda poenta cistog androida ako mu ti ubacis gomilu aplikacija sa play store koje sadrze reklame ili se placaju ili ako nisu, u nekoj narednoj verziji dobice jedno od ta dva?

nemaju svi vremena da podesavaju launcher, traze drugu galeriju ili vec pomenutu sms app ...kada je koristim vrlo retko ali tada kada mi treba ja nemam vremena da deo poruke zapisujem na papir posto nemogu da uradim copy paste a nemam i vremena da trazim drugu app koja to moze.

Znaci trebao bi mi drugi dialer, drugi launcher, druga sms, druga galerija...pa sta onda ostane od stock androida?

Jel nisi nasao resenje da ubacis MIUI?
Vidim da moze samo niko u temi ne spominje.
Ima, ali nisam nasao vremena da se bavim time.
Cak vidim da se tu dobije i miui dialer koji inace vise ne ide u miui.

Do sada mi je najbolja stvar sto sam napravio su navigation gestures.
Pisao sam o tome na nekoj prethodnoj strani.
 
Poslednja izmena:
Ko nije zadovoljan kako radi bilo šta a ne želi da proba druge nema pravo da se žali. I to nema nikakve veze sa čistim androidom, važi za svaki operativni sistem i svaki "pametni" uredjaj.
Ja nijednom nisam otvorio fabričku galeriju na HTC, Sony, Samsung, Xiaomi i ostalim telefonima koje sam koristio. Zašto bih...?

Ko je početnik ima opravdanje, ko nije nema pravo da se žali, mi smo ti koji uredjaj treba da prilagodimo svojim potrebama i navikama a ne suprotno.
 
Poslednja izmena:
Ima, ali nisam nasao vremena da se bavim time.
Cak vidim da se tu dobije i miui dialer koji inace vise ne ide u miui.

Do sada mi je najbolja stvar sto sam napravio su navigation gestures.
Pisao sam o tome na nekoj prethodnoj strani.

Aj ako ti nije tesko okaci ovde link ili postupak kako da se ubaci MIUI jer treba da uzmem novi telefon, a Mi A3 mi je prvi izbor jer mi se ne daje vise od 150€...samo me odbija cist android.
 
Proradila mi led notifikacija sa lajt menadžerom, sad blinka na propuštene pozive, na fb,!i ako ne koristim fb apk, a čini mi se da blinka i na sms. Na viber mi ništa nije stiglo pa ne znam. Još samo kad bi radio wifi direkt, ako !eko našo rešenje za wifi direkt, nek javi
 
Moram da se ispravim, led notifikacija za propuštene pozive ne radi, radi za sms i viber
 
Ko nije zadovoljan kako radi bilo šta a ne želi da proba druge nema pravo da se žali. I to nema nikakve veze sa čistim androidom, važi za svaki operativni sistem i svaki "pametni" uredjaj.
Ja nijednom nisam otvorio fabričku galeriju na HTC, Sony, Samsung, Xiaomi i ostalim telefonima koje sam koristio. Zašto bih...?

Ko je početnik ima opravdanje, ko nije nema pravo da se žali, mi smo ti koji uredjaj treba da prilagodimo svojim potrebama i navikama a ne suprotno.

Ne znam sta si ovim hteo reci?
Nisi probao a znas da ne valja?
ta tvoja prica mozda bi imala logike da pricamo o nekom drugom a ne o xiaomi telefonima
Miui galerija, miui dialer, launcher... sta njima to mozes sa drugom aplikacijom da dodas a da vec nemaju?


Aj ako ti nije tesko okaci ovde link ili postupak kako da se ubaci MIUI jer treba da uzmem novi telefon, a Mi A3 mi je prvi izbor jer mi se ne daje vise od 150€...samo me odbija cist android.
Evo imas:
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/development/miui-miui-11-mi-a3-t4016457


 
Poslednja izmena:
@bakara Ti koliko vidim iz nekog razloga očekuješ da na telefonu baš sve bude skroz po tvom ukusu. Srećno sa tim kad takav pronadješ ali je mala šansa da se desi.

Ne odgovara ti google photos? Koristi drugu galeriju, ima ih minimum deset vrhunskih... Ne odgovara ti google dialer? Imaš druge dialere.. Na kraju krajeva ako ti ne odgovara vanilla android flešuj mu taj MIUI port ili pazariš drugi telefon sa fabričkim MIUI interfejsom.

Mislim na to da je produktivnije da telefon prilagodiš sebi umesto da kukaš. Ili promeniš telefon, šta god ti više paše.
 
Ne kukam ja ništa, samo konstatujem šta ne radi.
Telefon je odličan ovaj android je los i ima jako puno posla oko njega.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto ima nas raznih korisnika, meni eto mi a3 savršeno odgovara i android one.
Na p9 sam imao problema sa njegovim prinudnim zatvaranjem aplikacija i to me dovodilo do ludila, kažu da je sličan i miui zato sam i odabrao android one.
Dešavalo mi se da kucam poruku na fb u chrome i izadjem da vidim nešto u beleške ili u kalkulator i kad se vratim u chrome tekst ga nema, aplikacija se restartovala. Ovde to radi savršeno i ja sam se rodio.
Ovo je samo jedan primer a ima ih još.

Poslato sa jugoistoka.
 
ovaj telefon je ko cipela broj manja. trpiš što te žulja, a nosiš je jer ti se sviđa.
 
Ma nemoguce :D

I kad dodje nista se tu bitno nece promeniti
 
Ali bukvalno.. Ima samo da pise 10 i to je to..
Mozda ubace za navigation bar nešto novo, ali možda.. [emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
To mi samo i nedostaje. Da skinu ovu donju navigacionu zajebanciju pa nek' ide život :-D
 
Znam da Android One prolazi ipak obradu proizvođača ali mi se čini da već gubi perspektivu. Bilo je ono Andorid One telefon je Android koji dobijate odmah posle Pixela, dakle brza ažuriranja, kad ono ispade da 10-ku dobiše mnogi drugi pre, čak i Nokije i dalje tapkaju u mestu sa 9-kom.

Ne mislim ovo kao manu OS-a, nego mi deluje da uopšte nije među prioritetima da se ispoštuje to načelo koje su na početku gurali. Štaviše nisam siguran ni u budućnost Xiaomi Android One uređaja...
 
Mislim da ni sam Xiaomi ne vidi perspektivu. Razumljivo sa više aspekata.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
nije samo a3 u pitanju, nego i većina ostalih mobitela softverski šteka.

evo recimo konkretno pocphone f1 su uneredili sa desetkom, stiče se dojam da uopšte nemaju dovoljan broj softver developera, naštancali su mali milion modela i ne mogu s ljudskim kapacitetima pokriti softverski dio. što opet, samo po sebi, govori da još nisu preboleli dečije bolesti i da nisu spremni da se uhvate ukoštac sa samsungom i huaweijem.
 
Nazad
Vrh Dno