Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

moguće da grešim negde, jel ShareMe mora da se instalira na oba uređaja?, i da li se uređaji vide direktno, ili mora preko neke wifi mreže?
 
Naravno da mora, mislim da ipak ne trebaju biti na istoj mreži jer to ide između telefona.
 
sad sam probo, radi sa ShareMe,malo je bez veze što na svaki uređaj treba da se instalira ShareMe, samo zbog ovog tel.,nije baš komforno, nadam se da će ispraviti to u desetci.
 
Pozdrav narode!
Evo već dva dana koristim ovaj telefon i odličan je, upoređujući ga sa Galaxy Note 3 koji sam do sada koristio. Čitajući neke recenzije, kao nedostaci su se pominjali displej i sporo otključavanje otiskom. Meni displej nema mana i ne uspjevam da vidim sve te silne piksele na koje se mnogi žale :) Da li sporo otključava ne mogu reći, pošto ne mogu uporediti sa nekim drugim telefonom, ali je zato čitač otiska krajnje precizan pošto se ni jednom nije desilo da se telefon ne otključa. U tim recenzijama, tačnije u komentarima, često se nađe da postoje problemi sa led lampicom za obaveštenja, da neće da radi za neke aplikacije. E pa meni ne radi uopšte :) propušteni pozivi, poruke, mejlovi, viber, itd... ništa od toga. Ima li neko takav problem, kao i ideju kako to riješiti? (u podešavanjima je sve uključeno, uključujući i "blink light")
 
za notifikacije, kolega je predložio par stanica iza; Ligt Manager Lite, i sa njim rade sve notifikacije, da bi led blinkala, u aplikaciji moraš da podesiš da boju, da bude bela, radi za za sms, propuštene pozive, viber, gmail, izgledada može za šta oćeš. možda nam desetka donese da sve što sad zahteva aplikacije, a postoji u opcijama, bude radilo iz samog telefona
 
U periodu sam tranzicije i pratim ovu temu, ali ono sto mi nikako ne mogu da "progutam" je kamera.
Video sam fotke sto su stavljali ljudi, ali test fotka sa gsmarene u kontrolisanim uslovima mi je nesto sumnjiva...da kamera iz jednog midrange uredjaj bez problema moze da se nosi i da uhvati vise detalja od nekog flagship modela...
Nisam u varijanti cim je skuplje/brand mora biti bolje i sl, ali ovo mi bas bode oci...nisam pametan :)
 
Stvarno je odlična kamera sa Gcam za ovaj segment

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
"NewPipe", aplikacija za yt u pozadini, i sa zaključanim ekranom, skinuta preko "F-Droid", neko je skoro to predložio na ovom forumu čini mi se, u temi o tabletima, oće na ovom telefonu nekad da poblesavi, al uglavnom radi dobro., zgodno kad noću pustim nešto da me uspava, a displej ćuti...
 
Što bi pored YT Vanced iko koristio nešto drugo? :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Koja je cena trenutno?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ista.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Supruga ima samsung A40 i dosta sam slikao sa njim, i video sam kako te slike izgledaju. E sad, u odnosu na ovaj samsung, da li je Mi A3 bolji sto se tice slika a i ostalih perfomansi koje poseduje. Vidim da je samsung i dalje malo jaci sa cenom.. Nisam nesto zahtevan, igrice ne igram, eto samo malo vise slikanja.
 
Kamera na A3 je bolja od kamere na Samsung A50 tako da je sigurno osjetno bolja od te na A40.
 
Mislis na stock ili gcam?

...riding on 720p...
 
Čitam, da mu turili neku sonijevu cameru, mislim u Mi A3, kanda je sony to dobro napravila
 
Xiaomi Mi A3

REAR main camera: Sony IMX586 Exmor RS CMOS | 8000x6000 (48MPx) | 1/2.25" | 0.8µm | f/1.79
FRONT camera: Samsung S5KGD1 ISOCELL | 6560x4928 (32MPx) | 1/2.8" | 0.8µm | f/2.0
 
Negde je bilo pisano, ne znam da li u ovoj temi, o tome da se telefon uključuje dok se obavljaju razgovori.

Šta treba da se podesi, tj. isključi da se tel. ne uključuje dok razgovaram? Uključi se ekran sam od sebe i "drljajući" po uvetu uđe u ko zna koje app (šta uvo "pritisne" :D).
 
Upali se ekran kada se telefon malo odmakne od uveta, ali tako mi je radio i predhodni p9 lite.
 
Pa tako radi svaki.
I to je ono što zovu proximity problem.

Koristio sam 2g note 4 i nikada nisam imao problema sa tim i onda ga dam kćerci i ona mi se zali na taj problem ...
Kako je to moguće?

pogledam kako ona koristi telefon, ona odvaja telefonom od uveta kada telefonira i ekran se uključuje.
Jednostavno stavi telefon na sto i okreni neki broj, pokri rukom gornji deo ekrana ako se ugasiekran, sa telefonom je sve ok.
Problem je u načinu korišćenja

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A3 ima SONY IMX 586... Mnogo ljudi pojma nema da A3 donosi kameru koja je na Mi 9 ili OP7, cuo sam x puta da misle da je isti senzor kao na Redmi Note seriji.

A taj prednji samsungov senzor je najbolja selfie kamera koju sam posedovao, bukvalno sam nekada zumirao do pora fotografiju i bio u fazonu ok ovo golim okom ne mogu da primetim.

Sveobuhvatna potcenjenost tog telefona je bukvalno najbolja stvar koja je mogla da se desi kupcu koji je skontao njegovu vrednost. Jedini telefon za koji kazem da je jeftiniji nego sto zasluzuje.
 
@dejca: Da, baš tako se dešava. To sam danas primetio kada sam malko "eksperimentisao" s korišćenjem telefona.

Na Mi forumima se dosta ljudi žalili na taj problem. Nisu ga rešili.

Kao što reče @bakara "zalepi telefon za uvo i neće biti problema". :D

Srećom da ne koristim ovaj tel. 99% prosleđuje pozive, ne nosim ga sa sobom sem kad mi treba zbog otvaranja rampe na poslu. Juče pošto mi bio u ruci obavim jedan poziv i primetim ovo.

Danas sam isprobao metod "zalepi telefon za uvo" i problem je izgleda "rešen". :)

Kamere ne koristim na telefonu tako da ne znam ni kakve kamere ima. Nisam ni skeniranje lica napravio, dovoljan je otisak. Pročitao sam ovde da ima zadnje kamere koje su OK, nisam ih za ovih par meseci nijednom koristio.
 
Poslednja izmena:
Proximity senzor je poznata boljka Xiaomija,
i moj se palio u toku razgovora,
nisu rešili nikad, hw je problem nema veze sa načinom korišćenja.
U temi o A1 ima app koja rešava tj zaključava ekran u toku razgovora.
 
@Cvoruga: Hvala za info. Potražiću ako to počne da me puno nervira.
 
Nazad
Vrh Dno