Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Treba mi neki dobar držač za telefon na trčanju, najbolje oko bicepsa. Može preporuka? Imam OnePlus 6.
 
Uzmi ovaj, mene već drugu godinu služi, dva polumaratona i gomila predjenih kilometara, tipa 1000dindži u svakoj radnji gde se prodaju maske i futrole...

8708896_0.jpg
 
Treba ti load rezistor. Bez njega telefon odlučuje koliko će da povuče struje.

Recimo Samsung je vukao 0,5A (S2) ako detektuje da punjač nije original (jedna žica koja pravi kontakt i svaki punjač je mogao da se modifikuje da ga prevari da misli telefon da je originalni punjač). A i punjenje zavisi od stepena napunjenosti baterije (najviše vuče kada je prazna baterija, a najmanje kada je skoro puna - tada ide 0,01A...)
Ne treba mi ništa, imam više punjača po kući, i sa svakim drugim u telefon ide više od 1.7A lagano, samo na ovom ne ide. Do punjača je, nije do telefona. Naravno da znam da telefon smanji jačinu punjenja kad dođe do 80-90%, moj je kao što sam rekao bio na 50-60% kad sam probao.
Evo sad dok pišem je na 40%, i dalje ne ide iznad 1.7A.

@lanmi86, to košta $2 na aliju fazon, ja isto koristim za trčanje ;) kakvih 1000 din.. [emoji14]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam da tamo 2$ :) Ja sam ga uzeo dan pred polumaraton, bila hitna situacija, pa daj šta daš :)
 
Neka preporuka za micro sd kartice 32/64 gb?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Prebačeno sa pogrešne teme..

Trebala bi mi preporuka koji i da li uopšte kupovati micro wifi adapter za povezivanje kompa na wifi, kao na slici u prilogu (ne mora isti).
Trenutno mi je komp povezan mrežnim kablom, koji je jedno 50 cm kraći nego što bi trebalo, jeste lakše bi bilo uzeti novi kabl ali mislim
da bi bilo zgodnije bez kabla, transmiter je sa druge strane zida skoro pa iza kompa, kablom ima oko 4 metra, kad bi bušio zid bilo bi tipa
50cm ali neću da bušim zid...
61BIPB5nrsL._SX679_.jpg
 
@nightshadow

Da li si imao LP00129xxx broj za pracenje i kada je status bio Item Posted Over The Counter to Serbia ?

Coolpad Cool1 isto oko 1,7A iako svaki port moze da isporuci oko 3A ( nema pojedinacnog ogranicenja na 2,4A )

Šta ti je poslednji update za taj kod? Ja imam isti LP, stoji In Transit, Item Posted Over The Counter to Serbia već 10 dana, bojim se da ga neću ni dobiti.
 
@bakara & @sasa022

Hvala obojici. Gledao sam juce nesto po ebayu pa mi se ucinilo da je dosta jeftinije, ali sam pomislio da je neka prica kao sa onim flesevima gde radi prvih par gb, a ostalo je fake.
 
@DjoleMC

Mnogo puta smo se ovde prepirali oko kartica - pogledaj malo unazad

Kod nas imas Kingston 32GB za 570 dinara , 64GB za 1210

www.eponuda.com/memorijske-kartice-...-s-sdcs-32gbsp-memorijska-kartica-cena-431337

www.eponuda.com/memorijske-kartice-...-i-sdcs-64gbsp-memorijska-kartica-cena-434554


Sa AliExpress-a

aliexpress.com/item/32669551247.html
mixza.aliexpress.com/store/1191646

CeaMere/Smare/Mixza je isti distributer
Jel ima neka preporuka za veću karticu?
 
Imaš na tim linkovima što je sasa postavio do 256gb -30$. Ako ih uzimaš za photo/video proveri brzinu. Ako je samo za skladištenje raznih podataka, onda su valjda ok
 
Essager Quick Charge 3.0 ili TOPK B244Q ili?
 
@sasa022
2019-05-16 15:08 In Transit Item Posted Over The Counter to Serbia

Znači ništa od isporuke :)
 
@nidzesi

Od datuma kada se pojavio status Dispatch PreAlert to Serbia racunaj jos u proseku oko mesec dana do dolaska u Srbiju



Odgovori vec postoje , ali hajde da ponovimo


@nemanja123

Samsung Evo 128GB - 19.99$
www.joybuy.com/3297606.html

Ili kod nas Kingston , Transcend ili Adata za 2100-2500 dinara


@joojant200

Ako gledas modele do 30W ( za par $ ) sasvim su dobri i jedan i drugi - postoje testovi pa pogledaj.
 
Samsung Evo sam ja ranije poručivao za 22$, imam dva komada, odlična je. Brzina je oko 70-ak MB u sekundi za veće fajlove.
 
...
Odgovori vec postoje , ali hajde da ponovimo
@joojant200
Ako gledas modele do 30W ( za par $ ) sasvim su dobri i jedan i drugi - postoje testovi pa pogledaj.

Zasto bi iko kupio 2 port punjac kada ima 3 port za iste pare?
 
Zato što mu uglavnom ne treba ni dva a ne 3 porta :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Narucio Topk sa 3 porta, kontam to jos nije niko :)
 
@joojant200

Ukupni limit na dva 5V porta je 2,4A .
2 porta imaju svrhu samo ako kacis 2 uredjaja koji "vuku" do 1A pri punjenju.
 
@joojant200
Ukupni limit na dva 5V porta je 2,4A .
2 porta imaju svrhu samo ako kacis 2 uredjaja koji "vuku" do 1A pri punjenju.
Razumeo sam to, pise i na slici.
Imam mob sa qc c usb i jedan tablet sa micro usb i jako me mrzi da stalno menjam kablove, ovako utaknem jedan po uredjaj da se puni u odgovarajući kabl, a ne dva odjednom. U tom slucaju je 5x2.4=12w max? a kad pozelim mogu mob i u quick charge.
 
I na onom TOPK sa 2 porta nema potrebe da rotiras kablove , kabl za mobilni moze uvek da bude prikljucen na QC port , a kabl za tablet na 5V port.

Na Essager punjacu na QC portu dobijas do oko 18W i istovremeno na 5V portovima do oko 12W , tj. ukupno oko 30W.

Za TOPK 30W 3 porta nisam nasao test , saznaces kada dodje kakve su mu karakteristike.
 
I na onom TOPK sa 2 porta nema potrebe da rotiras kablove , kabl za mobilni moze uvek da bude prikljucen na QC port , a kabl za tablet na 5V port.
Na Essager punjacu na QC portu dobijas do oko 18W i istovremeno na 5V portovima do oko 12W , tj. ukupno oko 30W.
Za TOPK 30W 3 porta nisam nasao test , saznaces kada dodje kakve su mu karakteristike.

Onaj mllse sto izgleda isto kao torp ili esagner ima vrhunski los test :)
https://lygte-info.dk/review/USBpower MLLSE Universal 18W Quick Charger AR-QC-03 UK.html
Videcemo kada stigne ne treba mi ni za sta narocito vazno. Hvala na pomoci, pozz.
 
ako ti stan ili kuća nisu naročito važni onda ok :) nadam se da ti punjači ipak nisu sposobni da naprave TOLIKU štetu...dobro je ako se sve završi sa sprženim telefonom...

@sasa022

kakve su zaista realne opasnosti od ovakvih punjača, na stranu sad šala i komika? šta je najgore što može da se desi?
 
Може нека препорука за бежични пуњач од 20 до 30 $?

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno