Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pisete gomile gluposti, smarate sa predikcijama a sve (ili vecina) je na osnovu pretpostavki i poluinformacija pustenih u medije, niti ko zna sta su tacno pregovarali jos manje kako je zavrsilo *u kom stepenu neprijateljstva.

Mene a i vecinu vas kao krisnike treba samo zanima kako da se minimizira steta i nadoknadi izgubljeno. Trenutno je najvaznije kako ce se odvijati situacija SN net - EON.

Dok to radi ja nemam nikakvih problema (osim smora sa prebacivanjem na smart, app i obrnuto na TV) niti uopste zelim da lupam glavu oko toga ko je koga jer od toga moze samo da se dobije cir.
 
Koga briga oko cega su pregovarali i sta je razlog? Promenis provajdera ako ti drugi vise odgovara i to je to
 
Koga briga oko cega su pregovarali i sta je razlog? Promenis provajdera ako ti drugi vise odgovara i to je to

Ne zive svi u beogradu pa da mogu da menjaju provajdera kao carape.
Konkretno u mom mestu je bio Kopernikus(Supernova) i Telekom. Sad je naravno sve to Telekom a SBB nema i nikad ga nece ni biti ili nekog drugog provajder.
 
Telekom se siri sa optikom po Beogradu, valjda se i to racuna.

I u Leskovcu telekom masovno postavlja nove bandere i razvlaci optiku, bez obzira sto u pojedinim mestima vec postoji optika firmi koje su u medjuvremenu kupljene od strane telekoma. Sada u mom naselju imam tri provajdera sa optikom a isti gazda. Jedino SBB jos uvek nije pustio optiku.
 
Supernova je bio lep nacin da "kumovi"otvore firmice i razvlace kablove po nenaseljenim selima u okolini Jagodine,Despotovca,RekovcaAleksinca,SP,jednostavno para vise nema.Plate idu iz kredita,ugovori padaju,Vojvodina prednjaci,na jugu su ljudi malo neaktivniji,uplaseniji,poslovnica u Beloj Palanci je jednostavno zatvorena vec dva dana,ljudi su besni,pratite razvoj budite istrajni i ne nasedajte na smicalice i laznja uveravanja,nijedna firma nije zlatna kada ide raskidanje ugovora,ali salterski radnici Supernove su najkreativniji u pokusajima da kod sefova "brane"firmu odliva korisnika.

Da si malo prosao kroz ta nenaseljena sela koja si naveo video bi koliko tu domacinstava ima. Igrom slucaja celo leto sam proveo na terenu po tim selima na jednom velikom projektu nevezanom za telekomunikacije i iznenadio se kolika su i kako su gusto naseljena. Tamo odavno i Kopernikus i RV imaju svoju mrezu ne bez razloga. Da li znas koliko tim ljudima tamo znaci da mogu da imaju internet i kablovsku televiziju kao i svi mi ostali po gradovima? A ima jos dosta velikih sela koja nisu pokrivena nicijom infrastrukturom. Da lib rade kumovi,to obicnog stanovnika tog sela ne zanima,bitno je da dobije internet i televiziju. Ovde je problem sto Total Tv ocigledno gubi korisnike po tim mestima sto potvrdjuju i stalne akcije koje nudi. Uskoro ce davati i 3 risivera po ceni jednog kako su krenuli.
A i to je dobro,pruziti krajnjem korisniku izbor.
 
Supernova je bio lep nacin da "kumovi"otvore firmice i razvlace kablove po nenaseljenim selima u okolini Jagodine,Despotovca,RekovcaAleksinca,SP,jednostavno para vise nema.Plate idu iz kredita,ugovori padaju,Vojvodina prednjaci,na jugu su ljudi malo neaktivniji,uplaseniji,poslovnica u Beloj Palanci je jednostavno zatvorena vec dva dana,ljudi su besni,pratite razvoj budite istrajni i ne nasedajte na smicalice i laznja uveravanja,nijedna firma nije zlatna kada ide raskidanje ugovora,ali salterski radnici Supernove su najkreativniji u pokusajima da kod sefova "brane"firmu odliva korisnika.

Konačno jedan u nizu nestandardnih odgovora nekoga ko se malo bolje razume u sve ovo.
Samo se ne slažem za Vojvodinu, osim ako je Vojvodina Sremska Mitrovica sa okolinom i parče naselja u Novom Sadu gde imaju mrežu, onda ok :D

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Znate da kuburim sa netom i packet loss vec duze vreme od pocetka decembra, posle slanja silnih mailova, zvanja itd 2 puta su ljudi bili na terenu i na kraju kad sam im poslao pisani zahtev da mi odgovore koliko sme brzina da varira procentualno oni mi nisu odgovorili nista direktno, nego da sam k.reten i da tripujem da mi ne valja brzina. I jos me zajebavaju i kazu da sam dostavio screenshotove brzine neta od NEKOLIKO MINUTA, a ja im vec 2 meseca saljem SS, to nije nekoliko minuta nego nekoliko meseci... A inace ratel mi jos uvek nije odgovorio na zalbu, zasto, ne znam....
 

Prilozi

  • thumbnail.jpg
    thumbnail.jpg
    191 KB · Pregleda: 199
Supernova je bio lep nacin da "kumovi"otvore firmice i razvlace kablove po nenaseljenim selima u okolini Jagodine,Despotovca,RekovcaAleksinca,SP,jednostavno para vise nema.Plate idu iz kredita,ugovori padaju,Vojvodina prednjaci,na jugu su ljudi malo neaktivniji,uplaseniji,poslovnica u Beloj Palanci je jednostavno zatvorena vec dva dana,ljudi su besni,pratite razvoj budite istrajni i ne nasedajte na smicalice i laznja uveravanja,nijedna firma nije zlatna kada ide raskidanje ugovora,ali salterski radnici Supernove su najkreativniji u pokusajima da kod sefova "brane"firmu odliva korisnika.

A šta vas onda briga ako znate da će da prsnu. Pustite ih da razvuku kablove, pa kad se okrene i oni puknu, vi ih lepo kupite za tepsiju ribe :)
 
Svesni ste da je lik placeni bot i da je banovan?

...riding on 720p...
 
Znate da kuburim sa netom i packet loss vec duze vreme od pocetka decembra, posle slanja silnih mailova, zvanja itd 2 puta su ljudi bili na terenu i na kraju kad sam im poslao pisani zahtev da mi odgovore koliko sme brzina da varira procentualno oni mi nisu odgovorili nista direktno, nego da sam k.reten i da tripujem da mi ne valja brzina. I jos me zajebavaju i kazu da sam dostavio screenshotove brzine neta od NEKOLIKO MINUTA, a ja im vec 2 meseca saljem SS, to nije nekoliko minuta nego nekoliko meseci... A inace ratel mi jos uvek nije odgovorio na zalbu, zasto, ne znam....

Sve je dobro dok ti ne kažu "Vi nemate pametnija posla nego da nas maltretirate".
Od 13.novembra imam isti problem
 
Daleko smo mi od takvog funkcionisanja. Ja sam bio na BT tv a gledao sam skysports i sky kanale. Jednostavno kliknes i eto ga. Ili se kupi jedan dogadjaj.

Evo, ovako bi trebalo, ali sta oni znaju, mi smo najbolji.

Procijate MTS i SBB. :
BT TV customers will be able to sign up for all of NOW TV’s top quality content, including Sky Sports and Sky Atlantic.

Sve super kod BT nedaj bože da ikad ovako bude kod nas kreneš sa nekom osnovnom ponudom od 40 funti i onda kupuješ Monthly Pass za filmove i sport ode tih 40 funti na 100 funti.
 
Svesni ste da je lik placeni bot i da je banovan?

...riding on 720p...

Izvinjavam se, nisam znao da je banovan. Video sam da je bot. Hteo sam da ga isprovociram da nešto kaže, zanima me kako su instruisani da se ponašaju u javnosti.

Jel zna neko koji sada ruter dele, ja imam neki D-link već peta godina, kome je u zadnjih par dana primećujem nešto postao slab signal. U susednoj sobi signal sinoć jedna crta, pa bih da ga reklamiram, ako uvaže. Ili je bolje da vidim da kupim neki svoj?
 
To je standardni sistem. Isto imas i kod npr sky paketa, koji mozes dokupiti kod bilo kog provajdera.
Izaberes sta te zanima, to platis i gledas. Niko te ne tera ako neces...

Disho: nikakve relevantne info nije davao, osim cistog botovanja u korist sbb...
Kliknes na njegovo korisnicko pa zadnji postovi i videces... cudi me da nije ranije banovan...

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Nudi li mts/super hybrid pakete kod nas?
Modem na adsl-u sa sim karticom, kada ti adsl ne moze vise od lupam 10 mbps pa sim dopunjuje do recimo 100?

...riding on 720p...

meni je operater iz telekoma rekao da ce krenuti sa ovim ali se ne zna kada jer im se vise isplati ova varijanta nego da u malim mestima uvode optiku.
 
Morali bi da znatno poboljšaju onda bazne stanice za 4G, jer npr. u okolini Niša, čim se malo udaljiš po selima, nema 4G signala.
 
To sam se i ja isto pitao, konkretno mene Gadzin Han zanima jer imam na moje ime net njihov i nema alternative samo mts ali brzinu 10/1 ili 2, sa vecim paketom net nije radio kako treba. Nudili su mi da mi spoje Box paket i mobilni, prebace me na 50/ nesto na sta sam rekao ljudi to ne moze u Han nema uslova i majali me mesec dama, na kraju odem u poslovnicu i zena kaze ma ne moze to i kaze trebalo bi da se napravi da uz pomoc kartice se poveca brzina. E sada stvarno u pojedinim delovima Hana ima 4G mreza od jesenas ali u dalja sela jedva i signala da ima.
 
Ma ovo su tri tačkice... Farsa continues...

Kad bi neko objavio taj famozni ugovor, sve bi bilo jasno...
 
Upravo bio u Supernovoj i lik ispred mene hteo da raskine ugovor, koji mu istice u martu. Nisu mu dozvolili, jer po ugovoru kanali mogu da se menjaju i nema osnova za raskid. Mora sada ide u Sud, da podnese tuzbu i tek onda da raskine. Tako mu objasnjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemogu da objave detalje ugovora jer u njemu postoji klauzula o poverljivosti.

A ove objave UM su postale čisto glupiranje, ne znam ni šta se oglašavaju kada ništa konkretno nemaju da kažu.
Bolje da ćute nego da se brukaju.



Upravo bio u Supernovoj i lik ispred mene hteo da raskine ugovor, koji mu istice u martu. Nisu mu dozvolili, jer po ugovoru kanali mogu da se menjaju i nema osnova za raskid. Mora sada ide u Sud, da podnese tuzbu i tek onda da raskine. Tako mu objasnjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne ume da raskine, a oni imaju tu prvu liniju odbrane koja ume da odbaci neveste.





Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne neko nego i jedna i druga strana neka objave ugovore ako bas zele da budu cvecke a nisu.
Naravno da nisu, ali ko bi normalan u poslovnom svetu objavljivao takve stvari? To se ne radi tako niti krajnje korisnike to uopste ne treba da zanima vec ugovor izmedju korisnika i krajnjeg provajdera. Tacka. Sve van toga je cista pozorisna predstava.

...riding on 720p...
 
Ako ljudima nije jasno do sada. Svaki ugovor može da se raskine. Samo je pitanje cene. Dakle koliko će to da košta stranku koja želi raskid.
Šta je u tim trenucima najvažnije znati?
Izvršitelji. Oni rade po izvršnim ispravama (brzo izvršenje bez suda pa čak i obaveštavanja) a to su u ovom slučaju računi.
Ako osoba raskine ugovor, odnosno pošalje zahtev te vrati opremu, naravno da dobije dokument o vraćanju, druga strana neće moći da pravi mesečne račune pa to neće moći automatski da ide do izvršitelja. Onima koji su dobili po dinar a dobili i račune koje su i platili, druga strana neće moći da pravi nove račune da bi mogli to da pošalju izvršiteljima na brzu egzekuciju.
Dakle, tu korisnici mogu biti mirni.
Operater onda mora preko suda da tuži i dokaže da mu je korisnik dužan, a to može da potraje i tu opšti uslovi padaju pod zakonima i pravilnicima.
Evo to je neko moje laičko viđenje zasnovano na životnom iskustvu.
 
Poslednja izmena:
Kad se ovo desilo bio sam za to da odmah raskinem ugovor sa SN , ali sam prespavao i rešio da sačekam do prvog . Ali kad su krenuli sa sveoobuhvatnim saopštenjima , a sbb je na dobitku , makar i minimalnom odlučih da ne uzimam ni eon i ni sbb jer njima cela igranka ide u prilog . Mene zanima i samo zanima sport , pa cu utakmice gledati preko neta . Ne želi m da me bilo ko ucenjuje , pa ni famozni SN ni SBB , kako god se okreneš zadnjica ti je pozadi , a nekog kablovskog distributera moras koristiti . Ova utakmica sa saopštenjima nije ni pri kraju prvog poluvremena , selo veselo se nastavlja .
 
Upravo bio u Supernovoj i lik ispred mene hteo da raskine ugovor, koji mu istice u martu. Nisu mu dozvolili, jer po ugovoru kanali mogu da se menjaju i nema osnova za raskid. Mora sada ide u Sud, da podnese tuzbu i tek onda da raskine. Tako mu objasnjeno.

Pa to je ono "bitna promena uslova" što spominjem već nekoliko puta unazad - tebi je bitno, njima nije, i šta sad?
 
Nemogu da objave detalje ugovora jer u njemu postoji klauzula o poverljivosti.

Ma, znam. Nego samo kažem da bez toga možemo samo da nagađamo iz ovih saopštenja. ŠBBKBB.

Da je umesto ciljano "odabranih" delova objavljena cela prepiska, građani bi mogli jasno da se uvere da im je United Grup ponudila sve kanale koje su i do sada emitovali, uključujući i N1 i Sportklub, ali za celu Telekomovu mrežu i sve korisnike, o čemu posedujemo pisane dokaze.

Iz ovoga se vidi da UM nije ponudila Nova Sport i Nova S kanale. Znači Telekom je u pravu kad kaže da im nisu garantovali da neće da prebace udarne prenose npr. na Nova Sport, niti su hteli da uključe te kanale u trgovinu.
 
N1 je zvanicno javno objavio na svom sajtu ponudu gde im nudi samo jedan kanal i to samo N1 za 40 centi...

Ako pratite izjave obe strane shvaticete da je to i istina, i ako im takva ponuda nije ni trazena.
Tako da su to samo prazne price da su oni njima nudili sve kanale koje su emitovali kada nicim to nisu potrkrepili.

Novu S, i nova sport ja ni ne ocekujem da ce dati.

UM igra dosta kvarno mora se priznati, ali mi je takodje totalno nepojmljivo da ne izadju sa bilo kakvom ponudom.

I ono neko napisa kako je telekom umrezavao nenaseljena sela a oni gusto naseljena mesta, pa ono to je bas bila velika mudrost i pamet.
 
Poslednja izmena:
Upravo bio u Supernovoj i lik ispred mene hteo da raskine ugovor, koji mu istice u martu. Nisu mu dozvolili, jer po ugovoru kanali mogu da se menjaju i nema osnova za raskid. Mora sada ide u Sud, da podnese tuzbu i tek onda da raskine. Tako mu objasnjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako rekoh, ne može niko nikoga da drži prislino pod ugovorom. Tako da ovo objašnjenje je apsolutna manipulacija. Upravo je suprotno. Ako korisnik želi, i raskine ugovor pisanim zahtevom sa obrazloženjem zašto raskida ugovor, vrati opremu, dobije potpisan dokument o vraćanju iste, oštećena strana je operater, on gubi korisnika, i buduće prihode od njega. I operater mora da se obrati sudu tužbom da nadoknadi svoju štetu, ako smatra da je u pravu.
 
Ma, znam. Nego samo kažem da bez toga možemo samo da nagađamo iz ovih saopštenja. ŠBBKBB.



Iz ovoga se vidi da UM nije ponudila Nova Sport i Nova S kanale. Znači Telekom je u pravu kad kaže da im nisu garantovali da neće da prebace udarne prenose npr. na Nova Sport, niti su hteli da uključe te kanale u trgovinu.

Nema od tog ništa da će nešto od premium sadržaja da premeste sa SK na Nova Sport,pošto u Hrvatskoj nisu uspeli ni jednom operateru da uvale Nova Sport zato ništa od premium sadržaja što su najavljivali da će biti na Nova Sport ni sad ne emituju na njemu.
 
Pa ne mogu ni oni tek tako da menjaju programsku semu na kanalu kojeg su prodali ugovorom.

Najbolje da posle puste trke bubasvaba i kazu to vam je sportski kanal za koji ste kupili prava za emitovanje...nece da moze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno