Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razglabam prijatelju, nego sam samo tražio informaciju o uslovima koje nude starim korisnicima, pošto kao što vidiš nisu isti svuda. Nigde nisam spomenuo da je raskid u pitanju ili nešto drugo. Internetom sam zadovoljan, kod mene radi odlično.
izvini nisam konkretno mislio na tebe za raskid, tebi sam dao odgovor: (pre nego što potpišeš ugovor čitaj forum, raspitaj se kako šta, pa onda prihvati i potpisuj)......a ostatak mog izlaganja se misli na sve ostale koji razglabaju o raskidu
 
Mogu da budu blesavi pa da traze, a ja necu da platim sem dela za mesecnu potrosnju.
Onda mogu da me tuze i na sudu izgube.
Nema tužbe, ako misle da im duguješ pare a ti ne platiš daće te agenciji za naplatu dugova. Ovo znam iz iskustva sa SBB-om.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Nema tužbe, ako misle da im duguješ pare a ti ne platiš daće te agenciji za naplatu dugova. Ovo znam iz iskustva sa SBB-om.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

A onda će oni da zovu njega, rodbinu, komšije... :D Inače, mislim da to svi rade.
 
Moje iskustvo sa TotalTv,ugovor istekao 6 meseci rešim da se otkačim ubogog ADSL-a 10/1 kod Telekoma i pređem kod Kopernikusa sa kablovskom i internetom.Sa Telekomom je bilo lako i bez problema,dok sam došao kući net i fiksni su bili isklučeni oprema razdužena.Sa TotalTV počinje igranka.Vratim im opremu kurirom i ostaje račun za tekući mesec koji sam redovno platio.Posle 15 dana dolazi da im dugujem još nešto preko 10000din iako znam da su svi računi plaćeni,zovem korisnički servis i oni mi kažu da na mom nalogu ne vide nikakav dug.Pišem žalbu SBB-u i posle 15 dana dolazi poštom da im dugujem 1600 i nešto dinara a ne više 10000.Napominjem da dug i veći i manji ne može da se dobije sabiranjem računa.Rešim da se zainatim i ne platim.Posle par meseci zove agencija za uterivanje dugova rok je za plaćanje 15 dana posle toga njihovi troškovi naplate su 30000 din.

Molio bih bez komentara šta sam trebao ili ne da uradim,iskustvo sam napisao da bi znali šta možete da očekujete.
 
Ja samo potvrđujem da se tako radi jer znam osobu koja to radi, ili je radila.
 
Stvarno se risiveri placaju po 3e ??:trust: ja imam 2 komada jedan se koristi drugi stoji a treci je njihov Vox tv
 
... i da to su te vrednosti uploada aaaaa.jpg :D

i tako je uvek od negde 18h do jedno 6:30h ujutru
 
Sve bi to bilo lepo, samo sto nije realno :) ja ne podržavam da bude neograničen broj, ponovo otvaramo vrata mahinacijama... kod mene u zgradi 4 porodice na jednom spratu plaćaju jedan priključak, razvukli kablove spolja oko zgrade, stavili kineske pojačivače (komšija je satro elektronicar) a ruter im je taman u sredini da svi imaju pomalo signala... pre nekoliko dana ih vidim u redu cekaju da se prijave za kablovsku... dosta je bilo, oni su tako 15 godina radili...
 
Sve bi to bilo lepo, samo sto nije realno :) ja ne podržavam da bude neograničen broj, ponovo otvaramo vrata mahinacijama... kod mene u zgradi 4 porodice na jednom spratu plaćaju jedan priključak, razvukli kablove spolja oko zgrade, stavili kineske pojačivače (komšija je satro elektronicar) a ruter im je taman u sredini da svi imaju pomalo signala... pre nekoliko dana ih vidim u redu cekaju da se prijave za kablovsku... dosta je bilo, oni su tako 15 godina radili...
A time se takođe i mreža posle optereti, takođe si u pravu i to sam viđao kod brata na konjarniku.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
ja bi delimično ukinuo ograničenje broja resivera s'tim da se kao i do sada služeno dobije po tri resivera, a svaki sledeći dodatni resiver (maximalno 3) naplaćuje od 500 do 1000 din. pa ko želi neka plati i gleda......ne slažem se da osnovni paket bude slobodan za gledanje (free to air) zbog zloupotrebe (čitaj deljenje po komšiluku) jer ne bi bilo fer prema ostalim korisnicima koji plaćaju........polazim od sebe jer mi koji imamo super par plus i super max pakete nismo imali nikakav popust 6 meseci od marta do septembra zbog vanrednog stanja i vanredne situacije jer je svim korisnicima bio pušten full paket a placali smo punu cenu paketa za razliku od od ostalih koji nemaju full paket.........uostalom ako hoceš da gledaš besplatno tv na više tv-a imaš dvb-t2 "zemaljske kanale" pa gledaj..........a taj lik koji je pokrenuo peticiju verovatno je za dž. gledao kablovsku, pa sada kad su zavrnuli slavinu ajmo peticiju da opet gledamo a da ne platimo.....ma važi......dođi juče.....
 
Poslednja izmena:
Taj lik (a i ja) koristi usluge provajdera kod koga je broj televizora neograničen, a natovanja ip adresa nikad bilo nije.
Tog provajdera 16. novembra preuzima Supernova.
 
Taj lik (a i ja) koristi usluge provajdera kod koga je broj televizora neograničen, a natovanja ip adresa nikad bilo nije.
Tog provajdera 16. novembra preuzima Supernova.

srećno sa supernovom.......:) i probaj da shvatiš to što sam ja napisao kao i predhodni postovi (Muki.Beograd i Sale99)....i ne mešaj babe i žabe-u peticiji se ne pomiinje internet i natovanje ip adresa nego samo kablovska tv
 
Poslednja izmena:
Neću se usrećiti sigurno.
Shvatam to za televizore i tu nemam nekih primedbi, ali za natovanje ip adresa nemam nimalo razumevanja.
 
Neću se usrećiti sigurno.
Shvatam to za televizore i tu nemam nekih primedbi, ali za natovanje ip adresa nemam nimalo razumevanja.

nemam ni ja razumevanja i ja sam od pre par meseci natovan i ne mogu da koristim kamere i zbog toga pi...m ali sta mozemo tako je sada plati pa ćeš imati.....i nemojmo sada ponovo o natovanju 20 strana.....tačka za natovanje....
 
Kako vam radi paket "super sve max" (optika), koliko se izvuce od deklarisane brzine (shvacam da to ovisi od mesta do mesta, od mreze do mreze, od opterecenja...), da li su svi korisnici natovani (mislim na ovaj paket), kako se to odrazi na rad torenta?
 
@rameddenas
Ti stavljaj tačku, ja neću.
I nemoj citirati post koji je odmah iznad tvog.
 
Poslednja izmena:
Већи стан има 4-5 телевизора а да не помињемо куће. То што живе нпр родитељи на једном а деца на другом спрату опет је једно домаћинство, иста адреса. Слика је приметно боља директ са тв него било ког рисивера.
Може све то да се уреди, ако је кодирано али за више тв више картица и сл.
 
Kako vam radi paket "super sve max" (optika), koliko se izvuce od deklarisane brzine (shvacam da to ovisi od mesta do mesta, od mreze do mreze, od opterecenja...), da li su svi korisnici natovani (mislim na ovaj paket), kako se to odrazi na rad torenta?

Ako koristiš privatne torent trakere nećeš biti vidljiv i možeš biti banovan.Down će ići normalno upload skoro nikako.Ja sam bio natovan i zbog torenta sam tražio da me prebace na javnu dinamičku adresu i već više od godinu dana nisam iza nata.(naravno nisam rekao da mi ne rade torenti mada me nisu ni pitali za razlog.Kada imam probleme idem lično u poslovnicu,ponesem modem,stb box i sam zamenim,ne čekam servisere).Takođe kvar prijavim lično u poslovnici jer od call centra slabo ima vajde...
 
Ovaj Supernova tred je komedija ...sad kad navale korisnici Ehe net-a sa svojim problemima :D
Pa tras, peticija ! :p
 
Koliko vremena treba od kada pozovete akvizitera do uvođenja?
 
Ako koristiš privatne torent trakere nećeš biti vidljiv i možeš biti banovan.Down će ići normalno upload skoro nikako.Ja sam bio natovan i zbog torenta sam tražio da me prebace na javnu dinamičku adresu i već više od godinu dana nisam iza nata.(naravno nisam rekao da mi ne rade torenti mada me nisu ni pitali za razlog.Kada imam probleme idem lično u poslovnicu,ponesem modem,stb box i sam zamenim,ne čekam servisere).Takođe kvar prijavim lično u poslovnici jer od call centra slabo ima vajde...

...pozvao si ih i zamolio da ti dodele javnu dinamicku adresu, koju brzine izvuces kad skidas (naravno da na to utice vise faktora), a sta kaze speed test?
 
Već sam napisao da probleme rešavam u poslovnici gde sam i tražio da mi daju javnu dinamičku adresu. Kod mene su brzine uvek maximalne za moj paket bez obzira kada merim, 120/15 ping oko 7ms.Naravno da se dešavaju kvarovi, prekidi ali ne tako često kao kod drugih. Kada skidam torente brzna je uvek maximalna. Pričamo o privatnim torent trackerima.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
wow, ok, hvala (naravno da je rec o privatnim torent trackerima)

Mislim da ne pricamo o istoj stvari - mene zanima paket 1000 Mb/s OPTIKA (super sve max)
 
Laičko pitanje, ne zamerite molim vas. Torent trakeri, to je kada skidate film na thepiratebay? Ja na SBB-u max doguram do 15mbps download speed
 
Већи стан има 4-5 телевизора а да не помињемо куће. То што живе нпр родитељи на једном а деца на другом спрату опет је једно домаћинство, иста адреса. Слика је приметно боља директ са тв него било ког рисивера.
Може све то да се уреди, ако је кодирано али за више тв више картица и сл.

Za to ti je najbolje rešenje dobra tv aplikacija ko što je eon kod sbb.Deca i onako više vise i gledaju tv sadržaj na laptopu nego preko televizora,a 50+ ukućani i onako 90% vremena vise na 3 kanala kojih ima i preko T2.
A što se tiče peticije to jedino vi za sebe da se izborite,mi ostali smo već to prošli i u tom sistemu 3 televizora i kodiranog tv signala smo odavno.
 
Šta im je sa ovom kablovskom tv? Na Zvezdari već dva dana nestaje signal na STB prekjuče oko 22.15 i došlo tek oko 8 sutradan. Sinoć nestalo već oko 19.30 i opet došlo danas oko 8, verovatno kad neko od njih dođe na posao, pa resetuje nešto ili šta već rade. Zvao pozivni centar i gospođa kaže da imaju prijave i da su ekipe na terenu, a znam da me laže, ali šta ćeš ... Ne znam samo zašto daju lažne informacije?
 
Brljave svuda, previše reklamacija ih kolje.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Pitanjce:
Od skoro imam 120mb/s paket (provider je 'radius vektor' bar tako pise na speedtest-u). Ruter je: Technicolor 7210

Zanima me sledece: U win 7, u podesavanjima za ipv4 od network adaptera, ne mogu da postavim moju staticku IP adresu za racunar koji je mreznim kablom povezan na Technicolor 7210 ruter. Zna li neko zasto? Sta je problem, i kako da ovo namestim?

Znaci stavim da je moj IP npr: 192.168.0. 20
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.0.1

Kada kliknem ok (i startujem network adapter), ne moze da se konektuje na net. Kada opet proverim podesavanja za network adapter, tamo stoji sve sto sam upisao osim sto je polje za 'default gateway' (192.168.0.1) prazno. ZASTO, i STA mi brise postavke iz ovog polja, i kako da ga 'nateram' da prihvati? Kod ADSL-a ovo nije bio nikakav problem, ne razumem sta je sada problem kod Supernove. Moze pomoc? Hvala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno