Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Nestasica Mi9 modela je izgleda uzrokovana tome sto vecina kupuje Mi9 T Pro telefon. Sad ne znam zasto, telefoni su slicni ali se meni nekako vise dopada Mi9, ne dopadaju mi se one pop-up kamere.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nije nestasica,ima ih na KP,sad sam bas gledao cene nekih modela i video sam da ih ima,model 6/64=330e,6/128-360e.Mozda ima i jeftinije,ovo sam video kod dvojice prodavaca.
 
Jesi li ih zvao ili samo pročitao ? Velika razlika.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Da si prelistao oglase i prodavce sta imaju u ponudi znao bi da ima da se kupe,ne bi me proveravao ovako da bi ispao pametan..Telefona Mi 9 ima normalno u prodaji kod barem 5 ozbiljnijih prodavaca na KP,krecu se od 330-360€..Ja sam danas gledao cene nekih telefona i kod dva prodavca sam video da imaju u ponudi,sa jednim sam kontaktirao preko poruka i rekao mi je neke cene i znam da ima u ponudi i ovaj mob.Ne znam zasto pustate buvu da nema gde da se kupi..
 
Kontaktirao sam 7 prodavaca na KP, kod dvojice ima da se kupi. Jedan ga ima trenutno na stanju (1komad), drugi moze da ga nabavi za 10-tak dana. Treci mi je odgovorio da svi traze Mi9 T Pro, pa sam iz toga zakljucio da je manje interesovanje za Mi9.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moje mišljenje za potencijalne kupce ovog modela: za te pare (koje iznad pomenuste), ovaj telefon je ultimativna kupovina!
Takođe moram da napomenem da sa trenutnim OS- om (Android 10 + MIUI 11), telefon je mnogo bolja kupovina - nego kada sam ga ja uzeo (Android 9 + MIUI 10). Ovo tako dobro "klizi", da mi još duuugo neće pasti na pamet - da ga menjam :).
Ko sumnja, treba da lično proba - kako ovo elegantno telefonče radi.
 
Jel ima neko da koristi Miroom weekly? Ja prezadovoljan posle 24h, prešao sam sa xeu weekly miui10.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Moje mišljenje za potencijalne kupce ovog modela: za te pare (koje iznad pomenuste), ovaj telefon je ultimativna kupovina!
Takođe moram da napomenem da sa trenutnim OS- om (Android 10 + MIUI 11), telefon je mnogo bolja kupovina - nego kada sam ga ja uzeo (Android 9 + MIUI 10). Ovo tako dobro "klizi", da mi još duuugo neće pasti na pamet - da ga menjam :).
Ko sumnja, treba da lično proba - kako ovo elegantno telefonče radi.

Ja imam mi9t pro, i probao sam onaj mod.81Hz za odziv ekrana. Miui tako dobro radi da ne primetim razliku .
 
Moje mišljenje za potencijalne kupce ovog modela: za te pare (koje iznad pomenuste), ovaj telefon je ultimativna kupovina!
Takođe moram da napomenem da sa trenutnim OS- om (Android 10 + MIUI 11), telefon je mnogo bolja kupovina - nego kada sam ga ja uzeo (Android 9 + MIUI 10). Ovo tako dobro "klizi", da mi još duuugo neće pasti na pamet - da ga menjam :).
Ko sumnja, treba da lično proba - kako ovo elegantno telefonče radi.
10 puta sam pitao kako ste zadovoljni sa Miui 11 i konacno da neko javi :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Pisali smo na nekoj od prethodnih strana.
 
Evo i ja da podelim neka iskustva.
Prešao sam na Miui 11 Eu stable Rom i zaista je sjajan , rekao bih prilično ispeglaniji od Globalnog.
I da imam jedno pitanje . Naime , gornji deo ekrana je nešto toplijih nijansi od donjeg.
Čuo sam da nisam jedini sa tom primedbom da bih voleo da znam da li je to kod svih tako.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ljudi jel neko uzimao punjač od 27w i ima li ga u EU varijanti, i da li je neko uzimao onaj originalni wireles punjač?
 
Bas i mene zanima ovo, ceo KP sam pregledao i nisam video da neko prodaje taj punjac od 27w.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Ljudi jel neko uzimao punjač od 27w i ima li ga u EU varijanti, i da li je neko uzimao onaj originalni wireles punjač?
Iskreno mislim da nema potrebe za punjacem bržim od onga u kutiji.. I ja sam razmisljao jedno vrijeme da narucim 27w ali kad malo bolje razmislim, ne treba mi..
Telefon se puni od 20 do 100 posto za sat vremena sto je sasvim brzo, brze mi i ne treba..
Bolje za te pare uzeti neki fin case i/ili staklo za ekran..
Aa sto se tice wireless punjaca, imam neki koji sam dobio na poklon koji ne puni brzo uopste ali mi je super jer mi je pored glave dok spavam pa stavim uvece i ujutru mi je telefon pun i samo ga uzmem sa stalka i krecem odma..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
pisao sam na drugim temama,plus qc 4+ u odnosu na qc 3.0 18w nije u brzini (iako puni nesto brze) vec u boljoj granulaciji napona/amperaze sto dovodi do manjeg zagrevanja baterije i njenog duzeg trajanja.sto se tice punjaca,ali je najbolji izvor i kad se vec daje lova najpametnije dati tih 20tak dolara na ful 60w punjac,i onda moze cak i laptop da se puni,svi PD fonovi,qc...
 
pisao sam na drugim temama,plus qc 4+ u odnosu na qc 3.0 18w nije u brzini (iako puni nesto brze) vec u boljoj granulaciji napona/amperaze sto dovodi do manjeg zagrevanja baterije i njenog duzeg trajanja.sto se tice punjaca,ali je najbolji izvor i kad se vec daje lova najpametnije dati tih 20tak dolara na ful 60w punjac,i onda moze cak i laptop da se puni,svi PD fonovi,qc...

Imaš li neku konkretnu preporuku? Hoće li uopšte Mi 9 povući 27w sa punjača od 60w?
 
lopusina:

ja se drzim baseusa,on je nesto skuplji sem ako ga kao ja ne nahvatas na snizenjima i kuponima (sto ne bi trebalo da bude tesko),i ugreen ima i jeftiniji je ali ima samo c izlaz,i rusi pokupuju eu verziju cim stigne (jer je prejeftin).i ugreen podrzava i PD i qc 4+ iako ima samo taj jedan izlaz.

ne bih se zamarao 27,35 i 45w punjacima,nije neka razlika u ceni a kad tad ce ustrebati 60w.
 
... Hoće li uopšte Mi 9 povući 27w sa punjača od 60w?
Telefon tj. softver i baterija, kontrolišu koliko će povući struje, važno je da li punjač to može da isporuči. To znači da se ništa loše ne može desiti ako telefon puniš "jačim" punjačem.
 
PSX-20191119-173721.jpg

Snimih laserski fokus - dok radi.
Stanite ispred ogledala, upalite kameru i da se bolje vidi - prebacite na Tele mod (tj. 2x kod originala) i na ekranu ćete videti purpurno svetlo, koje se u ogledalu ne vidi.
 
Telefon tj. softver i baterija, kontrolišu koliko će povući struje, važno je da li punjač to može da isporuči. To znači da se ništa loše ne može desiti ako telefon puniš "jačim" punjačem.

Pitanje je samo da li će telefon i punjač "pričati međusobno" tj. mislio sam na to da možda Xiaomi nema neki poseban protokol koji ga sprečava da koristi ostale QC 3 i 4 punjače u punom potencijalu.

PS: ovo IC svetlo vidiš i na prstu koji približiš kameri.
 
Da li je neko primetio bug da telefon sam smanjuje zvuk pri slusanju muzike ?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jedini konkurent Mi9 je bio Honor 20, ali hteo sam da probam nesto drugacije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze li neko da me uputi u neke osnovne fore i fazone u vezi telefona? Da li odmah instalirati Android 10? Prvi put cu koristiti Šhaomi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze li neko da me uputi u neke osnovne fore i fazone u vezi telefona? Da li odmah instalirati Android 10? Prvi put cu koristiti Šhaomi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Ma rokaj desetku odma [emoji1787]
Telefon kao telefon nema sto da se prica, malo navikavanja i to je to.. Ako ti legne MIUI neces ga mijenjati..
Meni je ovo drugi Xiaomi zaredom.. Prvo sam koristio rn5..


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Koristim sad Huawei sa EMUI sistemom za koji kazu da je slican MIUI sistemu. Jedino sam imao priliku da ga vidim na Redmi Note 7 modelu u nekoj poslovnici i moram priznati da mi je delovao zastarelo, gledam na YT i MIUI 11 mi deluje dosta lepse i modernije od 10-tke.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Jeste zastareo u odnosu na Samsungov Interfejs, ali vizuelno se meni vise dopada od MIUI 10.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno