Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Drustvo kako stojite sa kamerama za spolja i unutra? Sta koristite?
Kakve su xiaomi po tom pitanju, preko gateway-a?
Ide 11.11. na aliju...
 
Ja imam 3 unutrasnje, 2 koristim. Super kamerice, jako me lepo sluze, zadovoljan sam.

Tapatalk from Poco loco
 
da li mogu da se koriste van Mi Home sw?

tj može li stream sa kamere da se "uvuče" u neki drugi NVR sw?
 
Nisam pokusavao, stvarno ne znam. Koristim Mi home jer imam gomilu xiaomi stvari, sijalice, gateway, senzore itd.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja sam na dafang kameru bio u jednom trenutku instalirao custom firmware koji na nju postavi rtsp server (nadam se da sam pogodio), pa se njoj pristupa preko browser-a ili nekog programa za tu vrstu stream-a, radilo je korektno ali onda gubiš komande za kretanje kamere. Mogu i komande da se isprogramiraju, ali je za mene bilo previše napredno pa sam se vratio na stock. Inače nisam bas prezadovoljan jer kamera ima samo 15 fps, ali nije ni bila preskupa. Meni ipak treba opcija kretanja kamere, tako da nešto sam morao žrtvovati.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Trebaju mi temp i humidity senzori, gledao sam one Mi sa lcd-om... Kod nas su 2k dinara (kp i mi store). Za njih koliko sam razumeo nije potreban nikakav gateway? povezu se na wifi i preko MiHome se upravlja njima?

I imam pitanje vezano za te senzore ali ako bih ih narucio sa AliExpressa (ima za 20e 4 kom, a ovde za te pare dobijem 1). Oni su pretpostavljam za kinesko trziste, sto znaci da bi u MiHome morao da se podesi china region, a ja trenutno imam Mi AirPurifier koji je povezan na MiHome Europe region... Da li je to izvodljivo da sve bude na jednom regionu ili ne?
 
Poslednja izmena:
Ja imam Mi senzor temperature i vlage, onaj beli okrugli, i on je samo Bluetooth, nema WiFi, placen 18 evra.

Za njega treba gateway sa BT.

Inace sam primetio da ako zelim da automatizujem nesto preko Mi aplikacije kada padne temperatura, za razliku od senzora sa Mi Gateway, to bas i ne funkcionise najbolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mmmm... Izgleda da za sve njih treba gateway...
 
Moze i obican esp32 da sluzi kao gateway, ja koristim tako.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imam samo esp8266, moracu da narucim esp32... Jel moze da se poveze sa mi home app ako je gateway esp32?
Znaci nema ni jedan ovaj senzor da moze kao AirPurifier da se nakaci direktno na wifi i bude vidljiv u MiHomeApp odakle god?

I gde moze da se nadje, malo sam googlao ali nisam uspeo da nadjem, Mi gateway (samo gateway, da nije lampa ili neki drugi uredjaj)?
 
Poslednja izmena:
Ako te zanima imam viska gateway koji nije lampa, tacna oznaka je CGSPR1
 
Jel moze na njega da se kace oni senzori koji su za eu trziste i jel moze da radi na eu regionu?
 
Iskreno ne znam, otkacio sam ga cim sam preselio senzore na esp32. Mogu da ti ga dam, probas vidis jel odgovara.
 
pa dzabe mi jer nemam sa cim da ga probam, nisam jos kupio senzore... :)
Informisem se i trazim sta da kupim, tj sta pokriva moje potrebe...

Hvala u svakom slucaju :)
probacu da izguglam malo...
 
Moj glas za one male cetvrtaste senzore sto se otkljucavaju, tacni jeftini baterija dugo traje

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Posto sam narucio Bt senzore temperatura, aqara senzore temp. i gateway 3 na aliju, sigurno su za kinesko trziste. Jel to znaci da kada budem pratio temperature , da vreme nece biti evropsko ili to moze da se podesi?
 
Gateway 3 može na EU server(i kineska verzija), tako da nema potrebe da brineš o tome...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja imam te cetvrtaste Bluetooth. A za sta sluzi to otključavanje? Meni pokazuje temperaturu i na njemu i na telefonu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da bi mogli da se ocitavaju i sa drugim hardverom osim samo sa mi gateway-om.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
termo?


moze neko da mi objasni poentu ovoga? npr. ako se grijem na pelet i imam centralni glavni termostat.. koji se pali gasi u zavisnosti od temperature... i pali ujutro na zadano vrijeme, a gasi navece..

za sta bi mi koristile ovi smart ventili onda? da se smanje automatski kada bude prevruce ili? ne mogu skontati? :D
 
Ne treba ti u svakoj sobi uvek i max grejanje. Zbog toga

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da bi mogli da se ocitavaju i sa drugim hardverom osim samo sa mi gateway-om.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ovo mi nije bas jasno.... Ovi mali mogu da se povezu sa npr Prosto wifi termostatom preko nekog gateway?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To je smart termoglava. Da može da zatvori ventil tog grejnog tela ako je temperatura u prostoriji preko potrebne. Ja sobni termostat držim u najhladnijoj sobi u kući, a sve ostale prostorije regulišem termoglavama.
Prošle godine sam u oktoboru namestio na 22C u toj prostoriji, ostali ventili su bili namešteni od prethodne sezone, kada znam da više dana neću biti kod kuće (prethodne zime 2x), smanjim na 17. Grejanje isključio poslednjih dana maja. Cela godina, 150kvm, na gas 101.000 dinara (ili tako nešto, trunka preko 100k). U prevodu, termoglave, da ih nisam imao, bi mi se ispaltile za jednu godinu.
Da li imam potrebe za remote podesivim termoglavama? Ne baš, jer kao što napisah, podešene 2018, nisu dirane za 19/20.

Svakako preporučujem termoglave, ali može obične, nema ptorebe za smart.
 
Poslednja izmena:
Postoji li nešto da se ovo zameni i da meri temperaturu a može da se čita prkeo wifi?

Eventualno neka sonda da se stavi dodatno.
ed886821eade4b25a09b1c982f555cb7.jpg
 
Shelly 1 PM sa temperaturnim dodatkom
Moze da meri i potrosnju :)
 
Sonoff th16 sa sondom, ako treba i merenje potrošnje onda PowR2 plus sonda plus tasmota (malo zezanja potrebno da se napravi da radi). Jedno ili drugo je jednostavno.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Jeste, jeste. Ima svašta nešto.
 
Nazad
Vrh Dno