Šta je novo?

Raiffeisen bank

Da li funkcioniše plaćanje preko interneta Visa karticom koja se dobija uz iRačun? Juče sam je aktivirao preko kol centra, pokušao da uplatim kredit za prepaid preko telenorovog sajta i izbacuje mi grešku da je kartica nevažeća.
 
Prvo podigni sa bankomata ili plati nešto u prodavnici pa tek onda probaj da koristiš internet kanal.
 
Ma nema to veze, mora da radi odmah.
Imao sam nesto slican problem, tacnije sa povezivanjem na RaiPay.
Rece mi operater kol centra da je koleginica zaboravila da uradi poslednji deo, da klikne negde da kartica skroz postane aktivna. Resili za nekoliko min.
 
Jedan info za iRačun:
Nema provizije za uplatu gotovine preko bankomata (višenamenskog uređaja) bez kartice, potrebno je samo znati broj računa, isprobano.
 
Da li je neko probao uplatu na salteru za iracun? Naplacuju li tu proviziju?
 
Meni su iz call centra rekli da su te naknade koje stoje u tarifniku upravo to, za salterska placanja.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Није ми баш јасно питање,али они наплаћију и интерни пренос готовином,тј. у банци,значи и екстерни.Уплата на свој рачун је бесплатна,било би превише да то наплаћују,бар тако мислим:)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: Rio
Naplaćuju i gotovinsku uplatu na šalteru samo za iRačun, mimo uplate fizičkih lica koji nisu klijenti na račun drugog fizičkog lica. Logika im je da smanje broj blagajni i zaposlenih, a zatim povećaju pokrivenost višenamenskih uređaja.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Da, to me je zanimalo. Uplata na sopstveni iracun na salteru.
Kod mene je bankomat zaostao u razvoju. Postavili su ga pre ko zna koliko godina, i jos nije naucio da ne treba samo da deli pare, nego i da uzme, ako mu neko vec nudi.
 
Ако наплаћују готовинске уплате на свој рачун(и-рачун) како се то не коси с неким основним законима о банкама,заштити потрошача и сличним законима?Јасна ми је њихова логика,али нек уведу тоталну роботизацију и за отварање и друге услуге,а то је немогуће.Питаћемо НБС о овоме,да ли је и колико легално.
 
Ja sam imao problem sa ebanking juče između 12 i 16h. Nije radila ni na računaru ni na mobilnom telefonu. Posle 16h je proradila na računaru, ali na mobilnom telefonu ni dalje ne radi; prilikom logovanja prikazuje poruku o grešci:

"Vaš korisnički nalog nije aktivan, obratite se banci za više detalja (Err_96142)"
Meni tu gresku baca poslednja dva dana u mobilnoj aplikaciji, i to samo na biznis nalogu, u iRacun se ulogujem normalno. Obrisao sam i ponovo instalirao aplikaciju, uneo token koji su mi ponovo poslali i opet se isto desava (samo na biznis nalogu).
Da li je jos neko imao ovaj problem, samo na ovaj post sam naleteo pretrazivanjem foruma?
 
Biznis token postaje aktivan tek nakon prve uplate pazara. Na grupi PayPal Srbija imamo slučaj gde je otvoren prvo Preduzetnik paket pa lični i ne radi personalni token pa moguće da je u pitanju sistemska greška. Obavesti korisnički na 0800 32 02 100.
 
Nemam biznis nalog, u tom trenutku mi je bilo skupo da plaćam tu uslugu. A nemam ni pazar. :)
 
Biznis token postaje aktivan tek nakon prve uplate pazara. Na grupi PayPal Srbija imamo slučaj gde je otvoren prvo Preduzetnik paket pa lični i ne radi personalni token pa moguće da je u pitanju sistemska greška. Obavesti korisnički na 0800 32 02 100.
Pa bio je aktivan, odmah nakon sto mi je otvoren paket u banci, sva tri racuna sam mogao da vidim, tekuci, devizni i trgovanje devizama. iRacun radi i sada bez problema, samo mi za biznis izbacuje tu gresku.
U banci kazu da je kod njih sve ok u sistemu, pa su mi dali broj i tehnicke podrske, da se obratim njima, jer oni vide sve sto je vezano za te sistemske greske, pa ako zatreba jos nekome:

0113202800
 
Edit:
Poslali su mi na mail najnoviju verziju aplikacije(od 15.07.), koja jos uvek nije dostupna na store-u, sada sve radi kako treba. Jos uvek su u fazi testiranja, pa se izvinjavaju i zahvaljuju na razumevanju...
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Conquer Nije li problem da okačiš apk na neki file hosting?
 
Jel otvarao neko skoro iRačun da napiše za koliko su mu stigle kartice? Otvorio račun pre 7 radnih dana, ni pinova, ni kartica u sandučetu.
 
Mozda su sad usporili, ako je krenuo veci broj ljudi da otvara.
Meni su stigle posle nekih 4-5 dana.
 
Ja sam otvorio 14-og, pinovi stigli za 2-3 dana, a na kartice jos cekam.
 
Члану породице који је отварао ирачун систем повукао старе податке(од прије милион година с старом адресом,фиксним итд.)Звали онај општи број,као и тех. подршку:),боље да нисмо.Сад чекамо да нас позову.
 
Naplaćuju i gotovinsku uplatu na šalteru samo za iRačun, mimo uplate fizičkih lica koji nisu klijenti na račun drugog fizičkog lica. Logika im je da smanje broj blagajni i zaposlenih, a zatim povećaju pokrivenost višenamenskih uređaja.

Da, to me je zanimalo. Uplata na sopstveni iracun na salteru.
Kod mene je bankomat zaostao u razvoju. Postavili su ga pre ko zna koliko godina, i jos nije naucio da ne treba samo da deli pare, nego i da uzme, ako mu neko vec nudi.

ja sam uplatio na salteru i dobio uveravanja da nema nikakve provizije i da je to definformacija

nisam mogao da uplatim na bankomatu bez kartice samo sa racunom
 
Не знам шта да кажем,сем оно што сам раније хтио,а нисам.То за мене спада у људска права и то основна.Уплата,исплата у матичној банци мора бити бесплатно,располагање својим новцем.Одржавање,отварање,вођење рачуна и друге смицалице могу се наплатити,али основно је битно.Како је у пракси и стварности,не знам,али,кажем коси се с основним људским правима,логиком без обзира на врсту рачуна.
 
Svakako možeš da odeš u drugu banku i otvoriš drugi račun, a ovde ugasis.

Eto meni je bezobrazno što se naplaćuju transakcije online, pa sam zato prešao u rai na iracun.
 
I ja sam iz istog razloga otvorio iračun. A i platu ću da prebacim tu i gasim Intezu.
 
Svakako možeš da odeš u drugu banku i otvoriš drugi račun, a ovde ugasis.

Eto meni je bezobrazno što se naplaćuju transakcije online, pa sam zato prešao u rai na iracun.

Svakako možeš da odeš u drugu banku i otvoriš drugi račun, a ovde ugasis.

Eto meni je bezobrazno što se naplaćuju transakcije online, pa sam zato prešao u rai na iracun.
Наравно да могу,питање је да ли и хоћу,а теби хвала на конструктивном савјету.
 
ne znam samo čemu lupetanje o ljudskim pravima...
banke su firma kao i svaka druga, rade za profit a ne da ispunjavaju kriterijume koji su po tebi "osnovna ljudska prava"
 
Tacno tako. Ja sam vec u Intesa topicu napisao da mi nije jasno da li ljudi misle da su banke crveni krst? Svi povecavaju cene, naplacuju provizije itd.
Odmah sledece da pisemo operaterima sto nam naplacuju pozive ka sopstvenom call centru ili prenos podataka.
 
Legalni kamatari bi hleba preko pogače samo, ništa više.
 
Nazad
Vrh Dno