Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

mislim da ce svaki da ti radi mnogo vise od mesec dana, a mozes da ih nadjes svuda. udji na par sajtova/prodavnica tehnicke opreme i izaberi koji ti odgovara po duzini i ceni i to je to. imaju jeftino da se uzmu i oni od po 2-3 metra, sto moze da bude zgodno. bukvalno za po 200-300 kinti. (pretpostavljam da adapter imas i da ti treba samo kabl)
 
Evo me opet na kernelu koji me je najbolje sluzio dok sam koristio Havoc baziran na Oreo firmware-u, Agni kernel.

Generalno, Havoc mi se bas lose pokazao u poslednje vreme, videcemo sa Agni kernelom hoce li biti bolje.
 
Nece biti nista bolje...menjaj rom..najbolje mi je radio omni rom..i RR unofficial..za sada najbolje radi Bittersweet OOS..sa oreo fw i kernelom

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Necu menjati rom, mrzi me da trazim i podesavam opet sve, a i nemam vreme.

Plus, vreme je da se Note i ja rastanemo, za nekoliko nedelja prelazim na Mi 9T (Pro) odlicno je sluzio RN5 svakako. Na RN5 cu flesnuti fabricki i dati majci da koristi.
 
Bolje radi Havoc 2.9+Agni nego Havoc 2.8+PureCaf.
 
Isteklo vreme za edit.

Ne znam da li pratite Telegram, krenuo je development za Havoc na Android Q, ova verzija je poslednja Pie verzija.
 
Pobegli svi sa RN5? :)

Ne valja novi Agni kernel, barem meni, flesirao mi je ekran i menjao osvetljenje/boje sam od sebe.

Ostavih default od Havoca da probam, verovatno cu flesnuti Xeu da koristim dok ne zamenim fon, samo da nadjem vreme.
 
Nope, još nas ima, nego verovatno ljudi nemaju problema pa ćute :D

Odlične vesti za Havoc, iako je Android 10 smor, nadam se da će ga učiniti približno stabilnim kao što je trenutno Pie.
 
Pobegli svi sa RN5? :)

Ne valja novi Agni kernel, barem meni, flesirao mi je ekran i menjao osvetljenje/boje sam od sebe.

Ostavih default od Havoca da probam, verovatno cu flesnuti Xeu da koristim dok ne zamenim fon, samo da nadjem vreme.
Ako voliš da imaš gomilu opcija mogu ti preporučiti aosmp. Koristim ga već par dana i baš sam zadovoljan. Dolazi sa IC po default I takođe ima peč za kameru. Jedini Rom koji sam koristio da ima sređen RIL u potpunosti, manuelni izbor mreže radi i sve što mi na ostalim romovima nije radilo.
Kolega Vlada takođe koristi pa može da kaže svoje utiske, podeli rezultate baterije i ostal.

https://sourceforge.net/projects/ao...-Stable-3.2-whyred-20190911-1441.zip/download


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja prešao na Mix 2s,ali Note 5 Pixel Experience Plus+Illusion kernel+Gcam > Mix 2s Stock.
Izrada jeste bolja,ali ionako svaki telefon ide u neki kejs tako da i ta prednost pada u vodu.
U međuvremenu sam imao i Poco-a(Notch je najveće zlo koje postoji na telefonima),isto sa PE romom.Postoji razlika manje od sekunde kad se otvaraju aplikacije(636 vs 845) ali kada su već u RAM-u,otvaraju ih istom brzinom.Ram menadžment skoro pa isti(4gb vs 6gb).
Kad otključam danas bootloader, postaviću uporedni kamera test RN5 vs Mix2s.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ima nas još :) Planiram da se nadogradim na Mi9 lite kad izađe al nije ništa obavezno. Ovaj radi sasvim solidno. Jedino me zeza Chrome i mi fit, nekad zabode telefon kad pokušam da uđem u jednu od ove dve aplikacije.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Ne planiram da menjam ovaj fon dok ne crkne ispunjava sve moje potrebe i to na stock romu, svaka vama cast sto imate zivaca i vremena da se zezate sa tim flesovanjima i drndanjem svakih par nedelja lol
 
Uzeo bih manji telefon. Gledao sam neki telefon dimenzija kao s10e, ali nema nista. Mi9se je veci, mada njega nisam drzao u ruke. Jedan RN5 u telu dimenzija s10e i nista mi vise ne treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ja sam gledala mi9se zbog manje gramaže ali mi fali veća baterija kod njega. Zato mi je Mi9 lite bolji izbor, nije nešto posebno lakši od rn5 ali nije teži, to je bitno.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Opet imam jednu molbu za vlasnike rn5. Treba mi onaj originalni silikon sto se dobije u kutiji. Znam da nije nesto, ali meni je tako dobro legao. Imam jos 4-5 maskica ali samo njega nosim. Koleginica bojica mi je poklonila prosli put, nosio ga sve do juce...malo kumče uzelo skinulo je i bacilo kučetu (rot)...nastavak priče msm da nema potrebe da pričam. [emoji23]
Pa ako neko ima visak novu, nekoriscenu ili lepo očuvanu, a da mu ne treba i hoce da proda/pokloni nek mi se javi. Pozeljno da bude crna, jer je fon crni.
Hvala puno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Bilo ko?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako voliš da imaš gomilu opcija mogu ti preporučiti aosmp. Koristim ga već par dana i baš sam zadovoljan. Dolazi sa IC po default I takođe ima peč za kameru. Jedini Rom koji sam koristio da ima sređen RIL u potpunosti, manuelni izbor mreže radi i sve što mi na ostalim romovima nije radilo.
Kolega Vlada takođe koristi pa može da kaže svoje utiske, podeli rezultate baterije i ostal.

https://sourceforge.net/projects/ao...-Stable-3.2-whyred-20190911-1441.zip/download


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Briga me za opcije (prosla me volja za njima nakon duze vremena na Havocu), bitno je da je fluidno.

Nedostaje mi MemeUI, zato bih sibnuo Xeu :D
 
Znaci nestala struja u toku flasovanja na mi flash tool..rn5 mrtav..ulazi u recovery..ali ne i u fastboot mode..samo crn ekran..jel moguce to popraviti?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da pohvalim poslednji Havoc, ispeglali su ga baš, ne primetih nijednu manu, a evo gura već 3-4 dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Upgrade-ovah se na 9T, iskustva sam pisao u odgovarajucoj temi (za 9T :D).

Lepo je sluzio RN5, mnogo bolje od prethodnika (P9 Lite), ali kad je stigao A3 koji je uzet na poklon, video sam da je vreme da i ja menjam telefon :D

Ako nekog zanima neki detalj ili poredjenje izmedju dva, nek pise tamo/ovde/na PM.
 
Moze li mi neko reci gde se menja-vraca izgled fonta?
Stavio sam neki font ali ne prepoznaje sva nasa slova pa deluje kao da fale na nekim mestima.
 
Aj dok se niste svi razisli sa teme, ako moze neko da okaci linkove za najnoviji (ali dobar) xeu rom, odgovarajuc twrp, najbolju gcam i peceve koji su potrebni pa da se bacim na posao...posto ne nameravam skoro da idem sa rn5.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako da se gasi Xiaomi service framework? Jede bateriju već par dana, restart ne pomaže.
 
Poslednji LineageOS + poslednji IC kernel. Performanse, baterija, multitasking na zaista visokom nivou.
befd9ea1eff617b5b39951d1cc8cfddf.jpg
784dbc9b23cea69b8377085a93e31ca8.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad čekamo xiaomu.eu izdanje [emoji4]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izasao je PE Android 10 ROM. Beta faza je, fp ne moze da se koristi jer crashuje UI.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno