Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Link za gcam koji radi poslije update?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

jel moguce da treba poseban gcam za svaku novu verziju miui?
da ti nije samo update ponistio root i disable-ovao c2api? (ko sto je X4K3P pre koji dana sugerisao da bi se desilo ako update-ujes rootovan fon)

ja svoj jos nisam dirao, niti cu, osim ako se nesto znacajno dobija/popravlja. cekam utiske. :)
 
Meni svaki update zezne rut. Probala sa red wolf recovery i ne radi posao. Ubacim root i gcam svaki put kad instaliram novu nadgradnju. Uvek radi gcam.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Morao sam opet da otkljucam camera2api poslije update samo..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izašao novi update xeu stable 10.3.5.0.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Xeu beta poslednja, ne radi patch, prednja gcam baca crne slike.
Cackali su nesto oko kamere.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod mene na poslednjoj xeu stable radi gcam.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Momci, inače imam a1, ali brat mi ima redmi 5 plus, i od nekog apdejta mu ne radi više OTG opcija, a njemu to često treba.. znate li za neko rešenje a da nije rollback na stariju verziju? Hvala unapred. p.s.usb je proban na drugom telefonu i radi otg, ali na r5+ ne radi..

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Baterija znatno bolja na poslednjem Xeu beta..gcam radi dobro..za sada sve radi kako treba

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigao je neki oficijalni upadete koji ne mogu da skinem.
Zna li neko sta je fora?
Download zaglavi na 33% uglavnom. Malopre presao 90% i izbaci da je greska priliko downloada.
 
Poslednja izmena:
Stigao je neki oficijalni upadete koji ne mogu da skinem.
Zna li neko sta je fora?
Download zaglavi na 33% uglavnom. Malopre presao 90% i izbaci da je greska priliko downloada.

verovatno nista nije neka specijalna fora. negde se prekine.
pokusaj kasnije ponovo, jednom ce vervatno da uspe.
 
Opet imam jednu molbu za vlasnike rn5. Treba mi onaj originalni silikon sto se dobije u kutiji. Znam da nije nesto, ali meni je tako dobro legao. Imam jos 4-5 maskica ali samo njega nosim. Koleginica bojica mi je poklonila prosli put, nosio ga sve do juce...malo kumče uzelo skinulo je i bacilo kučetu (rot)...nastavak priče msm da nema potrebe da pričam. [emoji23]
Pa ako neko ima visak novu, nekoriscenu ili lepo očuvanu, a da mu ne treba i hoce da proda/pokloni nek mi se javi. Pozeljno da bude crna, jer je fon crni.
Hvala puno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, telefon koristim sto se kaze fabricki, nisam u svetu roota i ostalih slicnih stvari... Kad je pre nekog vremena izasao OTA update na Pie nisam ga odradio jer sam citao ovde kako te nekom valja baterija nekom ne valja, nekom ovo lose radi nekom ono... Znaci i dalje sam na 8.1.0 tj miui 10.3.1.0 i moje pitanje je ako bih sad presao na Pie (miui 10.3.2.0)kojeg mi sada nudi da li bi bio stabilan i jos vaznije da li ce mi baterija raditi isto, bolje, ili gore... Ako ce pogorsati bateriju ja bih i dalje eskivirao apdejt...
 
Pozdrav svima, telefon koristim sto se kaze fabricki, nisam u svetu roota i ostalih slicnih stvari... Kad je pre nekog vremena izasao OTA update na Pie nisam ga odradio jer sam citao ovde kako te nekom valja baterija nekom ne valja, nekom ovo lose radi nekom ono... Znaci i dalje sam na 8.1.0 tj miui 10.3.1.0 i moje pitanje je ako bih sad presao na Pie (miui 10.3.2.0)kojeg mi sada nudi da li bi bio stabilan i jos vaznije da li ce mi baterija raditi isto, bolje, ili gore... Ako ce pogorsati bateriju ja bih i dalje eskivirao apdejt...
ja bih rekao da tu i nema neke razlike. nema sta mnogo ni da dobijes ni da izgubis, kao i sa svakim update-om od dana kupovine telefona. XD
po koja opcija mozda, tipa dark mode, ili raise to wake, flip to mute (ako nije postojao i pre)...
ja recimo nisam primetio da mi baterija nesto posebno zeza... makar drndao telefon bas dost,a potraje barem dan i po.

jedino kao dobro sto sam JA otisao na pie je sto (ako sam uopste dobro i shvatio) neke novije verzije gcam-a rade samo na pie-u (i sve im je ispeglano). ali ako neces da se zezas sa unlockovanjem bl itd, nebitno. ako ti sve radi, ne moras ni da diras.

izasao je i 10.3.2.0 update, ja ga nisam stavio, razmisljao sam ovih dana, na kraju mozda i necu. nisam procitao da je ista doneo. cini mi se da ni miui 11 prakticno nista nece doneti. marketing obican. moguce je i da necu vise nista taci na fonu. :)
 
Poslednja izmena:
Opet imam jednu molbu za vlasnike rn5. Treba mi onaj originalni silikon sto se dobije u kutiji. Znam da nije nesto, ali meni je tako dobro legao. Imam jos 4-5 maskica ali samo njega nosim. Koleginica bojica mi je poklonila prosli put, nosio ga sve do juce...malo kumče uzelo skinulo je i bacilo kučetu (rot)...nastavak priče msm da nema potrebe da pričam. [emoji23]
Pa ako neko ima visak novu, nekoriscenu ili lepo očuvanu, a da mu ne treba i hoce da proda/pokloni nek mi se javi. Pozeljno da bude crna, jer je fon crni.
Hvala puno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
[emoji23] Kablovi su mi stradali od pasa ali maske još uvek nisu. Sreća da mu nije bacila ceo fon. [emoji23] Ako ne nađeš opet istu ova nije loša: € 1,22 17%OFF | silicon case For 5.99 inch Xiaomi Redmi Note 5 global pro Case Cover redmi note 5 Snapdragon 636 version hongmi note5 pro case
https://s.click.aliexpress.com/e/KcqpRn5e
Hoće da požuti vremenom ali nije strašno. Štiti kameru, lepo legne i dugmići su ok.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Hvala na predlogu. Ako se niko ne javi moracu tako...mada mi je ovaj fabrički bas bas dobro legao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Opet imam jednu molbu za vlasnike rn5. Treba mi onaj originalni silikon sto se dobije u kutiji. Znam da nije nesto, ali meni je tako dobro legao. Imam jos 4-5 maskica ali samo njega nosim. Koleginica bojica mi je poklonila prosli put, nosio ga sve do juce...malo kumče uzelo skinulo je i bacilo kučetu (rot)...nastavak priče msm da nema potrebe da pričam. [emoji23]
Pa ako neko ima visak novu, nekoriscenu ili lepo očuvanu, a da mu ne treba i hoce da proda/pokloni nek mi se javi. Pozeljno da bude crna, jer je fon crni.
Hvala puno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kod mene je ona u ladici od prvog dana. Problem lokacija: Sarajevo
 
Pozdrav..jeste malo off topic, ali zna li ko gde moze da gleda UFC ..za dz?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam ja, ali nažalost radi samo na Redmi Note 6 Pro... Sorry
 
Malo falilo da reklamiram slusalice, odjednom mi bio tisi zvuk...kad sam vratio region na srbiju, vratio se duplo jaci zvuk. :D
 
Evo jedna preporuka za rom, za ljubitelje AOSP-a. U pitanju je lineageOS od https://t.me/srfariaschannel, inace kreator PureCAF kernela. Na ovom kanalu imate najnoviji PureCAF kao i ostale romove (RR, RevengeOS). Ja sam testirao samo LOS ali bi i ostali romovi trebali biti podjednako dobri jer su bazirani na istom kernel-u/device tree. Nema puno opcija ali za moj ukus sasvim dovoljno, ko hoce vise opcija ima RR. Koristim ga skoro mesec dana, sve radi brzo i stabilno, ispeglan je dobro i nisam primetio nikakve bug-ove.
Link za rom: https://sourceforge.net/projects/wh...-16.0-20190829-UNOFFICIAL-whyred.zip/download
Kernel koji dolazi uz njega je nesto najblize stock kernelu na miui i mislim da je i on skroz ok, mada, ja koristim IceCold kernel vec duze vreme i zadovoljan sam istim. PureCAF je isto dobra opcija, ali njega licno nisam testirao.
IC Kernel: https://drive.google.com/open?id=1cxMA4fd61hy2r7oIfHXnw7I38oK5xo84
Moj pec za kameru prilagodjen za AOSP romove: https://drive.google.com/open?id=1l6IzlQz6bOgY8tUjzU7_aGFAZmdPW9k8
 
Isprobao bas taj RR rom je odlican..preporuka

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dosta mi je oslabljen zvučnik prilikom razgovora. Da ne zna neko šta bih mogao proveriti softverski?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To se flesuje preko twrp kao i sve drugo? A ovaj uninstaler isto flesujem kad zelim da ga izbrisem mada ne vidim zasto bih to radio [emoji3]

Edit: jadne moje pionirke [emoji23]
Jel zna neko za neki stereo speaker mod da radi na miui pie?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi, zna li neko koji USB kabal da uzmem kod nas za punjenje telefona a da može da potraje duže od mesec dana? Original mi radio savršeno ali sam ga negde izgubio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pogledaj po foto radnjama,kod njih je bilo onih debelih kablova koji obično dolaze uz telefone. A ako te ne mrzi prošetaj do buvljaka pre podne. Tamo svašta možeš da nađeš. Bili su skroz tamo na uličici kad pređeš duple trake kod singidunuma. Ako su u Va :)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno