Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Bež'te ljudi na custom ROM. :))

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja nemam nijedan problem otkako sam prešao na MIUI

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam radio prvo konverziju na Mi 6X, probao MIUI. Onda se vratio na stock, a sad sam opet na custom ROM-u (Lineage).

Baterija super, radi lepo, ne koči, ne baguje, GCam odličan...

Ako si ikada ubacivao ROM, neces sigurno pogrešiti ako pratis uputstva. Mada, znaju i uputstva da budu nekompletna...



Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Presao bi ja rado, odmah, al ne umem. Kad bi imao neko da mi odradi...
Veruj mi kad sam ja uspeo što ništa nije iz prve htelo kao u uputstvima uspećeš i ti, nije tako komplikovano...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ma nema sanse, nikada nisam ubacivao ROM, niti bilo sta slično... Za ovo ipak treba neko predznanje, u smislu terminologije prvenstveno...
 
Dovoljno ti je samo znanje engleskog... Sve imaš korak po korak na yt.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam odavno nudio i da platim za ubacivanje gcam-a, ali nece niko.
 
Ma nema sanse, nikada nisam ubacivao ROM, niti bilo sta slično... Za ovo ipak treba neko predznanje, u smislu terminologije prvenstveno...
Imaš uputstvo u prvom postu,ja sam po njemu radio i sve prošlo glatko,samo treba dobro iščitati i biti strpljiv.Samo obrati pažnju da ne flešuješ firware update folder da ne zaglaviš na 6x kao ja i nema posle povratka na stock.Doduše ja se svakako ne vraćam ;)

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E upravo zbog toga bih da dam pare coveku ko je to radio sebi, u vise navrata, nego da se ja potencijalno zeznem, bez povratka.
 
I opet, 0 zainteresovanih da naplate tako, prema vasim recima, laku operaciju ubacivanja gcam-a. :)
 
Ziv bio, ali sam jedno 150km od tebe.

Jedino da dodjem na komplet lepinju. :)
 
Imam problem sa USB OTG povezivanjem sa gamepadom i tastaturom

Prepoznaje uređaj ali ne mogu da ga koristim. Koristim čist Android 10 na ovom telefonu.

Oba uređaja rade na Redmi Note 8 Pro. Takođe, da zbuni dodatno i USB flash i USB hub rade na Mi A2.
9f608d78bb259537dd0872b3dab0bb2b.jpg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo, stigao mi ota update za Android 10.
Da ga ne instaliram, a? Posto vidim da nikome od vas nije svanulo sa 10-kom.
 
Zna neko iz kog razloga sagovornici cuju sebe duplo, eho se pravi cim uključim speakerphone? Regularan poziv.
Na vajber sve ok prilikom video poziva.

Android 10, martovski update (a tako je vec neko vreme. Sve stock.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Isključi glasovno aktiviranje Google Asistenta i trebalo bi da rešiš eho.

Otvoriš Google app -> Settings -> Voice -> Voice Match -> Iskljucis Hey Google

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Шта је то?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Uradio sam pre neki dan update na Android 10.
Security patch level: March 1, 2020

Meni se javlja problem u vecini aplikacija. Recimo krenem da kucam sms poruku tastatura ne slusa, ne reaguje. Odem u neku drugu aplikaciju takodje, pocne tako da ne reaguje na komande a posle nekog vremena zna i sama aplikacija da se potpuno zamrzne.

Ne postoji opcija da standardnim putem vratim na prethodnu verziju?
 
Meni se javlja problem u vecini aplikacija. Recimo krenem da kucam sms poruku tastatura ne slusa, ne reaguje. Odem u neku drugu aplikaciju takodje, pocne tako da ne reaguje na komande a posle nekog vremena zna i sama aplikacija da se potpuno zamrzne.

Ne postoji opcija da standardnim putem vratim na prethodnu verziju?
I mene ovo zanima. Telefon mi koristi otac i mislio sam da se jednostavno nije navikao na izgled na novom apdejtu, ali telefon toliko radi drugacije, sporije... Aplikacija kao sto je tviter u nekom trenutku postane neupotrebljiva dok je ne force stopuje

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ma uzas je10 ka, pisao sam o tome pre mesec dva... tel koči, baguje, isto mi se ovo desava sa aplikacijama, bater loša, čak mi i kamera lošija, mart update, nista nije poboljsao. Rado bi se vratio na 9 ku...
 
Sve potpisujem i ja. Kamera mi je bila top kad sam uzeo telefon, na 10-ki očaj. Zato sam opet na custom ROM-u uz Gcam.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Свима 10ак ради ужасно.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Slucajno sam dopustio da mi se ugasi telefon...i probudih se sa 10-kom...
Sretan mi Vaskrs, *mjau**mjau**mjau**mjau* me pas.
 
Nazad
Vrh Dno