Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Уштини се, можда је само сан/кошмар. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj april update nista nije poboljsao a instalirao se 2 sata a ima 21mb.. Nadamo se da ce nesto da isprave uskoro. Ovako ne izgleda a i ne radi android one telefon.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pozdrav.
Treba mi neki fix, ili neka aplikacija koja menja standardni call app.
Pošto puno biram razne brojeve, a često i one koje sam zvao pre neki dan- uvek moram ispočetka da kucam pa do kraja. Sećam se na ostalim telefonima sam imao predložene brojeve koje sam već zvao sa tih par unetih brojeva... tipa 063 123 i on mi izbaci predlog 063 123 456 jer sam ga već zvao. Može li se namestiti na Xiaomi Mi A2 lite ovo ili mora druga call aplikacija?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Teljane, ja sam to isto uradio pre dva meseca i još se nerviram... ako u skorije vreme nesto ne promene, moracu da ga menjam... posto ne umem da ga pretvorim u 6x, a nema ko to da mi odradi
 
I meni je jutros stigao update od 21 MB. Pisalo je samo you are updating to Android 10. Potrajao je download ali nije vise od 15 minuta
 
Nisam pratio temi, pa se izvinjavam ako ponavljam pitanje i u tom slučaju bih zamolio nekog da me uputi na post/postove.

Supruga ima A2 i nedavno je stigao neki apdejt (sam je telefon to instalirao). Ne znam da li je to taj koji pominjete, ali od tada se telefon čudno ponaša. Izgubi mrežu, ona je nedostupna, nema internet. Kliktanje sa statusne linije na Mobile data (koji se sam isključio) ništa ne rešava, jer ne može da se uključi uopšte. Airplane mode (uključio pa isključio) isto ne rešava problem. Samo redet vraća telefon u funkcionalno stanje.
- Napominjem da se ovo često dešava, u proseku jednom dnevno. Na telefonu nema ništa modovano niti je telefon rutovan.

Jel ima neko rešenje za ovo?
 
Za početak, probaj sa resetovanjem na fabrička podešavanja, možda to pomogne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mislim da briše sve......

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Teljane, ja sam to isto uradio pre dva meseca i još se nerviram... ako u skorije vreme nesto ne promene, moracu da ga menjam... posto ne umem da ga pretvorim u 6x, a nema ko to da mi odradi

E, meni radi super, nista ne baguje. Ipak mi se posrecilo, izgleda. :)

Samo sto bih i dalje da stavim gcam, a ne gazi mi se telefon na hard reset...
 
Iskreno nisam dobio ništa bolje slike s gcam ili ja ne vidim da sd na telefonu bolje vide. Bolja mi je bila fabrička kamera...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko ideju zašto mi A2 ne prepoznaje USB uredjaje tipa tastatura ili gamepad?

Aplikacije za detektovanje USB portova ih prepoznaju, ali mobilni ne prima komande sa njih dok Xiaomi Redmi 8 Note Pro recimo radi instant.
 
Poslednja izmena:
jel zna neko...
pokusavam vratiti fastboot mode ne ide mi...crna slika i crna slika....edl moze ali uvek mi prikaze gresku kada flesam preko xiaomi flasha
od svih romova jedino uspevam lineage za mi 6x i kao da sam zarobljen na njemu...
kako telefon da vratim softverski na svoje, da mogu da ga prodam za neki realan iznos
 
jel zna neko...
pokusavam vratiti fastboot mode ne ide mi...crna slika i crna slika....edl moze ali uvek mi prikaze gresku kada flesam preko xiaomi flasha
od svih romova jedino uspevam lineage za mi 6x i kao da sam zarobljen na njemu...
kako telefon da vratim softverski na svoje, da mogu da ga prodam za neki realan iznos
Pošto možeš da flešuješ Lineage onda ti se butuje recovery,pa po tome zaključujem da nisi popio antirollback zaštitu.Pada mi na pamet da probaš metodom kojom si ga konvertovao u 6x,ali pazi nisam probao pa ne garantujem rezultat.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Malopre primwtim da mi je na zadnjoj strani telefona, kamera ispod blica prekrivena vlagom, kao rosa. Kamera iznad blica je cista.
Da ga bacim malo pod fen?
 
Izgleda da je ostalo još nas par mohikanaca sa MiA2. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel može da se nekako očisti cache za sve aplikacije odjednom na ovom telefonu?
Ako može, molio bih za uputstvo kako.
 
Обзиром на то да је изашао са 8.1 и добио 9 и 10, мислим да се завршио циклус надоградње андроида на њему.
Наравно, велика је заједница на XDA за њега, тј. Mi 6x, тако да ће вероватно имати неких РОМ-ова за њега.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Pročitah negde da je i on predviđen za 11 ku. Molim boga, jer je 10 ka uzas...
Otkad bi ga pretvorio u 6x ili kako vec to ide sa tim Romovima (neznam terminologiju), ali nemam pojma...
 
Лоша информација коју си прочитао. Овај телефон је део Android One пројекта који подразумева 2 надоградње андроид верзије + још једну годину безбедоносних закрпа. И то је то.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Da li neko zna rešenje za otisak prsta...

Svaki put prvo samo zavibrira i tek iz druge otključa telefon?
 
Obrises prst, i malo ocistis ciatac otiska.
I meni se desava.
Secam se, na Nexusu 5X, znaci mogao sam da imam cement na prstu, otkljucao bi u trenutku. Greota sto je Google unistio te telefone...
 
U zadnje vreme mi se tel restartuje sam od sebe i to vise puta zaredom. Msm da je problem u tasteru za paljenje i gasenje, jer kad njega pritisnem to se desava...
 
Nazad
Vrh Dno