Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Dajte neku preporuku za te led trake i kontroler sa AE...
 
Koji su stalci za zvucnike u pitanju, jurim nesto slicno... Pretpostavljam da se i taj "sundjer" izmedju kutija i stalka posebno kupuje :)
Neki lik iz NS-a ih pravi, trebali mi ozbiljni stalci po meri pa ga našao na KP, po uzoru na neku poznatu marku, a da, "sundjer" se posebno kupuje , PAD-ovi su Adam Hall Pad Eco 2.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Neki lik iz NS-a ih pravi, trebali mi ozbiljni stalci po meri pa ga našao na KP, po uzoru na neku poznatu marku, a da, "sundjer" se posebno kupuje , PAD-ovi su Adam Hall Pad Eco 2.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slikaj te stalke ako ti nije problem. Ja sam osvežio moje pravljene. Ofarbao ih sa bojom 3u1 Antika siva i dodao hrastovu ploču od 3 sm i postavio nove stope. Čekam da mi drug donese neki sunđer, crni, kao sitrodur, koji se koristi za bubnjeve.
 
Slikaj te stalke ako ti nije problem. Ja sam osvežio moje pravljene. Ofarbao ih sa bojom 3u1 Antika siva i dodao hrastovu ploču od 3 sm i postavio nove stope. Čekam da mi drug donese neki sunđer, crni, kao sitrodur, koji se koristi za bubnjeve.
Evo našao sam slike kada su bili sveže napravljeni, pa mi je bilo poslato da bacim pogled...
3f7f5c8d44594c3b41d9d6f60c0cef31.jpg
17652ea3fd27559002953b5cd878e530.jpg
905f7bbf5b5092cc5b278fec85275845.jpg
c586365ef83d4ae95bc7729373f6916b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Lepi su.
 
^ iKBC C87 cherry mx brown. capsovi su DSA Dolch. ako te zanima mogu ti poslati linkove.

inace, najbolja i najudobnija tastatura na kojoj sam do sada kucao, bez preterivanja.
 
Na brzinu sklepan astal od nekih viskova iverice....IMG_20191006_230442.jpegIMG_20191003_200529.jpeg

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Sto sam napravio sam,od ostataka neke iverice,dokupio samo onu jednu okruglu nogaru sto se vidi sa leve strane,a stolicu sam pozajmio iz trpezarisjkog seta :) dok ne kupim nesto krsteno

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Hvala :)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
sinda kuciste je profi i dobro si zbudzio stocic
 
Lep kutak i svidja mi se taj wall decor... kuciste jeste bas fancy, ali zar ti ne smeta da je tako blizu tj zar ne bi bilo bolje da ga metnes negde na pod ako ima mesta... a u taj cosak neka lepa biljcica ili dekor i da se vidi taj zid dok si za kompom.

Ne znam mozda preterujem, ali mene stvarno nekako "gusi" da mi je tako neka kutija (kuciste, iako prelepo) na samo par cm od mene... I like space I guess. :)
Da je sto recimo 30-40% siri pa da kuciste ode skroz desno onda ok.

[edit] Imalo je i mesta da sto bude recimo 30cm dublji, pa da si kuciste rotirao za 90 stepeni i stavio skroz uza zid... imalo bi i mesta za neke fascikle ili sta vec ostatak duzine stola :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam meni ovako lepa kucista imaju smisla kao 'dekor' na stolu, ja sam probao svoj NZXT ispod, pored stola, nekako mi ne ide..
 
Slazem se. A i ne podnosim providna i svetleca kucista, ni svetleci hw generalno, sto manje dioda/sarenisa to bolje.
Ali kada vidim da sijaju najmanje diode na metalnim kucistima DAC-ova, onda mi je toplo oko srca :d

@sinda
Subjektivno misljenje, naravno, ne kazem nista lose za tvoje modovanje prostorije/dekstopa, fino si sredio sve.
 
Poslednja izmena:
Meni je svetleci hardveraj mnogo bolja dekoracija od bilo kakvih fensi lampi, sveca, vazni, vestackog cveca, drimkecera. To mi je kao neko beskorisno djubre koje jos nije uklonjeno :D
 
Kad ste se već dotakli toga, ja sam sada u raspravi sa ženom oko RGB šarenila... Poručio sam novo kućište i gledam koje ventilatore da ubacim. Ja hoću 3x SAMA dual ring napred i 3x single ring gore i nazad, a ona hoće napred 3x Chieftec Tornado da pravi rejv u dnevnoj sobi. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Na kraju ću završiti sa 6 Čifteka... [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je to sve do zrelosti.... Kad sam bio klinac, ložio sam se na šljašteća kućišta, da svetle silni display - i.... I tad sam u istoj sobi spavao,pa kad sam morao da ostavim komp da nešto drlja cele noći, nisam mogao da se uspavam od blještavila.... I ubrzo sam video da kućište treba minimalno da svetli ( power + HDD rad), pa sam još tada uzeo Antec P182 kog i dan danas imam. Sledeće će biti isto neko takvo samo veće. Bolje uložiti u led ambijentalnu rasvetu, bolji hardware/TV, monitor, nego u cirkus kućista/ventove i slično.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima nas raznih, ne treba nametati. Nekom smeta power dioda, ne moze da spava, meni akvarijum u sobi 20 godina svetli + buka od pumpi i filtera ne smeta uopste. Isto tako nije sve sljasteci-ciganizam. Providna bocna stranica kucista+jednobojna LED traka da se vide komponente, moze da izgleda pristojno.
Ja kada sam bio klinac sljasteca kucista nisu postojala tako da sad dozivljavam RGB pubertetsku renesansu :D
 
Ja kada sam bio klinac sljasteca kucista nisu postojala tako da sad dozivljavam RGB pubertetsku renesansu :D
Hahaha! E to! Jeste da nismo previše matori (ja 33, žena 35), ali kada smo bili klinci sve su bila full metal kućišta sa možda jednom diodicom da osvetljava logo proizvođača. [emoji1787]

Ja baš radim na planu tako nekog ambijentalnog osvetljenja dnevne sobe i ta varijanta sa ring RGB ventilatorima mi se skroz uklapa u tu priču... [emoji846]

Što se tiče šljaštenja i psihodeličnih boja, stoji ono - rave till the grave! [emoji1787] za to nikad nisi previše mator. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni to svetleće smeta za gledanje serija i filmova uveče/noću i za igranje igara. Nervirale su me i led diode na eksternom disku i starom monitoru, a kamoli ovo. :)
 
@all

Nema mesta na podu,a sve i da ima,ne bih stavljao kuciste na pod,dosta je lepo kiciste da bi čučalo na patosu...inace,da,voleo bih da je sto malo širi,bilo bi komotnije svakako,ali sta je tu je...sto se osvetljenja tice,ok mi je ovako,ne smeta mi,nije jako kako deluje na slikama,boja je hladno bela plus je staklo na stranici zatamnjeno,tako da je ok,bar meni,ne smeta mi,a po potrebi moze da se iskljuci led...a moze i sa otvorenom stranicom da se fura ;) efekat bude jos bolji :) samo je definitvno dezen iverice promasaj,ali za sad ce da posluzi...IMG_20191012_094246.jpegIMG_20191012_094332.jpeg

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Jedno pitanje... Da li neko ima veći Ikea Karlby da mi kaže dimenziju?

Ono što me buni je da je na sajtu gde su dimenzije u cm 246cm, a gde su u inčima 98" što je bliže 249cm. Ova 3 cm mi baš prave razliku jer se tu otvaraju vrata pa ako neko može iz prve ruke da mi to izmeri to bi bilo sjajno :) Mislim, totalno mi je neverovatno da daju pogrešne mere, ali očigledno razlika postoji...

P.S. Možda bi i dimenzija manjeg pomogla, čisto da znam da su dimenzije sa sajta u cm tačne...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Mozda nekom pomogne kako bi i sta mozda zbudzio u sobi
d1ed98f2b59cf1c0a885f1c0e1c1800b.jpg
810d6f1d9ab1b9965e5ca551fac82ae4.jpg
2b9618544f421ed0ee87244c39c43fb9.jpg
61b09aa3f6b08da2f9b2708084f57faf.jpg
1bf953e8daecda2f8267d403d21a2ee1.jpg
 
Trenutno ovako. Fali neka bolja tastatura i miš (kontao sam redragon shrapnel ili parvati i phoenix 2), beli slim hdmi kabl zalepljen iznad lajsne do TVa umesto ovog crnog, podupiranje ploče šinama, sređivanje kablova i sklanjanje noge. Ako bude neko bolje kućište moglo bi na sto :)

P.S. Ako neko ima predlog za slim mehaničku tastaturu i veliku podlogu isključivo crne boje bez logoa ili drugih šara, da bude proštepana - biću zahvalan :)


IMG-20191120-174619.jpg

IMG-20191120-174731.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako i gde i od cega je ova radna ploča? Aj da ne offujemo pusti mi na pp

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno