Šta je novo?

Banka Intesa

Imam probem sa Intesa internet karticom.Intesa mi vec 20 dana drzi rezervisan oko 30 evra iako je prodavac otkazao narudzbinu i skinuo rezervaciju sa tog iznosa.Zvao sam ih i tip kaze da rezervacija stoji, kaze posalji racun i odjavu na mail. Ja im posaljem i oni umesto da rese problem salju neke automatske poruke. Ja ponovo kontaktiram prodavca na chatu (jedna ozbiljna firma da ne reklamiram) i oni potvrde da su skinuli rezervaciju cim su poslali izmenjenu porudzbinu(otkazali su originalnu porudzbinu zbog artikla koji nije vise na stanju) i da vidim sa bankom.Posaljem im transkript sa chata i odgovara mi neko iz njihove korisnicke sluzbe koji pise nekom sasvim trecem liku. :mad:Koma.
Do 30 dana drže rezervaciju novca. Tako je manje-više u svim bankama.
 
@Sirius9 - Mart/April je plan da uvedu :)
 
@[Miki] proverena info za plaćanje skeniranjem QR code-a ili nagađaš?
 
Znajući njih, verovatno ne...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
vratiće pare. to se dešava kad banka primalac ima problema da primi uplatu sa opcijom IPSom [emoji14]

170 unikredit [emoji12]
Da li je neko platio racun preko Mobi aplikacije za SBB?

Stornirali mi uplatu iz nekog razloga, placam godinama na isti racun i ovo mi se desava prvi put.

Pise ovo:
Pogledajte prilog 281055

Hoce vratiti pare na racun ili moram da idem u ekspozituru...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@[Miki] proverena info za plaćanje skeniranjem QR code-a ili nagađaš?
Provereno. Drug radi u u development odeljenju.
Da li ce komplet nov app, ne znam. Ali za ovo mi je potvrdio da stize.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
[Miki] Aj daj bože..;) U svakom slučaju hvala za info. Javi ako drug pusti još neku informaciju ;)
 
Dobijem pare, i ne znam od koga sam dobio :smash:
 
Pitam jer se nadam i muka mi je da gledam one crne trake gore, tri godine nakon notcha.
 
I nema otkljucavanje sa touch / face ID...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao mi je juče mail da mi je dodeljen Magnifica savetnik. Jel to kao fora, pa ko prihvati, ide na Magnifica paket ili...?
Nisam gledao razliku u mesečnim troškovima, ali ne mogu da se setim da dobijam bilo šta korisno u Magnifica statusu.
 
Stigao mi je juče mail da mi je dodeljen Magnifica savetnik. Jel to kao fora, pa ko prihvati, ide na Magnifica paket ili...?
Nisam gledao razliku u mesečnim troškovima, ali ne mogu da se setim da dobijam bilo šta korisno u Magnifica statusu.

Pa kako ne dobiješ, dobiješ da si magnifičanstveno veličanstven :)....lol
 
U filijali ides preko reda, a ostali te popreko gledaju :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Dobio i ja juce mail za Magnificu. Vidim da je 400 din. mesecno odrzavanje ali ne znam sta se jos dobija.
 
U filijali ides preko reda, a ostali te popreko gledaju :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

U filijalu idem samo kada nemam izbora, a to se baš retko dešava. U 2019-oj godini sam bio možda 2 puta.
Predpostavljam da je potrebno negde da se javiš da bi išao preko reda.
 
Kako se plaća račun skeniranjem QR koda preko aplikacije na telefonu?
 
Za sada to nije moguće sa Banca Intesa aplikacijom. Čekamo update iste.
 
Stigao mi je juče mail da mi je dodeljen Magnifica savetnik. Jel to kao fora, pa ko prihvati, ide na Magnifica paket ili...?
Nisam gledao razliku u mesečnim troškovima, ali ne mogu da se setim da dobijam bilo šta korisno u Magnifica statusu.
Postoji neko dopunsko zdravstveno osiguranje, za tebe i članove tvoje porodice (supruga i maloletna deca). To možda vredi tih dodatnih 100din/mes.
Nedavno dobio info mail od Intese da su promenili osiguravajuću kuću za ovu stvar - sa DDOR na Generali.
Ja ne koristim prekoredni pristup šalteru, jer vrlo retko idem, ali to postoji kao opcija. Savetnik ti je uvek dostupan na tel/mail
 
Biće update uskoro za QR...april/mart.
Još nije ni kreluno plaćanje računa skeniranjem QR code-a tako da niko još ne kasni.

Član @[Miki] ima informacije pa neka kaže.
 
Poslednja izmena:
Postoji neko dopunsko zdravstveno osiguranje, za tebe i članove tvoje porodice (supruga i maloletna deca). To možda vredi tih dodatnih 100din/mes.
Nedavno dobio info mail od Intese da su promenili osiguravajuću kuću za ovu stvar - sa DDOR na Generali.
Ja ne koristim prekoredni pristup šalteru, jer vrlo retko idem, ali to postoji kao opcija. Savetnik ti je uvek dostupan na tel/mail

Sad gledam, uz Intesa Hit se dobija Sava osiguranje "DODATNO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE I OSIGURANJE OD POSLEDICA NESREĆNOG SLUČAJA ZA VLASNIKE INTESA HIT TEKUĆEG RAČUNA". Sećam se kada mi je to prvi put pomenuto u poslovnici i službenik mi daje knjižicu gde na prvoj stranici piše "utvrđivanje procenta invaliditeta" ili tako nešto. Vratio sam mu je i nikada više niasm gledao te ponude.

Pogledao sam ovo što se nudi uz Magnifica, ali to nije zdravstveno osiguranje, već jednokratna nagnada štete za neka neželjena stanja. Zdravsteveno osiguranje bi bilo da mogu da odem na preglede/analize/šta god do određenog iznosa.
Anway, do 85.000 dinara godišnje, do 210€ za gubljenje ključeva od kuće ili kola. U trenutnoj situaciji, da zaglavim na tako neku intervenciju, poslednja stvar o kojoj ću da razmišljam je da mi neko procenjuje da li im to vredi 200-300 ili celih 700€.

Jedino može da bude interesantno ovih 50% popusta na Amex gold, zbog putnog osiguranja. U 2019. sam na putno osiguranje potrošio više nego tih 3.300+1.200=4.500 godišnje. Ovih 5.000€ za skijanje jeste malo, ali ostalo deluje OK. Jel putno osiguranje važi za neograničen broj dana godišnje ili je potrebna neka aktivacija za svako putovanje?
 
Imao sam Gold Amex sa osiguranjem pre jedno dve godine, ako se sećam nije bilo potrebe da se bilo šta najavljuje, karticu u džep i noge na put... Inače, ugasio sam je relativno brzo, usled nepostojanja pin zaštite (a u tom nekom periodu su mi pokušali skinuti sredstva sa Vize classic, putem hotelske kamere dok sam plaćao hotel u Budimpešti !?)
Inače, ne mogu da verujem da ni 4 meseca kasnije ne mogu da srede paketne naloge na web aplikaciji...pa ne može se svaki računar plaćati putem trajnog naloga....


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@PJ Da, putno osiguranje važi za neograničen broj dana, za tebe, suprugu i maloletnu decu.

Zašto misliš da je 5k malo za skijaško osiguranje? Ako se ne varam, Generali putno osiguranje, sa doplatom za rekreativno skijanje, takođe ide samo do 5k (za skijanje)? Kako je kod drugih?

Edit:
Generali: Rizik rekreativnog bavljenja skija{kim sportom i bavljenja dodatnim sportskim aktivnostima: ronjenje do 40 meara, rafting, planinarenje, jedriličarstvo, aktivnosti u vodenom parku, karting, skijanje na vodi i hokej na travi, pokriven je ako je za njih obra~unat i pla}en doplatak/uve}ana premija. Suma osiguranja za ovaj rizik iznosi 5000 EUR. Ukoliko doplatak nije plaćen, isključena je obaveze osiguravača ako osigurani slučaj nastane usled bavljenja tim aktivnostima.
 
Poslednja izmena:
Biće update uskoro za QR...april/mart.
Još nije ni kreluno plaćanje računa skeniranjem QR code-a tako da niko još ne kasni.

Član @[Miki] ima informacije pa neka kaže.
U Poljskoj sam imao skeniranje QR koda banking aplikacijom.

Rezultat je popunjen obrazac za uplatu, umesto ja da ga kucam. Dakle placanje kao i svako drugo online nalogom za uplatu.

Verujem da isto funkcionise svuda, vise manje.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Kibicer, Bio sam ubeđen da sam Uniqa uzimao 30/10, a izgelda da je ipak bilo 30/5. Transport iz ski centara, sa mesta nezgode, može da košta kao bubreg.
 
Putno osiguranje vazi za 183 dana u toku 1 godine tj 365 dana. Za starije od 70 vazi 30/365 dana.
Putno osiguranje moze da se dobije i ako uzmete americam green karticu, godisnja clanarina 3600 i moze na mesecne rate. Ako ste korisnik HIT racuna i zelite i putno os dovoljna je i green kartica.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno