Šta je novo?

Banka Intesa

U Mobi nije :) nisam morao nista da uradim, a sms stizu i dalje.

Kapiram da koriste posebne SMPP konektore po provideru, ali treba da vide da im mreza odbija slanje poruke i/ili da izvrse upit prema Ratel bazi. Nego ovako je lakse da nas cimaju da idemo po salterima
 
Poslednja izmena:
Koliko dugo ste čekali na kartice? 16 dana prošlo i još ništa!
 
Može li u mBank aplikaciji da se generiše "uplatnica/nalog" za određeno plaćanje?

Stigao račun za komunalne usluge gde piše zaduženje za prošli mesec da navodno nisu plaćene usluge, a ja tu transakciju vidim u pregledu transakcija tekućeg računa, ali ne znam kako izvući detalje iste. Kad se klikne na nju, vidi se samo deo informacija.


Takođe, ako mora preko eBank, pošto nikad nije korišćen, ono kreiranje naloga na sajtu radi bez problema? Ne mora da se ide u poslovnicu?
 
Poštanska je odavno prebacila Dina na chip, a vidim da se prebacuje sve više banaka. Još da su dodali plaćanje bez kontakta.

Moji roditelji su pre neki dan dobili nove Dina iz poštanske, rok važenja 7 godina.
 
Stigao mi sms o potrosnji (po visa classic debit), a nisam morao da idem do poslovnice. Izgleda da su to sredili
 
Kada pogrešno ukucaš pin, nakon trećeg puta se kartica blokira. Ako ukucaš 2x pogrešno, pa treći put ispravno, da li se brojač resetuje ili će na sledeće pogrešno kucanje da se blokira?

Ako ima veze, kartica je Visa Business.
 
U mom sliučaju se resetovao (privatna kartica).
Na biznis kartici sam sveukupno imao bar 5-6 pogrešnih unosa, ali nikada više od jednog uzastopno. Ali svakako mislim da se resetuje iako se dva puta uzastopno pogreši, nema logike drugačije.
Ako tvoju "ideju" vide bankari... :)
 
U brzini prvi put ukucam pogrešno. Drugi put permutujem cifre. I treći put više nisam smeo da kucam, jer nisam bio siguran. Sad nemam pojma gde mi je onaj papir, tako da ću pokušati da je resetujem ili će da završi trećim pogrešnim i blokadom 😩
 
Budi bez brige. Ako blokiraš karticu, pa posle nadješ papirić sa pinom odblokada je jednostavna. Radi se na bankomatu i nema troškova. Troškovi postoje samo ako je potrebno reizdavanje pina.
 
Da probam ponovo. Može li ikako da se generiše potvrda o izvršenom nalogu za plaćanje preko mBankinga ili su jedini načini ebanking ili odlazak u poslovnicu?
 
Ja sam pogledao sada na mobiju i nisam uspeo da vidim/nađem nigde. Tako da pretpostavljam da ti je ebanking/poslovnica jedino rešenje.
 
Najgore je što majka plaća hit račun i nisu joj već godinu dana dali visa karticu, već samo dinu, pa nije dobila ni onaj LIB, tako da ne mogu da napravim nalog za ebank.

Znači moraće u poslovnicu.
 
Ma kod njih nista ne moze. Ne mogu ni limiti obicni da se podese preko aplikacije vec mora da se loguje u online banking tako da kapiram da mora u banku da ide.
 
Kad istekne kartica, je li obnova ide automatski ili moraš da ideš unapred da se najaviš? Nije mi hitan odgovor, u septembru mi tek ističe, nego me zanima generalno procedura u Intesi
 
Automatski je, barem za one koje sam imao do sada (Visa inspire, Mastercard standard, Visa internet, Visa classic debit).
U tom mesecu u kojem ističe obično ide da se pravi, i možeš da je pokupiš krajem meseca npr.

Stigne i obaveštenje automatski.
 
Oni sami odrade novu, dobiješ sms kada bude gotova i odeš da je preuzmeš. Mada eto iznad primer da nekad ne pošalju sms obaveštenja :)
Poslali sms u februaru za Dinu i AM blue, sada u martu treba i Master pa čekam i taj sms da pokupim sve.
 
U intesi imam racun od 2017 god i juce sam prvi put dobio IZVESTAJ O NAPLACENIM NAKNADAMA za peridod 1 Jan - 31 Dec 2020 godine.
Sve je prazno osim jedne stavke gde su mi skinuli 166.62 rsd. NIje neka para ali nemam pojma zasta su mi to uzeli?!
Stavka se zove: ISPLATA GOTOVOG NOVCA KORISCENJEM DEBITNE KARTICE
u zemlji na salteru banke ???????
2% (minimum 90 rsd).
Ako ja dobro kontam oni su meni naplatili to sto sto sam podigao novac na salteru banke ?
Generalno podizem pare na bankomatu ali mozda sam prosle godine podigao u banci ako im bankomat nije radio ili nije bilo para. Ne vidim nijedan drugi razlog sto bi se gurao u redu da podignem pare. Nisam bas toliko lud.
Mozda neko zna sta je fora ali u svakom slucaju cu da ih zovem sutra a mnogo volim retarde koji se javljaju na telefon i samo pisu ugrencije koje izgleda niko ni cita.
Bas sam ih pre par dana naduvao jer su me 20 min vozali telefonom od jednog agenta do drugog. I kod svakog ponavljam istu pricu. Kod cetvrtog agenta sam blago receno izgoreo!
 
Mozda si placao nesto karticom na npr. salteru poste a oni su provuklo kao podizanke gotovine na bankomatu PS.
 
Jok. Nikad tako nesto nisam radio.
 
Možda je bio bankomat, neke druge banke. Ako se dobro sećam, pisali su ljudi kada su podizali na bankomatu Pošte, da im je naplaćena provizija kao da je podignut novac na šalteru, ili tako nešto.
Uglavnom, možeš da im zatražiš da ti pošalju kada je to bilo i gde.
 
Tesko da si podizao novac na njihovom salteru, jer po tome sto si napisao ispada da je transakcija bila u vrednosti od 8331 rsd (od cega je 2% 166.62).
Pretpostavljam da svaki mesec na e-mail dobijas izvod sa svim transakcijama za prethodni mesec. Potrazi u njima gde si imao transakciju od 8331 dinar.
Ja sam se jednom zeznuo placanjem registracije automobila karticom. Naplatili su mi isto tako neku proviziju.
 
To je za proslu godinu. Lakse mi da ih zovem nego da trazim po listinzima.
Edit:
jesam prosle godine platio registraciju. tj deo platnom karticom. sad da vidim koliko
Edit:
Da. registracija auta 8831 rsd. tj deo registracije. Zasto to uzimaju nije mi jasno?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-14-21-49-16-550_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2021-03-14-21-49-16-550_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    102.3 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Zato sto su to seljacke fore na tim platnim mestima (posta, banke pored osiguravajucih kuca gde se placa registracija i slicno). Imaju kao opciju placanja karticom, ali zapravo ti ne kazu da to nije obicno placanje karticom nego se vodi kao podizanje gotovine u toj banci i placanje podignutom gotovinom. Mislim da je slicna fora i u VIP menjacnicama ako placas racune a placas karticom, ali za njih nisam 100% siguran.
Ukratko, to nema veze sa Intezom. I da si platio karticom neke druge banke slicno bi prosao (meni se desilo sa RF karticom).
 
Svasta. Prvi put cujem za to :( U mom slucaju je firma koja se bavi tehnickim pregledom i registracijom. Kod njih sam platio. Nikakva posta ili sl. No nije ni bitno. Obraticu paznju za ubuduce.
 
Da, platio si u agenciji, ali oni imaju ugovor da rade kao isturen šalter pošte i za tebe kao korisnika je isto kao da si ušao u poštu. Na taj način si sva plaćanja izvršio direktno u budžet, a ne agenciji, pa da oni plaćaju u tvoje ime ili kako bi to već rešili.
 
Razumem. Hvala svima na odgovorima.
 
Isto, zbog placanja na tehnickom pregledu karticom a ne kesom, obracunato mi je 500 dinara vise...
Tehnicki me je obestetio kada sam primetio jer mislim da su u obavezi da obaveste klijente da se placanjem preko njihovog postomata vodi kao podizanje kesa sto nisu uradili.
 
Nazad
Vrh Dno