Šta je novo?

Banka Intesa

Imas IPS skeniraj na prvom ekranu pre logovanja... ili kada se ulogujes na Placanja > IPS skeniraj

Mozda taj demo deo nisu azurirali.
 
Poslednja izmena:
Sve račune na kojima imaš qr možeš da plaćaš sa Intesa mobi aplikacijom. Ako hoćeš da ti automatski plaća račune svakog meseca, to je nevezano za qr, ideš u filijalu i tamo otvoriš trajni nalog za plaćanje.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Intesa još mora omogućiti i opciju importovanja slika iz galerije prilikom skeniranja QR code-a. Tu opciju trenutno jedino ima UniCredit banka koja što je najsmešnije još uvek nije omogućila IPS skeniraj QR code način plaćanja ;)
 
Poslednja izmena:
Pripisali mi kamatu danas, sa datumom 1.2. A kasne i sa skidanjem rate za kredit za stan...


Sent from my iPhone 12
 
Da li je neko online podneo zahtev za odlaganje rata... Dobih samo povratni mail i nista se ne dešava...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam podneo za stambeni, i zvali su me iz banke rekli da to moram sa savetnikom da resim i jos neke komplikacije, pa sam odustao od te price... ali ratu nisu skinuli.


Sent from my iPhone 12
 
Koliko je prošlo od zahteva do poziva? Meni 7 dana se ništa ne dešava...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim nedelju dana maks da je proslo...


Sent from my iPhone 12
 
Tnx, onda ih čekam od ponedeljka...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da li iko zna postoje li kakve "privilegije" za Magnifica klijente prilikom podizanja stambenog kredita? Tipa bolja kamata, manji troskovi obrade kredita i sl.? Ili barem bezbolniji proces citave papirologije...?
Mislim da je neko nedavno nesto spominjao u nekoj od tema ovdje na Bench-u (tipa da je kao Magnifica klijent imao neku pogodnost), ali nisam siguran da li se stvarno desilo ili sam sanjao?! :D

Inace, ja sam generalno zadovoljan osnovnim racunom, jer mi radi posao sa sve sto mi trenutno treba, ali posto me sad zovu da se prebacim na Magnicifa, a planiram da uzimam stambeni kod njih uskoro, mozda je sad dobar momenat da prihvatim.
 
Ja sam recimo imao blago povoljniju kamatu i sve mi je savetnik završio - otišao sam dvaput u banku tokom celog procesa, sve sam slao skenirano, samo na kraju dostavio originale.

Nije ništa wow, ali je meni dosta značilo - to je sve bilo pre ove sada akcije koju imaju da ionako ide sve online.
 
Prvi put da dobijem sms o troskovima za Amex
 
Ja sam recimo imao blago povoljniju kamatu i sve mi je savetnik završio - otišao sam dvaput u banku tokom celog procesa, sve sam slao skenirano, samo na kraju dostavio originale.

Nije ništa wow, ali je meni dosta značilo - to je sve bilo pre ove sada akcije koju imaju da ionako ide sve online.

Hvala puno. Ako je tako, onda vrijedi, ustedjeno vrijeme i cimanje je neprocjenjivo, sto se mene tice. Prebacicu se na taj Magnifica, nadam se da svuda imaju slican tretman.
 
Gle, 100rsd je razlika između intesa hit i magnifica. Meni je bio no brainer pa makar samo za to vreme da ne gubim u redu u banci.
 
Super je magnifica stvar ko ispunjava uslove. Nema cekanja u redu, papirologija se zavrsava sa savetnikom, nesto povoljnije kamatne stope, mada moguce je da je to vise do visine zarade jer za Magnificu trebas da imas odredjeni prag.
Ali
 
Ja imam free Amex Blue i od kad ga imam, uvek 1. u mesecu stigne sms dok za Master npr to nije slucaj.
 
Gle, 100rsd je razlika između intesa hit i magnifica. Meni je bio no brainer pa makar samo za to vreme da ne gubim u redu u banci.

Super je magnifica stvar ko ispunjava uslove. Nema cekanja u redu, papirologija se zavrsava sa savetnikom, nesto povoljnije kamatne stope, mada moguce je da je to vise do visine zarade jer za Magnificu trebas da imas odredjeni prag.
Ali

Ma ako samo nema cekanja u redu, vec vrijedi svakog dinara. Mislim, ti savjetnici bi stvarno trebali da ti olaksaju zivot, ali ako zaista rade svoj posao. Pitam ovdje zato sto bas nemam iskustva sa Intesom, ali u mojoj prethodnoj banci taj savjetnik nije vrijedio ni pi*ljivog boba, posto sam i dalje morao ici na salter za gotovo sve. A po vasim komentarima vidim da to u Intesi funkcionise kako treba, tako da cu se odazvati njihovom pozivu. :D

A kako rangiraju klijente za prijem i sta je potrebno pise negdje na Intesinom sajtu, pokusacu iskopati.

EDIT: Prosti su uslovi, ali ne bas lako dostizni za svakoga, nazalost: https://www.bancaintesa.rs/upload/Uslovi_za_sticanje_i_gubitak_Magnifica_statusa_2.pdf
 
Poslednja izmena:
Iskreno, uzimao sam stambeni kao magnifica klijent i bila je pesma. Od brzine odobravanja (sad kazem opet ne znam da li ima veze sa savetnikom) ali tri odlaska kod savetnika ukupno, ostale stvari preko maila.
 
I ja sam prosao isto kao i Miki, stambeni kao magnifica.
Zavrsio sam sa pola mozga sve, otisao bukvalno samo 2 ili 3 puta u banku...

edit:Za te stvari se isplati, ali generalno gledano godinu dana nakon sto sam uzeo taj kredit (da li zbog cele ove situacije ili sta vec) nisam ni krocio u banku niti mi je trebalo ista tako da u neku ruku dzaba placam tih 100 din vise..

E sad, oni zadrzavaju pravo i da te skinu sa liste u svakom trenutku iako ispunjavas kriterijume po plati i to..

edit2: da se dopunim, kolegu sa vecom platom su skinuli sa liste zato sto nije koristio usluge..
 
Poslednja izmena:
Pa nista sto se tice savetnika i povoljnosti, samo je u jednom trenutku provalio da mu opet naplacuju 300 umesto 400 din mesecno..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bas je bezveze ako su ga tek tako skinuli sa Magnifica (pogotovo sto ga nisu cak ni obavijestili unaprijed).
Da li je moguce da je imao neke devize koje je podigao sa racuna u medjuvremenu? Posto su generalno dva uslova za Magnifica, sudeci po onom gore PDF flajeru sto sam kacio. Mada mi je savjetnica juce rekla da su uslovi ili/ili, tj. ne moraju oba biti ispunjena, kome vjerovati...

Ja sam inace juce presao na Magnifica, cisto sumnjam da cu imati ikakvih velikih poslova sa savjetnikom, osim eventualnog stambenog kredita u nekom momentu (i naravno, ako me jednom u par mjeseci spasi cekanja u redu, ja prezadovoljan).
 
Nelogično mi je da su ga skinuli tek tako, valjda je poenta Magnifica paketa upravo u tome da što manje vremena provedeš radeći sa bankom i da sve završavaš bez čekanja? Ako ispunjavaš jedan od navedenih uslova (ne mora oba) mora da postoji neki osnov za ukidanje usluge, mada stoji disclaimer da oni zadržavaju pravo da ga ukinu u svakom trenutku...
 
Sad smo proveravali i opet mu skidaju 400, sto znaci ili se nesto zbagovalo ili je on pogresno to video..

Mada, u tom periodu plata mu je bila bas na granici a sad je solidno preko..

Izvinjavam se na dezinformaciji...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
6 odlazaka u banku umesto 2(zbog malo jaceg savetnika kojeg boli patka), neshvatljivo da nemaju opciju sms obavestenja za transakcije po tekucem pa makar i naplacivali tu uslugu. Kaze dobicete obavestenje kad vam legne plata. To mi nista ne menja jer mi plata leze svaki mesec u minut.. Sve u svemu, nisam impresioniran ali znam zasto sam dosao a to je Apple pay. To radi kako treba a niko nije savrsen. Pitanje je samo na koliko si kompromisa spreman.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U principu sms ti nije mi potreban...sve transakcije imaš u Intesi Mobi app.
 
Ma znam ali to je nekoliko koraka vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to da ali nekada je malo smaranje kada ti stiže sms za svaku živu transakciju.
 
Da znate, mislim da ličnog savetnika možete da imate i ako nemate magnifica račun.
 
Nazad
Vrh Dno