Šta je novo?

Banka Intesa

Meni pre neki dan nije stigao sms o prilivu na racun, zvao ih, rekao sam im da sam promenio operatera ali je broj isti, kazu mora da se ode do banke i da se prijavi to da bi oni promenili i da zato nisam dobio sms. Danas pre nego sto sam otisao do banke, u toku dana mi stize sms o prilivu novca, za manji iznos od prethodnog :D

Otisao svakako kod savetnika i promenio to, samo mi nije jasno kako mi je danas stigao sms, a pre neki dan ne...
 
Korstim osnovni racun u Intesi par godina. Juce odem da se prebacim na Hit i rekoh sad cu ja to zavrsiti nabrzaka samo da nema guzve. Ispred mene 4-5 njih. Rekoh sebi imam srece danas.
Dodjem nekako do savetnika, kazem sta mi treba. Podnesem zahtev ,potpisem. Sav srecan sto nije dugo trajalo kad ce savetnik: da li Vam odgovara sutra u 14 da dodjete?
Gde da dodjem?
Ona sva zacudjena kako gde ,pa ovde.
Sto da dodjem?
Pa da zavrsimo to zasta ste dosli.
Ja se smorio ko zmaj. Odmah mi u glavi redovi, cekanje, smaranje...
Rekoh pa sto ne zavrsimo sad kad sam vec tu?
Kaze ona: mora zahtev da prenoci!
:wall::wall::wall:
I tako ja zakazem u Ponedeljak da nesto potpisujem a to traje od 30 do 60min kako mi rece.
'bem ti hit racun i banke....*&$^#*&%(*)^
 
Poslednja izmena:
Da da, to ti je "najbolja banka 2020 godine" po izboru tamo nekih šošona koji nikad nisu kročili u Intezu... :vomit:
 
Ja sam desetak potpisa i to je bilo to, obavio sve odjednom. Otvarao novi racun, Hit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ni meni nije jasno sta joj znaci to, pa nije pasulj, pa da prenoci
 
Meni pre neki dan nije stigao sms o prilivu na racun, zvao ih, rekao sam im da sam promenio operatera ali je broj isti, kazu mora da se ode do banke i da se prijavi to da bi oni promenili i da zato nisam dobio sms. Danas pre nego sto sam otisao do banke, u toku dana mi stize sms o prilivu novca, za manji iznos od prethodnog :D

Otisao svakako kod savetnika i promenio to, samo mi nije jasno kako mi je danas stigao sms, a pre neki dan ne...

O ovome je bilo reči pre par godina.
izgleda da koriste poseban sms gateway za svakog operatera. Ako nisi na tom operateru, sms ne stiže. Verovatno su troškovi u pitanju.
 
O ovome je bilo reči pre par godina.
izgleda da koriste poseban sms gateway za svakog operatera. Ako nisi na tom operateru, sms ne stiže. Verovatno su troškovi u pitanju.

I ja bih to razumeo da mi dva dana nakon toga nije stigao sms o uplati, a nista se nije promenilo, tj nisam bio u banci da promenim :)
 
Poslednja izmena:
Dešava se, meni nekada stigne nekada ne, pa ne radi mesec dva, onda samo proradi, pa opet prestane i tako u krug

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mozda nece da uzrujavaju klijente u slučaju odliva sa računa [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Koliko ludim od stare adrese u online bankingu... I kada promenim adresu prilikom uplate, na izvodu (dokazu o uplati - ona uplatnica sa podacima), stoje stara i nova adresa izmesane...

Da li je moguce da to ne mogu da naprave kako valja...
 
Koliko ludim od stare adrese u online bankingu... I kada promenim adresu prilikom uplate, na izvodu (dokazu o uplati - ona uplatnica sa podacima), stoje stara i nova adresa izmesane...

Da li je moguce da to ne mogu da naprave kako valja...
Ovo i mene izluđuje, em menjam svaki pu em sačuvam šablon i opet svaki put staru adresu prikazuje.
Neverovatno [emoji17]

Sent from Note 10 using Tapatalk Pro
 
Koliko ludim od stare adrese u online bankingu... I kada promenim adresu prilikom uplate, na izvodu (dokazu o uplati - ona uplatnica sa podacima), stoje stara i nova adresa izmesane...

Da li je moguce da to ne mogu da naprave kako valja...

Ja sam zbog toga otišao u banku, tamo su mi napisali zahtev za promenu adrese a za svaki slučaj na onom njihovom chatu za podršku isto to tražio i posle par dana je proradilo. Sada kada pravim nalog stoji nova adresa.
 
pa i ja sam, 3x to radio, i dzabe
 
Ja sam im pisao za to, ali me otkačili, kao unapređenje sistema.. jedan od razloga što sam otišao od njih
 
Ja reinstaliram aplikaciju svakih par dana, to je katastrofa kako odjednom prestane da radi, a prešao sam na android i zbog wave2pay. Razmišljam da se vratim na iphone i instaliram apple pay.
I mene zeza W2P

Sad sam dobio malil

Poštovani,

Savetujemo da pokušate da instalirate najnoviju verziju Wave to pay aplikacije koja je trenutno u public beta kanalu. Prvo je potrebno da obrišete postojeću verziju aplikacije i keš memoriju. Potom se uključite na javni beta kanal na Google Play Storu tako što ćete na listingu skrolovati do dna stranice i odabrati opciju „Join the beta“ nakon čega će Vam biti omogućen download najnovije verzije aplikacije.

Ukoliko se nakon navedenog bude javljala bilo kakva poteškoća, zamolićemo Vas da nas bez ustučavanja kontaktirate na navedene brojeve telefona iz potpisa ili nam se obratite putem mail-a.

Probaćemo pa ćemo videti

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
I ja bih to razumeo da mi dva dana nakon toga nije stigao sms o uplati, a nista se nije promenilo, tj nisam bio u banci da promenim :)

Stigao mi danas SMS za priliv od 100din, napravio sam test. Ono sto je zanimljivo jeste da je novac uplacen u petak, a legao je tek danas ujutru. Zar ne bi trebalo da legne instant ili u toku vikenda?

Sto se tice aplikacije, mene izuzetno nervira sto mora odvojeno da se kuca broj racuna, ne moze samo copy/paste, vec moram da razdvajam prve tri i poslednje dve cifre...
 
Poslednja izmena:
Iz druge banke ti je uplaceno i nije bilo instant. Pa je cekalo kliring ciklus

Intesa i Mobi sve naloge salju kroz IPS
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali sam mislio da ce biti instant. Jer ja kada sam slao iz intese na raiffesien tokom vikenda, stiglo odmah cini mi se
 
Meni rekli da nemaju sms obavestenja[emoji1787][emoji1787][emoji1787]. Ta ista mi je rekla i da moram po kodove za intesa mobi u banku pa sam na kraju odradio online. Sramota da elementarne stvari ne zna savetnik za stanovnistvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa i ja sam, 3x to radio, i dzabe

Danas zvao call centar zbog stare adrese koja još uvek izlazi na mBank i eBank kada plaćam. Sve rešili za pola sata i sad je sve ok. Inače adresu sam ažurirao u poslovnici još pre 2-3 god ali evo tel danas reko da rešim to sa starom adresom i baš sam iznenađen da je sve uspešno završeno.
 
Pa bas sam i ja zvao danas, na kraju mi uzela broj telefona i javice sta se desava...

Edit:
izgleda da je i kod mene konacno reseno...
 
Poslednja izmena:
I kod mene stoji stara adresa, a jos sam preko njih uzeo stambeni kredit, potpisao trista papira...ali eto adresa i dalje stara... Isti slucaj i u mobi banci, gde je svuda prava adresa, samo na nalogu za placanje izlazi stara....

Huawei P30
 
Poslednja izmena:
Pa zovi call centar..ja sam se i ranije žalio na taj problem ali eto juče reših za pola sata. Adresu sam još pre 3 god promenio i išao u banku da mi to promene i na izvodima je zaista i stajala nova adresa ali na mBank i eBank nije ali eto juče jedan poziv call centru i stvar rešena.
 
Pozdrav svima, interesuje me da li mi treba kartica koja ide uz moj tekuci da bih preko e-bankinga uplatio novac nekome na racun u npr. postanskoj stedionici? Kartica me ceka u banci, ali nikako da odem da je podignem.


.
 
Pozdrav, procitao sam stare postove pa me zanima da li je u medjuvremenu omogucena usluga placanja mesecnih racuna preko QR code? Instalirao sam Intesa Mobi aplikaciju za android i u demo aplikaciji nisam video da ima ta opcija? ili tu treba neka druga aplikacija?

Drugo, da li je neko ko ima ovlascenje na racun u Intezi uspeo da aktivira aplikaciju Intesa Mobi, i ako jeste koja je procedura?
 
Omoguceno je preko qr. Mada pre 10min probao Sbb racun i nije htelo. Infostan i EPS pre par dana proslo normalno.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno