Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Prime95 tek nakon sat vremena krece da "przi" cpu, ako se testira sa tim programom sve ispod sat i 10-15min(70-75min) je besmisleno.

Izvor: PCBeast, probao sam i kod mene, pukne posle 1h ako mu je potrebno malo vise napona(na Ryzenu testirano kod mene, mada ne vidim sto bi ovde bilo drugacije).
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je 30 min prima za sada ne zakucava u nijednu igru meni dovoljno.
 
Prime95 tek nakon sat vremena krece da "przi" cpu, ako se testira sa tim programom sve ispod sat i 10-15min(70-75min) je besmisleno.

Izvor: PCBeast, probao sam i kod mene, pukne posle 1h ako mu je potrebno malo vise napona(na Ryzenu testirano kod mene, mada ne vidim sto bi ovde bilo drugacije).

Meni je Prime znao da pukne posle 20h.
 
Poceli polako rafovi da se pune sa normalnijim cenama. Danas drugar uzeo i7 8700 (non k) za 40k dinara sto je oko 330e, sasvim dobra cena. Domaca radnja, V*pHo"*'.
 
Poslednja izmena:
Ima li poente delidovadi 8700 zakljucani?
 
Ako ti se ne svidjaju temperature koje dostize pod opterecenjem, ima.
 
Mislim da nema nikakvog smisla delidovati zaključan novi cpu jer na 4.6GHz turbu nije da se ne može ohladiti. Da ostaje garancija pa i da ima smisla a ovako kada je trka procesora počela, ne verujem da ćeš držati taj cpu 3 godine a značiće garancija kada se bude prodavao na oglasu.
 
Ako ti se ne svidjaju temperature koje dostize pod opterecenjem, ima.

Ja vec duze planiram da uzmem novi racunar i nikako ne mogu da odlucim sta da uzmem. Jednostavno nije mi logicno da delidujem procesor koji vredi 200+ eura. Ne zbog toga sto se plasim da cu ga ostetiti vec zbog gubljenja garancije. Ne isplati mi se da sklapam Ryzen jer je u single-core performansama neuporedivo slabiji od intela. Bar za ovo za sta meni treba. Vrzino kolo...
 
Ako ti je Ryzen slab i ne zelis da gubis garanciju na Intela onda ces morati da prezivis traumu i agoniju korisenja nedelidovanog coffee lake. Teske su to muke, meni vec suza krenula kada pomislim sta te ceka.
 
Ne mora ni jedan procesor da se deliduje, pogotovo ovi zakljucani.
I 8700K se na stock moze hladiti kulerom u rangu LC-CC-120.
 
Ako ti je Ryzen slab i ne zelis da gubis garanciju na Intela onda ces morati da prezivis traumu i agoniju korisenja nedelidovanog coffee lake. Teske su to muke, meni vec suza krenula kada pomislim sta te ceka.

Daleko od toga da je slab ali ne daje puno bolje rezultate od npr G4560. Ne isplati mi se ulagati u 6/6 cpu jer su razlike veoma male.
I dalje ne mogu da verujem da ozbiljna firma moze tako fuserski posao da odradjuje. Mozda je najbolje sacekati sledecu godinu i sledecu generaciju. Plus mozda se i cene RAM-a vrate u normalu.
Problem je sto me svrbe skupljene pare :D
 
Pa gde G4560 poredis s bilo kojim kojim drugim krstenim procesorom? Znas li uopste sta si rekao?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa gde G4560 poredis s bilo kojim kojim drugim krstenim procesorom? Znas li uopste sta si rekao?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Vec sam negde napisao - meni PC koristi samo za Football Manager. U njemu nema nikakve prednosti npr Ryzen 5 1600 u odnosu na G4560. Mnogi su radili razne testove i intel je neprikosnoven tu. Verovao ili ne :)
 
Poslednja izmena:
Ja vec duze planiram da uzmem novi racunar i nikako ne mogu da odlucim sta da uzmem. Jednostavno nije mi logicno da delidujem procesor koji vredi 200+ eura. Ne zbog toga sto se plasim da cu ga ostetiti vec zbog gubljenja garancije. Ne isplati mi se da sklapam Ryzen jer je u single-core performansama neuporedivo slabiji od intela. Bar za ovo za sta meni treba. Vrzino kolo...

Sačekaj zen+ na proleće.
 
Vec sam negde napisao - meni PC koristi samo za Football Manager. U njemu nema nikakve prednosti npr Ryzen 5 1600 u odnosu na G4560. Mnogi su radili razne testove i intel je neprikosnoven tu. Verovao ili ne :)
Pa ti onda ne menjaj komp nikada ako je G4560 neprikosnoven. Ne znam ni zasto razmisljas da radis upgrade.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ti onda ne menjaj komp nikada ako je G4560 neprikosnoven. Ne znam ni zasto razmisljas da radis upgrade.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Nemam ja G4560. Imam Phenom II i vreme je za menjanje. Samo pokusavam da se posavetujem sa ljudima ali ipak - ovo je Srbija.
Hteo sam da kazem da nije velika razlika i da mi se ne isplati da uzimam Ryzen u odnosu na G4560 i da dobijem 10% bolje performanse. Performanse koje se odnose na Football Manager i koje su proverene nebrojeno puta.
Niko ne omalovazava Ryzen ali u mom slucaju nije dobar izbor. Evo npr Ryzen TD 1950x je imao 15-25% bolje rezultate od G4560 u Football Manager performance testu.
Smesno je to sto cim neko napise nesto a "stalni gosti" foruma se ne slazu sa tim - odmah krene omalovazavanje ili bezvezni komentari kao sto je ovaj tvoj iznad. Moras da prihvatis da neko zna vise od tebe u nekim oblastima (npr Football Manager o kom ja znam verovatno mnogo vise od tebe) a ne odmah da reagujes ovako kako si odreagovao.
Kad sam postavljao pitanja vezana za izbor ploca - radio sam to jer postoji dosta ljudi koji znaju vise od mene. I ja to prihvatam.
Ako je zabranjeno za nas "nove" i "laike" da neobavezno caskamo onda to treba uvrstiti u pravila foruma.
 
Gde su ti testovi gde je G4560 samo 10% slabiji od Ryzen-a u toj igri?
Iskreno, ne verujem da su takvi rezultati. Ako jeste, onda je ili nešto drugo ograničavajući faktor ili je igra pravi primer đubreta od optimizacije (a za to su krivi autori a ne AMD).
 
Kakve veze ima intel s tim sto ljudi pisu(kodiraju) FM treskajuci nogama o tastaturu?
 
Poslednja izmena:
Nemam ja G4560. Imam Phenom II i vreme je za menjanje. Samo pokusavam da se posavetujem sa ljudima ali ipak - ovo je Srbija.

Ovo je cist pokusaj trolovanja, bez pardona.
Nit imas "moja konfa" pa da znamo nesto niti si 2 posta naveo tacno o cemu je rec vec samo flejmujes spinujuci pricu da bi na kraju isplivalo da imas Phenom sa kojeg pljujes Ryzen preko G4560 kojeg nemas... i onda "ovo je Srbija"... i kako da te ne banuje covek sada? :D
Ako je tako kao sto pises, tebi je i Haswell skok od 3 galaksije a ne Coffee...
Imam G4560 i i5 Hasa ga jede za dorucak...
Uzmes lepo neki i5-4xxx npr i da te bog vidi... ako se moj bez problema izbori sa 1080, i tebi ce sa FM...

U buduce lepo napises u jednom postu sve - zasto, kako i zbog cega i izbegnes lepo sve ovo i dobijas instant korisne savete...
 
Poslednja izmena:
Gde su ti testovi gde je G4560 samo 10% slabiji od Ryzen-a u toj igri?
Iskreno, ne verujem da su takvi rezultati. Ako jeste, onda je ili nešto drugo ograničavajući faktor ili je igra pravi primer đubreta od optimizacije (a za to su krivi autori a ne AMD).

Da li verujes ili ne - to je stvarno tvoja stvar. Testovi su ovde https://i.imgur.com/u2sTmr3.jpg
Igra ne moze da se optimizuje zbog kompleksnosti - bar tako za sada pisu ljudi koji je prave. Verovatno malo vise znaju od svih nas. Bilo je najava da ce sledeci biti bolje optimizovan ali nista od toga. Neki delovi igre koriste multithread ali su u velikoj manjini.


Kakve veze ima intel s tim sto ljudi pisu(kodiraju) FM treskajuci nogama o tastaturu?

Verovatno nikakve ali se vec dugi niz godina pokazao kao bolji izbor za FM.



Ovo je cist pokusaj trolovanja, bez pardona.
Nit imas "moja konfa" pa da znamo nesto niti si 2 posta naveo tacno o cemu je rec vec samo flejmujes spinujuci pricu da bi na kraju isplivalo da imas Phenom sa kojeg pljujes Ryzen preko G4560 kojeg nemas... i onda "ovo je Srbija"... i kako da te ne banuje covek sada? :D
Ako je tako kao sto pises, tebi je i Haswell skok od 3 galaksije a ne Coffee...
Imam G4560 i i5 Hasa ga jede za dorucak...
Uzmes lepo neki i5-4xxx npr i da te bog vidi... ako se moj bez problema izbori sa 1080, i tebi ce sa FM...

U buduce lepo napises u jednom postu sve - zasto, kako i zbog cega i izbegnes lepo sve ovo i dobijas instant korisne savete...

Ok mozda sam pogresio sto sam razvukao pitanja - ipak nije lepo dobijati onakve odgovore koji su napisani eto cisto da se objasni kako "newcomer" nema pojma.
Svestan sam da bi svaki upgrade meni bio kao skok od 3 galaksije ali sam jednostavno hteo da se posavetujem.
A ono "ovo je Srbija" sam napisao jer cesto primetim da svaka tema brzo preraste u "ajde da ga merimo".
Ako napisem da je G4560 10% losiji u FM-u od Ryzena 5 i plus imam rezultate testova - kako neko od ljudi koji verovatno nisu nikad ni igrali FM moze da mi kaze da gresim?

Izvinjavam se zbog trolovanja :wave:
 
Kao sto rekoh, da si ranije sumirao u 1-2 posta....

FM obozava ST i to je to. Kucam ti sa Phenoma i sta god da uzmes, Ryzen ili noviji intel, primetices ogromnu razliku u radu jer verujem da ne koristis PC tipa On- dupli klik FM-naigrao si se-Off vec i za neke druge stvari. Pre ili kasnije ces pokrenuti nesto "jace" i tu G4560 nema sta da trazi...
Ako neces da stedis, CL je pobednik. Ako hoces da stedis, pravac sekcija "Sta da kupim" i reseno...
 
Pitam ponovo, ako ti komp sluzi samo za FM zasto uopste razmatras upgrade?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Troling, troling, troling...
 
Ako ti je Ryzen slab i ne zelis da gubis garanciju na Intela onda ces morati da prezivis traumu i agoniju korisenja nedelidovanog coffee lake. Teske su to muke, meni vec suza krenula kada pomislim sta te ceka.

:d kralju! Čitam post i ovaj mi prikaz u glavi:

jordan-crying.jpg
 
Ljudi, koja je "best buy" matična za 8700K?
Jel to opet neka Asus Prime i ako jeste koja?
 
Po kvalitetu naponske taj MSI z370 Pro Carbon ne može nikako da se meri sa Asrock z370 Taichi.
 
Nazad
Vrh Dno