Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Covece, skuplji 8700k kod Madjara nego u radnji :).
Moze preporuka za plocu i memoriju koju bih uklopio sa 8700k i 1080ti?
Ne bih vijao neki ludacki OC, bio bih prezadovoljan sa 4.7 na svim jezgrima uz Noctua14 kuler.

Strpi se malo da se sredi situacija, ionako si na 1080p :)
 
Koliko vidim kod madjara je tek danas stigao i7-8700K mesec dana posle objave iako su mnogo mislili da ce oni medju prvima imati njega , cena je 52.000 dinara otprilike , nekome nije problem da da toliko posto ga u domacim radnjama retko gde ima.
 
Šta preterana cena... Kad se iduće jeseni najzad pojavi desktop Canonlake u 8 core varijanti, koštaće takođe oko 400 evra. Tek će se silaskom u 10 nm proces dobiti nešto zaista novo i unapređeno!

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Koliko vidim kod madjara je tek danas stigao i7-8700K mesec dana posle objave iako su mnogo mislili da ce oni medju prvima imati njega , cena je 52.000 dinara otprilike , nekome nije problem da da toliko posto ga u domacim radnjama retko gde ima.
Ma polako do nove godine bice ponide[emoji3]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
To sto su stavili na kp, to je samo da rezervisu kupce, da se tako izrazim ;)
Pitao drugar i rezervisao pre 15-20 dana, direktno, dok nije jos nista na kp bilo, juce dobio odgovor da pre pocetka decembra nema nista, mozda i sredine.
 
Firma M.....r je imala 8700k do juče, provereno ...
49.130
 
E baš sam frustriran što nema B i H ploča za nove procesore !
Riknuo mi je kućni komp pre nekoliko meseci i naoštrio sam se da uzmem i5-8400 i šta sad, da čamim do februara, aprila ?!
Jel ima neko udruženje za psihološku podršku da preživim zimu ?!
 
Ima.
Kupi z370 hd3 za 120e i uživaj jer "do Soluna 100 somuna"... ;)


Sent from my Meizu using Tapatalk
 
Pa šta je problem otvori se malo sada za Z ploču a posle ti ostaje ta ploča za velika dela kada ti dosadi 8400. A možeš je i prodati nekome kada dođu te povoljne b i h ploče, pa kupiti njih. Neko će se obradovati da dobije povoljnije nego u radnji Z ploču a tebi će ostati i tada kusur kada kupiš H ploču u novoj garanciji. Znači praviš sebi prob bez veze i "čekaš" nešto što ne moraš. Pozajmiš sam sebi za Z i vratićeš posle i to je to.
 
Poslednja izmena:
Normalna ploča se ni ne ceni ispod 120-100€... a za 120€ ima GA Z370 HD3. Za malo manje para ima brdo nekih MSI Z370 ploča...
Kako god.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi sta smatras normalnom plocom. Za nekoga je to da bocne i ne razmislja, uz prosek sto se tice USB-ova, Sata ulaza, M2 (dovoljan jedan) itd... Za tako nesto H310 i B360 ploce ko stvorene, samo jos da budu stvorene...
 
Temp. nakon Delidsa,max 5Ghz,5,1 nije stabilno:d
8.11.PNG
 
Pre par dana sam delidovao jedan 8700k
Isao je lagano do 90C na oko 5Ghz

sad 5.2Ghz 1.43v max temp 71C

thumbnail.jpg
znam da je losa slika, tako mi je kasnije poslao :)
 
70C za tako kratak render je poprilicno, kad bi pustio neki masivniji render u C4d od recimo par dana, taj bi kuvao na 100C.
 
Pre Delida za nekih 7C manja Temp. sa Aourus G 7 odnos Asus Hero X nesto mi Asus krepao:d:D,neko je pitao za Hladjene je Bequiet Silentloop 280mm.
Malo rucnih podesavanja 5,2 - 1,4v,
aki.PNG
 
Poslednja izmena:
Lepa tema. O coffee lake procesorima....
 
@borat - Ja ti se izvinjavam, evo ja vise necu da pisem ovde, a apologetika o Intelu i oc moze da se nastavi...
 
Poslednja izmena:
Ljudi oce li biti 8600k u našoj zemlji po razumnoj ceni uskoro? Ima li neko neke informacije...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Očekuje se da će u drugoj polovini decembra ili negde u januaru da se stabilizuje situacija sa dostupnim količinama Coffee Lake procesora. To je rečeno još kad su predstavljeni. Do tada će se pojavljivati na kašičicu i većina količina ide za severnoameričko tržište. Ponavljano je to jedno milion puta u ovoj temi i nema ništa novo po tom pitanju.
 
Očekuje se da će u drugoj polovini decembra ili negde u januaru da se stabilizuje situacija sa dostupnim količinama Coffee Lake procesora. To je rečeno još kad su predstavljeni. Do tada će se pojavljivati na kašičicu i većina količina ide za severnoameričko tržište. Ponavljano je to jedno milion puta u ovoj temi i nema ništa novo po tom pitanju.
Hvala [emoji3]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pravo da vam kažem, meni je ovaj moj 8400 ekstra i nikada više se ne bih vratio na Ryzena.
Na Ryzenu neće memorija, neće ovo, neće ono i dok mu iztitraš jaja on proradi lepo...
Ovaj 8400 sam samo bocnuo, napičio memoriju na 3000 XMP i to perfektno fercera i bez ikakvih problema.
Kompjuter naprosto leti (kao da je pio Red Bull :d).

Obrni/okreni, ŽIVEO INTEL bre!
 
Nazad
Vrh Dno