Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

jel zna neko,dali moze da se iskljuci net skroz da ga nema,pa posle da se ukljuci kad izadje novi cfw 5.55,pa opet da se iskljuci skroz da nebi soni sam apdejtovao konzolu za svaki slucaj ?

ja sam juce prelistavao forume i gledao modded warfare i evo do kog sam zakljucka stigao, a voleo bih da me neko ispravi ako gresim, od skora sam poceo da pratim ovu tematiku.
kod originalnog fw net mozes da iskljucis,ali igrice nemozes da igras,barem ne one koje imaju online mod a skoro sve su takve. da blokiras ps da skida update mozes preko rutera, s tim da u ruteru postoji opcija za blokadu odredjenog sadrzaja - parental control. kod mog cisco sbb rutera ta opcija postoji,ali ne funkcionise, ovo vazi za konekciju konzole preko wifi. ako je konektujes preko lan kabla na ruter opet isto ako imas cisco. jedini nacin koji u mom slucaju kada ruter ne radi kako treba, moze da pomogne je blokada preko windowsa da mu uneses te adrese u host fajl. u tom slucaju konzola treba da ti bude povezana sa kompijuterom preko lan kabla a kompijuter da vuce internet preko wifi konekcije sa rutera ili preko druge lan kartice koju treba da ugradis naknadno.
cim izadje nov fw ps sam trazi update i ne dozvoljava ti da se konektujes na tvoj ps store i na igrice dokle god ne azuriras konzolu. ako iskljucis sva podesavanja za automatski download u ps, on ce opet skinuti nov fw konkretno aktuelnu verziju 6 i snimiti je u update fajl u soniju na koji nemozes da pristupis jer ga nevidis. ja sam odradio initialize opciju koja vraca sony na fabricko stanje, iz menija u soniju a ne iz safe moda. u tom slucaju se update na v6 brise,ali da bi odradio prvo podesavaje ps4 opet trazi internet i u nekom trenutku ce opet krenuti da skida update.
kod jailbraikovane konzole je malo drugacije jer postoji blokada update u webkitu i ona bi trebalo da zaustavi update na nove verzije. isto tako postoji opcija za ftp i mozes sam da obrises update iz direktorijuma u ps. slicno kao kod rutovanog telefona. jb konzole i nemaju potrebe da se konektuju na internet jer se i igrice i dlc ubacuju preko usb ili preko eksternog hdd. igrice koje su izasle do verzije jb koju imas mozes da igras.
ono sto nikako nemogu da provalim je sledece. vidim da se fw za jailbrake skida sa dks i nije mi jasno da li je to oficijelni fw,a sam jailbrake je kada se udje preko konzole na sajt gde ima mira i ostalo za taj fw ili je i taj fw sa dks preradjen.
ako ja naprimer imam oficijelni 5.55 da li mogu odma na taj sajt sa konzolom da odem kada na njemu izbace jb za 5.55, ili moram prvo da preflesujem sa istim 5.55 skinutim sa dks? jer ako krenem da flesujem taj,konzola ladno moze da mi pripremi verziju 6 koja ceka negde u ps4 da se pokrene... i u cemu je razlika izmedju retail verzije fw i recovery verzije? retail je ota update ako se flesuje na visu verziju a recovery je full koja se radi iz safe moda?
 
Poslednja izmena:
Ps4 ima samo ofw, ne postoji cfw trenutno. Moze u bilo kom trenutku sa jb konzole da se ubaci najnovija verzija, samo se preko exploita ukljuci enable updates, reboot i pojavice se update u notifikacijama. Nisam zalazio u recovery sam nikad, osim kad udje sam zbog kernel panic-a kad palim hen/mira.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
hvala druze puno na odgovoru. znaci ja sa mojim 5.55 cekam da objave jb na onom sajtu gde je mira i to je to. a jb konzole se prvo flesuju na oficijelni i onda idu na jb sajt na konzoli. citao sam komentare i na modded warfare,ali nekako uvek izbegavaju odgovor na to pitanje. meni sad ostaje samo da ugasim ps i cekam jb,jer ovako nemogu nista da igram :)
 
Videcemo kad ce i sta biti od Jailbrake-a ovog tipa koji je do sad isao, ali od sve prilike se cini da su lepo pokrpili rupe na tom 5.55, ostaje da se ceka i cekica.
 
kakve li su sanse da fifa 19 bude na 5.55 cfw,izgleda top gledao sam malo na you tube,mislim da su sanse mizerne iskreno,zna li neko na kolko li je demo fife 19
 
aj sutra nek neko javi,na kojem je cfw fifa 19,posto sutra izlazi :D,nadam se da ce biti na 5,55.ali sanse su realno male
 
@mikson: skinuo sam konzolu sa neta dok ne izadje jb za 5.55, najnormalnije mogu da igram sve igre sa nosilac naloga koje sam ranije skinuo, ne vidim šta bi tebi moglo da pravi problem? Ukoliko su ti igre na guest nalozima onda naravno da ne možeš da igraš, jer guestovi traže net prilikom pokretanja igre zbog provere licence.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
@mikson: skinuo sam konzolu sa neta dok ne izadje jb za 5.55, najnormalnije mogu da igram sve igre sa nosilac naloga koje sam ranije skinuo, ne vidim šta bi tebi moglo da pravi problem? Ukoliko su ti igre na guest nalozima onda naravno da ne možeš da igraš, jer guestovi traže net prilikom pokretanja igre zbog provere licence.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk

Ja imam jedan svoj nalog za ps store koji sam napravio kad sam uzeo konzolu. Mislim da mi i pre nije dozvoljavala da igram i idem na store,kada izadje nova verzija fw. Sad mi ne dozvoljava ni da se ulogujem na moj nalog jer trazi nov fw, a odradio sam initialize i vratio na fabricka podesavanja. Taj fw6 mi je skinuo 14 septembra i drzao u memoriji. Od tad do pre neki dan je nisam ni palio. A kad sam upalio, ili nov fw pa da mogu da se ulogujem na store i isto tako i za igrice koje su bile instalirane Gta v i Destiny2 verovatno jer su online. Kada si je ti skinuo sa neta i da li je tvoja jb-kovana? Jer jb imaju taj blokator za nove fw.
 
Sta koristite za instaliranje igrica na jb ps4? Koja je najbolja varijanta(odnos cena-kvalitet), ako hocu da instaliram igricu na interni sonijev hdd? Neki usb 3.0 od 64-128gb, eksterni hdd ili mozda ssd povezan preko usb kabla na ps4?
 
Eksterni HDD sa usb 3.0
 
Covek je pitao za odnos cena:kvalitet, usb 3.0 se podrazumeva ako prebacuje vise od 500 GB
 
Nob za ps4 ovdje, jedno pitanje [emoji16] do koje verzije je stigao jailbreak ?
 
Nisam siguran ali mislim da ako se koristi eksterni hdd za instalacije(da se poveca storage za instalacije igara), kao i interni sto se koristi(pa se moze odabrati posle na kojem ce koja igra biti, stim da save pozicije i neke druge stvari uvek idu na interni), hdd treba da bude USB 3.0 veza(i ceo se formatira za ovu namenu, ne moze biti delom za instalacije a delom za drugo nesto jer ima samo jednu particiju koju sony pravi), dok ovaj exFAT sa kojeg se pkg fajlovi instaliraju moze da bude u drugom portu u kucistu USB 2.0 ili 3.0, svejedno.
 
Nisam siguran ali mislim da ako se koristi eksterni hdd za instalacije(da se poveca storage za instalacije igara), kao i interni sto se koristi(pa se moze odabrati posle na kojem ce koja igra biti, stim da save pozicije i neke druge stvari uvek idu na interni), hdd treba da bude USB 3.0 veza(i ceo se formatira za ovu namenu, ne moze biti delom za instalacije a delom za drugo nesto jer ima samo jednu particiju koju sony pravi), dok ovaj exFAT sa kojeg se pkg fajlovi instaliraju moze da bude u drugom portu u kucistu USB 2.0 ili 3.0, svejedno.

Upravo tako
 
Ovi sa discorda kažu krajem Novembra zbog RDR2, al' ja verujem samo proverenim developerima, a oni ćute za sad. Videćemo šta će bit'.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Pa da, tako i ja gledam. Samo mislim da nema sanse da Sony pusti da RDR2 radi na 5.55 ali dobro :)
 
Moze li kako da se sistem vrati nazad ? Skine sa neta starija verzija pa instalira bla bla i td ?

Unazad za sada ne, a i tesko da ce uskoro moci, ako i nekad. Sto je bezveze, ali da moze na svaku konzolu bi mogao jb :d

Imotep: Ako.nije problem druze na PM, gde skidas igre, ja imam jedno mestasce ali reko da vidim jos neku opciju :)
 
Updateovah na v6.0, nisam mogao više čekati... :d
 
Jedan savet. Kupio bi sony 4 polovan. Gledao bih slim od 500gb. Interesuje me kako mogu da se igraju igrice fortnite i war thunder. Da li treba kupiti onaj psn nalog ili moze besplatno. Otvaro sam moju sony 3 , cistio je i stavio novu pastu. Da li kod sony 4 to treba isto preduzeti kada se kupi polovna i koji specifican model treba traziti za kupovinu.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
 
Mene živo zanima da li se isplati uzimati pro čipovan?
 
i ja sam isto na stand by sto se tice sonija,razmisljam dal da sacekam da izadje update 5.55,zbog pesa i fife prvenstveno a mozda i rd2,ili da uzmem sadasnji,jer ako ce izaci za mesec dva nije problem sacekati...
 
Jedan savet. Kupio bi sony 4 polovan. Gledao bih slim od 500gb. Interesuje me kako mogu da se igraju igrice fortnite i war thunder. Da li treba kupiti onaj psn nalog ili moze besplatno. Otvaro sam moju sony 3 , cistio je i stavio novu pastu. Da li kod sony 4 to treba isto preduzeti kada se kupi polovna i koji specifican model treba traziti za kupovinu.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока

Za ove igre koje si naveo ti nije potreban PS+ pretplata.
 
i ja sam isto na stand by sto se tice sonija,razmisljam dal da sacekam da izadje update 5.55,zbog pesa i fife prvenstveno a mozda i rd2,ili da uzmem sadasnji,jer ako ce izaci za mesec dva nije problem sacekati...

Nikakva potvrda ne postoji da to sve radi (i da ce raditi, RDR2) na 5.55.

Sto se tice price Pro vs Slim, ako se ne igraju neke MP igre (dakle origigi, bez jb) i ako nemas 4k tv, moje misljenje je da je apsolutno nepotreban Pro. Iako ima prednosti na 1080p, ali nije vredno po mom misljenju.
 
Ja imam jedan svoj nalog za ps store koji sam napravio kad sam uzeo konzolu. Mislim da mi i pre nije dozvoljavala da igram i idem na store,kada izadje nova verzija fw. Sad mi ne dozvoljava ni da se ulogujem na moj nalog jer trazi nov fw, a odradio sam initialize i vratio na fabricka podesavanja. Taj fw6 mi je skinuo 14 septembra i drzao u memoriji. Od tad do pre neki dan je nisam ni palio. A kad sam upalio, ili nov fw pa da mogu da se ulogujem na store i isto tako i za igrice koje su bile instalirane Gta v i Destiny2 verovatno jer su online. Kada si je ti skinuo sa neta i da li je tvoja jb-kovana? Jer jb imaju taj blokator za nove fw.

Malo kasnim.. Gta i Destiny nisu online igre, opet kažem, jedino ako imaš guest naloge - oni traže net.

Skinuo sam je sa neta pre recimo mesec dana ili jače, kada su 6.0 pustili u beta fazu, sad sam na 5.55.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno