Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Danas sam se igrao malo sa S9 plus verzijom. Telefon je bio od Samsung promotera i prvo šta sam primetio je da telefon već ima sitne ogrebotine po ekranu. Gorila je nula.
 
Danas sam se igrao malo sa S9 plus verzijom. Telefon je bio od Samsung promotera i prvo šta sam primetio je da telefon već ima sitne ogrebotine po ekranu. Gorila je nula.

Da promoter ne nosi gomilu kljuceva s telefonom u dzepu, pregradi torbice i sl. ?
Da promoter nije promovisao telefon pa namerno strugao po staklu pokazujuci kako je staklo dobro?

Osim sto si video to sa staklom... sta si ti još primetio?!
 
Koliko god mi dizajn S8 bio lep, nekako mi je lazy da bukvalno u isto kuciste samo nabudze specifikacije. Izgled je vecini ljudi jedna od bitnijih stvari kod kupovine telefona, mogli su bar malo da se potrude da promene dizajn. Sve ostalo deluje OK za generaciju razlike.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas sam se igrao malo sa S9 plus verzijom. Telefon je bio od Samsung promotera i prvo šta sam primetio je da telefon već ima sitne ogrebotine po ekranu. Gorila je nula.
Zanimljivo kako veliki dio nas sa S8 bez ičega na ekranu nema ni packe nakon maltene godinu dana korištenja. Ja ne znam šta rade tim demo telefonima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljivo kako veliki dio nas sa S8 bez ičega na ekranu nema ni packe nakon maltene godinu dana korištenja. Ja ne znam šta rade tim demo telefonima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pa boli ih uvo za telefon pošto je besplatan i ko zna šta rade sa njim ,a oni koji su ga kupili čuvaju

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Koliko god mi dizajn S8 bio lep, nekako mi je lazy da bukvalno u isto kuciste samo nabudze specifikacije. Izgled je vecini ljudi jedna od bitnijih stvari kod kupovine telefona, mogli su bar malo da se potrude da promene dizajn. Sve ostalo deluje OK za generaciju razlike.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Izgleda da idu strategijom kao sto je pre bilo sa Iphone S modelima.S6 i s7 su male promene spolja ali hardver poboljsa.Slicna situacija je izgleda i ove godine,mada nemam sta da zamerim,S8 mi fenomenalno izgleda :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ubacili su još bolji hardver u 2mm kraće kućište, preuredili zadnju stranu, stvarno ne vidim šta bi ti više?! Šta jadni appletovci da kažu kad im 4 godine identičan telefon serviraju?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Негде сам прочитао пре неки дан да Сони као да не сме да направи свој уређај конкурентним, јер би теоретски појели конкуренцију. То донекле има смисла, јер, ако ти имаш инжењера који прави ту камеру, просто је невероватно како неко тамо може ту камеру да искористи боље од тебе који си је направио.
Овако сонију одговара да продаје другима технологије, и од тога узима део колача.
Шта знам, има неке логике. Они су трку у мобилној индустрији изгубили, овако ипак успеју на посредни начин да узму фину кинту.

Nema logike. Uzmi Samsung na primer, da li im je u interesu da ubace u S9 neki vga ekran (karikam vga) vidno lošiji od trenutno ovog u S9, koji je najbolji? Nema. Ubacuju najbolje, postali su poznati po tome, zahvaljujući tome uzimaju pare i konkurenciji, prodavajući svojoj proizvod konkurenciji, jer konkurencija mora biti u trci i uzeti najbolje (Apple). Dakle, ima smisla samo da Sony ide u prilog što bolja kamera, ali im ne ide, glupo je da se opravdavaju. Mogu, a neće? Jeste, može Xioami da izbaci softver za kamere još bolji od google HDR+, ali neće da ugroze google, uzimaju od njih android :d I da, kada se pominje dobra kamera, kada se rade poređenja najboljih kamera, Sony nema na mapi. Svi pominju i priželjkuju HDR+, pa i iz ovih krš priinač senzora na Kineskim telefonima napravi čuda.


Što se tiče S9, nemam još neko mišljenje, malo da pogledam neki klip, ali razočaran sam slabom baterijom (trebali su za ovu lovu da ubace 3500 u manji, a u badžu 4000mAh).
 
Pa ubacili su još bolji hardver u 2mm kraće kućište, preuredili zadnju stranu, stvarno ne vidim šta bi ti više?! Šta jadni appletovci da kažu kad im 4 godine identičan telefon serviraju?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Molim vas da otvorite posebnu temu gde bi se ovakvi biseri sacuvali.Steta je da se vremenom zaborave.
 
Nema logike. Uzmi Samsung na primer, da li im je u interesu da ubace u S9 neki vga ekran (karikam vga) vidno lošiji od trenutno ovog u S9, koji je najbolji? Nema. Ubacuju najbolje, postali su poznati po tome, zahvaljujući tome uzimaju pare i konkurenciji, prodavajući svojoj proizvod konkurenciji, jer konkurencija mora biti u trci i uzeti najbolje (Apple). Dakle, ima smisla samo da Sony ide u prilog što bolja kamera, ali im ne ide, glupo je da se opravdavaju. Mogu, a neće? Jeste, može Xioami da izbaci softver za kamere još bolji od google HDR+, ali neće da ugroze google, uzimaju od njih android :d I da, kada se pominje dobra kamera, kada se rade poređenja najboljih kamera, Sony nema na mapi. Svi pominju i priželjkuju HDR+, pa i iz ovih krš priinač senzora na Kineskim telefonima napravi čuda.


Što se tiče S9, nemam još neko mišljenje, malo da pogledam neki klip, ali razočaran sam slabom baterijom (trebali su za ovu lovu da ubace 3500 u manji, a u badžu 4000mAh).
Koji ti to telefon imas? Fascinantno je koliko ljudi potcenjuju Kineze u svim granama industrije a ne samo u proizvodnji telefona. Kineski telefoni nemaju pirinac senzore vec obicno omnivision, samsung i najvise sony senzore. Softver generalno je najvwci problem kod kineskih brendova, pa tako i za kamere, ali ljudi rapidno napreduju. Ja od nekih pocetaka pratim i kupujem kineske telefome, jos od onda kada su pravili kopije samsung i apple telefona. To nije bilo tako davno, pre 6-7 godina. Za tih nekoliko godina su skoro dostigli vodece, imas taj huawei, xaiomi...
Kada neko ovde procita neke postove ima utisak da su te razlike u kamerama ogromne, a u praksi su skoro zanemarljive, posebno ako gledamo za sta ih ljudi koriste, drustvene mreze gde se softverski smanjuje kvalitet slika da bi se stedelo na prostoru. Kada covek procita ove diskusije pomislio bi da su sve ovo profesionalni fotografi. Mnogo bitnije stvari za telefon su ekran i softver, zaiata ne vidim za sta vi koristite tw kamere niti sta to moze da opravda ovolike cene telefona kao sto kostaju ovi najnoviji modeli samsunga.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
@veljkoka Bez zalaženja u to da li je cena S9 opravdana ili ne, ja kao fotograf ću te prvi opovrgnuti i reći da je kamera za nekoga kome je fotografija bitna mnooogo važnija od ekrana. Veruj mi da ne znam da li mi je sada rezolucija ekrana full HD ili maksimalna na ovom S7E.
Ali znam da mi je kamera za 3 koplja bolja od one na Xiaomi 3S i Note 4X. Dupe i oko. Ostaje da je uporedim sa Xiaomi ekvivalentom, možda Mi Mix 2.

Softver na pomenutim Xiaomijima nije problem, na Int. verziji dolazi Google Play I ekipa.

A sta je lose rekao? To sto se nekom istina u vezi epla ne svidja to je druga prica.
Mislim da nije poenta bila u Appleu.
Tužna je činjenica da se dužina smanji za procenat, čitač otiska prsta prebaci sa najglupljeg mesta na samo glupo mesto i to se naplati više nego prošlogodišnji model.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam koji je to xaiomi 3s ali note 4x je srednja niza klasa i apsurdno je porediti taj model sa s7, nekoliko klasa ispod samsunga. Poredi ti taj telefon sa mi6 recimo ili sa mi mix 2...

Ok, ti si fotograf i bitna ti je mada svaki fotograf ce koristiti fotoaparat, ali vecini ljudi ta kamera sluzi za drustvene mreze i iz onoga sto sam ja video, te kamere nisu nesto revolucionarno bolje od ovih kineza iz srednje klase. Kada kazem problem sa softverom mislim na softver za obradu fotografija, jos to nije na nekom nivou kod kineskih telefona pri kome bi izvukli maksimum iz senzora koji nisu uopste losi koliko ih softver downgrade-uje

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Pa ubacili su još bolji hardver u 2mm kraće kućište, preuredili zadnju stranu, stvarno ne vidim šta bi ti više?! Šta jadni appletovci da kažu kad im 4 godine identičan telefon serviraju?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Malo sam iznenadjen da je na forumu dozvoljeno nazivati nekoga jadnikom i da to prodje nekaznjeno.Sto se tice razlika izmedju iphona, lako je pronaci na netu sve podatke, daleko da su isti telefoni.
 
Da, ali se ledja razlikuju kao u slucaju s8 s9.Ali da ne pokrecemo raspravu bez veze.
 
Ne znam koji je to xaiomi 3s ali note 4x je srednja niza klasa i apsurdno je porediti taj model sa s7, nekoliko klasa ispod samsunga. Poredi ti taj telefon sa mi6 recimo ili sa mi mix 2...

Ok, ti si fotograf i bitna ti je mada svaki fotograf ce koristiti fotoaparat, ali vecini ljudi ta kamera sluzi za drustvene mreze i iz onoga sto sam ja video, te kamere nisu nesto revolucionarno bolje od ovih kineza iz srednje klase. Kada kazem problem sa softverom mislim na softver za obradu fotografija, jos to nije na nekom nivou kod kineskih telefona pri kome bi izvukli maksimum iz senzora koji nisu uopste losi koliko ih softver downgrade-uje

Sent from my C105-8 using Tapatalk
Baš kao što rekoh, ostaje da uporedim kameru sa top telefonima koje Xiaomi pravi, ali je problem što ti telefoni ne koštaju mnogo manje od S8 ili S7 (u vreme kada su se pojavili i ti Samsunzi i Xiaomi o kojima pričamo).

Svi fotografi znaju izreku da je najbolji fotoaparat onaj koji je uvek uz tebe, pa je tako mnogima mobilni telefon :) Moj DSLR skuplja prašinu godinama.
 
Malo sam iznenadjen da je na forumu dozvoljeno nazivati nekoga jadnikom i da to prodje nekaznjeno.Sto se tice razlika izmedju iphona, lako je pronaci na netu sve podatke, daleko da su isti telefoni.
Nije čovek nikoga nazvao ,,jadnikom", i taj post ne bi bio ni blizu užeg kruga za kažnjavanje. Preteruješ...
Inače na netu se mogu naći i slike, pa da se uporede razlike u dizajnu....

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
Baš kao što rekoh, ostaje da uporedim kameru sa top telefonima koje Xiaomi pravi, ali je problem što ti telefoni ne koštaju mnogo manje od S8 ili S7 (u vreme kada su se pojavili i ti Samsunzi i Xiaomi o kojima pričamo).

Svi fotografi znaju izreku da je najbolji fotoaparat onaj koji je uvek uz tebe, pa je tako mnogima mobilni telefon :) Moj DSLR skuplja prašinu godinama.
Ufff druze, nisi u pravu, ti uredjaji u startu kostaju mnogo manje nego samaung. Pa vidis da novi ssmsung telefoni kostaju po 1000€ kada se pojave. Ovi xaiomi 400-500$ i to im brzo padne cena. Naravno svako za svoje pare neka uzima sta hoce. Meni se samo cini da cene samsunga i apple-a otisle u nebesa ioako realno ne vrede toliko u odnosu na konkurenciju. Ja nekendrasticne razlike video nisam, doduse mora se covek malo pozabaviti softverom ako hice da izvuce maksimum iz ovih kineskih telefona, ali kada se sve podesi za 200€ dobijes odlican uredjaj. Pogotovu ovo vazi za kameru. Po meni, treba preskakati po dve tri generacije ovih uredjaja, ko ima s8 ili s7 cak moze opusteno da ceka s10. Usled trke sa konkurencijom ove telefone stancuju isuvise brzo da bi se realno videle neke drasticne promene.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Ja svoj S7E dual sim platio 570e nov, par meseci pošto se pojavio u prodaji.
Malo manje od toga, po 100-150e su premijum Xiaomiji koji spominjemo. Poenta je da razlika nije baš duplo, kada se kupuje na mestima koja ne deru.
 
Da li sam dobro shvatio da sada sve kolor opcije imaju ofarban aluminijumski okvir, nema u prirodnoj alu boji?
:/
Sada imam srebrni s8+ sa srebrnom lajsnom, to mi je nekako najlepše bilo, crni je ceo crn kao plastičan, plus će boja da se guli..
 
@voyager

Jestw, ali onda se dovodi u pitanje garancija, jedina prava garancija je kod operatera, u tim "povoljnijim" mestima cesto bude problematicna. Druga stvar s7 je dve godine star uredjaj, znatno stariji od od mi 6 recimo. On bi mogao da se uporedjuje sa mi5 s plus recimo, a on kosta ispod 300 vec duze vreme. Cak i mi 6 kosta manje, a znatno je mladji, a o kameri bi moglo da se diskutuje ako se porede ova dva modela. U principu samsung oravi jako kvalitetne telefone, to je fakat, ali me niko ne moze ubeditinda su toliko dobri da kostaju koliko kostaju, pa dobar tv se moze uzeti za te pare. Samaung S9 je nasminkani s8 sa par unapredjenja, mislim sta da oricamo dalje kada su poceli smajlije da predstavljaju kao unapredjenje uredjaja.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
@Veljkoka Da, ali koliko je Mi5 koštao kada se pojavio? :) I S7E je sada nov 400 ili koliko već e :)

A ispravi me, ali Xiaomija nema u zvaničnoj prodaji u Srbiji?
Plus, Samsunzi se uz happy call dokument mogu popravljati u garantnom roku, nevezano za mesto kupovine. Xiaomi jedino da se vraća za Kinu.

S9 je preskup, kao i iPhone X, to ne sporim :)
 
Ima Saomija kod nas u zvanicnoj prodaji, od nedavno. :)
 
Ostaje samo da sacekamo i vidimo kako ce se pokazati u praksi ta kamera... Baterija totalno razocarenje, premda treba imati u vidu novi cpu koji naravno je jaci a i manje trosi nego prethodna generacija, pa da vidimo kako ce se onda pokazati baterija tj SoT. Smatram da za S10 cuvaju onaj patent za grafitnu (ispravite me ako gresim) bateriju. Koja bi trebala da se puni za 10~15min od 20 do 100%. E to ce biti vrh + sto su rekli da ce biti mnogo veca kolicina u manjem pakovanju, ali kao i svaka nova stvar trebacemo da sacekamo da bi smo videli kako ce se pokazati u praks i sl. Za sada samo kamera kod s9 mi se svidja, ali da li je vredna prelaska sa s7 na s9 videcemo. Samo da podsetim da je Nokia imala to jos na davnom N82/N95 cak i na N73 (ako se ne varam) te otvore blende i sl, a samsung sada to naziva revolucijom kamere. Da ne pricam za N8 koji je to Lebron bio a i dan danas nije labav :d
 
Grafitna baterija neće skoro jer je i dalje preskupa za proizvodnju. Samsung je baš odradio apple foru sa ovim mobom , nije mi jasno zašto nisu ubacili malo veće baterije kada su ovi novi telefoni deblji od s8 i s8+. ( Makar 3200 i 3800)
Za potrošnju novog exynos morace da se sačekaju direktna poređenja s845 VS exynos

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Veljkoka Da, ali koliko je Mi5 koštao kada se pojavio? :) I S7E je sada nov 400 ili koliko već e :)

A ispravi me, ali Xiaomija nema u zvaničnoj prodaji u Srbiji?
Plus, Samsunzi se uz happy call dokument mogu popravljati u garantnom roku, nevezano za mesto kupovine. Xiaomi jedino da se vraća za Kinu.

S9 je preskup, kao i iPhone X, to ne sporim :)
Sta je happy call dokument?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
@Veljkoka Da, ali koliko je Mi5 koštao kada se pojavio? :) I S7E je sada nov 400 ili koliko već e :)

A ispravi me, ali Xiaomija nema u zvaničnoj prodaji u Srbiji?
Plus, Samsunzi se uz happy call dokument mogu popravljati u garantnom roku, nevezano za mesto kupovine. Xiaomi jedino da se vraća za Kinu.

S9 je preskup, kao i iPhone X, to ne sporim :)
Da, stim da je u trenutku izlaska mi5 kostao oko 330-350€ , a samsung po 800-900 za kes, kod operatera jos vise. Telefon star dve godinw da kosta 400 je za mene nonsens, iz prostog razloga sto je njegov cipset u odredjenoj meri zastareo, ja sam telefon slicnih specifikacija kao taj s7 platio 170€, doduse ne pise samsung na njemu hahaaha.
Xaiomi ima u zvanicnoj prodaji kod nas, a iz Madjarske ih masovno svercuju i to sa garancijama tako da je to najpovoljniji vid kupovine trenutno sto se tice xaiomi-ja.
Ostaje samo da sacekamo i vidimo kako ce se pokazati u praksi ta kamera... Baterija totalno razocarenje, premda treba imati u vidu novi cpu koji naravno je jaci a i manje trosi nego prethodna generacija, pa da vidimo kako ce se onda pokazati baterija tj SoT. Smatram da za S10 cuvaju onaj patent za grafitnu (ispravite me ako gresim) bateriju. Koja bi trebala da se puni za 10~15min od 20 do 100%. E to ce biti vrh + sto su rekli da ce biti mnogo veca kolicina u manjem pakovanju, ali kao i svaka nova stvar trebacemo da sacekamo da bi smo videli kako ce se pokazati u praks i sl. Za sada samo kamera kod s9 mi se svidja, ali da li je vredna prelaska sa s7 na s9 videcemo. Samo da podsetim da je Nokia imala to jos na davnom N82/N95 cak i na N73 (ako se ne varam) te otvore blende i sl, a samsung sada to naziva revolucijom kamere. Da ne pricam za N8 koji je to Lebron bio a i dan danas nije labav :d
Mislim da se isplati ako te bas svrbe pare ili ako uzimas od operatera a istice ti ugovor. Po meni dsleko je bolja kupovina da malo sacekas i uzmes S8 jer mu pasti cena, a telefoni su jako slicni, mnogo ces jeftinije proci.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno