Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

@Zeha uzeo bih S9 plus zbog većeg ekrana i zbog kamere. Imao sam 5s i prešao na s8+ koji trenutno koristim i ne mogu da zamislim sebe da se vratim na manju dijagonalu. Ali razumem druge kad kažu da im je telefon preveliki.
A što se kamere tiče mislim da napravljen veći upgrade sa S8+ na S9+ nego li sa S7e na S8+.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
A da li ima modela sa 128GB u prodaji uposte (kod nas sada i u svetu) i tek koliko bi kostao?

Nego o cemu razmisljate kad promisljate koju devetku uzeti, "obicni" ili "plus", sta vas "tera" da uzmete "ovaj" a ne "onaj"...?
Velicina naravno, neko ne voli ili mu ne odgovara "veliki", kao da je 5,8" malo...
Kamera ili ti kamere, da li je S9+ bolji zbog dve kamere...?
RAM memorija, 4GB naspram 6GB...
Velicina ekrana, da li se vise ili bolje vidi na vecem ekranu od S9+ iste rezolucije kao sto je S9 ?
Cenu ce mo da zanemarimo... sada pricamo samo o "tehnicnik" stvarima, pare su nesto drugo... :p
Ja sam shvatio značaj 2gb RAM-a tek kada sam sa s8 presao na note 8. To je ogromna razlika,ali ogromna u ponasanju telefona (na stranu sto je s8 lepsi duplo od note-a za mena), znaci ni kamera,ni baterija, ma nista koliko ta 2 gb rama cine razliku. Trebali su da stave 8 rama u 9+ a u s9 6 gb RAM slepci.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Od 9:10 prica o stereo zvucnicima i posle je pustila kraci demo, u svakom slucaju su bolji od dosadasnjih mono.

 
@zeha poučen iskustvom, isključivo na veličinu obraćam pažnju...evo baš skoro sam sa s8 skoknuo na n8 i nema šanse (to je otprilike kao s9 i s9+ koje porediš).

128gb i 256 uglavnom idu za koreju i generalno istočne zemlje...mislim da ih i u uae ima.
Ma i ja sam u dilemi, trilemi u stvari... ako mi brat ne kupi S8 za rodjendan (stipsa verovatno nece) onda cu u kupovinu, samo ne znam dal S8 (i kada, dal odma sa navalom polovnih u oglasima ili malo sacekati) ili cu u pretprodaji uzeti S9/S9+.

Racunaj na to da su uredjaji izduzeni zbog 18:9 ekrana koji imaju nesto manju realnu povrsinu u odnosu na 16:9 istih dijagonala (npr. 5.8'' S8 displej ima povrsinu displeja otprilike kao 5.5'' S7E).
Probaj oba (ili S8/S8+, posto su veoma slicni) i sam proceni. Prelistaj njihovu temu, uglavnom skoro svi tvrde da je + verzija malo bolja a to je i sada slucaj, ne postoji hardverski bolji android od S9+ ali je cinjenica da taj fon nije bas za svaciji dzep i ruke, zbog velicine.
Razmisljam o tome sto pises sa matematicke strane i nikako mi "ne ide u glavu" da je manja povrsina ako je ista diagonala. Kod pravougaonika ako je diagonala fiksna, stranice menjaj kako i kolko hoces, uvek ces imati pravougaonik iste povrsine.
Mogu se sloziti s tobom da ce delovati (izgledati) nesto manjim duguljastiji ekran ili da mu je iskoristivost ruba telefona nesto manja bas zbog vece duzine levog i desnog ruba telefona, samo povrsima (matematicka) ce mu biti ista.

@Zeha uzeo bih S9 plus zbog većeg ekrana i zbog kamere. Imao sam 5s i prešao na s8+ koji trenutno koristim i ne mogu da zamislim sebe da se vratim na manju dijagonalu. Ali razumem druge kad kažu da im je telefon preveliki.
A što se kamere tiče mislim da napravljen veći upgrade sa S8+ na S9+ nego li sa S7e na S8+.

I ja sam trenutno na S5 koji radi odlicno (pu pu pu, kuc kuc kuc, da se i s mesta pomerim...) i bas se mislim da li mi je golemo 6,2" naspram 5,8".
Imam nekoliko merila za velicinu telefona...
Prvo da mi lepo i bez napora stoji u levoj ruci, da se ne umaram citajuci s njega.
Drugo da kad ga stavim u dzep na duksu (levo na grudima, iznad srca koje veselo kuca kad pomisli na S8, a jos brze, skoro da iskoci, kad pomislim na S9) da ne viri mnogo telefon.
Trece da sto bolje vidim ono sto citam dok udobno drzim telefon u ruci.

Da li se bolje vidi text, slika, sta god... na vecem telefonu iste rezolucije u odnosu na manji ?!
Da li S9+ ima bolju kameru/kamere u odnsu na S9 ?!

Ono najvaznije u svemu je na kraju koliko to sve platiti, pa za S9 platiti 780€ u pretprodaji ne deluje toliko strasnoo pogotovo ako daju na rate (cekove) mada i cena 9+ na popustu u pretprodaji od 890€ iako je velika ne deluje bas toliko strasno kao 990€ po redovnoj ceni...
Iskreno reci, platiti 650€ za S8 je mnogo lepse nego 780e za S9 i dilema postaje trilema da li je za prelaz sa S5 sasvim dovoljan S8 uz potrosenih 650e (ili oko 500e za nov sa oglasa) ili se upustiti u kupovinu najnovijeg, najboljeg i naravno najskupljeg S9/S9+ ...

edit: Eeeee da, setih se onda Marfija, pa pomislim Boze dragi sta su kolosalno zahebali s ovim uredjajem, da kad ga ja kupim za ovolike novce on bude proglasen najgorim i najkolosalnijim zahebom decenije... :d
 
Poslednja izmena:
Ко плаћа 650е за ѕ8 кад се свуда налази за 500е? Са 650е на 780е је мала разлика, о вреди. Са 500е на 780е је већ осетно.
Можда мислиш на ѕ8+ за 650е, ал онда њега опет треба поредити са ѕ9+ који кошта око 1000е.
+ ће у сваком случају да вири из џепа.
 
Poslednja izmena:
I ja imam sličnu trilemu, S9 vs S9+ vs iPX...
S9+ je bolji uredjaj od S9(dve kamere nude više mogućnosti od jedne, baterija), ali je meni veličina problem, i tešim se da uživo odaje manji utisak od S8+ koji mi ne odgovara. Kod S8 sam imao manju dilemu, i izabrao bih S8 pre S8+ uvek, bez velike dileme. Sada, kod S9, bliži sam tome da uzmem plus varijantu, mada mi se iPhone X baš svidja. Veličina mu je super, zanimljiv izgled, a i jutros sam malo gledao na YouTube-u poređenja kamera, i S9 ne vodi nešto, nije se baš pokazao...
Cene su tu negde, S9 bi me koštao 705e, S9+ 795e, a iPhX 830e...

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
@ceftriaxone Te cene 650e za s8 su zvanicne u istoj prodvnici gde ce biti i s9 a oko 500e je na oglasima nov sa "sivom" garancijom...

@markos23 Te cene su negde van zemlje Srbije? Otkud tako niske za S9/S9+ ?
Kad bi mi test džepa prosao s9+ samo brinem se da ce mi s8 i s9 biti pogolemi, podosta da ce štrčati iz džepa i oni a kamo li plus verzija... :d
 
Ja sam shvatio značaj 2gb RAM-a tek kada sam sa s8 presao na note 8. To je ogromna razlika,ali ogromna u ponasanju telefona (na stranu sto je s8 lepsi duplo od note-a za mena), znaci ni kamera,ni baterija, ma nista koliko ta 2 gb rama cine razliku. Trebali su da stave 8 rama u 9+ a u s9 6 gb RAM slepci.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
De malo pojedinosti gde si tačno osetio tu značajnu razliku, pošto sam i ja išao na N8 i vratio se na S8 tri nedelje kasnije i bukvalno nigde ništa ne primetim da kasni ili slabije radi (kontam kad ideš na bolje možda i ne može da se primeti, ali posle povratka bi mi sigurno smetalo, al kao što rekoh, apsolutno mi sve isto radi, čak i ako ima neke razlike zanemarljiva je totalno).

@Zeha ima da štrče samotako + ide leto, džemper ćeš sve manje da nosiš, a u pantalone ako ga turiš odoš ja*a ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Zeha

S8+
Амазон, 2 године гаранција, цена 610е.
35978fd635e21dc2aee03e3e42b3f761.jpg
 
De malo pojedinosti gde si tačno osetio tu značajnu razliku, pošto sam i ja išao na N8 i vratio se na S8 tri nedelje kasnije i bukvalno nigde ništa ne primetim da kasni ili slabije radi (kontam kad ideš na bolje možda i ne može da se primeti, ali posle povratka bi mi sigurno smetalo, al kao što rekoh, apsolutno mi sve isto radi, čak i ako ima neke razlike zanemarljiva je totalno).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Meni znacajno fluidnije radi,ali bas znacajno, skoro da nema bagova,i kad ima to bude do aplikacija....ali s8 je duplo lepsi telefon po meni, samo je fluidnost u pitanju, nekako sve radi brze i lakse....

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Odlično je ovo što se vidi kod S9+, kamera, stereo zvuk, 6gb rama, novi hardver, biće ovo opaka mašina sigurno. Vjerovatno će i baterija biti dosta bolja nego na S8 +

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
I ja imam sličnu trilemu, S9 vs S9+ vs iPX...
S9+ je bolji uredjaj od S9(dve kamere nude više mogućnosti od jedne, baterija), ali je meni veličina problem, i tešim se da uživo odaje manji utisak od S8+ koji mi ne odgovara. Kod S8 sam imao manju dilemu, i izabrao bih S8 pre S8+ uvek, bez velike dileme. Sada, kod S9, bliži sam tome da uzmem plus varijantu, mada mi se iPhone X baš svidja. Veličina mu je super, zanimljiv izgled, a i jutros sam malo gledao na YouTube-u poređenja kamera, i S9 ne vodi nešto, nije se baš pokazao...
Cene su tu negde, S9 bi me koštao 705e, S9+ 795e, a iPhX 830e...

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

I ja se razmisljam s9+ ili ip x. Samo nzm sta najvise zbog tih dimenzija
 
A što bi uzeo ipx prije s9+, ja ne razumijem pa eto da mi objasniš brate?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Exynos Novi

https://www.anandtech.com/show/12478/exynos-9810-handson-awkward-first-results

Quick Thoughts

Overall today’s quick benchmarking session opened up more questions than it managed to answer. Hopefully with more time we will be able to investigate the working of the new SoC and, fingers crossed, today’s results are not representative of shipping product as that would otherwise be an utterly massive disappointment.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@ Zeha
We’re gonna need Pythagoras’ help to compare screen sizes in 2017
In an 18:9 world, we need a new way to quantify screen size
updated.png


Ali to ne treba previse da te brine, S8 je izuzetno kompaktan telefon, S8+ vec nije bas za svakoga jer je veci uredjaj ali to ljudi su valjda vec navikli na phablete pa ces videti i zene sa S8+.
Poredjenje S8+ vs S8 vs S5 (koji sada koristis)

Probaj oba telefona i sam proceni koji ti vise ''lezi''. Do tada ce se pojaviti i S9/+ u prodaji a po dimenzijama su dosta slicni, ako novac nije problem onda uzmi +.
 
Poslednja izmena:
Meni znacajno fluidnije radi,ali bas znacajno, skoro da nema bagova,i kad ima to bude do aplikacija....ali s8 je duplo lepsi telefon po meni, samo je fluidnost u pitanju, nekako sve radi brze i lakse....

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
To ti je jer note 8 ima 7.1.1 kome je srž skoro kao 8.0 dok je s8 na 7.0, s8/+ na 8.0 su daleko fluidniji od note8 sa 7.1.1 dok im je brzina slična negde brzi s8/+( lično testirao )

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ili su počeli da usporavaju s8 firmwerima lagano zbog teranja na s9. Kao što rekoh nikakvu ja razliku nigde nisam primetio kada sam se vratio na s8 (firmware 1 jul), a baš sam mislio da će biti očigledna.
Ono što sam primetio kod note 8 je recimo daleko bolji bluetooth range, bragi dash slušalice koje imaju poznatu boljku mnogo manje seckaju sa pesmama na n8 nego na s8 i to će najviše da mi nedostaje :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@ Zeha
We’re gonna need Pythagoras’ help to compare screen sizes in 2017
In an 18:9 world, we need a new way to quantify screen size
updated.png


Ali to ne treba previse da te brine, S8 je izuzetno kompaktan telefon, S8+ vec nije bas za svakoga jer je veci uredjaj ali to ljudi su valjda vec navikli na phablete pa ces videti i zene sa S8+.
Poredjenje S8+ vs S8 vs S5 (koji sada koristis)

Probaj oba telefona i sam proceni koji ti vise ''lezi''. Do tada ce se pojaviti i S9/+ u prodaji a po dimenzijama su dosta slicni, ako novac nije problem onda uzmi +.

tuzni zeko 9.jpg
 
U Vip-u i Telenoru su ponudili mogućnost zamene starog telefona za S9/S9+. I to je ok. dok se ne uporedi koliko koji operator ceni isti telefon. U Vip-u za p10 dobijate 35000,dok u Telenoru 20060 I tako dalje. Svaki telefon se više ceni u Vip-u.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koliko cene s8 + u Vip-u?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Fino- +100 eura za plaćanje u kešu

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ne vidim još ni kod jednog operarera duos opciji!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako ja vidim cela Evropa dobija duos modele samo...
Verovatno će i kod nas biti isti slučaj.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kvota 1.05 da je TechBuzz YT kanal u pitanju, taj lik uvek nekako ''ima'' najnovije uredjaje cak i pre zvanicnog predstavljanja :d

Evo otvorih link, jeste TechBuzz. Jos pre 2 godine smo zakljucili da to sto kaci na YT treba ignorisati jer je poznat po clickbait sadrzaju/poredjenjima i laziranju, nije mi jasno kako i dalje ima toliko pretplatnika pa se neki jos loze u komentarima koja je bolja kamera, telefon itd.

Sacekajte neka verodostojnija poredjenja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno