Šta je novo?

Nvidia mining

Koje napajanje bi bilo ok za 6x1070TI?Imam 1250w,plasim se da ne bude slabo za TI.
 
septembar-oktobar-novembar-decembar nije bilo 1060 3gb ni sa cim sem sa hynixom. Sada je 1060 3gb sa samsungom best buy

@acirbod nece biti slabo
 
@Roger_Waters Hvala

Ima li neko Asus Cerberus GTX1070TI?Kako su se pokazale?navodno su extra izdrzljive ali ne znam kakve su za kopanje.
 
Šta kažete, 3GB stižu sa Samsungom? Ima li neko više informacija o tome?
 
Gledam za dosta novcica kao optimalna podesavanja za 1080 ti stavljaju -300mhz za memoriju, da li je stvarno moguce da se vise dobija sa sporijom memorijom ? Also TDP podesavanja kada pise npr 60% da li to znaci povecati slajder na 160% ili smanjiti na 60%, ako uopste moze da se smanji :D
Da li mogu live da menjam podesavanja za memoriju/gpu dok radi miner iz afterburnera ? Dok igram igre cackam to live, ali reko mozda su mineri osetljiviji.
 
Mozes. Ali ja sam imao velikih problema dok sve nisam iz bat fajla podesio; jos bolje u bios direktno da uneses sve i tako flesujes kartu. Iskusniji ce ti sigurno reci da je to najbolja varijanta.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
imam zotak iz emija 1060 3gb sa jednim kulerom stabilno kopa 24,5 (samsung memorija) ali grafika nema vise jedva sam izvuko 22 komada.
a imam msi 1070 na eth 625 w iz zida ,napajanje lc power 1200w platinum (za 6 grafika) a imam i 1070 ti ali nisam merio koliko iz zida trebalo bi isto 625w ali sam stavio 2 napajanja zbog konektora trazi 6pin i 8 pin
podesavanja za 625 w power limit 65 ,core -196 (minus) mem +650
 
Poslednja izmena:
Na koju foru može GTX1060 3GB da baca 24,5mhs? Kad GTX1060 6GB mining verzije jedva naguraju 25 mhs.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
moja asus dual 1060 3gb moze i 25 ali samo dok je bila u rigu...
pl70 mem +900 fan 40% i temp oko 50

sad je u kompu pa je koristim i za surf i filmove pa moram malo smanjeno da je teram ali i dalje je na oko 23-24
 
Koliko se onda može max izvući iz GTX1060 6GB mining verzija? Više od 25mhs?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moje 1060 sa Samsung memorijom može bez problema 25MH/s ali je bitno da memorija što kaže Balaburin ide na +900.

Samo nisam siguran da li ne smeta kartici toliko veliki klok pa ih teram na +600 gde izvlače oko 23.5MH/s

Edit: zaboravio sam da napišem da su moje sa 3GB
 
Poslednja izmena:
Za Ethash moja GTX 1060 6GB sa Samsung memorijom radi na -50% Power Limit, -400MHz za GPU clock i +940MHz za memoriju i baca 25.1 Mh/s. Ni 5Mhz nece preko toga, to je neki max za 1060 6GB.
 
Zadnja tura Zotaca 1060amp 3gb su sve bile sa samsungom...24mhs kopaju lagano
 
^ potvrdjujem za Zotac Amp, isto bile sve sa Samsung.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je bezbedno da se gura memorija na +900 ?
 
zotak amp ta 3gb samsung radi na +970 probao sam al mi zao da ih toliko teram, kazu da ih rusi teraju na +1000
 
Probao sam i ja na kratko MSI 1060 Gaming X 3gb sa memorijom na +1000. Prelazi 25 MH/s bez problema ali me bilo strah da ne uništim kartu.
 
Ma samo jašite kartice, ionako jednog dana kada ih budete prodavali biće "au bajo pa to je rudarilo, to vredi 30€ samo", pa makar neka stvarno vredi onda toliko. :D
 
Kao što sad RX 370/380 470/480 vrede 30 evra

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Brate, ako višestruko sebe otplate neće biti greota ih prodati i za 20€.

A mislim da ovako i ako moraš da prodaješ i ne možeš ništa sa njom da rudariš a ima još neku garanciju nećeš ih dati za ispod 30% realne cene. (Ispod 50% ove naduvane).

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Sa nvidia kartama kopam sa awesome minerom na mining pool hub u, pa mu dođe slično kao nicehash koji je zatvoren. Radi se benčmark, pa se kopa najisplativija valuta i automatski konvertuje u željenu valutu koja se šalje na naznačenu adresu kada se sakupi odabrani iznos.

Jel još neko kopa na mining pool hubu? Koliki je fee prilikom automatske konverzije u ETH?
 
Da odgovorim sam sebi: 0,2%

Pošto nisam uspeo da nađem da je neko spominjao na ovoj temi - da li je PhysX Software potreban za mining?
 
Poslednja izmena:
Jel se neko susretao sa onim 9Gbps kartama? Nadjoh da su u kopanju ETH-a znatno losije od onih 8Gbps Samsung ili Micron kartica.
 
Nisam siguran na šta misliš, ali ja imam 2 Hynix 1060 kartice. Na ETH ne mogu da pređu 19 MH/s, tako da sam se odlučio da kopam equihash, neoscrypt, nist5 preko MiningPoolHuba. Za ova 3 algoritma je bitniji Core klok koliko sam shvatio.

Jel bi mogao da neko da postavi overklok podešavanja za 1060 Hynix kartice? Nisam našao puno toga na ovoj temi.
 
@conscript


Naidjoh na GTX 1060 sa 9Gbps Samsung memorijom, ona ne moze da prebaci 20.5 Mh/s, dok GTX 1060 sa 8Gbps Samsung memorijom kopa 25 Mh/s bez problema.

Nagadjam da je u pitanju Memory latency kod 9Gbps kartica pa u Ethash kopanju je sporija od ove 8Gbps karte.
 
Meni ovako vec danima. Hynix mem.
79faf4eea108cb8de3fb9cd04b773bdd.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Oc sa slike je ok samo je previse stavljati vent na 72 posto niti vidim potrebu za tim pogotovo u ovim hladnim danima.

Stavis vent na 50 do 55 posto najvise ako bude i neki stepen vise temperatura nije nista strasno.

Testiras lepo te klokove 24h ako sve lepo radi ostavis ako primetis nestabilnosti smanji malo memory clock dosta si pomerio slajder nagore.
 
Poslednja izmena:
Oc sa slike je ok samo je previse stavljati vent na 72 posto niti vidim potrebu za tim pogotovo u ovim hladnim danima.

Stavis vent na 50 do 55 posto najvise ako bude i neki stepen vise temperatura nije nista strasno.

Testiras lepo te klokove 24h ako sve lepo radi ostavis ako primetis nestabilnosti smanji malo memory clock dosta si pomerio slajder nagore.

Klok je testiran 2 dana i radi stabilno, tačnije do +800 memorija a jezgro smo probali do +200. nisam video nekih promena pa nismo probali da idemo više za jezgro.

Vent je stavljen na 72 jer smo čitali da hinix ne može preko 150 jezgro i +300 memorija... Inače postupak je bio da se u MSI AB prvo zaključa na "bust" frekvencije pa smo dodavali po +25 vrednosti.

Jedino me buni da iako smo išli da zaključa vrednosti jezgro varira tj. nije fiksna vrednost.
 
Nazad
Vrh Dno