Šta je novo?

Nvidia mining

prestao sam da ucestvujem u diskusijama ovde vise stvarno. Em sam prezauzet pa nemam ni vremena, a drugo sta se sve pise boze sacuvaj
 
Jel ima neko GTX1080Ti Zotac Mini 11GB i koji mu je hashrate za zeca i koliko vuce iz zida? Valja li to cemu za mining?
Unapred hvala
 
Ljudi, da li neko kopa ETH ili je kopao poslednjih mesec dana sa GTX 1070 (imam Asus Strix 8GB OC)? Prevrnuo sam internet naopačke a uspeo sam samo na dva - tri mesta da pronađem rezultate drugih sa GTX 1070. Pomislio sam da je difficulty uticao na smanjenje hash-a međutim videh da drugi sa istom karticom uspevaju i dalje da dobiju 30.5 MH/s, pa i više. Podesio sam kartice onako kako red nalaže
  • PL: 70%,
  • Memory: + 500 - 650 Mhz (zavisi kako koja kartica)
  • Core: -50 Mhz

i miner mi prikazuje da svaka kartica kopa prosečno 30.5 MH/s, odnosno da svih 6 zajedno daju oko 185 MH/S, što je otprilike ono čemu sam se nadao.
Međutim, i na Ethermine, i ranije na Nanopool-u, dobijam sledeće parametre:

  • Reported Hashrate: 182.1 MH/s
  • Current Hashrate: 147.3 MH/s
  • Average Hashrate: 149.3 MH/s

Probao sam i sa Ethminer i sa Claymore 10.2, ista je priča. Win je updateovan, nVidia driveri su poslednji (do skoro sam kopao sa starijim driverima, pa je bila ista priča).
Reported hashrate se kreće u granicama od 160 - 180 MH/s, dok je average uvek za 15 - 20MH/s manji!

Kopao sam i zeca, za slučaj da neko predlaže da pređem na njega, ali nisam bio nikada zadovoljan sa rezultatima sa zecom kao sa eth pa zato pokušavam da ovo podesim ako može.
 
asus dual 1070
PL 70, core 0, mem +600-650
imam 3 kom i svaka daje 31.5 average
fan 40% temp oko 55
 
Jel normalno da je razlika u temp cak 11c?
add15f40323340c0d97536417ee01b4f.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ova jedna se bas greje vise nego druge. Jednom sam joj promenio mesto u rigu, ali je uvek najtoplija. 1070strix
 
Poslednja izmena:
Normalno jer pocev od prve pa prema zadnjoj uvlace sve topliji i topliji vazduh
 
Ljudi, da li neko kopa ETH ili je kopao poslednjih mesec dana sa GTX 1070 (imam Asus Strix 8GB OC)? Prevrnuo sam internet naopačke a uspeo sam samo na dva - tri mesta da pronađem rezultate drugih sa GTX 1070. Pomislio sam da je difficulty uticao na smanjenje hash-a međutim videh da drugi sa istom karticom uspevaju i dalje da dobiju 30.5 MH/s, pa i više. Podesio sam kartice onako kako red nalaže
  • PL: 70%,
  • Memory: + 500 - 650 Mhz (zavisi kako koja kartica)
  • Core: -50 Mhz

i miner mi prikazuje da svaka kartica kopa prosečno 30.5 MH/s, odnosno da svih 6 zajedno daju oko 185 MH/S, što je otprilike ono čemu sam se nadao.
Međutim, i na Ethermine, i ranije na Nanopool-u, dobijam sledeće parametre:

  • Reported Hashrate: 182.1 MH/s
  • Current Hashrate: 147.3 MH/s
  • Average Hashrate: 149.3 MH/s

Probao sam i sa Ethminer i sa Claymore 10.2, ista je priča. Win je updateovan, nVidia driveri su poslednji (do skoro sam kopao sa starijim driverima, pa je bila ista priča).
Reported hashrate se kreće u granicama od 160 - 180 MH/s, dok je average uvek za 15 - 20MH/s manji!

Kopao sam i zeca, za slučaj da neko predlaže da pređem na njega, ali nisam bio nikada zadovoljan sa rezultatima sa zecom kao sa eth pa zato pokušavam da ovo podesim ako može.
Kopaj Monu...mislim da ti je isplatljivije....

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Koji majner i pool za monu i koje su postavke za AB ,tj. Sta je bitno, memorija, gpu ili oba ? Probao sam pre par dana sa ccmimer ali mi pukne posle nepun sat dva, cak i na def.postavkama grafickih
 
^ meni i bez OC izbacuje gresku cim startujem miner sa intensity 22:
Cuda error in func 'scanhash_lyra2v2' at line 114 : out of memory.
 
Društvo,može li mala pomoć?Hoću da uzmem 6x Zotac AMP 3gb i dvoumim se između Corsair AX 1200W i Enermax revolution 1000W,po vama koje je bolje?Da li je 1000W dovoljno ili da idem na 1200W?
 
Rm1000x ti je top za to a chieftec navitas gpm 1000c za manje novce obavlja isti posao. Ja 6 komada furam na hydro G 850
 
Društvo,može li mala pomoć?Hoću da uzmem 6x Zotac AMP 3gb i dvoumim se između Corsair AX 1200W i Enermax revolution 1000W,po vama koje je bolje?Da li je 1000W dovoljno ili da idem na 1200W?

Rig sa 6 tih zotac trosi ravno 500w iz uticnice ( kopa eth, lokovan napon na oko 800mV ) , na zecu vise tj. Zavisi koliko odvrnes kartice
 
Jel moze za 1070 Zotac x6 kom podesavanja za ETH,trenutno PL 70 mem clock oko +600 daju 31.5 Mh da li je to ok ili da menjam nesto.Temp oko 60-62c.
Prosek oko 188Mh ukupno na Crypto.ba AMP su za ETH namestili sa mem clock +1000 pa rekoh da samo prpbam i ja pa sa tim podesavanjima daju 205 Mh.Koliko je to (ne)zdravo za graficke?
Unapred hvala...
 
@Roger_Waters & Spaske

Hvala na brzom odgovoru,onda da idem ili ovaj Enermax ili Corsair Rm1000i.Corsair već imam i stvarno su super napajanja.
 
Jel moze za 1070 Zotac x6 kom podesavanja za ETH,trenutno PL 70 mem clock oko +600 daju 31.5 Mh da li je to ok ili da menjam nesto.Temp oko 60-62c.
Prosek oko 188Mh ukupno na Crypto.ba AMP su za ETH namestili sa mem clock +1000 pa rekoh da samo prpbam i ja pa sa tim podesavanjima daju 205 Mh.Koliko je to (ne)zdravo za graficke?
Unapred hvala...

oni su verovatno imali sa samsung memorijom, svakako je i tvoj rezultat dobar.
 
Jel kopa neko ovde vertcoin sa gtx 1080ti?
Jel koristite onaj alexis ccminer ili neke ona druge verzije (video sam neki Nanashi-Meiyo-Meijin v2.2 miner)?
Koji power i clock setings za 1080ti, koji pool?
Unapred hvala
 
Jel kopa neko ovde vertcoin sa gtx 1080ti?
Jel koristite onaj alexis ccminer ili neke ona druge verzije (video sam neki Nanashi-Meiyo-Meijin v2.2 miner)?
Koji power i clock setings za 1080ti, koji pool?
Unapred hvala

Ja sam majnovao Vertcoin, drzim stalno jedne te isti OC za sve, neda mi se menjati a i odgovara mi, skinuo sam ccminer-x64-2.2.3-cuda9.7 miner PL 85%, Core +100, mem +300 dobijam oko 64mh ako se ne varam, imam i GTX 1060 sa njom isto majnujem i dobijam ukupno oko 86mh/s

Coinotron koristim, nasao sam ga najboljim, Suprnova nesto bas i ne verujem vise, nisu mi isplatili bili oko 6h majnovanja, ostalo na 0 stalno.


Sta kopate sad sa Nvidia kartama? :) Ja sam trenutno na BTG i kopacu ga dok ne dobijem tacno 1 ili malo vise pa cu da ga cuvam :)
 
Ja sam majnovao Vertcoin, drzim stalno jedne te isti OC za sve, neda mi se menjati a i odgovara mi, skinuo sam ccminer-x64-2.2.3-cuda9.7 miner PL 85%, Core +100, mem +300 dobijam oko 64mh ako se ne varam, imam i GTX 1060 sa njom isto majnujem i dobijam ukupno oko 86mh/s

Coinotron koristim, nasao sam ga najboljim, Suprnova nesto bas i ne verujem vise, nisu mi isplatili bili oko 6h majnovanja, ostalo na 0 stalno.


Sta kopate sad sa Nvidia kartama? :) Ja sam trenutno na BTG i kopacu ga dok ne dobijem tacno 1 ili malo vise pa cu da ga cuvam :)

Sto bre tako nizak hashrate? Ja sam citao da ljudi sa 1080ti teraju do 80mhs, a sa 80% PL guraju 70-72mhs stabilno...
 
Sa nvidia kartama kopam sa awesome minerom na mining pool hub u, pa mu dođe slično kao nicehash koji je zatvoren. Radi se benčmark, pa se kopa najisplativija valuta i automatski konvertuje u željenu valutu koja se šalje na naznačenu adresu kada se sakupi odabrani iznos.
 
Sto bre tako nizak hashrate? Ja sam citao da ljudi sa 1080ti teraju do 80mhs, a sa 80% PL guraju 70-72mhs stabilno...

pa ti imas karte pa isprobaj, ne znam meni tolko daje, mozda moze jos da se OC vise, ja nisam. kad uspes javi kako si stavio te tvoje asus strix pa da probam i ja, mada ja cu majnovati bitcoin gold jos uvek ali cu probati cisto da vidim kako mi ide.

http://cryptomining-blog.com/wp-content/uploads/2017/03/gtx-1080-ti-fe-ccminer-20-benchmarks.jpg
 
Poslednja izmena:
Mogu da kazem da ova EVGA 1080 hybrid odlicna,85% PL +140 gpu+600mema baca 600sol/s
 
Nazad
Vrh Dno