Šta je novo?

LG V30

7.0-7.1 i nije neka razlika ...
Većina flagship uređaja dobiće 8.0, a ne 8.1 kada dođe uopšte Oreo za njih u Evropu.

Uzmeš Pixel i ne brineš :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
LG mora da se uozbiljni na tom polju, ovo za V30 i V20 je ipak sramota. Mada, opet je bolje da maksimalno srede 8.0 za V30 nego da prvi izbace apdejt prepun bagova.
HTC 10 (maj 2016, pocetni softver 6.0.1) je dobio 8.0 apdejt nedavno, Xperia XP (jun 2016, nedavno rasprodavana za 250$, takodje 6.0.1 pocetni sw) ima Oreo 8.0 vec skoro 2 meseca (ovo vazi i za XZ koji je poceo da se prodaje kada i V20 ali sa 6.0.1).
Verovatno ima jos nekih primera (moto, opo) ili kao sto je nightshadow naveo - sa MM na 7.1 ili sa 7.0 na 7.1.

Svi ti proizvodjaci su u teskoj poziciji, u nizim klasama ih urnisu kineski 'droidi, u flagship klasi Samsung ali se htc/sony bar trude oko softvera i azurnosti.
Lako je Samsungu da se sprda sa softverom i apdejtovima, cak i da postanu neodgovorniji i bahatiji svejedno bi prodavali ogroman broj uredjaja pa donekle i mogu da razumem njihove poteze, njima su hardver, cyber imidz, visoke cene i masovna popularnost na prvom mestu i uspeva im jos od SGS I/II.

a i zaključno sa današnjim danom manje od 1% telefona ima Oreo (8.0 - 8.1)

Ovo se jos dugo nece promeniti jer ogroman broj korisnika i dalje koristi v4/v5/v6 androide a broj prodatih uredjaja koji imaju dobru/odlicnu podrsku (moto, opo, htc, sony i naravno nexus/pixel) je mizeran u odnosu na razne kineske androide, samsung pa i huawei.

U sustini taj ''procenat'' i nije tako strasan kada se znaju sve te cinjenice, vise je materijal za sprdnju po ostacima windows phone fanboj sajtova i za senzacionalisticke naslove :)
 
Poslednja izmena:
LG znači najgori od svih, svi ostali flagship-ovi već dobili Oreo, ili dobijaju, a G6 planiran u 'prvoj polovini 2018.'
Kakvi pajdomani majko moja.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ma da, vidim pune teme na forumu uređaja koji imaju Oreo...
Šta li kukaju kada već imaju ? :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Al sto ne pada jos cena :(
Pratim iz dana u dan KP i shvatam da cu morati da cekam negde do augusta da dodje na cenu koju sam spreman platiti...
 
@niksha sto bi padala cena kada nije rasprostranjen model uopste ? Ako zelis da ga imas plati i to je to. Ne mozes da ga kupis na trafici....

pretera ga shadow :D
 
Nema šanse. G6 ne košta sada toliko iako nije nov model pored G7. G6 će pre koštati oko 300e nov za sledećeg novaka.
 
Ne pada više ni lg-u cena kao što je pre padala. Moj G Pro 2 izašao u aprilu 2014, ja ga u oktobru kupio novog za 300e. A bio je mnogo manje zastupljen u svetu u odnosu na v30.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Oktobra 2014te.. I uz custom nougat radi na nivou današnjih midrange telefona.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvini ja sam skontao da si u oktobru 2017 godine dao 300e za njega.
 
Pada im cena baš. LG flagship star godinu dana može da se uzme za 300-350e
Pa evo G6 koji je izašao pre par meseci može da se nađe po oglasima za ~350e, ne nov novcijat, ali opet..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pada im cena baš. LG flagship star godinu dana može da se uzme za 300-350e
Pa evo G6 koji je izašao pre par meseci može da se nađe po oglasima za ~350e, ne nov novcijat, ali opet..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Odlicno sto je G6 izasao pre par meseci......
 
9 meseci. Mislio sam da su ga nešto kasnije izbacili.
U svakom slučaju, pre nekih dva meseca sam ja video jednog u oglasima za 350e, nije nov, ali opet..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Zato sto je covek normalan , nije mu recenzija u fazonu "pronadji manu" , a to radi 80 % , a mozda i jace ovih jacih kanala po YT...
 
I treba da traze mane,za te pare je besmisleno uopste tolerisati neke vece nedostatke,pogotovo ako se radi o displeju. Ne mogu da kazem za V30 nista,ali sam Pixel 2 XL testirao, i po meni je ono falican displej. Ali nismo svi isti,neko da 939€ i ne buni se.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Daleko od toga da je jeftin , ali nisu oni krivi za to , ne postalvjaju oni cene , treba da budu objektivni na recenzijama. Nijedan telefon koji je izasao ne moze biti savrsen sto je naravno i logicno. Slazem se za poslednju recenicu , neko ce da izvadi novac iz dzepa i to je to.
 
Pa naravno da treba da budu objektivni,ukoliko stvarno postoji neka mana,treba o tome pricati i pisati,ne bi li doprlo do usiju proizvodjaca. Ako vec nece spustiti cene,neka bar poboljsaju kontrolu kvaliteta,sto je nama kupcima u interesu. [emoji4]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba , ali ne sad da pocnu recenziju "Ovaj telefon ima 38 mana , ali ja cu uraditi recenziju" nego lepo iznesi kroz celu recenziju mane ako ih stvarno ima toliko i to je to. Nece oni spustati cene....samo kad bi se neke stvari standardizovali bilo bi lakse...primer 3.5mm jack...
 
Treba reci mane su te i te (pogotovu za te pare) ali za neke "mane" se preteruje jer ljudi su sve vise i vise razmazeni ....
Ovom komsiji je mana da nema LED sto je subjektivno jer dosta kompanija je izbacilo led notif, ali imau always on display... tako i LG..
Za selfi kameru bi se slozio da nije na nivou jer je flagship ali pitanje koja bi onda bila cena uredjaja i td..
 
Google Camera HDR+ port adds support for LG Smartphones’ Wide Angle Lens

If you have the LG G5, G6, V20, or V30, you can head over to the source link to download the beta version of the Google Camera HDR+ port with support for wide angle lens and check it out for yourself.

Jedna sličica sa V30 - https://photos.app.goo.gl/8FaKMnGCxlJI5CLt1

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-lg-v30-wide-angle-lens/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
570e primerak na ms...ili šala ili lg uobičajeno ponire sa cenom kod nas!

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno