Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo šalter jedne pošte i te nalepnice, piše isplata gotovine...
Provizija se ne pominje
bac008a3645fbc184d035fd01778b928.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo šalter jedne pošte i te nalepnice, piše isplata gotovine...
Provizija se ne pominje
bac008a3645fbc184d035fd01778b928.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nema ni razloga da se pominje. Ti imaš ugovor sa svojom bankom a ne sa Poštom. Banka te je kroz ugovo i tarifnik obavestila o iznosu podizanja gotovine karticom na pos-u ili šalteru druge banke i Pošte. Tu se sva priča završava.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
^A gde ovde pise "SALTER POSTE KOSTA TOLIKO"? https://mtsbanka.rs/Binary/283/Preciscen-tekst-Odluke-o-tarifi-IO-vs-21-2-19-primena-12.04.19.pdf
17.1.5. Отказивање/гашење картице пре истека рока важности Без накнаде 17.2. Накнада за коришћење дебитне MasterCard 17.2.1. Подизање готовине на банкоматима Банке Без накнаде 17.2.2. Подизање готовине на банкоматима других банака у земљи Без накнаде 17.2.3. Подизање готовине на банкоматима у иностранству 2,00% мин. 3 еур 17.2.4. Подизање готовине на шалтерима других банака у земљи 3% мин. 300,00 RSD 17.2.5. Подизање готовине на шалтерима банака у иностранству 3% мин. 5 еур 17.2.6. Плаћање роба и услуга у земљи Без накнаде 17.2.7. Плаћање роба и услуга у иностранству Без накнаде

Za MB sam morao da pogledam za svaki slucaj da nisu sada izmenili, ali za ostale sam siguran da se Posta ne spominje.
Posta nije banka.


AKo meni ovo nije dovoljno da razumem da nije POS terminal, vec ATM/saltersko podizanje, onda prosecna osoba nema sanse.
 
Poslednja izmena:
Žali im se sa konstatacijom da Pošta nije banka pa vidi šta će da ti odgovore.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poenta je da neko hoće da plati recimo poštanske markice karticom a oni izvrše "podizanje gotovine" pa naplate te markice a o tome te ne obaveste da to tako funcioniše, dobiješ samo slip da si platio markice, kao što dobiješ i kad platiš u bilo kojoj radnji.
 
Ma to je sve lov u mutnom i ovo bi NBS trebala da regulise i nedozvoli ovakve malverzacije i koriscenje pos terminala na ovakav nacin a narocito uz ovakve provizije.

Poenta je da neko hoće da plati recimo poštanske markice karticom a oni izvrše "podizanje gotovine" pa naplate te markice a o tome te ne obaveste da to tako funcioniše, dobiješ samo slip da si platio markice, kao što dobiješ i kad platiš u bilo kojoj radnji.
Uz sve to oni ti naplate i svoju proviziju, a proviziju na "podizanje gotovine" ti naplate zasebno tek za neki dan a ne odmah.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits @boster

Nigde ne piše da je pošta banka, ali se podrazumeva da jeste. [emoji2962] LOL

*sudeći po tarifnicima banaka u Srbiji
 
Poslednja izmena:
Nema sta da se sudi, cim vecina ne shvata znaci da je prevara. Tipicna kapitalisticka.

Isto rade bankomati u turistickim lokacijama. Nigde ne pise da dodatno.naplacuju podizanje, tek kad daju racun vidis.
 
TARIFNIK

Na salteru pruzaoca platnih usluga , usluga nije besplatna

rpt.jpg
 
Ma o kakvoj isplati gotovog novca govorite.
Ja nikakvu gotovinu tu ne vidim.
Skinu sa računa tačno koliko treba da se plati.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Niko niti traži gotovinu, niti je vidi. Ali u Pošti naplate "podizanje gotovine" koje se vidi tek posle nekoliko dana, a pisao je bakara i o drugom primeru.
 
Sta ce vam gotovina kad imate karticu:)za placanje.Oni sve odrade umjesto da dizete tacno,pa njima u ruke,plus njihova provizija...Ovako je bas gospodski.:)
 
Ok napisao je da su mu rekli kako se to tretira, onda je sve ok :)
Mada u Poštama gde sam ja bio nema obaveštenja da se za MTS kartice naplaćuje provizija pri podizanju gotovine ali i ne mora kao što ne piše ni za druge banke...
 
Treba da pise da se tretira kao PODIZANJE NA SALTERU, a ne placanje karticom!
 
Treba da pise da se tretira kao PODIZANJE NA SALTERU, a ne placanje karticom!
A gde piše da se tretira kao plaćanje karticom? Čovek je gore lepo okačio fotografiju gde piše "podizanje gotovine" i ispod toga brendovi kartica.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne, na slici stoji reklama za "cash disimbursement". Nije kod terminala, niti nesto sto je logicno da treba svako da zna da se odnosi i na sva koriscenja kartice. Kada meni to nije logicno, niti mi pada na pamet, znaci da nece ni >99% korisnika da pomisli tako - takve stvari treba da se tretiraju kao prevare, a ne da se dozvole.

Kad vidis POS terminal, nema sta dalje da ti kaze da je placanje karticom - nego da mora da kaze ako nije!

Da smo u nekoj zemlji, rekao bih da ostave. Jer i vani to rade, i to masovno u turistickim zemljama, pa je bolje da se covek spremi na prevare. Ali gro ljudi koji ode u Postu mozda i nije videlo inostranstvo dalje od ExYu. Ne pravdajmo ikako guljenje njihove koze.
 
Ne znam šta se dešava sa onim što su pričali da pri plaćanju karticama u prodavnicama možete da zahtevate da vam skinu veći iznos i kusur vrate u kešu... znam da su rekli da je takvo podizanje novca moguće samo ako se nešto kupi. Ali zamislimo da je moguće samo podići novac i na kasi prodavnice uz neku proviziju. I sad ja dođem da platim račun karticom a kasirka provuče karticu kao da sam podigao keš i naplati proviziju...

PREVARANTI I TAČKA!!! Stvarno ne mogu da shvatim zašto ih toliko branite!

Treba da napišu lepo velikim slovima: "NIJE MOGUĆE PLAĆANJE KARTICAMA, VEĆ MOŽETE PRVO PODIĆI NOVAC I UPLATITI KEŠOM", ili kraće "PLAĆANJE KARTICOM SE VODI KAO PODIZANJE GOTOVINE I PLAĆANJE KEŠOM"

Sasa022 je postavio screenshot cenovnika koji lepo objašnjava, ali svejedno treba upozoriti ljude i na licu mesta. Tom logikom je ok da prislonim platnu karticu na busplus aparat na čijem displeju lepo piše cena 89 din i da mi oni skinu 98 din - ko mi je kriv što nisam čitao šta piše na njihovom sajtu pre nego što sam ušao u bus... Kad polažete vožnju uče vas da ne blokrate raskrsnicu, pa opet stavljaju znak "ne blokiraj raskrsnicu" i farbaju raskrsnicu...

A slika na kojoj piše "ISPLATA GOTOVINE" apsolutno ništa ne govori, (verovatno sam je i ja video ali kao što rekoh ništa mi ne govori osim da mogu podići i gotovinu). Kao što sam rekao gore, ako nekad dozvole isplatu gotovine na svakoj kasi, onda bi trebalo svaka prodavnica koja prima kartice da stavi takav natpis... pošto se podrazumeva da može plaćanje karticom, pa da ljudi znaju da mogu i da podignu novac.
 
Upetljali ste se u pravnu terminologiju

Kao sto nepoznavanje propisa kojim je prekrsaj predvidjen ne iskljucuje odgovornost ,
tako je i ovde sa primenom Tarifnika - niste obratili paznju da neke usluge nisu besplatne i to ste platili
 
Ljudi ne obrate paznju da DFS samo promeni naziv artikla, i stavi istu cenu (sa popustom), a stari artikal se povuce iz retail prodaje, i nema popusta.
To je prevara. Samo sto ih niko nije tuzio, jer nema koristi od toga.
 
DFS samo promeni naziv artikla, i stavi istu cenu (sa popustom)

Ko je DFS ???

Inace to se redovno desava na AliExpressu.

I kad smo vec kod MTSB i AE , na koji fazon vec u par navrata banka zaduzuje i naplacuje manji iznos u odnosu na onaj koji se dobija
MasterCard proracunom ?
Danasnji primer - iznos na AE 7,12$ , po MC / srenjem kursu je to 6,4€ , banka je zaduzila 6,34€.
 
Pa tuzi AE ;)
DFS sofa sale - google it :)

I mene to cudi, od novembra 2017 se desi ponekad.
 
Ne znam šta se dešava sa onim što su pričali da pri plaćanju karticama u prodavnicama možete da zahtevate da vam skinu veći iznos i kusur vrate u kešu...

To apsolutno nema smisla jer banka naplaćuje proviziju trgovcu od svake transakcije, trgovac bi bio u čistom gubitku ako bi vraćao kusur u gotovini.

Pri tome trgovac ima zakonsko pravo da odbije naplatu karticom, ako mu to ne odgovara, što zna biti za baš neke sitne iznose, jer postoje i fiksni troškovi kod svake transackije, mada ti troškovi zavise od ugovora trgovca sa bankom ;)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kolika je provizija ako u prodavnici plaćam platnom karticom račun za struju recimo? Sad sam se setio da i to može:)


To apsolutno nema smisla jer banka naplaćuje proviziju trgovcu od svake transakcije, trgovac bi bio u čistom gubitku ako bi vraćao kusur u gotovini.

Bilo je reči o tome po medijima pre par godina, mislim da u takvim slučajevima ne bi bilo provizije. Bilo bi što kažeš van pameti...

Pri tome trgovac ima zakonsko pravo da odbije naplatu karticom, ako mu to ne odgovara, što zna biti za baš neke sitne iznose, jer postoje i fiksni troškovi kod svake transackije, mada ti troškovi zavise od ugovora trgovca sa bankom ;)

Ne znam baš da imaš zakonsko pravo da odbiješ ako ti na vratima piše da primaš kartice. Kod mene ranije nismo ni naplaćivali baš male iznose, kažemo "donećeš drugi put", (mada u pitanju je više uslužna delatnost nego prodaja, tako da lako to pokrijemo, a i ekstremno se retko dešavalo). Ali već nekoliko godina ne postoje fiksna naknada već samo procenat (tako nam je knjigovođa rekla), tako da sad tražim karticu kad neko plaća 10 din sa novčanicom od 1000:)
 
Pekara Toma (valjda) na Trgu vrši naplatu karticama samo za iznose veće od 300-400din, oni sigurno imaju fiksnu proviziju + procenat verovatno, ili ih nisu obavestili da je sad drugačije :) Zavisi ko im procesira kartice, ne znači da su svuda isti uslovi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno