Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, ja nisam mogao da verifikujem plaćanje (3DS) Erste MC-om na Paysendu sa kombinacijom Ubuntu/chromium. Tek kad sam prešao na win10/edge prošlo mi je plaćanje. Razmotrite i tu mogućnost.
Hvala, Rokitansky, bio si u pravu, u stvari, valjda jesi, pošto ni sad nisam načisto šta je. Pošto sam svaki put plaćanje karticom probao sa računara i svaki put je odbilo, ne znam kako mi nije palo na pamet da probam telefonom. Sinoć kad sam pročitao tvoj post probam uplatu 500 din. u kladionicu, to mi najlakše i najbrže, i prođe odmah. Ponovim i opet prođe. Tad mi je bar bilo jasno da je sa karticom sve u redu, a da je do OS ili browsera, bar sam tako tad mislio. Probam na ženinom laptopu, W10/Chrome, isto prolazi. Na mom kompu OS je W7, a browser Firefox. Pošto je Mozilla poslednja verzija, mislio sam da je do OS-a, ali mi opet bilo nemoguće da su svi sa sedmicom hendikepirani na taj način. Instaliram neki tiny, mali browser na mom kompu, reko' ako prođe plaćanje, čisto da ga imam instaliranog samo za tu svrhu, pošto je očigledno Mozilla problem. Prođe na tiny browseru. Super, mislim se, rešeno. Reko', aj da probam još jednom na Mozilli. Na moje iznenađenje, prođe i na njoj 3 puta uzastopno. Tako da nemam pojma šta je bilo. Prosto kad je prokinulo prvi put kad sam ukucao broj kartice na telefonu i tako obavio prvo online plaćanje, odjednom je počelo da prolazi i na kompu, iako ništa nije promenjeno. U svakom slučaju, hvala puno, vredelo je bar što sam se setio da probam telefonom.

Ne bi bilo loše da su rekli da je platforma za plaćanje optimizovana posebno za neki OS/browser, ako uopšte jeste, a ne ovako da gađamo. Sad čekam šta će odgovoriti iz korisničke, ako uopšte odgovore. Prava korisnička je na forumu. :)
 
Cudno je sto ti je na istom tom OS-u (+ Firefox) prolazila druga (stara) kartica, zar ne (ili ja mozda nisam nesto ispratio kako treba)!?
Moguce da je bila cista koincidencija da probas na telefonu bas kad je kartica proradila... A ko zna, mozda je i korisnicka odradila svoje i sredila ti karticu u medjuvremenu (vjerovatnoca 0.000000...0001% :D ).

Bitno da si sredio problem, iritantno je kad ne mozes da raspolazes sopstvenim novcem onako kako ti zelis i trebas.
 
Cudno je sto ti je na istom tom OS-u (+ Firefox) prolazila druga (stara) kartica, zar ne (ili ja mozda nisam nesto ispratio kako treba)!?
Da, u pravu si skroz, radila je bez ikakvih problema isto na W7/Firefox, baš čudno. Prošlo i plaćanje PaySend-om pre par nedelja, avans za more, što Rokitansky pomenu da mu je bio problem.

Da je korisnička sredila, bar bi mail poslali. :D
Još jednom hvala svima na savetima.
 
MC-PS.png
Evo da budem fer. Vec sam pisao kako cekam da mi stigne MC i polako sam poceo da sumnjam da li ce uopste stici na adresu. Ali stigla je. 8 dana pre istake stare MC.
Jos jednom za one koji ne znaju, banka automatski salje nove kartice na adresu pre isteka starih. Takva je bar praksa :)
 
Da su stavili fotografiju sa poleđine kao glavnu, mnogo bolji utisak bi bio, no tako je kako je.
 
Ja sam godinama u PŠ i dugo koristim tu karticu. Svuda prolazi i nikada nikakvih problema sa njom. Ič me ne zanimama kako izgleda dok radi.
 
Jel zna neko da li limiti koji mogu da se podešavaju unutar aplikacije važe i za internet plaćanja?
Gledam kako da se osiguram pošto koristim jedan račun i za primanja i za plaćanja (nikako da se banke spoje pa da otvorim još jedan račun, ne ide mi se u BG zbog toga)
 
Imam racun plus (ako dobro pamtim naziv, to je jos bilo pre nego sto je postanska preuzela mts banku) i u okviru njega imam i dinarski i devizni tekuci. Placao sam neke racune dok sam boravio u inostranstvu.
Kada se placa u inostranstvu da li se novac skida sa deviznog racuna (posto je racun u eurima) ili se svaki put vrsi konverzija sa dinarskog racuna u eure?
Nisam uspeo to da pohvatam. Vidim da kada gledam u istoriji realizovanih naloga stoji koliki je iznos u eurima i koliki je iznos u lokalnoj valuti.
 
Imam racun plus (ako dobro pamtim naziv, to je jos bilo pre nego sto je postanska preuzela mts banku) i u okviru njega imam i dinarski i devizni tekuci. Placao sam neke racune dok sam boravio u inostranstvu.
Kada se placa u inostranstvu da li se novac skida sa deviznog racuna (posto je racun u eurima) ili se svaki put vrsi konverzija sa dinarskog racuna u eure?
Nisam uspeo to da pohvatam. Vidim da kada gledam u istoriji realizovanih naloga stoji koliki je iznos u eurima i koliki je iznos u lokalnoj valuti.
Ako si plaćao karticom, prvo se zadužuje devizni (eur) račun dok god ima sredstava. Nakon toga ide sa dinarskog uz konverziju prema MasterCard kursu.
 
@ Wired
TRIVIA: Kad si okacio sliku svoje kartice, pogledam malo bolje i vidim da ima fleku/ostecenje na istom mestu kao moja. Kad sam dobio moju, nisam se nesto udubljivao, pomislio sam da je kartica zakacena/izgrebana necim tvrdim kad su je pakovali ili tako nesto. Izgleda kao da je boja na tom mestu ogrebana do sloja ispod. Medjutim, sad kad razmislim, to je nemoguce, jer bi morao da se osteti i povrsinski sloj koji je plastificiran, a on je neostecen. Danas sretnem nekog drugara koji radi u Telekomu, takodje je dobio mts MC reizdanje ovih dana i isto ima fleku na istom mestu.
Ne znam kako prave ove kartice, ali ispada da je greska u konacnom resenju fotke za karticu, sto je prilicno nemoguce, jer ne kontam kako to moze da se ne vidi, uzevsi u obzir da kartica prolazi milion provera, sto funkcionalnih, sto estetskih.

p.s. Od korisnicke i dalje nista povodom maila za problem sa online placanjem koji je u medjuvremenu resen.
 

Prilozi

  • mc.jpg
    mc.jpg
    180.8 KB · Pregleda: 57
@Toshiro Mifune
Немам ту флеку, али моја истиче 24, можда вашу серију зезнуо штампач ,-)
-----
Imam racun plus (ako dobro pamtim naziv, to je jos bilo pre nego sto je postanska preuzela mts banku) i u okviru njega imam i dinarski i devizni tekuci. Placao sam neke racune dok sam boravio u inostranstvu.
Kada se placa u inostranstvu da li se novac skida sa deviznog racuna (posto je racun u eurima) ili se svaki put vrsi konverzija sa dinarskog racuna u eure?
Nisam uspeo to da pohvatam. Vidim da kada gledam u istoriji realizovanih naloga stoji koliki je iznos u eurima i koliki je iznos u lokalnoj valuti.
И даље се зове рачун плус и на њему можеш имати више валута(еури/долари/динари), скидају у валути којом плаћаш прво, па ако ту немаш иду на конверзију следеће.
 
Jedva ukapirah, ti u stvari nisi ni bio u mts banci, nego stalno u Postanskoj?
Па гледај, припајање није завршено, кад онлајн правиш дотични рачун на БПШ сајту, опет оде на сајт мтс банке, па ти сам процени где сам ,-)
Шалу на страну онлајн сам наручио, уплатио новац у Главној БПШ у Београду, на шалтеру посебно за МТС... :ninja::cool::ROFLMAO:
 
Znači u pravu sam, ti si jedan od retkih koji je otvorio Račun plus posle spajanja, zato ti MC ističe 2024.

Sajt mts ne postoji, to su zadržali za ebanking pošto je bolji od njihovog, verovatno će se jednog dana prebaciti ceo ebanking Poštanske na njega.

Ova tema ti je prvenstveno za ožalošćenu i razočaranu mts klijentelu, doduše ne znam da li postoji posebna tema "BPŠ" za vas. Čak i ako postoji, sigurno se ne diskutuje o Računu plus. :)
 
Poslednja izmena:
I meni je stigla prošle nedelje nova MC kartica jer mi stara važi do 30.06.
U koverti piše da će mi PIN kod stići naknadno.
Da li je PIN kod isti kao na staroj kartici ili moram da čekam tu kovertu sa novim PIN-om jer koliko sam pratio temu, niko ne spominje da mu je došao i koverat sa PIN-om.
 
I meni je stigla prošle nedelje nova MC kartica jer mi stara važi do 30.06.
U koverti piše da će mi PIN kod stići naknadno.
Da li je PIN kod isti kao na staroj kartici ili moram da čekam tu kovertu sa novim PIN-om jer koliko sam pratio temu, niko ne spominje da mu je došao i koverat sa PIN-om.
Ako se dobro sećam, PIN šalju za DinaCard karticu.
Što se tiče Mastercard, mislim da ne šalju PIN, nego sami kreiramo pri aktivaciji kartice u aplikaciji.
Ispravite me, ako grešim.
Pogledajte prilog 347753
Evo da budem fer. Vec sam pisao kako cekam da mi stigne MC i polako sam poceo da sumnjam da li ce uopste stici na adresu. Ali stigla je. 8 dana pre istake stare MC.
Jos jednom za one koji ne znaju, banka automatski salje nove kartice na adresu pre isteka starih. Takva je bar praksa :)
Zar ne šalju Mastercard karticu sa novim dizajnom (slikom)?
Ako se ne varam, trebala bi da bude slika Tvrđave Golubački grad.😀
 
I meni je stigla prošle nedelje nova MC kartica jer mi stara važi do 30.06.
U koverti piše da će mi PIN kod stići naknadno.
Da li je PIN kod isti kao na staroj kartici ili moram da čekam tu kovertu sa novim PIN-om jer koliko sam pratio temu, niko ne spominje da mu je došao i koverat sa PIN-om.
I da ima i da nema PIN za Master (ne znam, bacio sam ono uputstvo), ne treba ti, jer da bi promenio PIN online, sistem ti ne trazi stari, odnosno taj predefinisani PIN koji cekas, ako ga uopste salju. Dakle, promeni PIN u zeljeni u aplikaciji, podignes nesto novca na bankomatu i kartica je aktivna.
 
I meni je stigla prošle nedelje nova MC kartica jer mi stara važi do 30.06.
U koverti piše da će mi PIN kod stići naknadno.
Da li je PIN kod isti kao na staroj kartici ili moram da čekam tu kovertu sa novim PIN-om jer koliko sam pratio temu, niko ne spominje da mu je došao i koverat sa PIN-om.
Meni je stigla koverta sa pinom 2 dana nakon MC. Pin nije isti kao na staroj ali svakako sam promenio pin u aplikaciji i otisao do bankomata da potvrdim promenu.
 
@ Wired
TRIVIA: Kad si okacio sliku svoje kartice, pogledam malo bolje i vidim da ima fleku/ostecenje na istom mestu kao moja. Kad sam dobio moju, nisam se nesto udubljivao, pomislio sam da je kartica zakacena/izgrebana necim tvrdim kad su je pakovali ili tako nesto. Izgleda kao da je boja na tom mestu ogrebana do sloja ispod. Medjutim, sad kad razmislim, to je nemoguce, jer bi morao da se osteti i povrsinski sloj koji je plastificiran, a on je neostecen. Danas sretnem nekog drugara koji radi u Telekomu, takodje je dobio mts MC reizdanje ovih dana i isto ima fleku na istom mestu.
Ne znam kako prave ove kartice, ali ispada da je greska u konacnom resenju fotke za karticu, sto je prilicno nemoguce, jer ne kontam kako to moze da se ne vidi, uzevsi u obzir da kartica prolazi milion provera, sto funkcionalnih, sto estetskih.

p.s. Od korisnicke i dalje nista povodom maila za problem sa online placanjem koji je u medjuvremenu resen.
I ja sam mislio da je ogrebana😀. Ako pogledas malo bolje, ista greska sa dve srebrne tackice se nalazi odmah na kraju poslednja 4 broja kartice.

Ma, bitno je da sljaka koliko god da smesno izgleda.
 
Да ли ако сад угасим рачун плус и онда отворим тај рачун опет у поштанској штедионици добијем могућност да подижем и уплаћујем евре на шалтеру?
 
Mislim da ne, ali ostali ce potvrditi/demantovati (ako mislis na bilo koji salter Postanske, ne one namjenske). Pitanje je da li uopste moze da se otvori u poslovnici (mislim na Racun Plus)? Ja sam skontao da on i dalje ide samo online...

P.S. Taj Racun Plus MTS banke je cisti mutant, bar iz perspektive Postanske. :D
 
Значи нуде пакет који који је 100 посто функционалан у само неколико градова. Океј је било некад кад је све било бесплатно али сад стварно то није у реду. Значи ми ово плаћање на рате дина картицом иначе бих променио банку.
 
Значи нуде пакет који који је 100 посто функционалан у само неколико градова. Океј је било некад кад је све било бесплатно али сад стварно то није у реду. Значи ми ово плаћање на рате дина картицом иначе бих променио банку.
Šta je funkcionalno samo u nekoliko gradova?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno