Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Pretrga ne izbacuje nista pametno jer ja ne postavljam verovatno dovoljno pametno i koncizno pitanje u pretrazi, tako da se ne ljutite na nas "padobrance"...

A ima li neokog resenja a se zaobidje zabrana?
 
Ima
Kupi se EON van mreže
Ili se kupi VPN, koji košta otrpilike isto
 
Kao i sa svaki drugi "geoblocking" jedino rešenje je kačenje na VPN. Isti je je odgovor kako da gledaš Netflix US katalog iz Srbije (da "ne budeš" u Srbiji / da pristupaš serveru sa US IP adresom) kao i kako da gledaš blokiran kanal na Eon (pristupaj sa dozvoljenom IP adresom).
 
Da li ste sigurni da radi preko mts mobilne mreže? Upravo sam probao i radi jedino SK4 iz nekog razloga. Inače nekada su radili svi kanali i tačno se sećam kad su prestali da rade pre možda godinu dana ili tako nešto.
 
Kod mene su postavili pre neki dan. Kuca na 2 spata. Optiku razvlacili do 2gog sprata, pa kroz istu rupu vratili 3 utp kabla. Zakrpili su rupe nakon postavljanja kablova.
Za razvalcenje opitke imaju 2 vrste kabla. Imaju samo opticki, koji je kao struna za pecanje i drugi koji je oko 5mm u precniku sa zastitom. Stavljavu koliko god treba metara. Kod mene konkretno 22m opitike, oko 50m utp, 2 switcha.
Stb huawei q2 se dobija

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
Hvala na odgovoru. Mislim da je vreme da se rastajem sa Sbb-om polako

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 
Da li ste sigurni da radi preko mts mobilne mreže? Upravo sam probao i radi jedino SK4 iz nekog razloga. Inače nekada su radili svi kanali i tačno se sećam kad su prestali da rade pre možda godinu dana ili tako nešto.

Provereno, EON radi preko mobilne mts mreže.
 
SK4 je "otvoren" od kad su ga prebacili u HD, pa može da se gleda i sa MTS-a (optika).
 
Moguće da sbb blokira neki IP opseg od telekoma, ali ne sve kod mobilne mreže, ja sam zadnjih 10 godina korisnik mts-a (mobilni) i uvek sam preko mobilnih podataka mogao da gledam sve kanale, tako je i sada.
Takodje, od kad sam prešao na mts optiku, preko wi-fi-ja više ne rade sbb-ovi eksluzivni kanali.
 
Hmmmm, nisam siguran da li ce hteti.
Zasto odma ne dovedes opticki kabl i postavis ZOK (zidnu opticku kutiju) gde zelis?
Opticki kabl ima nekog viska (ne znam koliko dal 1-1,5m ili i vise) koji se namota u ZOK i bude skriven i zasticen.
Ne bi valjalo da bude smotan "onako" radi mogucnosti ostecenja.

Stavi ti ZOK na jedno mesto, koje najvise dogovara kao univerzalni polozaj i onda odatke po potrebi razvlaci kad, gde i kako treba tebi utp kablove iz ONT-a.
Znaj da od ZOK ide opticki kabl (kao produzni) do ONT pa i on moze da utice na polozaj ONT-a iz kog idu u stvari signali ka LAN, wifi, telefon i tv.

Samo mala ispravka ZOK znači Završna Opička Kutija.
 
Ispravka, Optička* [emoji23]
 
Ih brale vidi se sta je kizi na pameti... :D
 
A gde je sad mjaumjau kad ti najviše treba?! :d
 
Шта се баби снило....[emoji23]

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da li je moguce na istoj adresi uvesti dve optike?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto ne bi bilo moguce?
 
Moguće, naravno
 
Imam opticki Box3.
Da li neko ume da mi objasni zasto na laptopu kome je iskljucen wireless i koji je sa HG8... ruterom povezan cat6 kablom dobijam DL na speed test-u samo do 100 Mbs? (ul 75)
Na drugom laptopu koji je u istoj sobi gde i ZOK i HG8... preko wireless-a ocitavam 200 Mbs ul 76.

Zar ne bi preko lan kabla direktno povezanog s ruterom trebao takodje da imam 200 i da li to mozda ima veze s mojim laptopom (stariji Lenovo laptop)?
Inace onaj drugi laptop iz iste sobe gde je i ruter je noviji ali nema LAN prikljucak tako da nemogu na njemu da isprobam kabl i uporedim.
 
Verovatno laptop ima 100mb karticu u sebi.

Pogledaj šta piše u podešavanjima za mrežni adapter.
 
Verovatno ti taj matoriji laptop ima mrežnu karticu koja podržava maximalno 100 Mbps (takozvani "Fast Ethernet" / "FE" obično stoji u imenu mrežne u Device Manager-u). Eventualno do samog kabla... kakav ti je to laptop #2 da stvarno nema LAN port??
Elem, imaš u kutiji od IPT STB verovatno mrežni kabl sive boje testiraj sa njim laptop #1, pošto taj kabl 100% sigurno podržava brzine preko 100 Mbps.

Kabl ili mrežna kartica, nema šta drugo da bude...
 
Ima li neko info sta se desava sa optikom u Pančevu? Pre dva dana bila akviziterka mts-a i kao navodno pustili su signal. Ja cele nedelje cekam da me zovu da se dogovorimo za montažu ali nema nikog.
 
Znam samo da kopaju i dalje po Tesli. Završili Lava Tolstoja, Sterijinu, završavaju Pere Segedinca. Ajde kad vidim montere, pitam ih kad je planirano, ako znaju nešto.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Hvala bbK1ng i shamanNS.
Ispitaću sve u vezi mrežne kartice kod matorog Lenova.
Probaću i da swap-ujem kabl.
Laptop bez LAN porta je Lenovo Ideapad 520S.
 
I ja sam u ns u ponedeljak predao zahtev za optiku i evo jos cekam da me zovu za montazu.
 
Gde može da se proveri pokrivenost otpike za određeni grad? Koliko vidim na samom sajtu ne može.

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 
Da li je optika stigla do pomoravlja?
Jagodina,Ćuprija....Svilajnac...
 
Gde može da se proveri pokrivenost otpike za određeni grad? Koliko vidim na samom sajtu ne može.

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Odes u najblizu MTS poslovnicu, sacekas strpljivo svoj red i pitas da li imate opticki izvod za Ulicu tu i tu, broj taj i taj.
Recimo moja zgrada ima dva ulaza iz dve ulice koje su pod pravim uglom, u sistemu im stoji da imaju izvod za moj ulaz, a nemaju za ulaz iz druge ulice koji je 15 metara dalje.
Najbolje je ako vidis negde u blizini MTS metalnu kutiju sa optickim kablovima da insistiras da posalju montere na teren da provere mogucnost tvoje konekcije cak i ako u sistemu nema izvoda do tvoje tacne adrese. Meni je teta iz MTS-a rekla da im se u sistemu stalno pojavljuju izvodi za neke adrese, pa onda nestanu kroz par dana.
Naravno pre nego sto pocnes da insistiras kupis teti u MTS-u cokoladu i nastupis friendly, to cak i u Srbiji otvara sva vrata :)
 
...
Naravno pre nego sto pocnes da insistiras kupis teti u MTS-u cokoladu i nastupis friendly, to cak i u Srbiji otvara sva vrata :)

Zar teti u mts-u nije posao da ti proveri da li im u sistemu pise ima li korisnik uslove za optiku ili nema, sa cokoladom i bez cokolade?
I tako narod nosio doktorima sir, jaja, frisko pile i slicne proizvode, valja se, treba, doktor je to, a onda se preslo na piće, strano, prvo vinjak, pa onda konjak, pa viski, onda dodsla neka vremena kad su poceli doktori traziti pare, u posteku bilo dosta 50 maraka, pa je onda i 100 maraka postalo malo, da bi danas doktori trazili 1500€ da bi vas operisali...
Samo vi podstičite takvo ponasanje, "daleko ce mo doburati" na taj nacin...
 
Nazad
Vrh Dno