Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Imaš opciju za 3 jezika. Probaj uzima čitavih min vremena. Bez toga nema automatskog učitavanja titla. A i ako ne nađe onda odradiš ručno. Ne kapiram šta je problem.
 
Nikad nisam koristio subloader. Jel on prepoznaje koja verizja filma je pustena (WEB-DL ili WEB rip)? Ako ne prepoznaje onda ne vidim poentu, bolje sam da ucitas titl.
Prepoznaje ali vuče prevode samo sa Opensubtitles koji po meni imaju lošije prevode
 
Prepoznaje ali vuče prevode samo sa Opensubtitles koji po meni imaju lošije prevode
Ne koristiti subloader za skidanje titlova, već za automatsko pokretanje titlovi addona, za to je savršen, ne iskače na strimove i sl, plus možete bleklistovati addonove... Naravno izbaci dijalog da titl sami izaberete što je i najbolje, jedino ako više ne volite da kad startujete film umesto da se izbor titla sam startuje morate da idete kroz meni i tri klika dok ga ne pokrenete, što je malo suludo, dakle ima svoju namenu...
Btw, baš me zanima kakve to vip reklame čovek spominje, to niko nikad u Kodiju nije video...
 
Ne radi, kad je instaliran Subloader izbacije onu poruku da moram da budem VIP member.
Probao sam sa "OpenSubtitles.com" i "OpenSubtitles.org by OpenSubtiles with dual subs" addonovima.

Kad obrisem subloader "OpenSubtitles.org by OpenSubtiles with dual subs" radi, ali naravno rucno se izabere prevod.
 
Btw, baš me zanima kakve to vip reklame čovek spominje, to niko nikad u Kodiju nije video...
Od nove godine OpenSubtitles je promenio API, vise nije besplatan.
Meni na svim OpenSubtiles addonovima kad ucitam titl ovo se pojavi umesto titla.
1709417228546.png

Sve sam kombinacije sam isprobao, samo ovaj radi "OpenSubtitles.org by OpenSubtiles with dual subs" ali subload ne sme biti instaliran.
 
Ne koristiti subloader za skidanje titlova, već za automatsko pokretanje titlovi addona, za to je savršen, ne iskače na strimove i sl, plus možete bleklistovati addonove... Naravno izbaci dijalog da titl sami izaberete što je i najbolje, jedino ako više ne volite da kad startujete film umesto da se izbor titla sam startuje morate da idete kroz meni i tri klika dok ga ne pokrenete, što je malo suludo, dakle ima svoju namenu...
Btw, baš me zanima kakve to vip reklame čovek spominje, to niko nikad u Kodiju nije video...
Ja ga ne koristim uopšte
 
Od nove godine OpenSubtitles je promenio API, vise nije besplatan.
Meni na svim OpenSubtiles addonovima kad ucitam titl ovo se pojavi umesto titla.
Pogledajte prilog 431644

Sve sam kombinacije sam isprobao, samo ovaj radi "OpenSubtitles.org by OpenSubtiles with dual subs" ali subload ne sme biti instaliran.
Ne koristiš ga pravilno, da ne kažem numeš da namestiš ;)
Odeš u podešavanja i isključiš interni opensubtitles...
Svi addon titlovi iz mog repa rade...
Aha, takva reklama, ja zamislio neka vizuelna reklama za vip telefoniju ;)
 

Kodi 20.5 "Nexus" - Release​

Team Kodi
March 03, 2024
Nexus just won't end, it seems: we're back already, this time what we hope will be the final release for the Nexus line. Welcome to 20.5!
An assortment of bug fixes, some backports, no real new features. Full changelog since 20.4 on Github, as usual.

Release notes

Input
  • Reverted a number of controller changes that caused massive failures on Android devices. Input handling will now be the same as what was available in 20.3.
Platform Specific
  • Android
    • Some great detective work was done by @spdfrk for a fix that meant Kodi would close the app during potential colour mode changes.
    • A backport by @fritsch that intends to bring Nexus inline with Omega behaviour for AudioTrack on Android. This means that some device users will need to add an extra setting to their AdvancedSettings.xml file. Details can be seen at https://github.com/xbmc/xbmc/pull/24729.
  • Linux
  • iOS/tvOS
    • A change that wasn't actually in Kodi's codebase, but a fix nonetheless, means that the inputstream.ffmpegdirect addon is now available to the iOS/tvOS release debs.
... plus, of course, some behind-the-scenes fixes and updates for e.g. library versions.
Thanks, as always, to everyone who has helped us track down and fix any issues. We endeavour to minimise the issues everyone experiences, but with such a large project, and the fact everyone contributing to Kodi is a volunteer, issues and bugs are a part of life. if you happen to experience any bugs/issues, don't hesitate to reach out on the forums, or raise an issue on Github.
As this is a point release, there are no major changes since the previous version, and you should be fine to install this straight over the top of any existing Kodi 20.x installation - indeed, this will happen automatically on many platforms. However, as for all software installations, back up your userdata beforehand if you've any doubts or have anything you can't afford to lose (and definitely do this if you're going for a major version upgrade).
A list of all changes for this version can be found at GitHub. If you want to read back on the full history of v20 itself, or of previous versions, you can find the corresponding articles in the relevant blog posts.
Application deployment on different platforms (notably the Microsoft Store) can vary considerably due to circumstances outside of our control, so just be patient, and the update will inevitably find its way through.
Android Deployment
We always do what's known as a "staged" deployment roll out for Android. So if you don't receive the update immediately, be patient, as it will come through over the next week. As the majority of fixes are related to Android Playstore deployment, we will be cautious with the deployment time. If you do receive 20.5 and have any issues with the Playstore deployment, please let us know as soon as possible.
 
Odakle si nasao torent? Jel je vec kesiran u RD ili si ga ti kesirao? Mora da bude u RD kesiran da bi kada prodje kroz DMM se pojavio u vec kesiranim rezultatima.

Sto se tice vremena koliko treba da prodje ne znam tacno ali negde oko pola sata ja bih rekao. A sto se tice te poruke to stoji do sutra. Ne znam da li ce srediti to u buduce, da ti javi jednostavno kada ceo proces bude gotov.

Evo ja sam ovaj (A.Bug's.Life.1998.1080p.Blu-ray.Remux.REPACK.AVC.TrueHD.7.1.Atmos-SiCFoI) nasao sa TL-a, vec je kesiran na RD i ubacicu ga da ima.
Jel bi moglo to sa domacim filmovima odraditi?
Ja npr imam neku kolekciju filmova prebacito na RD i mogu ih iz kodija gledati preko Clouda kad ih trazim preko Fen nema ih u pretrazi.
 
Jel bi moglo to sa domacim filmovima odraditi?
Ja npr imam neku kolekciju filmova prebacito na RD i mogu ih iz kodija gledati preko Clouda kad ih trazim preko Fen nema ih u pretrazi.
U podešavanju Fen-a uključiš da ti prikazuje sa Clouda
 
npr imam neku kolekciju filmova prebacito na RD i mogu ih iz kodija gledati preko Clouda kad ih trazim preko Fen nema ih u pretrazi.
A ako već gledaš to koristeći Kodi zašto bi ih dizao na RD Cloud (ako ćeš samo ti da ih gledaš, nećeš drugima deliti??) umesto da ih kao lokalni sadržaj samo prosto dodaš u Kodi Library i gledaš tako i odatle??
 
Mozda je vec bilo pitanje...jel ima neka zamena za GreenKlik Premium? Posto addon iz Dexe-ovog repositorija ne radi vec nekoliko meseci. Server je nedostupa, tu poruku izbacije.
 
Mozda je vec bilo pitanje...jel ima neka zamena za GreenKlik Premium? Posto addon iz Dexe-ovog repositorija ne radi vec nekoliko meseci. Server je nedostupa, tu poruku izbacije.
Nema, ubili su ga i deo ekipe prebacio se na android varijantu i verifikaciju preko mac adrese...
 
Jel bi moglo to sa domacim filmovima odraditi?
Ja npr imam neku kolekciju filmova prebacito na RD i mogu ih iz kodija gledati preko Clouda kad ih trazim preko Fen nema ih u pretrazi.
Mozes.

Imas dve opcije sad. Da uradis ovo sto ti je shamanNS predlozio ili ako hoces da podelis sa drugima i da stoji na RD serverima koliko stoji, mozes sam da uploadujes torente na RD i da kasnije preko DMM-a podelis hasheve tih torenata i oni ce se videti u kasnijim pretragama.
 
Mozes.

Imas dve opcije sad. Da uradis ovo sto ti je shamanNS predlozio ili ako hoces da podelis sa drugima i da stoji na RD serverima koliko stoji, mozes sam da uploadujes torente na RD i da kasnije preko DMM-a podelis hasheve tih torenata i oni ce se videti u kasnijim pretragama.

Otisao sam DDM i ubacio sam torrente preko hasha i kliknuo share dugme pa sam dobio ovu poruku: Your hash list is still processing.​

Please wait for 1-2 minutes.

Juce sam tako odradio i evo danas proveravam preko fen-a i nigde ih nemogu naci a pre toga sam napravio listu u traktu.
Kad refresujem tu stranicu gde pise 1-2 minute dobijem ovu sliku.
E sad u cemu je problem ko ce ga znati?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-04-15-42-26-819_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2024-03-04-15-42-26-819_org.mozilla.firefox.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 30
Deljenje Hash liste nema nikakve veze sa tvojom bibliotekom. Ona je dostupna na cloud-u i možeš naći u Fen addonu "my services"->Real Debrid->Cloud storage.
Što se tiče deljenja liste ima taj neki bag da stoji ta poruka, ali kao radi.
 
Ljudi hvala vam svima na pomoci sto se tice instalacije na tv-u i prevoda ♥️. Sad me jos samo zanima koje trackere za filmove da obelezim u Elementum burst? Imam "obican" Elementum bez ikakvih placenih dodataka itd. Koje private i public trackere da obelezim u burstu? Hvala unapred na pomoci.
 
Све за коди


Hvala ali u video je objasnjeno sve osim onog sto me zanima. On je u burstu obelezio privatne trackere koje ja nemam. Mene zanima koji su dobri trackeri ali besplatni ( public ). Ja sam stavio Rutor i Yts. Da li je to OK i da li ima neki bolji od ta dva?
 

Otisao sam DDM i ubacio sam torrente preko hasha i kliknuo share dugme pa sam dobio ovu poruku: Your hash list is still processing.​

Please wait for 1-2 minutes.

Juce sam tako odradio i evo danas proveravam preko fen-a i nigde ih nemogu naci a pre toga sam napravio listu u traktu.
Kad refresujem tu stranicu gde pise 1-2 minute dobijem ovu sliku.
E sad u cemu je problem ko ce ga znati?
Nema problema, nego je tako kada su ti ti torenti, ciju hash listu gledas, jos u Real Debrid cloudu. Pise ti "10 torrents hidden because it's already in your library". Izbrisi ih iz RD clouda, ucitaj stranicu i pojavice se.

Sto se tice pokazivanja torenata u addonu hash liste se ocas posla ucitaj kroz DMM, ali Nightcrawler proverava DMM liste na pola sata, tako da je to vreme potrebno da bi se pojavili ti torentni u rezultatima u adonima.

I jos nesto, sve je ovo jos na pocetku i sami kazu da su jos u nekoj testnoj fazi, pa bude i problema. krastavac bice potrebno vremena da sve radi podmazano ocigledno. Hocu da kazem da Elfhosted zna da zeza, ali kada se sve sabere i oduzme moze se reci da radi, i da Elfhosted na kraju svega pokaze te torente u rezultatima.
Ako nece moze da ponovis isto sve pa daprobas opet, mada kada ti se vec pokaze ta poruka koju si zakacio na slici, odradio si sve sto treba i DMM je sacuvao hash-eve, pa je samo potrebno da ih Nighcrawler a preko njega Elfhosted proceslja i prihvati. Za vikend Elfhosted nije uopste radio, imali su nekih problema.
 
Poslednja izmena:
Jooj koji je pakao namestiti one Youtube API kljuceve na Androidu.

Jel realno da ovaj Google toliko bas mora da davi sa ovim?:cautious:
 
Ljudi kako ovo sokocalo da namestim da mogu gledati na risiveru sa android sistemom za nase kanale,verzija je cini mi se 20...uglavnom zadnja?
Mozete i u PP pisati
 
v21RC2.jpg



v21 OMEGA RC2 ARMv7A (32BIT):

v21 OMEGA RC2 ARMv8A (64BIT):
 
Ko fura Fentastic da ne ažurira, jer ne radi ni na rc1.
 
Nazad
Vrh Dno