Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Malo sam prčkao da vidim šta I kako radi Green addon, pa iako mi ne trebaju kanali, napravio sam addon BlueThunder za Linux, tj. Libreelec na RPi, pošto nije postojao, i samim tim nije mogao da se instalira, a autore zabole da ga omoguće...
Pri tome, sredio sam Green addonove da mogu pojedinačno da se instaliraju, bez repozitorija, da ne dodaju nepotrebno... Ja sam imao sve dependencies, tako da mi nigde nisu zakukali, pošto njih povlači iz Green repoa ili zvaničnog...
Namestio sam da green wizard se ne startuje automatski, pošto me je to izuzetno nerviralo, jer mi ne treba nikakva instalacija buildova niti čišćenje kesa, ali ima korisne alate a i potreban je za apdejtovanje portala za BlueThunder pvr.
Glavno je bilo da sredim BT pvr da radi na libreelec, pri tome, namestio sam da rade sva 4 portala, po defaultu radi samo četvrti...
Pri apdejtovanju portala, green wizard na sva četiri stavlja isto. Tako da ko OVO želi da koristi, može da menja od 1-4, trenutno rade svi, i da ne apdejtuje, jer će onda sva četiri da se prepisu sa samo jednim koji radi...
Mrzelo me da nameštam za ostale sisteme pošto mi ne treba, jer pvr addonovi se razlikuju po sistemu na koji se instaliraju...
Ove fajlove i sam BlueThunder za Libreelec RPi, imate kod mene u Repo-u, addon/Green...
Evo I slika, kako radi i izgleda na default skinu. Druga slika je crno jer nije mogao da napravi Screenshot strima...
 

Prilozi

  • screenshot00007.png
    screenshot00007.png
    1.1 MB · Pregleda: 67
  • screenshot00006.png
    screenshot00006.png
    35.7 KB · Pregleda: 58
  • screenshot00005.png
    screenshot00005.png
    1.1 MB · Pregleda: 59
Dodao sam i za ostale sisteme BlueThunder PVR - win, android... Da bi prihvatio setovanja ako ste imali prethodno instalirano morate pri deinstaliranju da uklonite i podatke...
Kao što rekoh, trenutno rade sva 4 portala, ali to zavisi od njih... Možete po potrebi da ih menjate, s tim da se uvek nanovo učitava lista i uvek treba restartovati kodi, naravno I posle same instalacije...
Ukoliko se klikne da se apdejtuju portali, svi će biti pregazeni sa samo jednim te istim, pretpostavljam random povuče odnekud iz neke njihove liste...
U suštini se menja samo Mac adresa koja pristupa portalu, faktički ukoliko je znate možete je i ručno uneti u 5. portal koji je ostavljen za unos korisnika....
 
Instalirao sam verziju 19.4 koju je postavio kolega Stock,lepo radi dok ne rešim da izadjem iz aplikacije.Ne mogu da ugasim Kodi,ništa ne pomaže?
 
Sinoc palim Kodi kad gle cuda, evo svi kanali, svi rade.. Cudno, ali dobro je kad su se pojavili haha.. Stavio sam portal 4.
 
Kako da iskljucim ovaj "importing", desava se da usred gledanja pocne da importuje i stopira playback?
1658640106099.png
1658640263942.png
 
Ne znam da li je neko provalio sajt sa predizajniranim listama i što je najbolje imaš mogućnost pravljenja svojih listi sa tonu filtera 😱. Kada se upari sa widgetima ovo je brutalno.
screenshot00005.png
screenshot00004.png
 
Ne znam da li je neko provalio sajt sa predizajniranim listama i što je najbolje imaš mogućnost pravljenja svojih listi sa tonu filtera 😱. Kada se upari sa widgetima ovo je brutalno.
Pogledajte prilog 350651
Pogledajte prilog 350652
Vidim koristis skin Artic Horizon 2. Imam problem. Ne prikazuje mi ratings za metacritic, rottentomatoes, imdb. Sve sam istalirao sta treba za sam skin. Poslednje verzije themoviedb helpera, script shortcuts, script skinvariables, skript texturemaker. Ponovo sam ubacivao omdb api key, cak ubacio i mdblist api key. Brisao cashe kodi-ja, cache themoviedb helpera... Nemam vise ideja sta da radim.
 
Vidim koristis skin Artic Horizon 2. Imam problem. Ne prikazuje mi ratings za metacritic, rottentomatoes, imdb. Sve sam istalirao sta treba za sam skin. Poslednje verzije themoviedb helpera, script shortcuts, script skinvariables, skript texturemaker. Ponovo sam ubacivao omdb api key, cak ubacio i mdblist api key. Brisao cashe kodi-ja, cache themoviedb helpera... Nemam vise ideja sta da radim.
meni kod serija u glavnom ne fali ništa a kod filmova nekako sve što ima do juna ove godine radi a posle juna nešto da nešto ne imam sve isto kao ti ali koristim Nexus Alpha 2 i još koristim UNiversal Movie Scraper gdje isto treba ubacit svoj omdb api key.... za foru obrisao sam sav keš i kad sam preko TMDB Helpera pretraživao ovogodišnje filmove kad sam došao do postera Batmana u roku 10 sekundi dobio sam sve ratingse...
 
Ne znam da li je neko provalio sajt sa predizajniranim listama i što je najbolje imaš mogućnost pravljenja svojih listi sa tonu filtera 😱. Kada se upari sa widgetima ovo je brutalno.
Pogledajte prilog 350651
Pogledajte prilog 350652
šta češ da gledaš možeš naći u svakom video addonu a TMDB Helper več ionako imaš i šta če ti sad sve te silne liste... ja ono što ću gledat stavim preko brovsera ili a4k addona sa IMDBja na watchlist i onda u library i to je to...
 
Pa ove liste sa mdblist i listpro (ili tako nešto) i idu iz adona. Napraviš listu, ta lista se pojavi na Traktu i onda je samo nađeš u svom addonu i dovedeš vidžet preko nje. Ne treba ti TMDB Helper kada već dovodiš liste iz addona, bolje je kada ide direktno iz tog addona koji koristiš. Brže je.

Ja recimo koristim TMDB Helper jer mi treba zbog biblioteke jer sam tako podesio Kodi i tako volim, ali da mi ne treba za biblioteku tj. da Ezra adon podržava integraciju sa bibliotekom ne bi mi bio potreban TMDB Helper.
 
Kako da iskljucim ovaj "importing", desava se da usred gledanja pocne da importuje i stopira playback?
Pogledajte prilog 350577
Pogledajte prilog 350578
Znači džaba mu opcija kad ne radi ;)
Vidi u samom addonu, u folderu gde su user settings, izedituj fajl promeni guide kesiranje stavljeno je na 1 sat, pa prebaci na 24... Možda to pomogne, nisam nikad puštao nešto duže... Ne možeš u samom addonu jer je disejblovano I presetovano...
 
Vidim koristis skin Artic Horizon 2. Imam problem. Ne prikazuje mi ratings za metacritic, rottentomatoes, imdb. Sve sam istalirao sta treba za sam skin. Poslednje verzije themoviedb helpera, script shortcuts, script skinvariables, skript texturemaker. Ponovo sam ubacivao omdb api key, cak ubacio i mdblist api key. Brisao cashe kodi-ja, cache themoviedb helpera... Nemam vise ideja sta da radim.
Aha, jesi štiklirao koje ratings želiš u Skin settings?
šta češ da gledaš možeš naći u svakom video addonu a TMDB Helper več ionako imaš i šta če ti sad sve te silne liste... ja ono što ću gledat stavim preko brovsera ili a4k addona sa IMDBja na watchlist i onda u library i to je to...
Naravno ali ovako sve imam na početnom ekranu u okviru widgets i samo se vrti. Ono što hoću da gledam dodajem svejedno u Watchlistu. Ovo dolazi do izražaja kada ne želim da gledam ono što sam dodao nego samo cepam po predefinisanim listama i izaberem šta mi se dopada.
Pa ove liste sa mdblist i listpro (ili tako nešto) i idu iz adona. Napraviš listu, ta lista se pojavi na Traktu i onda je samo nađeš u svom addonu i dovedeš vidžet preko nje. Ne treba ti TMDB Helper kada već dovodiš liste iz addona, bolje je kada ide direktno iz tog addona koji koristiš. Brže je.

Ja recimo koristim TMDB Helper jer mi treba zbog biblioteke jer sam tako podesio Kodi i tako volim, ali da mi ne treba za biblioteku tj. da Ezra adon podržava integraciju sa bibliotekom ne bi mi bio potreban TMDB Helper.
Količina filtera na mdblist mi daje mogućnost pravljenja personalizovanih listi po bilo kom kriterijumu.
A bolje je preko TMDB helpera jer sutra taj addon može da završi u "večnim lovištima".
 
Poslednja izmena:
Imaš i ovo za liste isto. https://couchmoney.tv/mylists

Autorizuj Trakt nalog i dobićeš zanimljive opcije da ti preporuči nešto na osnovu šta gledaš. Ja to koristim za Picks For You vidžet npr. Iskombinovao sam Based on Recently Watched i Reccomeded for You u jedan vidžet uz pomoć Auto Widget adona. Čim nešto odgledaš lista se dopunjuje i preporučuje ti nešto novo na osnovu toga što si skorije gledao. Naravno sve ide automatski, potrebno je mislim da s vremena na vreme klikneš na liste u Traktu da bi držao listu aktivnom.
 
Aha, jesi štiklirao koje ratings želiš u Skin settings?
Jesam. Sve sam pokusao. Ali nema ratings od metacritic, trakt, imdb. A sto je zanimljivo ima imdb top #250 :ROFLMAO:. Pokusao sam sve. Ponovno ubacivanje omdb api, brisanje cashe u tmdb helperu, addonima, cashe samog kodija. Ostaje mi da probam sa novim omdb api key-om.
 
u postavkama addonsa zamijeni view options ... moguce da ne radi na svim
 
u postavkama addonsa zamijeni view options ... moguce da ne radi na svim
Nije bilo do toga. Konacno sam sredio. Sada radi sve kako treba. Sada rade svi ratings u Artic Horizon 2 skinu. Problem je bio do omdb api key. Preko njihovog sajta, posle registracije, u svojim podesavanjima sam dva puta dobijao api key koji je bio podugacak (32 karaktera). Ali kada sam isao preko ovog linka sa zahtevom za api key dobio sam kraci api key ( 8 karaktera).
 
Nije bilo do toga. Konacno sam sredio. Sada radi sve kako treba. Sada rade svi ratings u Artic Horizon 2 skinu. Problem je bio do omdb api key. Preko njihovog sajta, posle registracije, u svojim podesavanjima sam dva puta dobijao api key koji je bio podugacak (32 karaktera). Ali kada sam isao preko ovog linka sa zahtevom za api key dobio sam kraci api key ( 8 karaktera).
Ja sam dobio email sa api ključem i da, ima 8 karaktera.
 
meni je ovaj Artic Horizon 2 bas interesantan ali ili ja ne vidim ili oni nemaju opciju za stop kada reprodukujem neki film ili seriju .. vidim samo komandu za pauzu...u cemu je fora..trenutno koristim Cosmis koji je na prvu slican ali ipak nedostaje dosta opcija.
 
Imaš stop u opcijama skin settings. Mislim da je pod Playback.
 
Koji je najbolji način preneti ceo Kodi build sa jednog OS-a na drugi. U mom slučaju sa Androida na Windows?

Da napravim back up za jedan OS to znam. Najlakše mi je da sve foldere kopiram i sačuvam negde. Ali pretpostavljam da ovo ne bi radilo kada bih prebacio sa jednog sistema na drugi?
 
Probaj sa backup addonom, generalno su fajlovi isti samo su im različite putanje...

Nego, malo više se igrah sa AH2 skinom, nerviralo me što u startu nema vidljivo addons, jer meni faktički samo to treba, ulazim u njih i odatle sve, ostale sekcije maltene pogasim.... E da bi se dobilo šta hoćeš treba malo cackati podešavanja I onda ispadne fino...
Ali me nervira jedna stvar, za titlove na srpskom daje neku bezveze zastavu, može li to da se ispravi nekako?
 
U pravu si sad tek vidim. Sad sam napisao na kodi forumu da ispravi ako može. Trenutno smo Surinam brate mili🤦.
 
Imam problem sa instaliranjem green addona na apple tv 4k.Na njemu je kodi 19.4 i recimo The Crew radi odlicno,ali green nece pa nece.Zapravno kada hocu da ga instaliram izbaci mi gresku da ne moze da instalira BlueThunder PVR i samim tim ni green.Ima li neka opcija da se naknadno instalira BT PVR?
 
Dosegao sam limite mog Tanix TX5 izgleda po prvi put :ROFLMAO:

Počeo je Kodi ne samo da koči već i da bufferuje na svaki film ne bitno dal je 5 GB ili 30 GB fajl i ne bitno da li je RD ili EN.
Stigao sam do nekih 5000+ filmova i 300+ serija u biblioteci. Userdata folder mi je oko 15 GB a na boxu imam 24 GB ukupno. Ne znam da li to ima veze sa tim ili možda što je i procesor ili gpu na ovom boksu takav kakav je pa za sve ovo treba jača "mašina", ali doterao sam ga do toga da više ne može da se koristi. Jednostavno ni da skroluješ ni da gledaš ništa. Onaj Memory usage non stop zakuca na 100%

E baš mi je bezveze iskreno jer ovaj Bingie je fenomenalan skin, ali ću morati novo nešto da isprbavam. Kako me više smara da brišem i probam stalno nešto. Na umu imam Arctic Horizon 2 i Cosmic. Mislim da ću prvo isprobati Cosmic ali ovog puta neću da ubacujem ništa u biblioteku, samo vidžete preko adona da povezujem.
 
Imam problem sa instaliranjem green addona na apple tv 4k.Na njemu je kodi 19.4 i recimo The Crew radi odlicno,ali green nece pa nece.Zapravno kada hocu da ga instaliram izbaci mi gresku da ne moze da instalira BlueThunder PVR i samim tim ni green.Ima li neka opcija da se naknadno instalira BT PVR?
Instaliraj samo addon sa mog repo-a, izbačeno je forsiranje bt pvr...
 
Dosegao sam limite mog Tanix TX5 izgleda po prvi put :ROFLMAO:

Počeo je Kodi ne samo da koči već i da bufferuje na svaki film ne bitno dal je 5 GB ili 30 GB fajl i ne bitno da li je RD ili EN.
Stigao sam do nekih 5000+ filmova i 300+ serija u biblioteci. Userdata folder mi je oko 15 GB a na boxu imam 24 GB ukupno. Ne znam da li to ima veze sa tim ili možda što je i procesor ili gpu na ovom boksu takav kakav je pa za sve ovo treba jača "mašina", ali doterao sam ga do toga da više ne može da se koristi. Jednostavno ni da skroluješ ni da gledaš ništa. Onaj Memory usage non stop zakuca na 100%

E baš mi je bezveze iskreno jer ovaj Bingie je fenomenalan skin, ali ću morati novo nešto da isprbavam. Kako me više smara da brišem i probam stalno nešto. Na umu imam Arctic Horizon 2 i Cosmic. Mislim da ću prvo isprobati Cosmic ali ovog puta neću da ubacujem ništa u biblioteku, samo vidžete preko adona da povezujem.
Koliko sam čitao Bingie je dosta teži od AH2. Probaj. Nego što se bakćeš sa bibliotekom (5000 filmova😱)? Zar nije lakše sve iz memorije preko addon-a?
Ja od kada koristim addon-e + RD/EN sada mi download samo služi za seed 24/7.
 
Nazad
Vrh Dno