Šta je novo?

Komercijalna banka

Posedujem Visa prepaid karticu za internet plaćanje ali njeno stanje nije vidljivo i transakcije nisu moguće preko mbankinga nego samo preko ebankinga. Od danas preko telefonskog pretraživača više ne mogu ući na ebanking jer je web 2.0 prestao da radi a web 3.0 može samo na mbanking koji kao što rekoh nije funkcionalan sa Visa postpaid. Ukratko, kako da preko telefona imam uvid i vršim transakcije sa Visa prepaid karticom?
 
Nemam racun u Komercijalnoj pa ne znam ali mozda bi pomoglo da stikliras opciju 'Request desktop site' u Chrome-u na mobu i onda ces najverovatnije moci da pristupis i web 3.0 ebankingu preko telefona. Probaj pa javi sta si uradio.
 
Može ovako da se uloguje u web 3.0, dosta nepregledno ali može da se završi posao. Hvala
 
Posedujem Visa prepaid karticu za internet plaćanje ali njeno stanje nije vidljivo i transakcije nisu moguće preko mbankinga nego samo preko ebankinga. Od danas preko telefonskog pretraživača više ne mogu ući na ebanking jer je web 2.0 prestao da radi a web 3.0 može samo na mbanking koji kao što rekoh nije funkcionalan sa Visa postpaid. Ukratko, kako da preko telefona imam uvid i vršim transakcije sa Visa prepaid karticom?

Takodje imam tu karticu, ali nemam racun u KB, pa mi je smaranje sto uvek na bankomatu mogu da vidim pravo stanje. Jedino salju sms kada je odliv sa kartice. Mogli bi da urade nesto po tom pitanju, od 2013 nisu se modernizovali, a jos je internet kartica i danas je sve internet. A na salteru u banci takodje ne vide tacan iznos novca na kartici nego zovu centralu, pa javno citaju jmbg, bas smaranje.
 
Otvori račun pa ćeš videti sve.

Šalu na stranu, ukinuli su onaj 2.o web, sad sam ušao na ovaj 3.0. prvi put, katastrofa šta uradiše.
 
Koliko znam, reklame u vidu ponuda za kredite mogu da se iskljuce u podesavanjima. Dok sam bio nezaposlen/student, njihov paket mi je bio savrsen jer dobijas sve usluge bez odrzavanja, ali me je ta sizofrena v3 aplikacija gde besomucno skrolujes levo-desno i gde ti je dugme za nazad crtica u dnu (?!) odvratila od njih..
 
Jos se secam prvog iskustva sa 3.0 nakon visemesecnog koriscenja 2.0 - morao sam da proverim da li je stvarno u pitanju broj 3.0 jer bi 1.0 bilo vise odgovarajuce.

Razumem da je novi sistem bolje prilagodjen mobilnim korisnicima, ali mene licno prelazak podseca kao kada bi te neko sa Photoshopa naterao da krenes da radis u MS Paintu.

Zao mi je sto nisam napravio prtscr informacija koje dobijes sa prve strane logovanja za oba resenja.
 
Imam Visa karticu Komercijalne banke preko koje ne mogu da placam racune na internetu. Zbog toga imam Telenor tj Mobi Standard, ali oni uveli mesecno odrzavanje. Rekoh da proverim na sajtu Komercijalne sta oni nude i gle cuda tamo gde je Visa kartica pise da moze da se placa na internetu?! Ja sam moju karticu dobio aprila meseca i ne moze da se koristi za placanje na netu. Prosto od onih 16 cifara za ukucavanje, na kartici su samo 4 poslednje. Da li neko moze da mi objasni o cemu se radi? Da li su u medjuvremenu uveli drugacije Visa kartice tj da moze i da se placa na netu?

Ako je to tako ugasio bi onda Telenor racun. Koristio mi je iskljucivo za placanje na netu.
 
Da li opcija “otisak prsta” može da se koristi za IP X modele kao Face id?
 
Pre svega pozdrav svima koji su aktivni na ovoj temi i hvala unapred na odgovorima!

PayPal FB grupa gori od prijava kako nije moguće povući novac sa PP na MasterCard karticu. Od približno Juna meseca je MasterCard proradio a Telenor Banka (sada Mobi) u kojoj sam ja je preko noći postala ubedljivo najbolja banka u Srbiji. Aplikacija ok, kurs pristojan ako unapred konvertujete pa kupujete online ;) , a ono najbitnije PP Withdraw je bio toliko brz da ne stignite ni da se ulogujete na Telenor banku a novac je već stigao na račun (preko SMS-a javlja). Ova banka mi je bila neupotrebljiva po tom pitanju a kad su omogućili MC oduševio sam se. Sad je postala Mobi banka, aplikacija mi crash-uje a MC je opet onemogućen i najbliža ekspozitura mi je na 40km kao i bankomat.

Zato sam odličio da do kraja godine ili posle praznika gotovo sigurno pređem na Komercijalnu. Banka mi je na 2km kao i bankomat, ima Visa kartice a sajt tj. elektronsko/mobilno bankarstvo mi se uvek sviđalo. Ovo sa Telenor bankom je tako ispalo, generalno sam zadovoljan ali ovaj me MasterCard me ubija na sitno...

Dakle, kakva vi iskustva imate sa Komercijalnom? Kako funkcioniše PP i Komercijalna? Da li je kurs ok i da li postoji neki skriveni povoljniji kurs za klijente kao što Telenor (Mobi) ima?

Gledam vrste računa/paketa koje imaju i ovaj Start mi najviše odgovara.

1.Koja kartica podrazumevano dolazi uz Start račun?
2.Da li Start račun ima pristup ka mobilnom/elektronskom bankarstvu besplatno? Gledao sam u onom tarifniku za Start, nešto od usluga nije dostupno za mob./elek. bankarstvo na dnu dok na vrhu piše da je uključeno i besplatno.
3.Visa, koja visa? Pošaljite mi link do neke slike ako nije problem, hoću baš da vidim koja se dobija sad u 2019.-oj. Svi kažu obavezno koristiti Visa Electron i mirna glava sa PP.
4.Dina, koja Dina? Ona klasična samo za Srbiju?
5.Da li postoji provizija za priliv iz inostranstva kao i provizija za odliv kada se kupuje nešto online? Kod Mobi banke lepo piše, 1% odliv, 1.5% priliv. Ovde u KB nisam našao ništa o tome u tarifniku sem nekih "Do 3%", jel realno da je 3%?!
6.Jel smaraju iz banke ako povlačite novac? Ovi iz Telenora su zvali za neke smešne stvari tipa uplatim 20€ na Skrill :D
7.Komercijalna na pojedinim lokacijama ima bankomate sa EUR valutom, a da li sve ekspoziture imaju EUR na šalterima ili EUR imaju samo ekspoziture koje imaju i taj EUR bankomat?
8.Kod inteze se isto dešava haos a pre je bilo lepo podizati dolare, stigne od 1000$ 1060$ a sad umesto 1000$ stigne 930$. U 99% slučajeva koristim EUR, da li kod Komercijalne postoje neki trikovi za izbegavanje duplih konverzija, viših provizija itd.? Dakle najbitinije valute su mi RSD za plaćanja po Srbiji i podizanje keša zatim EUR zbog PP, plaćanja u inostranstvu i podizanje keša i USD samo zbog kupovine u inostranstvu, online.
9.Kada se povlači EUR šta stiže? Da li uredno stiže EUR ili se konvertuje u RSD? Ako ne grešim kad se povlači USD ili bilo koja druga valuta stiže EUR jer nam je to zvanična strana valuta.


Izvinjavam se zbog veooma dugog post-a, ne znam kako drugačije da dođem do onih naprednih tehničkih odgovora, trikova itd. Bio sam do banke, tamo sve lepo sve će da radi samo nam ti daj potpis, nope, prvo da se raspitam kod pismenih ljudi pa ću preći na ovu banku.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Start je besplatan.. Ide dina obična debitna + visa one & only sa odvojenom dinarskom partijom. Probaj jos neku debitnu da dobiješ. Dobra priča skroz. Banka kao banka je skoro perfektna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Start je besplatan.. Ide dina obična debitna + visa one & only sa odvojenom dinarskom partijom. Probaj jos neku debitnu da dobiješ. Dobra priča skroz. Banka kao banka je skoro perfektna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Dakle PP povlačenje sve full sa Komercijalnom?

Poslao sam im Mail, pitao sam koje se kartice dobijaju i rekli su mi da dobijam Dina Classic Internacionalnu ILI Visa payWave. Zašto ovo "ili" nemam pojma, koliko znam svaka banka daje dve, jednu Dinu + Visu ili Master. Mada Dina mi ni ne treba, samo Visa mi treba.

Takođe su mi rekli da mogu podneti zahtev za Visa PrePaid koju mogu povezati na PayPal. A šta, ovu Visu payWave ne mogu na PayPal već samo Visu PrePaid? Koja je razlika uopšte? Obe su zvanično Visa Electron?

Dalje u Mail-u su napisali roman o toj Visa PrePaid kako moram ručno da ih cimam da mi je daju, da moram da ih cimam da daju novu kad istekne itd.

Tu Visu One & Only nisu ni spominjali. Samo payWave i PrePaid koja je za PP po njihovim rečima.

U Mail-u su ostavili i brdo linkova tako da već sada imaju plus od mene, samo su me zbunili sa ovim karticama...
 
Visa paywave ne moze na pp jer nema sve cifre. Ta druga visa prepaid je isto sto i visa one and only,menjaju joj ime na par godina. Imao sam visa prepaid pa sad one and only, kad ona istekne uzecu visu prepaid :)
Radi placanje na pp sa visom prepaid, za primanje para ne znam, verovatno može. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Visa paywave ne moze na pp jer nema sve cifre. Ta druga visa prepaid je isto sto i visa one and only,menjaju joj ime na par godina. Imao sam visa prepaid pa sad one and only, kad ona istekne uzecu visu prepaid :)
Radi placanje na pp sa visom prepaid, za primanje para ne znam, verovatno može. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Aha, hvala za info. Dakle ta payWave kao što joj ime kaže se najbolje koristi na POS terminalima, bankomatma itd.? A Online? Ako nema sve brojeve za PP onda ne može ni Online kupovina? Dina isto tako samo što funkcioniše na Balkanu? Ovu Dinu iz Telenor banke (Mobi banke) nisam ni pipnuo, nemam potrebe ni da je koristim. :D Jedino može da posluži ako je roditeljima dam, pa da mogu i oni sa karticom nešto.

Dakle Visa PrePaid i biće sve ok. Ta "One & Only" je ona bela kartica sa crnim otiskom prsta? Na sajtu sam video neku ljučastu, to je valjda sad neka nova PrePaid Visa. :)

Hvala za info još jednom, ako neko koristi Visu PrePaid iz KB za Withdraw sa PP neka kaže svoja iskustva ako nije problem.

Hvala unapred!
 
Visa paywave moze na pos i bankomatima, ovde i preko, net ne može . Visa prepaid je za internet plaćanja.
Probaj da izboksujes mastercard debit (običnu, ne gold) ako ti bas trebaju plaćanja sa osnovnog racuna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Visa paywave moze na pos i bankomatima, ovde i preko, net ne može . Visa prepaid je za internet plaćanja.
Probaj da izboksujes mastercard debit (običnu, ne gold) ako ti bas trebaju plaćanja sa osnovnog racuna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ja gledam da uzmem Visu koja 100% radi na PP jer kako se priča MasterCard se opet gasi za PP u Srbiji.

Ne znam da li je moguće ovo ali do sada nakon svih tvojih korisnih informacija i informacija drugih ljudi došao sam do zaključka da sve šta mi treba je račun START + Visa PrePaid i ama baš ništa drugo. PrePaid radi ovde, radi na bankomatima, radi preko, radi Online, radi na PP.

Samo još jedno kratko pitanjce, šta znači da zahteva odvojenu dinarsku partiju? Zahteva nov broj računa pa ako kupujem Online moram ručno da prebacujem? Možda zato ipak moram da imam tu payWave a PrePaid je za ostale stvari (Online, PP...). I ako povlačim EUR sa PP koja valuta stiže na Visa PrePaid? Automatski se konvertuje ili mogu lepo kao u Mobi banci da primim EUR i podignem EUR? Pitam kako ovo funkcioniše jer znam da Komercijalna ima EUR bankomate.

Hvala puno za info još jednom!!!!!
 
Prepad je u okviru starta. Povlaci dinare. Odvojena partija kartice na koji prebacujes pare kad ti treba sa osnovnog racuna. To mozrs preko ebank, mbank...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prepaid Visa, One and Only moze da se poveze na Paypal i da se povlaci novac na nju, ja uglavnom povlacim dolare i vrsi se konverzija u dinare, jer je kartica dinarska. Sto se tice kursa, uvek bude vise od ocekivanog :D, jedina mana je provera stanja samo na bankomatu. Meni je ova kartica zakon za Paypal, a kosta samo 500 din na 3 godine :D

PP_to_VisaKombank.jpg
 
Ako imas neki od setova moze provera na ebank i mbank.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li ima neko iskustva sa Kombank Trader-om? :)

Nisam baš našao iskustva ljudi sa Trader-om.

Na kojoj je platformi zasnovana? Ako sam postavio ispravno pitanje. :)

Da li može pristojno da se zaradi? Ne tražim ništa specijalno, imam volje da naučim pa makar bilo nešto sitno, a Trader je vezan sa račun u KB pa je već tu, ipak može da pomogne malo. :)
 
Da, ako imas otvoren racun u KB, ali ja imam u drugoj tekuci racun, a ovde samo ovu karticu, i spasila me je mnogih muka :)
 
Da, ako imas otvoren racun u KB, ali ja imam u drugoj tekuci racun, a ovde samo ovu karticu, i spasila me je mnogih muka :)
Hvala i tebi za info! Konvertuje se po srednjem kursu na dan kada stigne novac i to je to? Čitam, kažu ljudi čeka se od 2-4 dana. I kod tebe je isti slučaj? To vreme koje se čeka bi bilo vreme dok se ne proknjiži transakcija? U Mobi banci stiže instant pa nekad račun ide u minus dok se ne proknjiži. :D
 
Pa ne znam tacno za kurs, kao sto rekoh bude vise od ocekivanog kako izracunam, uglavnom paypal uzme 4.5% od odredjene sume koja legne na balans plus 5$ fiksno za prebacivanje na karticu, tako da mi konverzija sa usd u rsd bude smesna :D. I paypal prikaze obavestenje da ce novac leci za 5-7 dana, tako da sacekam taj termin, mrzi me da idem do bankomata ranije, bolje je kada postoji online uvid, ali sta je tu je, kartica ekstra zavrsava posao, sa njom moze i pos placanje, i podizanje gotovine i online placanje i kod nas i u inostranstvu. Za prebacivanje novca sa paypala je najbolja opcija, sa MC nisam pokusavala, ne bih rizikovala da potpisujem koje kakve izjave o poreklu sredstava i sl. Kombank mi je za ovo najbolja opcija :)
 
Visa paywave ne moze na pp jer nema sve cifre.
Свака картица има свој број, тако и Visa Paywave. Када се оне на еbanking/mbanking, могу се видети прва и последња четири број те картице. Нисам сигуран да ли је у уговору негде наведено, али се у пословници лако може сазнати број картице.

Visa One & Only (илити Gift / Prepaid) је одлична за PayPal и уопштено за плаћање / куповину преко нета.

Иначе користим „Актив” цет услуга у Комерцијалној и генерално сам задовољан понуђеним.
 
Nazad
Vrh Dno