Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Nintendo plans to double Switch production
http://nintendoeverything.com/nintendo-plans-to-double-switch-production/

Nintendo is set to double the amount of Switch consoles in production, according to the Wall Street Journal.
This production would start on April 1, and it would see the company manufacturing at least 16 million units.
The Wall Street Journal also notes that this momentum is similar to that of the Wii.
 
Obrnuo sam malo splatoon 2 tokom ovih test satnica za vikend. Igra je preluda : ) Nisam neki fan tps/fps igara, ali ovo je prezabavno, pritom se sad vidi znacajna razlika u optimizacije igre kada je pravljena za switch direktno a kad je incijalno radjena za wiiu (zelda botw), ovaj splatoon2 izgleda cak i na raskacenoj konzoli kao da radi u 60 fps bez ijednog jedinog stuttera
 
Meni je Splatoon jedna od najzabavnijih igara ove generacije, na Wii U-i mi je najigranija igra sa preko 100 sati igranja,
kapiram da Splatoon 2 može biti samo bolji. :)
 
Čekaj malo, zar nije Splatoon 2 u stvari kec sa par prepravki za Switch, i par novih mapa?
 
Splatoon 2 je zvanican nastavak, koliko ja znam, mada razlike nisu nesto drasticne.
 
Nintendo Switch, the new home gaming system that people can also take on the go, has sold faster in its launch month than any other video game system in Nintendo history. The Nintendo Switch system sold more than 906,000 units in March, according to the NPD Group, which tracks video game sales in the United States. That makes Nintendo Switch one of the fastest-selling video game systems of all time. Notably, this sales surge was accomplished in a nontraditional month for a console launch.

The Nintendo Switch system sold more than 906,000 units in March, according to the NPD Group, which tracks video game sales in the United States.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild game sold over 1.3 million units*. That total includes more than 925,000 units sold for Nintendo Switch and nearly 460,000 units sold for the Wii U console.

While Nintendo Switch sales are off to a record-breaking start, shipments have not yet been able to keep up with such high demand. Nintendo is working to make sure everyone who wants a system is able to buy one, and more systems are continually being shipped.



Zelda BotW za Switch ima attach rate preko 100%. :D
 
Ne vidim razlog da se ocene razlikuju od Wii U verzije koja je takodje dobila sjajne kritike?
 
Ne vidim razlog da se ocene razlikuju od Wii U verzije koja je takodje dobila sjajne kritike?

MK8D ima mnogo više staza nego original igra (48 u odnosu na 32), ima Battle Mode (jedna od najvećih mana u originalnoj igri) koji je totalno sređen sa više modova i više staza i sad je odličan,
ima mnogo više opcija nego original igra (recimo 200cc mod, više likova, dva itema od jednom..), plus što je igra sada igriva u full portable modu, tako da je sve to uticalo da ima osetno bolje ocene nego original.
 
Recezenti kod ovakvih igara obično u startu napišu par reči za te novotarije i izmene, pa onda kažu " A evo šta smo rekli o samoj igri u našem originalnom review-u" i onda samo odrade copy paste ;)
 
Previsoke ocene za Mario Kart. Sonic je sve ovo imao (mislim na odličan battle mode) u original igri pa je dobijao osmice što je odlična ocena za takve igre. SLučajno sam naišao na review metro.co.uk za Deluxe i rekoh ajde da pročitam, dali su igri 10/10. Ne znam koliko su oni realni po tom ocenjivaju ali ono je pisao neki gadan Mario fan :d
 
Nadam se da si igrao MK8 na Wii U pošto je odlična igra i definitvno jedna od najboljih MK igara uopšte,
imao je ocenu od 88 na Wii U i kao od mana je često spominjan upravo taj Battle Mod, sada je sređen ne samo taj Battle Mod, nego igra ima i mnogo više sadržaja i opcija,
tako da je igara sada još bolja. Inače MK8D sa ocenom 94 je trenutno najbolje ocenjena MK igra ikada.

Dobar start za Switch, možda i najbolja Zelda ikada i možda i najbolji MK ikada, dostupni na početku.
 
Poslednja izmena:
Nije ni nagovesteno, ali me ne bi cudilo, i ako budu najavili, to je igra zbog koje bih kupio switch :)
 
Mislim da jedno vreme nećemo videti novu 2D DK igru, ali možda budu portovali DK sa Wii U-a...ja bi voleo da naredna DK igra biti 3D.
 
Poslednja izmena:
Nintendo je javio da je prodato 2.74m Switch konzola u martu i 2.76m primeraka Zelde BotW, prodato je više Zelda igara nego same Switch konzole (inače igra nije bila u paketu). :D
Takođe je prodato 1.06m kopija Zelde BotW i na Wii U konzoli u martu, tako da je Zelda BotW posle prvog meseca ukupno prodata u oko 4m primeraka.
 
Poslednja izmena:
odvojeni su podaci za wii u i za nx. moguće je da su prodali više kopija zelde za nx, nego same konzole. možda ljudi ne mogu da dođu do konzole, ali su bar kupili igru :D
 
Ljudi su kupovali ekstra kopije, verovatno CE, jer je igra dobila 10/10 ocene i jednog dana će kutija/disk sa igrom biti vredan kolekcionarski predmet.
 
Pa kupovali su ljudi i za WiiU Zeldu ;)

Kao što sam i naveo, podaci za Switch i Wii U su odvojeni, prodato je 2.76m Switch Zelde i 1.06m Wii U Zelde.
Neki ljudi su kupovali i limited ediciju i običnu, ili i digitialnu i fizičku kopiju, a neki ljudi nisu uspeli da kupe Switch ali su uspeli da uzmu kopiju igre.
 
Čak i u handheld modu je jači nego Wii U, u dok modu je jači oko 2-3x.
 
Poslednja izmena:
Stigao Mario Kart 8 Deluxe za switch, javljam uskoro utiske : ) Na zeldi sam trenutno 135 hours + , nisam ni blizu kraja, taman malo da odmorim : )
 
Nazad
Vrh Dno