Šta je novo?

Huawei Mate 9

Sad sam zagrebao... Cuje se suskanje ali nista toliko jako... Ppa zar i nije normalno da kad suskas to i cujes... Ali ne vidim zasto bi ceprkao po mikrofonu dok pricas... Meni se nikad nije desilo u radu tj razgovoru da suska... Mkzda drzis cudno fon u ruuci?.
 
Ako provučeš prst po bilo kom mikrofonu, čuće se to isto, rekao bih da je u pitanju normalna reakcija. Možda je mikrofon na mate 9 malo osetljiviji, pa se to čuje glasnije ali svakako ne verujem da je problem.
 
Nisam probao da grebem po mikrofonu u toku razgovora a nemam ni potrebu :)
Mogu probati, bas ako se setim.. Ali mi je bitno da se sve lepo čuje bez nekog grebanja itd itd... :)
Ne razumem kako to može biti problem telefona ako neko sa namerom grebe po mikrofonu? :)

Huawei Mate 9
 
Nije u pitanju grebanje ili neko jako delovanje po predelu gde je mikrofon... Jednostavno lagano prevlacenje prstom preko predela gde je mikrofon... Kad mi je suskava janka zakacila morao sam da sklonim sa uva tel... Kada se razgovara na Viber toga nema, takodje kada se stave slusalice toga nema ni kad na slusalice dodirnem mikrofon a i kad je ukljucen na hands-free nema suma... Sve je u redu sto kazete ali sve to ne bi smelo da se cuje u slusalici aparate vec samo da to sagovornik cuje... Probao sam Honor 5x,toga nema, Lg G2 i G3- nema, S7- nema, J5 i J7- nema, mislim da mozda softverski nesto nije kako treba i da je problem sa smanjenjem pozadinske buke u toku razgovora a to mislim zato sto Viber nema toga prilikom razgovora, mozda Hawei otkloni to kroz neko azuriranje...
 
Probaću, bas da vidim da li je i kod mene tako... Valjda cu se setiti :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Porudžbina potvrđena, stiže fon u subotu. :)

Čujemo se tada :D
 
Nije još stigao, ali potvrđena mi je rezervacija tj da su ga dobili, pa ne bih da malerišem. :)

520e. Prodaću moj za 300e, dodati 200, smanjiti ugovor na 50% i to je to...
 
Javi kad stigne, pa da čujemo utiske posle nekog vremena :)
Uzgred, čestitam za novu mašinu :)

Huawei Mate 9
 
Stigla đunta, upravo sam ga ispodešavao po sopstvenim preferencijama. :)

Prešao sam sa 6P i odmah da kažem fali amoled, faliiiiii...... Najbolje se primeti u viberu sa baš ispranom ljubičastom ili npr u clash of clans ili clash royale gde nema ni blizu prikaza onom prelepom šarenilu i jakim saturiranim i intenziviranim bojama. Nadam se da ću se privići na ovo.. Nedostatak quad reze i manje sadržaja na ekranima sam kompenzovao smanjenjem layout prikaza. Kamera mi je ok za ovih par što sam škljocnuo ali znam da preeksponira i da izbacuje neretko isprane, preeksponirane fotke, povećao sam saturaciju i kontrast i smanjio brightness za po jedno polje u default podešavanjima. Ne verujem da će mi kamera biti problem, nikad mi nije bila prioritet, ali i tu imam "problem" jer je 6p izbacivao sjajne fotke po defaultu.

Pre 6p sam imao mate 7, i dizajnerski male su razlike čak i u poređenju sa njim, ali je svakako premium kvalitet i osećaj u ruci, bez ikakve dileme. Mislim, volim ovaj dizajn, male bazele, sa te strane sve ok. Fingerprint kontam ne može brže od ovoga da radi.

Javim se za koji dan sa detaljnijim utiscima. :)
 
Poslednja izmena:
Da li vam se čini da touch slabije radi sa ovom fabričkom nalepnicom na ekranu? Neka baš moram da tapkam po njemu.

I šta bi sa opcijom da izbaci poruku da se fon gasi za 30 sekundi kada bat crkava, to bilo na mate 7, sada nema?
 
Ja dobio notifikaciju pre neko veče. Na B182 sam, ne znam koju verziju softvera imaš.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Isto, moguće da sam propustio tih 30 sekundi, pa pogledao fon samo kad se gasio.

Huauwejara Mate 9
 
@Marcous
Radi sa fabrickom folijom, staklom i drugom folijom isto... Da se ne trosis... Jos mu fabricka folija najbolje lezi... Ja sam ukljucio opciju za rad sa rukavicama...
 
Moj mate definitvno ima problem sa primarnim sim-om - Sim 1. Gubi se signal, odnosno ne registruje karticu uopste. Nije problem do kartica, vec do prvog sima, posto sam ih menjao medjusobno. Po meni, nedopustivo za premium telefon. Sce ostalo radi odlicno, ali ovo je najveca i jedina mana, ali jako vazna.
 
Moj mate definitvno ima problem sa primarnim sim-om - Sim 1. Gubi se signal, odnosno ne registruje karticu uopste. Nije problem do kartica, vec do prvog sima, posto sam ih menjao medjusobno. Po meni, nedopustivo za premium telefon. Sce ostalo radi odlicno, ali ovo je najveca i jedina mana, ali jako vazna.

Da li je jos neko ima slican problem?
 
Moj mate definitvno ima problem sa primarnim sim-om - Sim 1. Gubi se signal, odnosno ne registruje karticu uopste. Nije problem do kartica, vec do prvog sima, posto sam ih menjao medjusobno. Po meni, nedopustivo za premium telefon. Sce ostalo radi odlicno, ali ovo je najveca i jedina mana, ali jako vazna.

Reklamiraj ako je već tako.
 
Koliko traje punjenje zadnjih 15-20% baterije? Meni traje predugo. Npr od 20-80% napuni za 45 min i onda se zadnjih 20% vuce jos 45 min zadnji procenat sigurno 10min. Bas mi deluje predugo. Sve sa orginalnim punjacem
 
Isto tako i kod mene... Mada kod mene ide na punjač u toku noći svako drugo veče :)

Huawei Mate 9
 
Meni zadnjih nedelju dana očajno trajanje baterije, ne sastavi 24h. Ništa novo nisam instalirao od aplikacija, izgleda je update postojeće zeznuo stvar

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Da li neko ima možda maaalih problema sa touch screen sensitivity-em?

Desi mi se da nekada baš zabadam po ekranu, kada šaljem voice msg preko watsappa npr nekad se napatim i sl. Čitam, vidim da nije redak problem.

Edit: jel b182 poslednja verzija emui-a?
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema tih problema, Touch reaguje bas kako treba.
Da zadnja verzija je B182 emui 5.0.
Sledeci update bi trebao da bude emui 5.1.

Huawei Mate 9
 
Znači npr brisanje teksta u kuckanju dok je tastatura on, backspace u swiftkey-u moram sa leve strane, dalje od ivice da pritisnem, ako pritisnem sa desne strane skoro da nikako ne reaguje. A to su baš navodili kao problem, ponašanje na ivicama. A i kad igram clash of clans, nekad stvarno moram par puta da kliknem na neku komandu, da izbacim vojsku i sl.
 
Ja sam imao nesto slicno na p9..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Znači npr brisanje teksta u kuckanju dok je tastatura on, backspace u swiftkey-u moram sa leve strane, dalje od ivice da pritisnem, ako pritisnem sa desne strane skoro da nikako ne reaguje. A to su baš navodili kao problem, ponašanje na ivicama. A i kad igram clash of clans, nekad stvarno moram par puta da kliknem na neku komandu, da izbacim vojsku i sl.

Nosi u servis nemoj da se patis. Imaš staklo možda? Da to ne smeta?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da to nije kvar. Imam osecaj da je na p9 folija pravila problem ali je nisam skidao navikao sam se.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mislim da sam malo ispaničio i da je do mog bangavog palca...

I backspace i audio msg u wa su u donjem desnom ćošku što okidam palcem, kada pikam kažiprstom mnogo je bolja situacija.. Verovatno da ću morati malo da se priviknem palcem gde da gađam :)

Edit: @hsv, sve pročitao manje više na tu temu, skinuo plastiku, odradio wipe casha pa i hard reset i wipe svega a pre toga običan factory reset.. Npr, kada sam pokrenuo fon i ukucao google podatke na drugačijoj tastaturi, radilo sve najnormalnij doduše tamo su i dugmići bili veći.

Sada ću i da probam neku drugu tastaturu da vidim šta se dešava.

Doduše u coc-u se jesam nervirao da ne odreaguje nekad na izbacivanje jedinica u napadu i sl.

Probao sam i app :) Moooožda malo poveća response, nisam siguran kliko zapravo deluje... Dosta njih se žalilo na problem pre poslednje verzije emui-a koji je kao trebao da se pozabavi sa tim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno