Šta je novo?

Huawei Mate 9

Poslednja izmena od urednika:
Zar nema nigde u srbiji kod operatora da se uzme Mate 9 na ugovor ili kako bilo već?

Huawei Mate 9
 
Teorijski ima u Mts. U praksi, ako naletis. Mada ovi iz Huawei radnje u Ušću su nešto pominjali da će kod njih moći preko Mts.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ja mesecima nisam uspeo da naletim ni za mate 8 ni za 9. A nije da nisam pokušavao...
 
Zdravo narode,

Imam sledeci problem sa svojim telefonom. Kupio sam ga preko mts-a, pre nesto jace od mesec i po dana. Telefon je radio odlicno, medjutim vec prvi dan, poceo je da pokazuje problem sa sim slot 1. Naime, kartica se gubila, kao da nije ubacena, dok je sim slot 2, radio super. I tako cas se izgubi, cas se pojavi. U medjuvremenu, registrovao sam se na VIP garanciju, gde sam procitao da u slucaju bilo kog kvara u roku od 3 meseca, dobija se novi telefon umesto popravke. Odneo sam telefon u mts, naglasio da imam vip garanciju. Medjutim, kada su mi vratili telefon, receno je da je promenjena maticna ploca.

Ajde, ni to ne bi bio problem, ali od kad su vratili telefon, imam problem sa lagovanjem telefona. Konkretno u google aplikacijama, kao i podesavanjima i ostalo. Na igricama ne. Telefon radi brzo i dalje, ali malo sporije, sa tim lagovanjima.

Zanima me da li neko imao slican problem?

P.s.poslao sam mail Huawei-u, cekam odgovor.

I da li je neko od vas do sad, koristio svoju vip garanciju?



I da li stvarno imam pravo na nov telefon, posle svega ovoga?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nov telefon dobijaš samo ako bager pređe preko njega.Ako ga nisi stavio ispod bagera,menjaju samo delovi koji su pokvareni.Ako ti recimo padne telefon i polomi se ekran a kućušte se ulubi ili izgrebe,dobijaš samo nov ekran.Dakle menjaju se samo delovi koji nisu u funkciji,odnosno ne menjaju se oštećenja koja ne utiču na funkcionalnost.
Moraš ih prvo pitati da li su ti zamenu provukli kroz VIP ili ne.
Po meni ,ta zamena ide pod standardnu garanciju.
VIP je namenjen za garanciju koja je nastala krivicom korisnika tipa:ispao u wc šolju,završio na roštilju,pao pod bager i tome slično.
 
Poslednja izmena:
U prvih šest meseci ti možeš da tražiš ili nov uređaj ili povrat novca, sem ako im nisi dao saglasnost da ga popravljaju u servisu. Onda jbga.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
U prvih šest meseci ti možeš da tražiš ili nov uređaj ili povrat novca, sem ako im nisi dao saglasnost da ga popravljaju u servisu. Onda jbga.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ovo je definitivno tako. Ne znam u kom trenutku ti oni poture da im daš saglasnost za popravku, ali stvarno imaš pravo da u prvih 6 meseci tražiš nov uređaj ili povrat novca ;)
 
U prvih šest meseci ti možeš da tražiš ili nov uređaj ili povrat novca, sem ako im nisi dao saglasnost da ga popravljaju u servisu. Onda jbga.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Pa nisam dao saglasnost krastavac, ja sam prilikom slanja, naglasio da je registrovan, a oni to izgleda nisu ispostovali. Kontaktirao sam nadležne, videćemo šta će biti. Malo mi je to bez ikakve veze napravljeno.
 
Lepo vrati telefon i objasni sve ponovo,i zahtevaj novi telefon ili povraćaj svog novca.

Huawei Mate 9
 
To hoću sigurno, samo što ne znam više kome da se obratim. Mts, Huawei? Mts ništa ne zna, oni a Huawei će tek da mi odgovori. Povrat novca ne znam kako da tražim, jer je telefon uzet za 1din ma pretplatu, tako da samo novi dolazi u obzir.
 
Nov telefon dobijaš samo ako bager pređe preko njega.Ako ga nisi stavio ispod bagera,menjaju samo delovi koji su pokvareni.Ako ti recimo padne telefon i polomi se ekran a kućušte se ulubi ili izgrebe,dobijaš samo nov ekran.Dakle menjaju se samo delovi koji nisu u funkciji,odnosno ne menjaju se oštećenja koja ne utiču na funkcionalnost.
Moraš ih prvo pitati da li su ti zamenu provukli kroz VIP ili ne.
Po meni ,ta zamena ide pod standardnu garanciju.
VIP je namenjen za garanciju koja je nastala krivicom korisnika tipa:ispao u wc šolju,završio na roštilju,pao pod bager i tome slično.

Znaci da bacam pod bager xD
 
Samo sam objasnio šta znači VIP garancija.
Što se tiče vraćanja telefona,to verovatno moraš kroz zakon o zaštiti potrošača, odnosno kod prodavca,ili pod bager/mač bato.
 
Poslednja izmena:
Citao sam iskustva na nemačkom forumu, bas u vezi vraćanja telefona koji je ili imao neku grešku ili se razbio itd itd... Sve su odradili preko Huawei Deutschland, kontaktirali, da li IMEI, poslali telefon i posle dve tri nedelje su dobili nov telefon. E sad, mislim da nema razlike ukoliko je telefon uzet i kod operatera ili kupljen gotovim novcem, taj imei je bitan za igru te vrste garancije, i naravno aktiviranje preko Hi Care.
Moj savet, zovi direktno huawei Srbija , zovi dokle god ih ne dobiješ, i nemoj da te ubede da nemaš nikakvo pravo, veruj da imas, objasni sve i insistiraj na novom uređaju, ako naši budu zezali, slikaj sve od telefona, i pošalji direktno u Huawei mailom i pojasni detaljno i nagkasis da si iz srbije itd itd...

Huawei Mate 9
 
Citao sam iskustva na nemačkom forumu, bas u vezi vraćanja telefona koji je ili imao neku grešku ili se razbio itd itd... Sve su odradili preko Huawei Deutschland, kontaktirali, da li IMEI, poslali telefon i posle dve tri nedelje su dobili nov telefon. E sad, mislim da nema razlike ukoliko je telefon uzet i kod operatera ili kupljen gotovim novcem, taj imei je bitan za igru te vrste garancije, i naravno aktiviranje preko Hi Care.
Moj savet, zovi direktno huawei Srbija , zovi dokle god ih ne dobiješ, i nemoj da te ubede da nemaš nikakvo pravo, veruj da imas, objasni sve i insistiraj na novom uređaju, ako naši budu zezali, slikaj sve od telefona, i pošalji direktno u Huawei mailom i pojasni detaljno i nagkasis da si iz srbije itd itd...

Huawei Mate 9

E, hvala na odgovoru. Naštrio sam se baš, pa makar se žalio direktno u huawei.

Na mail su mi odgovorili, da im dostavim imei, nakon toga, rekli su da se moj slučaj nalazi pod nekim brojem i da će kontaktirati nadležne, pa kad im ni odgovore, neko će me od njihovih operatera pozvati.

Njima se sve svodi na vrati na fabrička. Naravno da sam vraćao, ali telefon ima tih lagova, koje nije imao, pa čak i benchmark test kad sam radio, prilikom testa grafike, trzali su oni, nazovi snimci, iako pre servisa nisu trzali. Tj.kad sam prvi put testirao
 
Normalno bi trebao da isteras sve bez problema, ali opet, kod nas je sve moguće, ovde u de nije niko imao problem, čak su ih pohvalili kako su brzo reagovali itd itd...
Trebao bi u aplikaciji Hi Care da imas broj od Huawei Srbija, koja što ja imam od Huawei Deutschland, i na taj broj se obrati,Service Hotline.

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE
 
Normalno bi trebao da isteras sve bez problema, ali opet, kod nas je sve moguće, ovde u de nije niko imao problem, čak su ih pohvalili kako su brzo reagovali itd itd...
Trebao bi u aplikaciji Hi Care da imas broj od Huawei Srbija, koja što ja imam od Huawei Deutschland, i na taj broj se obrati,Service Hotline.

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE

Poslao sam im telefon, preko mts. Momak iz Huawei-a, operater, korektan. Rekao mi da predam u mts, da oni posalju u servis i on je naglasio da, isto kao ja da zelim nov telefon.
Videcemo sta ce dalje biti.

Mislim, nerealno je da telefon koji je radio bez i jednog laga, odjenom ima. Radi on brzo, al nije to to. Prosto kad udjem na yotube, upalim na 1080p, vidi se seckanje, trzanje, nw znam kako da ga nazovem. Prosto se vidi da je izgubio tu fluidnost.
 
Normalno bi trebao da isteras sve bez problema, ali opet, kod nas je sve moguće, ovde u de nije niko imao problem, čak su ih pohvalili kako su brzo reagovali itd itd...
Trebao bi u aplikaciji Hi Care da imas broj od Huawei Srbija, koja što ja imam od Huawei Deutschland, i na taj broj se obrati,Service Hotline.

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE

Bojim se samo da će mi najveći problem napraviti žena koja je radila taj dan u mts. Jer nije naglasila da je telefon na Vip garanciji, već da ide na popravku. Dobili su informaciju iz servisa da nije naglašeno. Ali ovaj drugi put sam im naglasio, pa ću da teram svoje.
 
Nek ti je sa srećom, zelim sa što pre dobijes novi telefon :)
Sto je i vrlo moguće, nadam se :)

Huawei Mate 9
 
Ma daj bre, kao da nije već ogroman tel sam po sebi!?! To jedino ako ćeš fudbal da igraš sa telefonom kontam :d

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Prvo mi ispao mate 9, skoro... Srećom nista nije bilo, čista sreća... Inace imam Flip Cover, a od pre par dana ogrebotina na ekranu, kako, pojma nemam... Otud sad razmišljanje da ga bas zaštitim. Veličina telefona nije problem kod mene, uz mate 9 tu je i X2 uvek uz mene :)

Huawei Mate 9
 
Ovo je idealno za rudare, gradjevinske radnike... Nesto kao CAT fazon. Kome treba takva zastita sto da ne ako mu ne smeta velicina. Mada je meni sa obom maskom extra ruzan...
 
Rudar nisam, građevinac nisam... :)
Ali, ozbiljno razmišljam kupiti ovu zaštitu... :)
Cisto da zaštitim fon na vreme kako je krenulo...

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Znam, znam... Ali ovo je namenjeno za extremne uslove. Eto planinare npr. Padne mu tel sa 30m na. Kamenje i ostane ziv :)
Licno meni je ovo isuvise hevi i muslim da zavrsava posao i flop futrola i kaljeno staklo...
 
Ma jasno je meni ti sve, znam da je zaštita baš robusna, videcu još...

Huawei Mate 9
 
Ovakve maske su za ružne telefone. Mislim nije da imaš baš ružnih poslednjih godina, ali daješ pare za ovaj fancy telefon, koji je lep i elegantan, a onda ga unakaziš sa onakvim case-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Colje i ružan ceo telefon nego lep i olupan ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ovakve maske su za ružne telefone. Mislim nije da imaš baš ružnih poslednjih godina, ali daješ pare za ovaj fancy telefon, koji je lep i elegantan, a onda ga unakaziš sa onakvim case-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ko ga vidi uopšte, sem mene sto znam koji fon imam ako ga upakujem u tu zaštitu? Nisam onaj fensi boy što drži fon na astalu :)
Znam sta imam, i meni je to dovoljno :)
Salu na stranu, u pravu jesi, ali razmišljam o ovakvoj vrsti zaštite, cisto da ne upropastim fon kako je krenulo :)

Huawei Mate 9
 
Nazad
Vrh Dno