Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Aj da se nadovežem i skrenem sa teme. Mada i nije offtopic, pošto ljudi stalno pominju broj tranzistora, ppw, takt, itd.

Evo gde se nalazi "skrivena" snaga GCN-a
https://techaltar.com/amd-rx-480-gpu-review/2/
Da bi se dobile ove vrednosti, posebno Double Precision, moraju se uposliti neki tranzistori. Možemo sad većati kako je to u igrama nepotrebno, ali činjenica je da ovi čipovi imaju snagu srazmernu broju tranzistora. I ponovo se vraćamo na slabu iskorišćenost u DX11/OpenGL igrama. Ne kažem da to kupca ne treba da zanima, naprotiv, ali trebalo bi znati zašto su rezultati takvi kakvi su. A ne samo pričati kako je čip, tj. arhitektura loša. Pošto nije :D

Što se takta tiče, poznato je da procesori obaraju takt pri korišćenju AVX instrukcija, ali se njihovim korišćenjem zapravo dobijaju bolje performanse. Tako da nije sve tako jednostavno kao što na prvi pogled izgleda. Ako ništa drugo ljudi koji rade u AMD-u i nVidia-i, svakako mnogo bolje od nas znaju zašto je arhitektura takva kakva jeste :)
 
PowerColor Devil series will have 1367mhz factory OC
HIS Roaring series will have 1342mhz factory OC
XFX Black series will have 1328mhz factory OC
There was no information about Sapphire Nitro factory OC.
 
^

Ocekivano. Jos ostaje da se vidi koji je overklok potencijal.
Tu jedino Powercolor ima znacajniji skok u odnosu na referentnu. Ostale su u granicama tipicnih nereferentnih kartica.
 
Ocekujem 1450-1470 znaci neki 200Mhz u odnosu na referentnu, to je to od GCn arhitekture u 14nm procesu, bez detaljnije revizije oslobadjanja DP segmenta ili preorjentisanje ti silni tranzistora u SP nema daljeg napredka.
 
250-300Mhz na vazduhu idu najbolji primerci Hawaii kartica, ali zato su kao furune. Nije jednostavno pravljeno da izvlaci ogroman klok, ali zato na svakih 10Mhz se dosta dobija. Slicna situacija i sa Polaris.
 
Zoološki vrt :)

HIS-Radeon-RX-480-IceQX2-Roaring-.jpg
 
Ja ne vidim poentu grafika na ventovima kad se to u 90% konfi ne vidi, a možda i jace, bolje da odrade neku grafiku na backplatu ako vec hoće


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zivotinjsko carstvo, strava, vraca se amd na stare staze, ATI staze.
 
Svi nesto leakuju slike... A kad ce ovo u prodavnice? :)
 
E da vas pitam posto stvarno neznam e ja razlike izmedju referente i recimo ASUS modela samo u boljem hladjnjaku ili sta?
 
\"Lex_Luthor\" je napisao(la):
Pa kazu za RX 480 da je izmedju GTX 970 i 980, tako da u svakom slucaju kupovina RX 480 je po meni sada best buy. A drugo RX je mali potrosac dok ove azdaje sada koje imamo su bas veliki potrosaci po TDP, uzmi da 280x ima 250 a rx da ima 150.Sto kaze clan G@W da ce se vremenom ta razlika povecati kako…
Pricali su tako dok nisu izasli realni bencevi, ispada da je rx 480 nesto malo svega u par % jaca od gtx 970, svakako ti savetuje da sacekas custom modele i gtx 1060 koju po pricama je ista kao gtx 980, sto govori nam daj e 1060>rx480 ali jos uvek ostaje na prici dok ne dodju realni benchmarkovi.
 
\"Kompijuteras\" je napisao(la):
E da vas pitam posto stvarno neznam e ja razlike izmedju referente i recimo ASUS modela samo u boljem hladjnjaku ili sta?
Ne zameri, pise se ''ne znam'' ako si slucajno pogresio nema veze,
Razlika nije samo u hladjenju vec i frekvencijama na kojima gpu radi, core i memory clock su povecani znatno jer poseduje daleko bolje hladjenje i odvod toplote nego refernta kartica sa turbinskim (bucnim) kulerom, druga stvar jeste sam dizajnt kartice koji je drugaciji, jer opet nije sve jedno sta ubacijes u kuciste ako zelis da napravis da izgleda estetski lepo, pogledaj ovaj link i videces jos neke od razlika asusove u odnosu na referentnu. http://wccftech.com/amd-rx-480-asus-strix-msi-gaming/
 
Ne zameri, pise se ''ne znam'' ako si slucajno pogresio nema veze,
Razlika nije samo u hladjenju vec i frekvencijama na kojima gpu radi, core i memory clock su povecani znatno jer poseduje daleko bolje hladjenje i odvod toplote nego refernta kartica sa turbinskim (bucnim) kulerom, druga stvar jeste sam dizajnt kartice koji je drugaciji, jer opet nije sve jedno sta ubacijes u kuciste ako zelis da napravis da izgleda estetski lepo, pogledaj ovaj link i videces jos neke od razlika asusove u odnosu na referentnu. http://wccftech.com/amd-rx-480-asus-strix-msi-gaming/

Sve ti nabroja coveku(pa cak nesto i iz pravopisa),samo nisi najbitnije..8-pin konektor.
 
\"bombaš\" je napisao(la):
Citiram korisnika: darescholesNe zameri, pise se ''ne znam'' ako si slucajno pogresio nema veze, Razlika nije samo u hladjenju vec i frekvencijama na kojima gpu radi, core i memory clock su povecani znatno jer poseduje daleko bolje hladjenje i odvod toplote nego refernta kartica sa turbinskim (bucnim)…
hahahah propustih, ali zato sam poslao link na kraju, tu pise koji se konektor koristi i jos neke stvari koje sam izostavio.
 
E da vas pitam posto stvarno neznam e ja razlike izmedju referente i recimo ASUS modela samo u boljem hladjnjaku ili sta?

Referentni model - referentna pcb ploca i hladjenje (turbina), bas kako je AMD odnosno nVidia zamislila
Nereferentni modeli - referentna ili nereferentna pcb ploca uz custom hladjenje, kako god to izvedu partneri (MSI, Asus, Gigabyte, PowerColor,...), uz uglavnom vise taktove gpu-a i memorije


Primeri referentnih:
vNqPJwj.jpg


h0BCYe9.jpg

Primeri nereferentnih:
X8E0enK.jpg


Al83e3X.jpg
 
"Komp-i-juteras", "neznam", "hlaDJnjak"... Ovo jos nisam video.

Pa mogu da pisem lepo kad hocu al problem je u tome sto NECU! ja pisem da ljudi shvate moju misao a ne da ispunjavam standarde iz Srpskog ili Engleskog kad je Engleski u pitanju...

Inace pitam recimo ako planiram da odradim na CNC vodeni blok onda mi bolje da uzmem referentnu i da je owerclokujem ako je samo hladjnjak u pitanju, tj ono sto proizlazi iz njega ?
 
Da, dolazi sa 6-pinskim konektorom mrzelo me da ispravljam, bas u linku pise.
kompijuteras niko ti ne misli nista lose nego cisto da znas ono osnovno a to je srpski pravopis, engleski ne moras znati niko ti i ne trazi, ali svoj maternji jezik bi bilo lepo, opet ne mislim ti nista lose ovo je cisto kao sugestija.
Drugari sto se mene tice ja bih sacekao jos da izadje gtx 1060 pa tek onda kupovao custom rx480, Nisam ni za crevene ni za zelene, ali po prici sa ljudima koji imaju amd radeon mnogi se zale na drajvere, ako se slazete svi drajveri jesu jako bitni, gde vec nvidia je u tom polju daleko bolja. Prica se da bi stock 1060 bila jaca od custom rx 480,a skuplja tu oko 50-ak eura, a pritom TDP 120W i 6-pinski konektor uz veoma dobar core clock koji cak dolazi je isto kao kod 1080, ali opet ne mozemo porediti te dve grafike jer je razlika ocigledna, e sada druga stvar ko zeli da uzme sada custom rx i kasnije jos jednu za crossfire savet je uzeti 480 ako zeli samo za full hd gaming, gtx 1060 je tu bolja (po pricama) mada cekam jos te benceve jer ne verujem u pricu toliko, takodje treba da imamo u vidu da 1060 neka sli podrsku sto je i logicno, jer ne bi se isplatilo nvidi da je prodaje u ovom segmentu, Ukoliko neko ima nesto da doda na ovo moje slobodno ali naravno i da me ispravi i ako gresim. pozz ;)
 
Pa i ne baš. Ova referentna dolazi sa jednim 6-pin konektorom. Bolje je naći neku koja može da dobije više struje i koja je pravljena za veće taktove.

Pa nekontam sta nemoze da primi dovoljno struje na jedan 6pin pa joj dodaju jos jedan zar nije realno samo da naprave istu sa jaciom elektronikom koja moze da primi vise A preko tog 6pinca, bas cudno
 
Pa nekontam sta nemoze da primi dovoljno struje na jedan 6pin pa joj dodaju jos jedan zar nije realno samo da naprave istu sa jaciom elektronikom koja moze da primi vise A preko tog 6pinca, bas cudno

Zato smo ti i rekli da poradis na pravopisu jer je ovo bolno citati. Taj 6-pinac daje 75W i to je to, ne moze vise.
 
Bas tako.. Evo max vrednosti..

PCI E -> 75W
6Pin -> 75W
8Pin -> 150W

E sad postoje i kombinacije.... Npr da gpu zahteva 2 x 8 + 6pin [emoji41] nadam se da ce sve to biti deo proslosti.
 
Pisete gluposti. Taj max je samo po atx standardu, moze tu proci puno vise struje.
 
Pa moze svasta nesto, i RX480 moze da povuce 200W a TDP joj 150 pa?
Naravno da cu da pisem ono sto je po nekom standardu.
 
Pa ne mozes reci 6pinac daje 75W i to je to. Nije istina. Uz custom bios, ne treba ti vise od 6pin da das karti preko 250W.

edit: pod uslovom da nema hardverskih limita na karti, ako kontroler upravlja i moze se pogramirati, kroz 6pin moze da vuce 200W.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno