Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Ivane obrnuo sam ROOTR sa RX 480 8gb gde 7-7,5gb ide samo tako, i sa RX 480 4gb, jeste bolje sa 8gb nema dileme, razmaše se igra. Prošle nedelje sin igrao igru iz 2013. COD-ghost i ja stao zabezeknut 4,5-5gb ide na visokim podešavanjia. Tu igru smo igrali pre par godina sa karticama koje su sa 1 ili 2gb vrama tipa hd 7850 ili RX 270X .
 
Cod ghosts sigurno ne koristi 5GB vrama jer mu toliko treba da bi radio :D

Rotr je jedna od igara za koje teksture stvarno zahtevaju vise od 4GB vram-a.

P9 Lite TT
 
Ja mislim da je to do drivera, pa vise trpa u rame, kada ih ima, jer je tako brze. Nije overkill svakako 8Gb na 480.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
A šta je bilo sa tim da na 8GB modelima RAM radi na malo većoj frekvenciji?
 
Lose sam se izrazio.

Nije overkill nego je u vecini slucaja nepotrebno. Inicijalna razlika u ceni za 4 i 8gb je bila 50e, tj. 25%.

Jel sad kostaju 8gb karte 25% vise od 4GB karti istog proizvodjaca i modela? Ne kostaju, zato sto su shvatili da je to prevelika razlika, a dobit mala.

Kad je neka sitna razlika naravno da se uzima 8GB verzija, ima nekoliko igara koje sad mogu da iskoriste, bice ih jos u narednom periodu.

Ali, nema ni jedne za koju se moze reci da je neigriva u tom smislu da 8GB verzija ima osetno bolji fps. Smanji se podesavanje ili dva i to je to, meni doom radi na ultra na rx 470, samo jedno podesavanje(mislim da su teksture) trazi vise od 4GB za max podesavanje, ono je jedan stepen ispod max.

Na primer, to je dosta izrazenije kod 1060 3GB(nevezano sto je i karta malo osakacena) pa je velika cenovna razlika izmedju 3GB i 6GB karte, jer je 3GB bas na granici u 2017. Godini.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Cod ghosts sigurno ne koristi 5GB vrama jer mu toliko treba da bi radio :D

Rotr je jedna od igara za koje teksture stvarno zahtevaju vise od 4GB vram-a.

P9 Lite TT


Tako je može da se igra ghost i na intergisanoj grafici G4560 na 480p rezoluciji, radiće bez problema.
 
U duhu teme :)

Trazio nesto u mom ormaricu sa igrackama (kako ga zena zove) i naletim na ovo,totalno zaboravio da je imam... sad cu je testirati :)

17521999_1894648337485717_123309606_o.jpg
 
4850?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
HIS IceQ je dobra.

Nevezano za HIS:
Ispade da je Nitro+ bolja izvedba od Asusa, po iskustvima kolega sa foruma koji imaju i Nitro+ i Asus, kazu da je Nitro+ i hladniji i tisi.

Koju god da uzmes od His,Asus Strix, XFX Gtr i Nitro+ neces pogresiti.

P9 Lite TT

Ja imao obe, merio 52.9db na nitro-u, na asusu 46.8db na asusu. Tokom Crysis 3 u 4k.
 
Koji je napon bio na kartama?

Ne znam kakav je Asus 480 def napon, Nitro+ ima bas nasviran napon.

Vise ljudi koji se bave miningom je pisalo da je Nitro+ tisi i hladnjju kod svakog ko je testirao. Kod njih su sigurno undervoltovane i Asus i Nitro+, zato pitam koji su naponi bili na obe karte.
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Koji je napon bio na kartama?

Ne znam kakav je Asus 480 def napon, Nitro+ ima bas nasviran napon.

Vise ljudi koji se bave miningom je pisalo da je Nitro+ tisi i hladnjju kod svakog ko je testirao. Kod njih su sigurno undervoltovane i Asus i Nitro+, zato pitam koji su naponi bili na obe karte.
P9 Lite TT

Nisam pratio, ali prica se koja karta je tisa, automatski se prica o default vrednostima na kojima su bile obe karte.
 
Pa ne moze tako da se gleda.

Ako je def napon na Nitro veci za npr 0.1V, a moze komotno da radi kao na Asusu, po cemu je to merodavno?

Nek se javi neko sa Asus kartom da kaze koji je def napon, na mojoj Nitro+ 470 je def napon bio 1.15-1.17, a ona radi na 1V, moze i manje..

Na nitru je nabudzen fabricki napon zbog potencijalnog OC-ja.

Za realno poredjenje jedino sto pije vodu je na istom naponu da se testiraju karte.
Undervolt se radi iz Windowsa i posao je od 20 sekundi..

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
U kom programu ga radis? Msi afterburner?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
U Radeon Settings ima lepo podesavanje za napon, gradaciono(ili gradacijski, ne znam kako je pravilno reci) poredjano po klokovima.

Gaming->Global Settings->Global Wattman pa na dole skrolas malo i tu je. Promenis Voltage control na Manual i namestas. On ti izbaci def vrednosti kad promenis pa znas odakle da krenes.

Za ove low klokove, 300-800MHz verovatno nemas ni potrebe da smanjujes. Smanjis za max klok i za klok ispod max kloka.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Uporedjuju se grafe uvek na default vrednostima,drugo je sto moras da stelujes da bi valjala...
 
Lol, da stelujes, pretisnes dugme i otkucas 3-4 broja.

"Stelovanje"

P9 Lite TT
 
Procitao sam ja sta si napisao.

Uporedjujes dva ista modela graficke karte, da bi odredio koja ima bolje/tise hladjenje, logicno je da se testira na istom naponu.

To stoji da ljudi vole plug&play :D

Kad se porede cpu hladnjaci, jel se porede na istom cpu naponu ili na razlicitom? :D

Ako se kartica uzima na koriscenje duze od 5 dana, glupo je ne izdvojiti par minuta u vrh glave koliko je i potrebno da se smanji malo napon..
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Pa ne moze tako da se gleda.

Ako je def napon na Nitro veci za npr 0.1V, a moze komotno da radi kao na Asusu, po cemu je to merodavno?

Nek se javi neko sa Asus kartom da kaze koji je def napon, na mojoj Nitro+ 470 je def napon bio 1.15-1.17, a ona radi na 1V, moze i manje..


P9 Lite TT

Asus 480 1.1v cini mi se, Nitro+ 1.15v
 
Pa valjda zavisi i od ASICa cipa, ne samo od modela?
 
Ubacio sam novi BIOS na MSI 480 Gaming X 4gb prije mjesec dana i pokazuje mi da je potrosnja pala sa 224W na 180W, ako je vjerovati GPUZ-u. Ima li neke da kazem "vajde" od undervolta, jer mi temp u Witcher 3 ne prelazi 66C ( napon 1.15, def podesavanja karte, vent se vrti na 1400rpm na toj temperaturi)? Il` da ostavim ovako kako je? OC ne radim, 2% dobitka me ne vade nigdje.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima vajde.

Temperatura/potrosnja/rpm ventilatora idu dole [emoji4]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koliko mogu ocekivati temp dole ako skinem sa 1.15 na 1.07 recimo? I sta mi reper za stabilan klok/napon? Neki test, igre?
 
Igrica ili neki test, tipa 3dmark, heaven. Ali najbolje u igrici.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ne mogu ti reci napamet koliko, kod mene je temperatura sa 70-ak stepeni pala na 60-ak i ventilatori sa 30 na 22-23% u toku gaminga sa undervoltom od 1.15V na 1V na RX 470.

Trebalo bi analogno tome da budu dobici i sa RX 480.

Za stabilnost gledaj u igrama, nije to neki veliki undervolt, ne bi trebalo da pravi probleme.

Ja sam to radio iz Wattman-a.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sto se tice OC-a i undervolting-a CPU, to ok, benefiti su i do 33% nekada (iz mog iskustva). Ali sto se tice GPU, nisam to cackao nikada. OC me ne zanima, jer me ne vadi tih 1-5% nigdje. Ali bi volio pokusati da bude hladnija nego sto jeste. Mada, koliko citam po netu, za 75C kazu da je normala i ok (280x Crossfire su mi isle i preko 80C :) )
Ovu drzim sve na def, tako da imam lufta i za +300-400rpm venta jos plus undervolting. Moracu se malo poigrati veceras, cacnuli ste me sa ovim postovima :)

Wattman nisam ni pokrenuo, obicno sve radim iz Afterburnera, godinama unazad?
Ako je toliki dobitak, 6-10C, to se onda isplati uraditi. Ne kosta nista, osim pola sata testiranja ;)
 
Poslednja izmena:
Wattman ti je uvek pokrenut, integrisan u Radeon Settings.

Nisam probao preko Afterburnera, uopste ga nemam u kompu jer je neko vreme bio u svadji sa drajverima, dok nije izasla nova verzija Afterburnera.

Fan curve sam podesio u Sapphire Trixx-u.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad gledam na youtube kako izlgeda, mozes bukvalno sve da stelujes u njemu. Al mislim bukvalno 2 stvari su bitne, povecati power limit za unthrotling kod klokovanja i ganjati najmanji stabilni v.

@edit - U principu, samo cu undervoltovati poslednji maks takt, ostalo necu ni dirati.
 
Poslednja izmena:
Ako kvalitetno (temeljno, sa testiranjem) undervoltujes a ne radis OC, power limit ne treba da diras (ili minimalno da povecas).
Wattman ne moze da fino podesi krivu ventilatora, imas ukupno 3 parametra te je kontrola spartanska i nefleksibilna.
 
Nazad
Vrh Dno