Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Znas kako kazu, pise i na autobusu lasta. :) Ali ozbiljno i kod mene je isto i nisam potpisao. Ako ti i budu pravili problem, uzmi hemijsku, potpisi odmah tamo i gotovo.
 
Haha da to si u pravu, mada ovo je Srbija ovde nista ne funkcionise, za mnoge je sve ovo novo, a posebno trgovci nemaju blage veze sta i kako.
Hvala svima na informacijama :)
 
Nasi gledaju sta im POS terminal kaze. Ako trazi PIN to je to, ako ne trazi, mora potpis.
U Americi ce cesto traziti potpis cak i da imas PIN karticu i da terminal to podrzava. U Koreji mi isto i dalje traze potpis :(

Inace - potpisi karticu, nema nijedan pozitivan razlog da to ne uradis, osim cuvanja mastila :)
 
Pa da, ali poenta je da onda uporede potpise na kartici i slip odresku. E, ja to nisam video da neko poredi potpis od 1990.
 
Slazem se, to nigde nisam video da rade. Mozda bi radili u Nemackoj, ali tamo svugde mi je trazen PIN ili nisu prihvatali strane kartice (do ~2013. nisu na mnogo mesta)
 
Na kojim bankomatima, tj. na bankomatima koje banke je najbolje/najpovoljnije podizati novac sa Payoneer kartice? Ja imam karticu koju sam "kreirao" putem UpWork-a
 
Ponovljeno je više puta, svejedno je na kom bankomatu podižeš sve dok izabereš opciju "bez konverzije". Tada ti računa MC kurs koji je uvek povoljniji od kursa banke. Najveći limit je na Telenor bankomatima (198000din) i Addiko (150000), pod uslovom da imaju toliko novca u sebi. Troškovi su uvek 3.15$ atm fee i 3.5% za konverziju u dinare. Telenor bankomati imaju bag, pojave se dva prazna pravougaonika prilikom podizanja novca, klikni na levi za opciju "bez konverzije"
 
Nikada do sada mi se nije desilo da bude ovolika razlika u kursu. Odem u kafanu, platim racun 1820din, pogledam preko app skinuto $22.50 .. Kako je ovo moguce, ispada kurs da je 81?!
Pre par dana placao u drugim radnjama, bude kurs oko 100. Jel promenjeno nesto, ne kapiram, jel poceli da naplacuju proviziju neku?! Kapiram za ATM, ali ovako mi nelogicno.

4765.png
 
Poslednja izmena:
Rezervisali su vise. Sacekaj par dana da se proknjizi transakcija i videces koliko su ti tacno skinuli. Vratice ti visak.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mislis? Ovo mi je vec druga Payoneer kartica po redu, nikad nisam primetio da se razlikuju "amout to charge" i "local amount to charge" ovoliko u odnosu na kurs pri placanju.

Po tebi npr moze 'local amount..' da bude 1000din, a "amout to charge" $15? Ja ovo do sada nikad nisam primetio.
 
Uvek rezervišu više kad se plaća u restoranima, pominjano je više puta. Sačekaj 5-6 dana i sve će biti ok.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ma nije problem novac, nego nisam znao da je za restorane tako.. OK hvala, nisam obratio paznju.
 
I rent-a-car. Citavih 45€ vise iako na sajtu pise da to ne rade. To se zove outstanding authorization. Posle knjizenja, sve OK.

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Momci, narucena kartica po 2. put i dalje je nema. Prosao juce onaj ocekivani rok da stigne kartica. Mislim da ne vredi da narucujem i trecu? :D
 
Nisam ih kontaktirao, sami su mi poslali mejl.
Tri puta? Izgleda ce i meni tako :D
I sta si uradio?
 
Ma nista, narucicu karticu opet a u mejl adresi cu ubaciti video kako doci do moje kuce :D
 
Da li je payoneer najisplativija solucija? U pitanju poveca suma koja treba da stigne iz Australije(uplatilac je firma) a novac bi se dizao u Crnoj Gori ako to nesto znaci.
Koliko sam razumeo 2500e je dnevni limit za podizanje sa bankomata,na to ide fiksna provizija od 3$ za podizanje + 3% provizija na konverziju.
Jel uplatilac plaća neku proviziju za uplatu?( Ako nema ugovor sa payoneer)
 
Svrati u postu jednom nedeljno i proveri da li ima posiljka na tvoje ime, i tako sve dok te ne upoznaju ili ubodes nedelju kada stigne posiljka.
Da znas da sam planirao tako nesto. Da proveravam sto vise mogu dok sto ne kazes ne stigne posiljka.
 
Aj neko sa ref. linkom na PM, znam da je 1000$ sad min za prvu godinu, nije problem :)
 
Vise ti se isplati uzeti preko airbnb ako jos uvek ne naplacuju odrzavanje, tako stedis godisnje 30$ a sa referalom samo jednom :D
 
Da li je payoneer najisplativija solucija? U pitanju poveca suma koja treba da stigne iz Australije(uplatilac je firma) a novac bi se dizao u Crnoj Gori ako to nesto znaci.
Koliko sam razumeo 2500e je dnevni limit za podizanje sa bankomata,na to ide fiksna provizija od 3$ za podizanje + 3% provizija na konverziju.
Jel uplatilac plaća neku proviziju za uplatu?( Ako nema ugovor sa payoneer)
Da odgovorim sam sebi posle nekoliko mailova razmenjenih sa podrskom ako sam ih dobro razumeo.
Ako posaljem zahtev za uplatu preko biling servisa tu mogu da biram ko ce da plati proviziju od 3% , ja ili loader tj firma.To im je valjda trosak konverzije tj provizija sto naplate za prebacivanje iz AUD u EUR.
Sto se tice dizanja para ispada da mi je sve jedno dal dizao ovde dinare ili u nekoj drugoj zemlji eur na bankomatu.Jer prilikom podizanja evra placam cross border proviziju do 3.5% a ako dizem dinare ovde placam proviziju na konverziju koja je isto do 3.5% a samo jedna od te dve se placa odnosno nisu kumulativne.
 
Nisam se jos registrovao, posto nisam siguran kako da budem siguran da dobijam karticu u GBP valuti. Naime, uplate koje dobijam su u britanskim funtama pa bih hteo da mi kartica bude u istoj valuti.
 
Sta bi se desilo ako bih narucio karticu preko airbnb-a, a kasnije deaktivirao nalog na airbnb? Da li bi blokirali karticu?
 
Pozdrav svima. Planiram da otvorim nalog i narucim karticu kako bih je povezala sa 99d. Ima li nesto bitno sto bi trebalo da znam pre otvaranja naloga (USD zbog 99d)? Ako neko ima referral neka posalje pp :)
 
Mogu li da narucim karticu na drugu adresu? Cisto da je preuzmem tamo, vidim da ima opcija alternate shipping adress?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno