Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Next sad znam o cemu si pricao vezano za zvuk onaj,kod mene se unutra ne cuje verovatno jer je visoko ,ali se cuje spolja kao neko cviljenje juce pocelo verovatno jer je vlaga veca
 
Ma nema to veze ni sa vlagom , ni sa opterecenjem , ma ni sa cim nisam uspeo da ga povezem , ponekad to bude jace , vecinom slabije , ovih dana se culo samo na blic tj jedan kratki zvuk , danas sam je cuo malo duze , no srecom to nije toliko cesto pa me ne iritira previse. Da se ona meni cuje samo napolje , ma zabole me nek radi sta hoce ali ja je cujem unutra jer mi je uvucena u lodji , odmah na zidu dnevne tj na 1.5m od mene i krastavac . Ponekad mi se desi da cujem i neki blesav zvuk , nesto kao da smerca struja ali onako tiho tek da te podjbva i to dok se kompresor zalece , opet srecom na kratko no bas blesav zvuk , sve to ima veze sa freonom a kakve ne znam .. Srecom sve ovo je prihvatljivo , neko mozda ne bi ni cuo i pridao znacaju ali ja sam teska pcjzla i svaki mi ... smeta , nazalost :(

https://www.youtube.com/watch?v=e9GeYNV0PpE&list=PL1AiIhiD_ToNulQU3IuQxMq1ZLn8z-f52&index=2
 
Poslednja izmena:
Meni to zvuci na kompresor. On ima onu vunu okolo koja sluzi kao zvucni izolator, vidi da svrati zna vec ko na kafu pa nek je protrese, mozda se negde pomerila. LGC ima isti kompresor ali nema ovakav zvuk.
 
Mi to uopste ne cujemo a gledam u spoljnu sa balkonca, kad sedim , 50 cm mi je spoljna od glave(racunajuci zid) tu ti je bas losa zvucna izolacija ako cujes

hahaha, koi zvuk xD
 
Bio je , znas vec ko , onaj cije se ime ne izgovara :D

Gledali , slusali i konstatovali da zvuk najverovatnije potice od EEV .. Kompresor sigurno nije ..
 
Ako se misli na onaj zvuk koji lici na zvuke kao kad se peku cvarci to jeste zvuk isparavanja freona.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sad sam ugasio par minuta pa sam je odslusao na power modu, slicne zvukove ispusta, to neko zvakanje samo sto je kulturnije malo i tise, tvoja je malo razgazena xD
 
Duk

Ma ne cuje se to tako , mobilni sam nabio do same klime pa se cini da je to bog zna koliko glasno , no da se cuje cuje se i to prave svi modeli Fujitsua , ne znam samo za LT . E sad , neko je to cuo a neko nije , a da ja to nisam spomenuo na forumima niko mozda i ne bi , to govori o tome koliko to ljudima smeta .
 
Da , spavam na max 2m od spoljne jedinice :p

Predlagao je ON da ako hocu mozemo da je izbacimo van lodje pa bi je em udaljili em bi je sklonili s lodje koja jos pojacava zvuk tj akustiku , medjutim i ovako imam 8m a kad bi produzio instalaciju bilo bi bar 11m , a bas mi se nneda ako ne mora , znaci zadnja opcija .
 
Ma nema to veze ni sa vlagom , ni sa opterecenjem , ma ni sa cim nisam uspeo da ga povezem , ponekad to bude jace , vecinom slabije , ovih dana se culo samo na blic tj jedan kratki zvuk , danas sam je cuo malo duze , no srecom to nije toliko cesto pa me ne iritira previse. Da se ona meni cuje samo napolje , ma zabole me nek radi sta hoce ali ja je cujem unutra jer mi je uvucena u lodji , odmah na zidu dnevne tj na 1.5m od mene i krastavac . Ponekad mi se desi da cujem i neki blesav zvuk , nesto kao da smerca struja ali onako tiho tek da te podjbva i to dok se kompresor zalece , opet srecom na kratko no bas blesav zvuk , sve to ima veze sa freonom a kakve ne znam .. Srecom sve ovo je prihvatljivo , neko mozda ne bi ni cuo i pridao znacaju ali ja sam teska pcjzla i svaki mi ... smeta , nazalost :(

https://www.youtube.com/watch?v=e9GeYNV0PpE&list=PL1AiIhiD_ToNulQU3IuQxMq1ZLn8z-f52&index=2

E ovakav zvuk isti sam ja danas skontao i na mojoj spoljnoj jedinici Fujitsu ASYG 12LUCA. Meni je taj zvuk jako slican kao kad ostris noz od noz, pa onaj zvuk sto se cuje :D
Inace klima ima nedelju dana tek
 
Poslednja izmena:
Ma ne zjbvaj , nije bas tako :D
Meni vise lici kao da neko cepa hrcka :p

U svakom slucaju da znate da je to normalno i kod svih se cuje i po meni , a i ostalima, to joj je jedina mana ..
 
Meni zvuci kao neka zivotinja da kija. Verovatno dok gas ide kroz ventile pusta te zvukove. Bas me sad zanima koji su to ventili na njoj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa rece next da je EEV, dakle elektroventili koji kontrolisu protok gasa. Sreca pa LLCA to nema pa je tiha kao groblje :D Mada LGC ima isti kompresor kao LU i isto EEV, razlika je u unutrasnjim cevima na izmenjivacu, na LGC je 7mm a na LU je 5mm, mozda je tu razlika u radu jer gas prolazi kroz tanju cev. Cisto razmisljam logicki. Moja LU je kod supruge u lokalu pa nisam imao prilike da je oslusnem, mada zimus kad su bili oni minusi sam bio tamo i nisam cuo nista slicno.
 
Kod mene na 12LU nema tog zvuka, ali konstantno skripi pod naporom vecim od 50%.
Dakle, ovako se ne cuje kada trosi 300-500W, bukvalno moram da pridjem na 20cm kompresoru da bih izvalio da radi, nesto sto bih ocekivao od Toshibe, ali kada se nategne ma 600+W, skripi kao na snimku.

Nije to ni toliko glasno, ali se u tisini uvece cuje kada je prozor otvoren.
Na snimku je jedino ovo skripanje zvuk klime, ostalo je sa ulice, od saobracaja.

https://youtu.be/zQCopLC34Lc



I da, stigao mi je oktobarski racun za struju, gde je klima radila 90% vremena, ali pored toga mi je bojler na 70c konstantno, koristio sam rostilj od 2kW oko sat vremena dnevno, malo palio i neinvertera 9ku, komp mi radi 24h, od cega ja koristim 6 sati dnevno minimum, sa 46" lcdom, koji takodje ne trosi malo, masina za sudove svaki 3. dan, zamrzivac/frizider kombo i mislim da je to to od potrosaca.
Na slici se vidi i razlika od proslog oktobra, gde sam jako malo palio grejanje i gde sam daleko manje koristio komp.
I da, prozor mi je 24h otvoren na kip, a iznad 15c sirom, klima na 24c uvece i 26c preko dana.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
b573ff5c50fbb0e898f021cf649247ab.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim to se čuje samo kod Fudžitcu, jel se čuje kod ostalih marki?
 
@Xepoj97...tek sledeća godina može da ti bude primer.Kao što vidiš prošle godine si imao izrazito veću potrošnju zbog onih morona koji nisu dobro očitavali potrošnju pa ti je skoro 50% manji račun ove godine.

Koliko vidim svima u mojoj okolini pa i meni je stigao račun skoro 50% manji a ništa nisam menjao u potrošnji struje...neverovatno kako su nas pokrali.

Inače moj Vox je potrošio za 15 dana 225kW skupe i 73kW jeftine struje(zajedno sa frižiderom,mašinom za veš,šporetom,bojlerom,tv i komp-om)...nemam poseban merač pa ga pratim na satu.
 
Poslednja izmena:
Pa OK , to je nekom problem a nekom ne , i PROSTO PM001 nema osvetljenje ekrana ali radi za sve pare . Koliko sam ja skontao tebi je veci problem stolica jer se moras pentrati da vidis stanje :)

banacanin

Ako se misli na onaj zvuk koji lici na zvuke kao kad se peku cvarci to jeste zvuk isparavanja freona.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

On radi za Toshibu , kad procitam ovo ispalo bi da je to normalna stvar i da se desava i kod drugih brendova , no javice se zoxor da nam kaze jel to cuo i kod Toshibe . E jesam napravio pometnju oko toga :D

Kao sto rekoh , da nisam ja napisao ovo ko zna da li bi ikome upalo u oci tj usi , a da meni nije na 1.5m daljine , na zid dnevne i iznad spoljne veilki prozor , te zivim u parku , ko zna da li bi i ja cuo ovo , krastavac .. Znaci savrseni uslovi da se cuje sve sto ne treba :)
 
Ja sam skripanje cuo prvi dan jos, cim sam upalio klimu na najjace, ali nikako da okacim snimak, bleji mi na fonu mesec dana :)

@mickk
Nije to, nego sam ja pre ovoga koristio etazno grejanje od 12kW, sa radijatorima na 70-80c, sa prozorom u mojoj sobi i kuhinji na kip(dok je keva bila ovde, ona pusi, a ja ne podnosim dim).
Racunaj da mi je i tada u stanu bilo 26c stalno, a samo u mojoj sobi imam 6 prozora i 2 spoljasnja zida na cosku zgrade, tako da situacija nije pogodna za grejanje :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Duk

Ma ne cuje se to tako , mobilni sam nabio do same klime pa se cini da je to bog zna koliko glasno , no da se cuje cuje se i to prave svi modeli Fujitsua , ne znam samo za LT . E sad , neko je to cuo a neko nije , a da ja to nisam spomenuo na forumima niko mozda i ne bi , to govori o tome koliko to ljudima smeta .
Nama je LT na 1.5m od glave, spolja, i ne čuje se ništa. Kako mi klima "visi" kod komšije u dvorištu jer je zid na međi, bojao sam se da će komšija da se buni na buku. I nakon prve sezone, u proleće, sednemo komša i ja na pivo kod njega u dvorištu, i čovek me 'ladno pita "što nisi koristio klimu za grejanje kad si već dao tolike pare?". Ja srećan ko dete. :)
PS: Kod mene je klima predimenzionirana.
PS2: EEV se ne čuje ni kod LMCE, ali tu je kompresor "zujalica" u odnosu na LT

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa rece next da je EEV, dakle elektroventili koji kontrolisu protok gasa. Sreca pa LLCA to nema pa je tiha kao groblje :D Mada LGC ima isti kompresor kao LU i isto EEV, razlika je u unutrasnjim cevima na izmenjivacu, na LGC je 7mm a na LU je 5mm, mozda je tu razlika u radu jer gas prolazi kroz tanju cev. Cisto razmisljam logicki. Moja LU je kod supruge u lokalu pa nisam imao prilike da je oslusnem, mada zimus kad su bili oni minusi sam bio tamo i nisam cuo nista slicno.
Nije isti auspuh, negde se moralo uštedeti.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cuje se kod LM model , sad se samo ne mogu setiti da i mi je rekao da je cuo na LMCA ili LMCE , a znam da radi i LLC model , znaci inf od onoga cije se ime ne izgovara :D

Problem je sto to ne radi stalno pa je nekome kome je klima nedostupna ili se ne cuje unutra pa i ne proverava cesto to i ne cuje .. I hvala bogu da to ne radi tako cesto :p
Nego sad kad citam sta pise Xepoj87 , kontam da svaka radi razlicito , kod mene nema toga da sam je uhvatio da to radi ispod ili iznad odredjene potrosnje u W tj radu kompresora a nema ni toga da mi to recimo radi konstantno kad predje 500w pa nagore , znaci ima tu vise varijacija a to moze zavisiti od ko zna cega sve .
 
@nexteen
Moram malo da te razocaram da nisam taj zvuk cuo kod Toshiba nego kod velikih Carrier toplotnih pumpi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ma OK , pretpostavio sam da si cuo i kod Toshibe .. U cemu ti mislis da je problem i sta je po tebi mogao Fujitsu da ujbe za razliku od Toshibe . Znam da su drugacije podesene ali zar nije EEV , EEV , ima li i tu razlicitih tj kao sto ima i vise varijacija kompresora ..
 
Ma OK , pretpostavio sam da si cuo i kod Toshibe .. U cemu ti mislis da je problem i sta je po tebi mogao Fujitsu da ujbe za razliku od Toshibe . Znam da su drugacije podesene ali zar nije EEV , EEV , ima li i tu razlicitih tj kao sto ima i vise varijacija kompresora ..
Pitanje opste konstrukcije modela pa cak i pitanje bas tog uredjaja kao recimo kod frizidera nekima je isparivac necujan dok se kod nekih cuje zuborenje freona dok vri (isparava)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja kod LMCE ništa nisam čuo. Samo se čuje zujanje kompresora, potpuno druga frekvencija u odnosu na LT. Ne kažem da možda LMCE ne pravi takav zvuk, samo ga ne čujem. LMCE i LMCA valjda imaju istu spoljašnju, u unutrašnjoj je razlika. Sve tri spoljnje su ka dvorištu, na zidovima prostorija koje se ne koriste, tako da se klime ne čuju nikako, hahaha.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno