Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Mislim da je najbolje preuzeti paket, pa ako je stvarno refabrikovan tražiti umanjuje cene.
Verovatno će naplatiti povratnu postarinu ako ga ne preuzmes, jer slika nečijeg komentara nije relevantan dokaz.
 
Poslednja izmena:
Nista, mora da cekas.
U stvari mozes da ih pitas, mozda je problem boja ili nesto sl.
Ali nije ovo aliexpress nema zurbe niti oni moraju odmah da posalju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, drug bi narucio Mix 3 sa tradingshenzhen-a, platio bi karticom iz Srb na adresu u Austriji. Ispada sa sve dhl isporukom oko €500, da l' ima tu jos nekih dazbina, i da l' je neko narucivao sa tradingshenzhena/honorbuy-a na slican nacin?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Naručio sam neke stvari sa Banggooda još 20.10., nešto je stiglo , nešto ne, telefonu koji ima praćenje se gubi svaki trag 1.11.
Kada sam pisao podršci, rekoše da sačekam onaj datum sa sajta koji kao prognozira isporuku, i on je prošao.
Da aktiviram PP?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Ako je prošlo 45 dana od datuma slanja može pp
Ali najbolje da ponovo kontaktirao prodavca i vidiš sa njim.

Nego zna li neko kako da potrošiš poene na gearbest sve što hoću da kupim neda mi da koristim poene.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^

Ako je nešto već na akciji/popustu/flash sale-u/kako-god-se-zove ili/i ako upišeš "promo code" - onda ne možeš da iskoristiš i poene.

Pre je moglo, ali mislim da ima i više od godinu dana da ne može.
 
Znam za to ali sada Bukvalno ništa ne mogu da kupim sa poenima.
Kako u opšte da nadjem proizvod na kome mogu da potrosim poene?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa bilo koji proizvod koji nije ni na kakvoj akciji ili nema ono da je jeftiniji preko aplikacije (app only)
Kod mene radi sad sam proverio

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
^^

Pa klikni npr. ovde - https://www.gearbest.com/new-products/

... i klikni na bilo šta što pored slike nema u gornjem desnom ćošku narandžasti kružić u kome piše "x% OFF". Za to možeš da iskoristiš poene.

Ako nešto ima narandžasti kružić, i na svojoj pojedinačnoj stranici taj proizvod pored cene ima narandžasti pravougaonik u kome piše "Discount : x% OFF" - onda za to ne mogu da se iskoriste poeni.
 
Naručio sam neke stvari sa Banggooda još 20.10., nešto je stiglo , nešto ne, telefonu koji ima praćenje se gubi svaki trag 1.11.
Kada sam pisao podršci, rekoše da sačekam onaj datum sa sajta koji kao prognozira isporuku, i on je prošao.
Da aktiviram PP?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
Ponovo sam pisao podršci, kažu čekaj još malo, možda je na carini, pitaj u pošti....
Šta da pitam kad je prema tn u tranzitnoj zemlji od 1.11?
Drugi paket poslat kasnije, stigao ima 10ak dana.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Znam za to ali sada Bukvalno ništa ne mogu da kupim sa poenima.
Kako u opšte da nadjem proizvod na kome mogu da potrosim poene?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Preko telefona skoro sve im je App discount i onda ne možeš da iskoristiš poene. Isto tako ne možeš da koristiš poene za Flash sales.
Idi preko kompa jer onda sve stvari koje imaju popust na aplikaciju na kompu je nemaju i možeš da koristiš GB poene, i tako te izađe dosta jeftinije nego taj App popust.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Stigao mi neki punjac sa Banggooda i ne radi. Izgleda da mogu da se pozdravim sa parama :trust:
 
Kupujem na DHgate-u, držim prikaz cena u dolarima, kupon u dolarima, shipping za Srbiju, idem na checkout i pojavi se cena u -- dinarima! Plaćam putem Intesa Visa Electron koja je samo EUR ili Intesa Visa Internet koja je takođe samo EUR. Radili bi mi konverziju?
Pozvao sam Intezu da pitam, rekli da će račun biti zadužen u EUR. Kažem, znam da će biti zadužen u EUR jer je EUR-only račun, nego da li će biti konverzije neke? Kažu "ne bi trebalo". Pih, baš ulivaju poverenje. ;)
 
Ako placas preko Paypal imaš da izaberes način konverzije pre plaćanja

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ Isto kao AliExpress sve. Dispute sa prodavcima.
 
Ljudi jel GB i dalje daje one poene na pristigle posilje,ostavljanje komentara,slika i videa na iste ili...?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Slabu upotrebnu vrednost imaju ti poeni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pitam jer sam jos juce potvrdio dostavu,okacio fotku i klip ali i dalje nisam dobio te poene.
Kako slabu vrednost,pa dobijam i one dolare,nakupio sam vec 15-16 $ (bese valjda 50 tih poena 1$),mogu ih iskoristiti za trecinu nize cene...valjda,bar tako je bilo?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Šta da radim sa dealextreme? Poručio sam još 4. decembra, još uvek nisam dobio. Vrednost je 8 $ pravi tracking nema, imam UB671849644YP što mi ne znači mnogo. Na njihovom bezveze sajtu ni ne vidim neku zaštitu i gde mogu da se žalim, sve me upućuje na kontakt formu ka prodavcu za konkretni order, što sam uradio ali nisam dobio nikakav odgovor.
 
Meni stoji na našoj carini glupost s Aliexpressa još od 27.12.2018. Naručeno 17.11.2018. Smijurija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni su sa aliexpressa neki prodavci slali broj i adresu za praćenje.
 
Šta da radim sa dealextreme? Poručio sam još 4. decembra, još uvek nisam dobio. Vrednost je 8 $ pravi tracking nema, imam UB671849644YP što mi ne znači mnogo. Na njihovom bezveze sajtu ni ne vidim neku zaštitu i gde mogu da se žalim, sve me upućuje na kontakt formu ka prodavcu za konkretni order, što sam uradio ali nisam dobio nikakav odgovor.
Sačekaj još malo.
Meni je pre neki dan stigla pošiljka poručena krajem novembra.
 
Pa dobro mogu da sačekam, ali šta ako ne stigne? Mene to zanima, koje su mi opcije, kako i gde da se žalim? Zato što ne bih da mi se ponovo dogodi isto što i mnogo puta na ebay i aliexpress, pošiljka ne stigne a istekne onaj rok za dispute i transakcija je završena prodavac dobije pare iako ja nisam dobio paket ili nije ni poslao. Ili kod nas kradu bezvredne pošiljke od par dolara, stvarno ne znam više šta da mislim ali sve češće paketići uopšte nikad ne stignu (svaki drugi u proseku).
A ja na to zaboravim, ne mogu stalno da visim online i pratim rokove za žalbu, otvaram dispute i prepiske sa Kinezima, natežem se sa njima itd. Prosto navikao sam kako je bilo nekad, kliknem kupim i zaboravim na to i svaka sitnica je uvek pre ili kasnije stizala.
 
Tako je kako je, ne možeš da utičeš na to. Meni se desilo i obratno, da sam dobio pošiljku 10-ak dana po povraćaju novca. Pisao sam prodavcu da mu platim, ali šta da mu radim kad hoće da trguje a ne zna 2 reči engleskog.
 
Uzeo sam telefon na Geekbuying 140$ + 2$ osiguranje. Sad sam pogledao transakciju na Payoneer-u i vidim da je konacni racun 154$ ?

Summary
Transaction amount
148.92 USD
Fee
5.21 USD
Total amount
154.13 USD
 
Ništa čudno Payoneer ima 3% fee

Probaj jel se to uklapa...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno